Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2018 18:31

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.10.2018 12:02

Czy możecie mi podać aktualne info nt. obowiazkowego wyposażenia łodzi (do celów turystycznych) długość niecałe 5m, waga 750kg?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2018 12:30

komanch napisał(a):Czy możecie mi podać aktualne info nt. obowiazkowego wyposażenia łodzi (do celów turystycznych) długość niecałe 5m, waga 750kg?

wyjazd-z-wlasna-lodka-przepisy-oplaty-papierologia-t44155.html
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.10.2018 13:27

Dziękuję za linka, przeszukałem tam chyba wszystko, i niestety znalazłem tylko informacje sprzed 10 lat (nie wiem czy aktualne?) dotyczące większych łodzi (5-7m), moja ma poniżej 5m.
Czy może mi ktoś konkretnie podpowiedzieć?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2018 15:38

wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html

Mało dokładnie czytasz :wink:
[ostatnia aktualizacja: 31.05.2018]

Morski Pas ma w awatarze PW. :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.10.2018 18:56

.e.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.10.2018 19:41

Dziękuję, teraz wszystko jasne.
Pytanie dodatkowe
Zniesiono obowiązek zgłaszania tzw. listy osób (popis osoba), czyli nie będzie już ograniczenia ilości osób korzystających z łodzi, lub jachtu w całym okresie obowiązywania opłaty. Lista załogi (popis posade i putnika) obowiązuje nadal dla jachtów posiadających kabinę.

Moja łódź motorowa nie jest duża (niecałe 5m), ale ma kabinę - można się w niej schować, przespać, ale nic wiecej, nie ma mowy o jakimś mieszkaniu itp.
Czy w takim przypadku obowiązuje mnie zgłoszenie w/w listy? jeśli tak, jak taka lista ma wyglądać, kto na niej powinien się znajdować? jest jakiś formularz specjalny? gdzie, kiedy i komu ją zgłaszać?
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 16.10.2018 09:45

komanch napisał(a):Moja łódź motorowa nie jest duża (niecałe 5m), ale ma kabinę - można się w niej schować, przespać, ale nic wiecej, nie ma mowy o jakimś mieszkaniu itp.
Czy w takim przypadku obowiązuje mnie zgłoszenie w/w listy? jeśli tak, jak taka lista ma wyglądać, kto na niej powinien się znajdować? jest jakiś formularz specjalny? gdzie, kiedy i komu ją zgłaszać?


Tego się dowiesz od urzędnika, który będzie Ci sprzedawał winietę. Wszystko zależy od tego jak on zinterpretuje słowo "provide" w zdaniu "Boats which are not provided for over–night stay on board do not need to have a crew list".

Podejrzewam, że uzna Twoje oświadczenie, że nie nocujecie na łódce, ale na wszelki wypadek możesz mieć przy sobie dane osób z którymi będziesz pływał: imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, obywatelstwo, nazwę i numer dokumentu tożsamości.

Jak wrócisz to napisz jak było, a ja dopiszę Twoje doświadczenia do FAQ.

pozdrav K
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 16.10.2018 10:15

Ok, dam znać, dzięki.
Przy okazji, kwestia możliwości zakupu ubezpieczenia OC od razu przy zakupie winiety, z ciekawości napisałem do jednego z kapitanatów z pytaniem czy faktycznie tak jest, właśnie otrzymałem odpowiedź:
"Only in insurance company, not here"
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.10.2018 10:21

komanch napisał(a):Czy możecie mi podać aktualne info nt. obowiazkowego wyposażenia łodzi (do celów turystycznych) długość niecałe 5m, waga 750kg?


Łodz = L>2,5m albo P>5kW

wyposażenie
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 17.10.2018 07:22

komanch napisał(a):Przy okazji, kwestia możliwości zakupu ubezpieczenia OC od razu przy zakupie winiety, z ciekawości napisałem do jednego z kapitanatów z pytaniem czy faktycznie tak jest, właśnie otrzymałem odpowiedź:
"Only in insurance company, not here"

I jeszcze jedno potwierdzenie:
Dear Ser,
In our harbour offices you can by vignette and tourist tax, we don't sell insurance for boats.
Best regards,
Vojana Petković
Lučka kapetanija Šibenik

Tak więc ta informacja kolegi smoki poniżej, nie sprawdziła sie niestety.
smoki3 napisał(a):Z tego co wiem ubezpieczenie wykupujesz co rok. Od jakiegoś czasu w kapitanacie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2018 14:14

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.10.2018 14:27

smoki3 napisał(a):Dwa ostatnie wyjazdy z motorówką ubezpieczenie wykupywałem tylko w kapitanatach. :boss: :papa:

Hmm, jakie miasta konkretnie?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.10.2018 14:30

smoki3 napisał(a):
komanch napisał(a):Tak więc ta informacja kolegi smoki poniżej, nie sprawdziła sie niestety.
smoki3 napisał(a):Z tego co wiem ubezpieczenie wykupujesz co rok. Od jakiegoś czasu w kapitanacie.


Dwa ostatnie wyjazdy z motorówką ubezpieczenie wykupywałem tylko w kapitanatach. :boss: :papa:

W których - jakie miejscowości ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2018 16:57

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone