Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017
Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 18.08.2020 22:02

Witajcie :papa:

Czas na kolejną relację. W tym dziwnym roku, w którym dość spora część naszego życia uległa mocnym zmianom ... Oczywiście odwołuję się do Covid19. Od okolic kwietnia, ciągle z żoną zastanawialiśmy się, czy uda się wyjechać :roll: Apartmany w obu miejscach rezerwowałem już we wrześniu ubiegłego roku i w każdym były popłacone zaliczki :roll:
W każdym razie, udało się, jak było - ja wiem 8) Wam postaram się wszystko opisać, choć zdaję sobie sprawę, że nie będę odkrywczy, przed wieloma z was tu na forum, których znają obie wyspy o wiele lepiej niż ja zdołałem poznać w trakcie tych kilku dni na każdej z nich :D

To co, jedziemy ? :wink:

DSC_6675_00001.jpg


DSC_6995_00002.jpg


pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.08.2020 22:08

Pag pokochałem 2 lata temu, Hvar teraz mnie rozkochowuje - więc jestem siedząc na tarasie apartmanu w Starim Gradzie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.08.2020 22:12

majkik75 napisał(a):
To co, jedziemy ? :wink:

....


Jak najbardziej :P
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2020 22:18

Jasne, że jedziemy! :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.08.2020 22:51

To jedźmy już. :-)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.08.2020 11:22

Założenia wyjazdu ;)

Napiszę na samym początku: tak, uważam, że Covid jest, jest realnym zagrożeniem i od początku kiedy dotarł do Polski, bardzo mocno ograniczyliśmy strefę "społeczną" życia. W związku z tym, mocno się zastanawialiśmy co zrobić, jeśli z jakichś względów nie będziemy mogli wyjechać do Cro. Podjęliśmy decyzję, że po prostu posiedzimy w domu, pojeździmy intensywniej rowerami, będzie co robić.
Oczywiście, można pojechać "gdzieś w Polskę", ale obserwując już od końca czerwca co zaczęło się dziać nad morzem, czy w górach, byłaby to bezsensowna decyzja :roll:
Miałem poczucie, że w Cro i to jeszcze przy takim wyborze miejsc jak w tym roku, znajdziemy bez problemu miejsce na plaży oddalone od ludzi. Pomijam oczywiście konoby, bo w tym roku, chodzenie po knajpach jest dla mnie osobiście niepotrzebnym narażaniem siebie i innych.
Tyle w tym temacie.

Jak już byliśmy "pewni" na dosłownie 2 dni przed wyjazdem, że na chwile obecną można wyjechać (co nie zmieniało faktu, że przecież w trakcie pobytu mogły państwa tranzytowe choćby wprowadzić kwarantannę), kupiłem winiety SK i HU, Entercroatia wypełniłem już wcześniej.
Jeden apartman był rezerwowany przez Booking, pisałem do niego, to odpisali, ze mogę zrezygnować bez problemu (Booking by oddał mi kasę), drugi był rezerwowany mailowo, i tam dostałem informację, że w razie czego możemy się dogadać co do przeniesienia rezerwacji na następny rok (to też jakaś opcja).

Tak więc zrobiliśmy większe zakupy w PL, zabraliśmy co mogliśmy ze sobą. Samochód w tym roku był wyjątkowo wypakowany :lol:
Ruszyliśmy w sobotę o 19 spod Łodzi i przez Słowację i Węgry dobiliśmy około 9 rano do Prizny na prom na Pag. Wybrałem tą wersję, bo kalkulowała mi się lepiej czasowo i kosztowo w stosunku do drogi lądowej przez Paški most. Prom za nasz samochód + 4 osoby wyniósł 129 Kun.
Co do samej drogi, to uważam, ze w tym roku wyjątkowo pusto było, jechało się rewelacyjnie. Jedynie czekaliśmy na sprawdzenie dokumentów na granicy węgierko-chorwackiej, sprawdzane były też dokumenty samochodu, Entercroatia nikt nie prosił.

Na promie niewielka ilość osób w maseczkach, my przeszliśmy w maseczkach w takie miejsce, gdzie nie było dużo ludzi, wtedy już można było lekko odetchnąć. Prom płynął jakieś 30 minut, może krócej, szybko zleciało.

IMG_20200802_110755361_HDR.jpg


IMG_20200802_110723129.jpg


IMG_20200802_110702892.jpg


To był mój "pierwszy" prom w życiu :oops: ale jest fajne wrażenie jak się na niego wjeżdża ... Nie spodziewałem się, ze może tyle wjechać na niego aut. A to przecież nie jest największy prom ... Generalnie staliśmy w kolejce aut dość daleko i myśleliśmy że na ten się juz nie załapiemy, ale wjechaliśmy. Zatrzymaliśmy się tu gdzie czerwone kółko, więc kawałek drogi, ale na prom się dostaliśmy.

prom_Prizna.jpg


Po wyjechaniu na ląd, do Zubovici mieliśmy 13 km, więc chwila. Około 11 byliśmy już w apartmanie.

pozdrawiam, Michał
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.08.2020 11:57

majkik75 napisał(a):Założenia wyjazdu ;)

Napiszę na samym początku: tak, uważam, że Covid jest, jest realnym zagrożeniem i od początku kiedy dotarł do Polski, bardzo mocno ograniczyliśmy strefę "społeczną" życia. W związku z tym, mocno się zastanawialiśmy co zrobić, jeśli z jakichś względów nie będziemy mogli wyjechać do Cro. Podjęliśmy decyzję, że po prostu posiedzimy w domu, pojeździmy intensywniej rowerami, będzie co robić.
Oczywiście, można pojechać "gdzieś w Polskę", ale obserwując już od końca czerwca co zaczęło się dziać nad morzem, czy w górach, byłaby to bezsensowna decyzja :roll:


Mam dokładnie takie samo podejście i również alternatywą jest dla nas zostanie w domu i pojeżdżenie rowerami w bliższej lub dalszej okolicy :) "Gdzieś w Polsce" w ogóle nie rozważam z tych samych powodów. Jednak urlop już od poniedziałku, wstępne plany są, a ja wciąż się waham... Na razie czytam relacje, więc do Twojej również dołączam :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.08.2020 12:16

Bardzo mądre podejście Michale do wyjazdu. Szkoda tylko, że w naszym kraju jest tak wielu ciemniaków, którzy doprowadzili i ciągle doprowadzają do tego, że siedzimy obecnie na tykającej bombie. Pozdrawiam.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 19.08.2020 12:29

Habanero napisał(a):Szkoda tylko, że w naszym kraju jest tak wielu ciemniaków, którzy doprowadzili i ciągle doprowadzają do tego, że siedzimy obecnie na tykającej bombie. Pozdrawiam.


Haha Zapisałeś się już na "listę szczepionkową"?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9107
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 19.08.2020 13:19

Na prom nie zdążyłam, ale dogoniłam Was w Zubovińči :wink:, i dalej już, będziemy spędzać te wakacje razem :lol: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.08.2020 13:42

majkik75 napisał(a): tak, uważam, że Covid jest, jest realnym zagrożeniem i od początku kiedy dotarł do Polski, bardzo mocno ograniczyliśmy strefę "społeczną" życia.
(...)
Oczywiście, można pojechać "gdzieś w Polskę", ale obserwując już od końca czerwca co zaczęło się dziać nad morzem, czy w górach, byłaby to bezsensowna decyzja :roll:
Miałem poczucie, że w Cro i to jeszcze przy takim wyborze miejsc jak w tym roku, znajdziemy bez problemu miejsce na plaży oddalone od ludzi. Pomijam oczywiście konoby, bo w tym roku, chodzenie po knajpach jest dla mnie osobiście niepotrzebnym narażaniem siebie i innych.

Nasze założenia były bardzo podobne. Na Pagu udało nam się znaleźć miejsca daleko od ludzi bez żadnego problemu: plażowaliśmy samotnie lub nie bliżej niż jakieś 30m od innych, a zazwyczaj sporo dalej. Posiłki przygotowywaliśmy sami, wizyty w sklepach ograniczone do minimum. Urlop był spokojny, lecz wcale nie nudny - piesze wędrówki po wyspie i poza nią bardzo mi się podobały. Dawno się tak nie zrelaksowałam.

W tym roku Hvar i Pag mocno u mnie rywalizowały jako miejsca docelowe - wygrał Pag ze względów logistycznych, ale za Hvarem też tęsknię. Ciekawa jestem Twoich wrażeń przy tak kontrastowym zestawieniu wakacyjnych destynacji. :)

Przegapiłam gdzieś datę rozpoczęcia podróży czy jej nie było?...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.08.2020 14:49

Dziękuję wszystkim za odwiedziny :)

Na razie nie odpisuję po kolei, bo do pewnych kwestii na pewno się odniosę w dalszej części relacji.

mikromir - faktycznie, nie podałem czasu wyjazdu :oops: Ruszyliśmy 01.08 około 19. W domu byliśmy z powrotem 15.08 około 18, ale wszystko będzie po kolei ;)

pozdrawiam, Michał
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.08.2020 16:24

Pag i Hvar wydają mi się doskonałym połączeniem. Bardzo miło wspominam obie wyspy. Będę zaglądać :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.08.2020 17:44

Niclaus napisał(a):
Habanero napisał(a):Szkoda tylko, że w naszym kraju jest tak wielu ciemniaków, którzy doprowadzili i ciągle doprowadzają do tego, że siedzimy obecnie na tykającej bombie. Pozdrawiam.


Haha Zapisałeś się już na "listę szczepionkową"?


Ci którzy umierali i ich rodziny modlili się o nią.
Pewnie robiłbyś to samo na ich miejscu i dałbyś sobie wszczepić wszystko,
żeby mieć szansę, nadzieję na przeżycie (np. mamy , taty)
Ale póki nas to nie dotyczy, to wiesz jak jest ,.... urka burka król podwórka.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.08.2020 20:08

Habanero napisał(a):Ci którzy umierali i ich rodziny modlili się o nią.
Pewnie robiłbyś to samo na ich miejscu i dałbyś sobie wszczepić wszystko,
żeby mieć szansę, nadzieję na przeżycie (np. mamy , taty)


Konrad, jak bardzo mocno podpisuję się pod tym co napisałeś ...

pozdrawiam, Michał
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone