Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.09.2020 10:10

Miejscówka genialna, ja mam tylko jeden problem z takimi miejscami: brak piekarni... o ile inne zakupy można zrobić większe - tak, by ruszać się raz na parę dni w celu uzupełnienia zapasów, to jednak codzienna poranna jazda po świeże pieczywo mnie trochę odstrasza... a ja lubię świeże pieczywo :D i muszę zjeść śniadanie wcześnie rano, bez śniadania wszelka aktywność jest niemożliwa :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.09.2020 12:44

Magda O. napisał(a):Miejscówka genialna, ja mam tylko jeden problem z takimi miejscami: brak piekarni... :


O, to, to ! Jak do tej pory tylko raz mieliśmy miejscówkę przy plaży i probem pieczywa rozwiązaliśmy tak, że kupiliśmy na zapas, a potem była reanimacja kruha w piekarniku. Ale to nie to samo :roll:

Fajnie jest tak mieszkać prawie na plaży, ale tylko wtedy, kiedy się człowiek z tej plaży nie ma zamiaru ruszać przez większość urlopu. Ja chyba jeszcze nie dojrzałam do tej formy :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.09.2020 12:46

piotrf napisał(a):Świetna miejscówka , Michale , na wakacyjny odpoczynek niemal idealna 8)


Pozdrawiam
Piotr


Dzięki :) A co by musiało być jeszcze, żeby usunąć słowo "niemal" z opisu ? ;) :papa:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.09.2020 12:48

Magda O. napisał(a):Miejscówka genialna, ja mam tylko jeden problem z takimi miejscami: brak piekarni... o ile inne zakupy można zrobić większe - tak, by ruszać się raz na parę dni w celu uzupełnienia zapasów, to jednak codzienna poranna jazda po świeże pieczywo mnie trochę odstrasza... a ja lubię świeże pieczywo :D i muszę zjeść śniadanie wcześnie rano, bez śniadania wszelka aktywność jest niemożliwa :wink:


Tak, faktycznie, w najbliższej okolicy nie ma sklepu, ale kupujemy zawsze kruh z jakimś zapasem i na powiedzmy 2-3 dni wystarcza. A ze co te mniej więcej 2-3 dni gdzieś tam zawsze jedziemy, to po drodze kupujemy.

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.09.2020 12:50

ruzica napisał(a):Fajnie jest tak mieszkać prawie na plaży, ale tylko wtedy, kiedy się człowiek z tej plaży nie ma zamiaru ruszać przez większość urlopu. Ja chyba jeszcze nie dojrzałam do tej formy :wink:


Myślę, że nie ma tak źle. Dla chcącego nie ma nic trudnego ;) "Pojeździmy" zaraz po Hvarze, coś tam zobaczymy 8)
My tutaj łączyliśmy podróże i wspaniałą plażę pod nosem :hut: :papa:

pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.09.2020 16:59

majkik75 napisał(a):
Magda O. napisał(a):Miejscówka genialna, ja mam tylko jeden problem z takimi miejscami: brak piekarni... o ile inne zakupy można zrobić większe - tak, by ruszać się raz na parę dni w celu uzupełnienia zapasów, to jednak codzienna poranna jazda po świeże pieczywo mnie trochę odstrasza... a ja lubię świeże pieczywo :D i muszę zjeść śniadanie wcześnie rano, bez śniadania wszelka aktywność jest niemożliwa :wink:


Tak, faktycznie, w najbliższej okolicy nie ma sklepu, ale kupujemy zawsze kruh z jakimś zapasem i na powiedzmy 2-3 dni wystarcza. A ze co te mniej więcej 2-3 dni gdzieś tam zawsze jedziemy, to po drodze kupujemy.

pozdrawiam, Michał


To Tvrdni Dolac jest pod tym względem idealny. Jest sklepik z najpotrzebniejszymi artykułami, Lasko z beczki po 15 kuna i zeszyt na zapisy na świeży kruh na dzień następny. Bajka.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.09.2020 20:49

mchrob napisał(a):To Tvrdni Dolac jest pod tym względem idealny. Jest sklepik z najpotrzebniejszymi artykułami, Lasko z beczki po 15 kuna i zeszyt na zapisy na świeży kruh na dzień następny. Bajka.


To faktycznie supe :) Ale tam też jest trochę więcej ludzi, tak sądzę, jak patrzyłem na mapie. Pewno bardziej się opłaca mieć nawet mały sklepik. Tu u nas była garstka ludzi, pewno się nikomu nie opłaca tam mieć sklepiku ... :roll:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.09.2020 21:21

Jeszcze tylko kilka zdjęć z nocy ... :mrgreen:

Już to kiedyś pisałem, lubię nocne zdjęcia. Więcej wymagają zachodu, ale potem też oddają inny klimat ...
Co wieczór, obserwowałem na przeciwnym brzegu zatoczki, na tarasie w domu siedziała jak wydaje mi się starsza osoba. Dookoła ciemnica, a tam tylko jedna żarówka i zawsze jedna osoba przy stoliku ...
DSC_6759_00417.jpg


Widok na zatoczkę w nocy
DSC_7059_00705.jpg


I ... ostatni raz takie niebo widziałem w Egipcie, wieki temu ... Jakoś tak rozgwieżdżonego dawno mam wrażenie nie widziałem .. Może za rzadko patrzę w gwiazdy ? ;)

DSC_7060_00706.jpg


Samo niebo, może nie tutaj, choć trochę chyba widać, ale normalnie nad naszymi głowami była cała piękna Droga Mleczna :D
DSC_7061_00707.jpg


Ale zejdźmy już na ziemię i zastosujemy się do polecenia 8)
DSC_7174_00815.jpg


pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.09.2020 22:13

majkik75 napisał(a):Jeszcze tylko kilka zdjęć z nocy ... :mrgreen:

Fakt, noce w zatoczkach są przepiękne. Dawno tyle gwiazd nie widziałem, no i nam latały Perseidy ;).

A co do sklepiku to taki lokalny interes. Właściciel z synem dowoził towar, córka sprzedawała, a obok dziadkowie mieli stoisko z oliwami, rakijami i innymi specjałami. Dodatkowo mają jeden z domków do wynajęcia w zatoczce. A klientów sporo bo z wszystkich okolicznych zatoczek się zjeżdżali. No i trzy stoły pod parasolami do konsumpcji płynnego złota a w okolicy sami czesi i słowacy więc interes się kręcił ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.09.2020 22:17

mchrob napisał(a):
A co do sklepiku to taki lokalny interes. Właściciel z synem dowoził towar, córka sprzedawała, a obok dziadkowie mieli stoisko z oliwami, rakijami i innymi specjałami. Dodatkowo mają jeden z domków do wynajęcia w zatoczce. A klientów sporo bo z wszystkich okolicznych zatoczek się zjeżdżali. No i trzy stoły pod parasolami do konsumpcji płynnego złota a w okolicy sami czesi i słowacy więc interes się kręcił ;)


No właśnie, też sobie tak myślę, że jakby "przy okazji" któryś z właścicieli apartmanów tam pociągnął coś takiego, to by jakoś poszło ...
Nie wymyślamy właśnie pomysłu na życie, prawda ? :lol: 8)

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 09.09.2020 20:32

M. Stiniva

Ruszamy w końcu trochę po tym Hvarze ;) Od naszej Prapatnej to jakieś 10km, więc by się morzem dało :lol:
Zjazd z drogi 116 dobrze jest oznaczony, potem kawałek prostej drogi z nieczynnymi światłami do mijanki wśród pól z winogronami. Potem kawałek typowej wąskiej drogi jeszcze asfaltowej i na końcu z grubego szutru/grysu droga dojazdowa. Parkujemy pod zboczem, miejsc moim zdaniem nie ma za dużo, wykorzystujemy jakąś "mini" zatoczkę. Widac intensywne roboty budowlane, jest robiona jakaś droga i są kładzione jakieś rury ... Trochę uprzedzając fakty, stąd jak wyjeżdżaliśmy, to tak mi strzelił kamień spod kół, że tylko widziałem kątem oka, jak pocisk poleciał w kierunku plaży ... :roll: Także, jakby coś to sorka :oczko_usmiech:
DSC_6903_00556.jpg


Od samochodu do samej plaży jest dość spokojna droga w dół, jakieś 10 minut spacerkiem. Zbieramy pływadła, rzeczy na plażę i ciśniemy :)

No jest nieźle 8) Plaża niezbyt zaludniona, znajdujemy sobie miejsce przy drzewku, jest trochę cienia. Po pokąpaniu się, jak zwykle zostawiam Rodzinkę i idę połazić ;)
DSC_6787_00441.jpg


DSC_6788_00442.jpg


DSC_6789_00443.jpg


Dochodzę do starego domu, który robi niesamowity klimat ...
DSC_6790_00444.jpg


DSC_6792_00446.jpg


Obok rośnie dość okazały kaktus
DSC_6793_00447.jpg


Mijam dom i dochodzę do skałek, dalej się nie pcham, bo zaczyna być mocno skaliście a ja nie ma ciśnienia na jakieś mocne zdobywanie brzegu ... Nieśpiesznie się rozglądam po okolicy ...
DSC_6794_00448.jpg


DSC_6795_00449.jpg


Rzut oka za siebie w kierunku mniejszej plaży
DSC_6796_00450.jpg


DSC_6797_00451.jpg


Skały na przeciwległym brzegu wpadają wprost do morza
DSC_6798_00452.jpg


DSC_6799_00453.jpg


Powoli zaczynam wracać
DSC_6803_00457.jpg


pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.09.2020 17:58

Do drugiej zatoczki nie poszedłeś?
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.09.2020 21:17

mchrob napisał(a):Do drugiej zatoczki nie poszedłeś?


A jak myślisz ... :?: 8)

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2211
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.09.2020 21:45

No więc powoli się cofam z powrotem na plażę, ale nie potrafię się oprzeć :oops: i zaglądam do mijanego domku ... Nikogo nie ma, jest kompletnie cicho, choć chyba ktoś tu mieszka ...
DSC_6805_00459.jpg


Garnek był pusty :lol:
DSC_6806_00460.jpg


Opuncja, tak ? ;)
DSC_6807_00461.jpg


Generalnie ktoś tu ma punkt obserwacyjny 8O
DSC_6808_00462.jpg


Bo jest na co patrzeć 8)
DSC_6809_00463.jpg


Przechodzę koło starego domu, też myślicie że patrzy tymi oczami, szczerząc groźnie zęby sztachet ? Czy opuncja za bardzo weszła :?: :smo: :lol:
DSC_6810_00464.jpg


Woda ... 8)
DSC_6812_00466.jpg


Wracam do Rodzinki na plażę, a tu taka sytuacja 8O Córka mi powiedziała, że chwilę temu wyprowadziła Pani na spacer, tego jaszczura, popływał w morzu i teraz się suszy :wink: Też tak macie, ze wyprowadzacie jaszczurki w Chorwacji na plaży :?: :mrgreen:
DSC_6815_00469.jpg


DSC_6816_00470.jpg


Trochę się pomoczyłem, pytam czy mogę dalej połazić. Mogę :wink: więc ruszam w drugim kierunku :hut:
Droga bezpośrednio do plaży juz zastawiona do ostatniego miejsca ...
DSC_6817_00471.jpg


Wiem, że wszyscy wiedzą co jest obok :mrgreen:
DSC_6818_00472.jpg


pozdrawiam, Michał
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 11.09.2020 00:48

Jak byłem tam w 2012 roku ,to ten dom był zamieszkany ,a otoczenie zadbane - właściciel cumował łódź .

stiniva1.JPG.jpg


Szkoda ,że drogi wdzierają się w takie odludne miejsca... :(
Obawiam się ,że za dwadzieścia lat- na wyspach będzie komercja tylko trochę mniejsza ,niż na Riwierze... :evil:

Gdy odkryłem tą mniejszą zatokę ( właściciel działającego wówczas baru - nazywał ją Lucica) -to panował tam błogi spokój... 8)
Szkoda ,że teraz będą tam jeździć nad głowami - ponad tą skalną scianą , tego wyjątkowego miejsca...

lucica.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone