Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornji lipiec 2013

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 04.03.2013 23:43

Kolego kbgoral -

może masz rację, ale osobiście w Okrugu byłem 6 razy, niemalże codziennie fundowaliśmy sobie przechadzkę do Trogiru. Udanie się do tego przepięknego miasta pieszo, oczywiście jak dla kogo, nie sprawiało najmniejszych problemów. Jestem z gatunku "chodaków" a nie "leżaków" i może głównie dlatego mam takie zdanie ;)
Zaznaczyć trzeba, że sama wyspa Ciovo ma MNÓSTWO bardzo ciekawych zakątków.

PozdRawiam......
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 05.03.2013 13:12

Dokladnie kolego Ciovo jest bardzo ciekawa wyspa mozna znalezc swoj kont i cieszyc sie natura ,piieknymi krajobrazami i cododownym morzem. A co do spacerow to ja tez lubie sie dotlenic ale bez przesady. Sorki za moja ortografie ale jakos ciezko z Komorki te kreski I kropki wstawiac nad literkami , troche to skomplikowane. Pozdrawiam kolego.
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 05.03.2013 13:31

Skoro już tak rozpisujemy się nieco o Ciovo, to warto wspomnieć o bardzo ciekawym miejscu, niedaleko Okrugu, czyli Konoba Duga. Niewielka plaża ze wspaniałym lokalem gastronomicznym urządzonym w rybacko-marynarskim stylu. Godne polecenia małże i inne owoce morza. Fajna obsługa i przystępne ceny. Woda cieplutka i krystalicznie czysta, gdyż miejsce położone jest w niewielkiej zatoce. Niewielka plaża, ale po sąsiedzku przy polu campingowym jest druga.
Chciałbym jeszcze dodać, a chyba jednak warto o tym wspomnieć, że w ciągu sześciu lat moich przyjazdów do Okrugu trzykrotnie byłem świadkiem pożarów i akcji gaśniczych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że:
- pożary miały miejsce: raz - na wzgórzach niedaleko Trogiru, drugi raz - na Ciovo niedaleko wspomnianej przeze mnie Konoby Dugiej;
- sposób ich gaszenia, przede wszystkim z uwagi na teren górzysty prowadzony był z powietrza przez helikoptery i samolotu wodujące w zatoce celem nabrania wody;
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że działo się to na oczach sporej gawiedzi turystów, w dość bezpiecznej odległości. Wrażenia spore. Na szczęście nikomu nic złego się nie stało, ogień chłonął głównie suche jak wiór zarośla i drzewa.

PozdRawiam......
Marcin1976
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976 » 12.03.2013 10:18

Kolego kbgoral.
tak jak obiecywałem, pragnę donieść, że dokonałem rezerwacji Apartamentu 2, zaliczka dotarła, termin zabookowany - teraz czekam niecierpliwie na dzień wyjazdu. Za pomoc chciałem Ci baaardzo podziękować i mam nadzieję, że będą to dla mnie i dla mojej rodzinki wyjątkowe wakacje :) Jeszcze raz ogromne podziękowania.

Pozdrawiam serdecznie.
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 12.03.2013 15:42

Marcin1976 napisał(a):Kolego kbgoral.
tak jak obiecywałem, pragnę donieść, że dokonałem rezerwacji Apartamentu 2, zaliczka dotarła, termin zabookowany - teraz czekam niecierpliwie na dzień wyjazdu. Za pomoc chciałem Ci baaardzo podziękować i mam nadzieję, że będą to dla mnie i dla mojej rodzinki wyjątkowe wakacje :) Jeszcze raz ogromne podziękowania.

Pozdrawiam serdecznie.



Proszę bardzo kolego mam nadzieję że wakacje się udadzą i cierpliwie dotrwasz do wyjazdu . Pozdrawiam i bawcie się dobrze. A tak od siebie to weź jakąś Polską wódeczkę dla pana Drezgi odwdzięczy się wielokrotnie.
Martab
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martab » 07.08.2013 11:48

misiekmb1 napisał(a):
Martab napisał(a):Czy ktoś z Was zna ville Ojde Okrug Gornji - Mavarštica , wybieram się tam w czerwcu 2013 , jeżeli ktoś tam był lub w pobliżu to bardzo proszę o informację: jak dojechać bo na mapie ciężko namierzyć obiekt, czy do plaży jest faktycznie 100m itd.
Z góry dziękuję


Witaj
Willi tej akurat nie znam ale w 2009 byłem w Okrug nad Mavarsticą .Więc zatoczka sporo wchodzi w ląd i woda stoi przez co jest nie najczyściejsza ,do wody może i jest 100m ale z góry i w drodze powrotnej lipa bo trzeba się wdrapywać (bardzo męczące) ,dla przykładu auto bez palenia gumy nie chce ruszyć pod górę.Są i wille w dole zatoczki ale czy ta o którą pytasz jest w dole czy na górze tego nie wiem.Trafić tam natomiast jest bardzo trudno trzeba jechać do końca plaży Copacabana i ostro w lewo pod dużą górę ,na szczycie góry w prawo i dalej zakrętami prosto koło kościoła i potem prosto z góry do samej zatoczki Od centrum do Mavarsticy jest ze 2-3km

WIDOK NA MAVARSTICĘ
Obrazek

pisałeś że stromo, ale nie przypuszczałam że aż tak, trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję żeby się wydrapać pod tą górkę, na plaże chodziło się raz dziennie bo na samą myśl że ja mam jeszcze raz wyjść to miałam dość, a uliczka na której mieszkaliśmy to tak wąska że czujniki parkowania dawały znać
pozdrawiam
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.08.2013 21:56

Dużo się naczytałem o mega wybitnie doskonałym jedzonku w knajpie Konoba Duga. Googluje już od ładnych paru chwil, ale nie mogę znaleźć jej dokładnej lokalizacji na Ciovo. Pomoże ktoś? Z góry dziękuje. Muszę tam podskoczyć za tydzień na chwilkę :)
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 09.08.2013 08:46

sneer -

ja już niestety w Polsce po 3 tyg w Okrugu ;)
Do wspomnianej przez Ciebie Konoby prowadzą drogowskazy, najczęściej niewielkie, kolorowe ale za to będące w kilku miejscach wspomnianego Okrugu. Napiszę tak:
idąc/jadąc główną drogą przez Okrug dojeżdżasz do niewielkiego portu mieszącego się po prawej stronie. Tuż za nim jest dość stromy podjazd lekko w lewą stronę. Charakterystyczne miejsce (podjazd), gdyż wzdłuż jego prawej strony ciągnie się mur wysokości 2-2,5metra z kilkunastoma, lekko pomazanymi herbami Hajduka Split. Jedziesz tą jezdnią do pierwszego skrzyżowania i skręcasz w prawo. Miejsce bardzo charakterystyczne, gdyż po lewej stronie namalowany jest KILKUNASTOmetrowy graf Hajduka. Jedziesz/idziesz tą drogą dość spory kawałek poza miasto i na pewno natrafisz na drogowskaz nakazujący skręcić w lewo z głównej drogi. Drogowskaz wskazuje Konobę Dugą i Paintbol. Droga ta jest żwirowa i właściwie Konoba jest na jej...... końcu. Powodzenia.

PozdRo.....
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.08.2013 09:30

Dziękuje Ci bardzo zgredzik! Podzielę się opiniami co do tej knajpy po powrocie :)
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 10.08.2013 22:20

Odległość z Okrugu do Konoby Duga to jakieś 2,5 - 3km.
Smacznego, zajefajne małże tam przyrządzają :)

PozdRawiam.....
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 26.08.2013 17:27

zgredzik napisał(a):Odległość z Okrugu do Konoby Duga to jakieś 2,5 - 3km.
Smacznego, zajefajne małże tam przyrządzają :)
PozdRawiam.....


No to już jestem z powrotem :) Dzięki Twojemu opisowi, zaliczyłem Konobe Duga - miejsce faktycznie ładne, a jedzenie smaczne. Nie zgadzała się tylko jedna drobna kwestia, ktoś wspominał na forum, że można tu zjeść w miarę tanio, niestety dla mnie była to jedna z najdroższych knajp w których kiedykolwiek jadłem w Chorwacji :) Jedna niewielka rybka z grilla (orada) + frytki i surówka wyszła tu ponad 200 kun 8)
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 26.08.2013 22:23

Nie pamiętam, czy tym "doradcą cenowym" byłem ja, ale w Konobie Duga jadłem TYLKO małże i czewapy ;)

PozdRawiam....
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Okrug Gornji lipiec 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone