Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę fotek z KRKu - Majówka 2017 - jedziemy po balsam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.03.2018 17:55

te kiero napisał(a):Zejście na dół do zatoki jest oznaczone, tak jak zapisał Franz w swojej relacji

Cieszę się, jeśli informacje z moich relacji się przydają.

Pozdrawiam,
Wojtek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.03.2018 19:46

Franz napisał(a):
te kiero napisał(a):Zejście na dół do zatoki jest oznaczone, tak jak zapisał Franz w swojej relacji

Cieszę się, jeśli informacje z moich relacji się przydają.

Pozdrawiam,
Wojtek


każdy się cieszy Wojtku, Ty masz ich tyle, że trudno nie napisać o czymś co już gdzieś wcześniej nie opisywałeś :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.03.2018 22:18

Dobra, wracając z Zavratu, zrobiliśmy zakupy w dużym Kozumie (Shopping Centar Omišalj), tuż po wjeździe na wyspę; w gorące lato pewnie super sprawa - parking pod sklepem. Tuż obok jest jeszcze Plodine oraz Trgovina Krk.
Teraz info o dwóch konobach, które osobiście polecamy; już o nich pisałem po przyjeździe, ale jeszcze słowo i zdjęcia na zachętę.

Pierwsza to Mali Nono.
Świetny wystrój, dobra obsługa i pysznie przyrządzone dania:

DSCF0406.JPG


DSCF0407.JPG


20170505_135450.jpg


20170505_135209.jpg


20170505_140205.jpg


20170505_141637.jpg


20170505_141641.jpg


Ceny nie są tu najniższe, ale tego się spodziewaliśmy, taki zestaw jak na zdjęciach + dodatkowe frytki, pieczywo, ajvar, 5x duże toceno to ok. 400kn.

Druga konoba to Dvori Sv. Jurja.
Nieco na uboczu, dojazd końcowy drogą szutrową, ale mz naprawdę warto.


Tu podobnie świetny wystrój, piękny widok, świeżyzna i miła obsługa, tylko zaczynają znacznie później niż w innych konobach.
DSCF0999.JPG


DSCF1006.JPG


DSCF1005.JPG


DSCF1002.JPG


DSCF1010.JPG


DSCF1011.JPG


Tutaj nieco taniej niż w Krku i swojskie wyroby, bo to agroturizam: szynki, sery, oliwki, wino, chleb z pieca, oliwa itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 07:09

Mali Nono - wiecznie tłoczno ale knajpa jest OK. To samo z tą agro - bardzo dobre miejsce. My w Krku mieliśmy trzy swoje knajy i tyle wystarcyzło :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.03.2018 11:46

Skoro na majówkę w weekendy była tam kolejka oczekiwania na stolik, to nawet nie wyobrażam sobie co jest w wysokim sezonie.
Ale mz warto poczekać.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.03.2018 12:01

Niezła wymieszka stylów w tej konobie :D Ale całość plus jedzenie wygląda bardzo zachęcająco..
Tak tu u Ciebie podpatruję, czy jest tam gdzie w obcasach wystąpić :wink: , gdyż słyszałam ,że miasteczek i nadmorskich promenad tam nie uświadczę :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 12:11

Katerina napisał(a):Tak tu u Ciebie podpatruję, czy jest tam gdzie w obcasach wystąpić :wink: , gdyż słyszałam ,że miasteczek i nadmorskich promenad tam nie uświadczę :lol:


W samym Krku myślę, że dasz radę :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.03.2018 12:29

Pääkäyttäjä napisał(a):
Katerina napisał(a):Tak tu u Ciebie podpatruję, czy jest tam gdzie w obcasach wystąpić :wink: , gdyż słyszałam ,że miasteczek i nadmorskich promenad tam nie uświadczę :lol:


W samym Krku myślę, że dasz radę :D


A i w Baśce wybieg całkiem długi się znajdzie (pewnie nie tak dłudi jak Długi Targ :wink: ) :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.03.2018 13:14

te kiero napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Katerina napisał(a):Tak tu u Ciebie podpatruję, czy jest tam gdzie w obcasach wystąpić :wink: , gdyż słyszałam ,że miasteczek i nadmorskich promenad tam nie uświadczę :lol:


W samym Krku myślę, że dasz radę :D


A i w Baśce wybieg całkiem długi się znajdzie (pewnie nie tak dłudi jak Długi Targ :wink: ) :D


Czyli jedną parę obcasów doświadczona turystka może przy sobie mieć na wszelki wypadek :) 8 ( Ale liczę,że do 2019 wyleczę kontuzję ,która wymaga obcasów)
Rybny obiad w sam raz na Wielki Post, choć skromny to on nie jest :roll: Przyjemnie by było tak się umartwiać o rybie i wodzie... , albo lepiej - winie mszalnym :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2018 07:28

Na promce w Krku dasz radę, w uliczkach bliżej morza też - dalej to już mocno :D Choć widziałem chodzić po tych wąskich uliczkach, gdzie były kocie łby, na ultra wysokich szpilkach ale mój męski mózg tego nie ogarnia i na ten widok bolały mnie kostki :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.03.2018 08:20

Katerina napisał(a):Niezła wymieszka stylów w tej konobie :D Ale całość plus jedzenie wygląda bardzo zachęcająco..
Tak tu u Ciebie podpatruję, czy jest tam gdzie w obcasach wystąpić :wink: , gdyż słyszałam ,że miasteczek i nadmorskich promenad tam nie uświadczę :lol:
Jak to nie 8O W każdej mieścince zedrzesz obcasy do cna spacerując :mrgreen:
Omišalj, Njivice, Malinska, Krk, Punat, Baška, Vrbnik - wszędzie są spacerniaki :mrgreen:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.03.2018 08:33

My w 2010 roku najczęściej jedliśmy tutaj. Pamiętam, że jadłam tu najlepsze w życiu risotto z owocami morza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2018 12:53

Magda O. napisał(a):My w 2010 roku najczęściej jedliśmy tutaj. Pamiętam, że jadłam tu najlepsze w życiu risotto z owocami morza.


IMHO przereklamowane i zatłoczone miejsce ale moja faktycznie mówi, że risotto dobre...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.03.2018 13:52

gusia-s napisał(a):Jak to nie 8O W każdej mieścince zedrzesz obcasy do cna spacerując :mrgreen:
Omišalj, Njivice, Malinska, Krk, Punat, Baška, Vrbnik - wszędzie są spacerniaki :mrgreen:


te mieściny oglądaliśmy tylko z samochodu i w necie, bo już przed wyjazdem je wykluczyliśmy z odwiedzenia, pewnie gdyby było więcej dni pobytu to nie odpuścił bym odwiedzin; także dzięki za uzupełnienie

Pääkäyttäjä napisał(a):
Magda O. napisał(a):My w 2010 roku najczęściej jedliśmy tutaj. Pamiętam, że jadłam tu najlepsze w życiu risotto z owocami morza.


IMHO przereklamowane i zatłoczone miejsce ale moja faktycznie mówi, że risotto dobre...


przy tym nabrzeżu jedliśmy tylko 1 raz, w tygodniu, w weekend czuliśmy się tam jakbyśmy co najmniej byli w Seebad Ahlbeck i oczekiwać kilkanaście minut oczekiwania na wolny stolik nie miało sensu
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 29.03.2018 08:55

te kiero napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Magda O. napisał(a):My w 2010 roku najczęściej jedliśmy tutaj. Pamiętam, że jadłam tu najlepsze w życiu risotto z owocami morza.


IMHO przereklamowane i zatłoczone miejsce ale moja faktycznie mówi, że risotto dobre...


przy tym nabrzeżu jedliśmy tylko 1 raz, w tygodniu, w weekend czuliśmy się tam jakbyśmy co najmniej byli w Seebad Ahlbeck i oczekiwać kilkanaście minut oczekiwania na wolny stolik nie miało sensu


Ano widzicie, widocznie parę lat temu było inaczej. Wtedy ( a był to początek sierpnia) nie było specjalnie zatłoczone i ani razu nie czekaliśmy na stolik. Szkoda... to risotto do dziś mi się śni :hearts: ale może teraz już by mi tak nie smakowało...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Parę fotek z KRKu - Majówka 2017 - jedziemy po balsam - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone