Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 22.08.2020 21:37

Pod wieczór tego dnia poszliśmy na spacer na pobliskie wzgórze po drugiej stronie Zubovici. Za plażą miejską wznosi się lekkie wzgórze i patrząc na nie z naszego tarasu, wpadliśmy na pomysł żeby sobie na nie wejść.

Jest tak
DSC_6472_00141.jpg


DSC_6476_00145.jpg


DSC_6477_00146.jpg


DSC_6482_00151.jpg


DSC_6484_00153.jpg


DSC_6485_00154.jpg


Owieczki przed nami uciekały :wink:
DSC_6486_00155.jpg


Widok na Metajnę ze wzgórza
DSC_6487_00156.jpg


I na Zubovici, nasz domek zaznaczyłem strzałką
DSC_6488_00157.jpg


DSC_6489_00158.jpg


DSC_6490_00159.jpg


Owieczki uz chyba idą do domu ...
DSC_6491_00160.jpg


DSC_6494_00163.jpg


Jeszcze więcej owieczek :)
DSC_6497_00166.jpg


Powoli robił się zachód, więc zaczęliśmy się kierować do domu ...
DSC_6509_00177.jpg


O tego, w centrum kadru :)
DSC_6517_00185.jpg


pozdrawiam, Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2020 08:08

Miejscówka przednia ze świetną ekspozycją w obie strony.
Choć myślałem, że jest bliżej brzegu (na tym zdjęciu ze strzałką wygląda na nieco dalej niż 1 linia brzegowa).
Zdjęcia Rucicowe i nie tylko super.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2020 13:46

te kiero napisał(a):Miejscówka przednia ze świetną ekspozycją w obie strony.
Choć myślałem, że jest bliżej brzegu (na tym zdjęciu ze strzałką wygląda na nieco dalej niż 1 linia brzegowa).
Zdjęcia Rucicowe i nie tylko super.


Dzięki za odwiedziny :)
Pierwszą linię brzegową, uznajesz jako wyjście z domu od razu do morza ? Jeśli tak, to faktycznie, nie jest w pierwszej. Tutaj była od wyjscia z domu, lokalna droga, i zejście od razu po urwisku do wody. Więc w sumie pierwsza linia, nic nie dzieli domu od morza ;)
Tutaj widać schody prowadzące do wody po przejściu przez tą drogę od domu.
IMG_20200804_194852479.jpg


pozdrawiam, Michał
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 23.08.2020 18:10

Pag Twoimi kadrami - fajny... :)
Atakuj ten pagór przed Maskalič,bo trzeba tam być - cudowne miejsce 8) ( szkoda tylko ,że tamaryszki umierają... :( )
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2020 20:26

CROberto napisał(a):Pag Twoimi kadrami - fajny... :)
Atakuj ten pagór przed Maskalič,bo trzeba tam być - cudowne miejsce 8) ( szkoda tylko ,że tamaryszki umierają... :( )


Dzięki za odwiedziny :)
Tak, będzie kiedyś na pewno trzeba powtórzyć Pag i uzupełnić parę miejsc ...

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2020 21:47

Kolejny dzień, kolejne przygody, dziś was zabiorę na przepiękną plażę ! - zawołałem rano do rodzinki, sygnalizując im poprzedniego dnia wieczorem, że zobaczą cuda :lol:
Dobra, pakujemy się, wszelkie pływadła zabrane, jedziemy. Kierunek Tihana. Zupełnie naturalna dla mnie drogą była ta nie "na około" od strony miasta Pag, tylko z bocznej drogi zjeżdża się na plaże Sv. Duh i dalej prawie blisko morza w kierunku rejonu Dubrava Hanzina.
Jakoś nie zmącił mojego spokoju znak pokazujący w połowie drogi zakaz wjazdu ... :roll:
Skończył się asfalt, zaczęła się szutrówka z dość grubym kamieniem na drodze. Jest wąsko, w sumie na jeden samochód, ale mówię żonie, ze wszystko ok i tak ma być :wink: Sam myślę: "50 plaż - mówili ..., wszystkie piękne - mówili ..., wszędzie da się dojechać - mówili ..." :smo: :papa:
Do tego momentu
zakaz.jpg

8O
W sumie, nie wiem dlaczego tak się zdziwiłem ... Przecież był znak ...
Parzę na żonę, jest lekka piana, ale próbuję ratować sytuację: spokojnie, kochanie, będzie jeszcze pięknie, wiesz, znam relację jednego gościa co był tu na 50 plażach ... /cenzura/ :oczko_usmiech:
Zawracamy, mamy 2 mijanki po drodze, musimy się raz cofać, raz ktoś się cofa ...

Dobra, teraz serio. Tam się da przejechać ... górą. Z naszego tarasu (jednak świetny punkt obserwacyjny ;) ) widać było wieczorami takie walki jak nasze. Zdecydowana większość "świateł" zawracała i jechała z powrotem, ale kilka jechało tak jak na zdjęciu jest ta droga z zakazem, to jechali w prawo, jakby pod górę, potem wyżej wzdłuż brzegu i z powrotem do tej drogi i dalej już prosto. Także przejazd musi być.

W każdym razie, jedziemy na Pag, i kierujemy się do Tihany. Wcześniej czytałem, że tu lubią być mandaty, więc pilnuję się żeby gdzieś pod zakazem nie stanąć. Znajdujemy miejsce, wysiadamy ze wszystkimi manelami, schodzimy na Tihanę ... a tam tłum :roll: 8O :evil: Ale to taki dziki, że stoi covid koło ścieżki i mówi, że mu obojętne czy idziemy, czy nie, bo on już swój limit dziś wyrobił :lol: :oczko_usmiech:
Nam nie było obojętne :lol: , wychodzimy na drogę i mówię, pojedziemy kawałek dalej. Wiem, że kolejna dobra to Sv. Marija ...

A wcześniej, jak parkowałem, to jedno miejsce wydawało mi się fajne, w cieniu, ale po wyjściu z samochodu coś mnie podkusiło by zerknąć na inne tam stojące auta.
Tyle kosztuje aktualnie złe parkowanie :roll:
mandat.jpg


Nie, nie mój :hut: Jak to zobaczyłem, to się szybko zebraliśmy i zaparkowaliśmy koło takiej budki, przy Sv. Mariji
DSC_6562_00230.jpg


Na Sv. Mariji było jednak identycznie, pełno ludzi ...

Dobra, żona już zobojętniała, wiem, że będzie detonacja za chwilę, mówię, słuchajcie, idźmy kawałek do przodu, jak będzie jakieś zejście na plażę, to zobaczymy co tam będzie i jak nic, to spadamy ... Dobra.
Od tej budki zejście pojawiło się za jakieś 400m.

I okazała się samotną plażą. Nie wiem jak się nazywa, bo nie mogłem znaleźć nigdzie jej nazwy. Ciężko to nawet nazwać plażą ... Ot mikro kawałek gruntu wśród skał. Ale byliśmy całkowicie sami ...

Tutaj
samotna_plaża.jpg


I oczywiście potem zrobiłem jej zdjęcie z naszego tarasu ... (tutaj tylko już teleobiektyw, więc z takiej odległości, jakość nie jest najlepsza ... )
DSC_6619_00282.jpg


Ta mikro uvala w środku kadru ...
DSC_6619_00282_2.jpg


pozdrawiam, Michał
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2020 22:52

Covidem przy plaży mnie mocno rozbawiłeś. :lol:

Szutrową drogą nad zatoką też nie udało mi się przejechać, tyle że od drugiej strony. Oblecieliśmy tam z małżem chyba wszystkie tworzone latami objazdy i wszędzie była jakaś pułapka: a to wysoki uskok, a to wał z gruzu, nijak się nie dało. Ale na górę w stronę zabudowań nie poszliśmy - wydawało mi się, że to ślepe dróżki do prywatnych posesji.

Plaże Sv. Mariji przemilczę - w końcu był środek koronasezonu, niestety.

Jedno mi powiedz - którędy zdołaliście zejść do tej plaży przy błękitnym domu? 8O
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2020 21:27

Mikromir napisał(a):Jedno mi powiedz - którędy zdołaliście zejść do tej plaży przy błękitnym domu? 8O


Wiesz ... normalnie... ścieżką ... :wink: :smo:
Już tłumaczę :) Zdjęcia są tylko robione idąc od strony "plaży" Ale pokażę jakby od początku, czyli drogi :wink:

Najpierw wejście, przy takiej siatce
DSC_6561_00229.jpg


Potem idziemy taką drogą wśród drzew
DSC_6560_00228.jpg


Dalej ścieżka - ona rozwidla się i do tej naszej szliśmy w lewo, w prawo też coś prowadzi, ale nie sprawdzałem ...
DSC_6559_00227.jpg


Widok na plażę z góry
DSC_6558_00226.jpg


Potem znów ścieżka
DSC_6557_00225.jpg


I w końcu plaża
DSC_6556_00224.jpg


Proste 8)

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2020 21:37

Jak doszliśmy na tą plażę, byliśmy totalnie sami. Ciężko zresztą tutaj by było przebywać na raz więcej niż 4 osobom, bo nie ma gdzie 8O No chyba ze siedząc na skałach. Żona lekko ochłonęła, dzieci też :lol: Ale dostałem komunikat, ze to nie jest plaża i długo tu nie posiedzimy ;) Zresztą, dla mnie też nie bardzo ma ona cechy plaży w moim rozumieniu, ale jako miejsce odosobnienia i widoki chyba daje radę. Powiedziałem więc, że biorę aparat i idę porobić zdjęcia.

Najpierw pójdźmy więc w lewo, jakby w kierunku Prnijcy ...

Tylko spodenki do kąpieli, buty do wody i puszka w dłoń. Zdecydowanie muszę jednak przyznać, że takiej plaży, to ja faktycznie nigdy nie widziałem ...
DSC_6527_00195.jpg


Kamienie są dość często luźne, widać, ze zbocze pracuje ...
Powoli się przesuwam do przodu, przy brzegu, czasem z konieczności musząc wejść do wody. Wtedy ręka w górę z aparatem ...
DSC_6528_00196.jpg


DSC_6529_00197.jpg


Zaczynają się bardzo ciekawe skały, a właściwie ogromne bloki skał. Jakby polepione z porozciąganej plasteliny a w niej czasem puste miejsca po kamieniach tam tkwiących zapewne od tysięcy lat, czasem z widocznymi kamieniami w skale ...
DSC_6530_00198.jpg


Zaczynam dochodzić do ściany całkowicie zbudowanej w ten sposób
DSC_6531_00199.jpg


pozdrawiam, Michał
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.08.2020 21:44

Nic nie rozumiem.... :roll:
:oczko_usmiech:
Doszedłeś na takie zadupie , zakamarami gdzie owce nawet się nie zapuszczają... 8O :lol: a do Maskalic, po "bardziej normalnej" drodze nie dotarłeś... :?: :!:
:mrgreen:

Jak mówiłem Maskalic cudne :hearts: pływanie przy skałach do Zatonów -rewelacja 8)
(szkoda tylko ,że tamaryszki umierają :( u Danki na fotkach, miesiąc wcześniej -jescze zielone)
Maskalic.jpg


Fajne to rumowisko przy morzu - dla mnie... :lol:
Gdybym tam zaciągnął moją przenajcudniejszą to ....
zostałbym odsunięty od stołu i łoża... :mrgreen:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2020 21:56

CROberto napisał(a):Nic nie rozumiem.... :roll:
:oczko_usmiech:
Doszedłeś na takie zadupie , zakamarami gdzie owce nawet się nie zapuszczają... 8O :lol: a do Maskalic, po "bardziej normalnej" drodze nie dotarłeś... :?: :!:
:mrgreen:

Jak mówiłem Maskalic cudne :hearts: pływanie przy skałach do Zatonów -rewelacja 8)
(szkoda tylko ,że tamaryszki umierają :( u Danki na fotkach, miesiąc wcześniej -jescze zielone)

Fajne to rumowisko przy morzu - dla mnie... :lol:
Gdybym tam zaciągnął moją przenajcudniejszą to ....
zostałbym odsunięty od stołu i łoża... :mrgreen:


No widzisz ... :roll: Ale co się odwlecze, to nie uciecze ... Jeszcze kiedyś dotrę :!:

Żona stwierdziła, że widokowo wszystko się zgadza, ale nie ma gdzie wypoczywać :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2020 23:01

majkik75 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Jedno mi powiedz - którędy zdołaliście zejść do tej plaży przy błękitnym domu? 8O


Wiesz ... normalnie... ścieżką ... :wink: :smo:

No tak, jakie to proste... 8)
:lol:

CROberto napisał(a):(szkoda tylko ,że tamaryszki umierają :( u Danki na fotkach, miesiąc wcześniej -jescze zielone)

Obrazek


Tak połowicznie zielone już tylko były, niestety, nie tak pięknie zielone jak u Konrada... Nie sądziłam jednak, że aż tak szybko będą umierać, i to na obydwu częściach plaży. :cry:

aaaP1350389.jpg


aaaP1350375.jpg


Ciekawe, co im tak nagle zaszkodziło?... :roll:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 25.08.2020 17:51

Obawiam się ,że jednak nieodpowiedzialni najeźdźcy :evil:
Danka- cudne masz fotki 8)
Michał , mam sporo zdjęć z dojścia ,a nawet krótkie filmy- gdy będziesz kiedyś robił kolejne podejście - daj znać :)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.08.2020 18:19

CROberto napisał(a):Michał , mam sporo zdjęć z dojścia ,a nawet krótkie filmy- gdy będziesz kiedyś robił kolejne podejście - daj znać :)


Jeśli to nie problem i znajdziesz chwilę, to wstaw proszę po prostu tutaj w wątku (albo chyba lepiej w klubie miłośników wyspy Pag) jak tam dojść. Z góry dziękuję :P :D :papa:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.08.2020 21:47

Jestem prawie u podnóża skalnej ściany
DSC_6534_00202.jpg


Normalnie jak ciasto, jakby się ktoś bawił i odciskał palcami niespotykane formy ...
DSC_6535_00203.jpg


Muszę wejść do wody mniej więcej do pasa, ściana wchodzi wprost do wody i nie ma jak przejść inaczej. Kamienie na dnie są luźne, więc musze uważnie stabilizować każdy krok bo łatwo się wywalić.
DSC_6538_00206.jpg


Rzut oka do tyłu, za tym "cyplem" jest nasza "plaża". Niestety przy obracaniu się poślizgnąłem się, wpadam trochę głębiej do wody i lekko zachlapuję aparat
DSC_6541_00209.jpg


Cofam się, dalej jest dla mnie już lekko stresująco, nie chcę kompletnie utopić sprzętu, wracam koło plastelinowych skał :wink:
DSC_6542_00210.jpg


I powoli dochodzę do miejsca wyjścia. Gdzieś tam w tle, w oddali, Beritnica ....
DSC_6543_00211.jpg


pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Pag i Hvar - sierpień 2020 - Michał - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone