Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tramwajem po torze wodnym – lipiec 2024.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14044
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.03.2025 09:23

piotrf napisał(a):Dziękuję :proszedzieki: za ciekawy i piękny tramwajowy rejs :D , gdy tylko uda mi się skompletować załogę , popłyniemy Waszym śladem - nie w tym roku ( problemy ze zgraniem urlopów załogi :oczy: ) , to w przyszłym , albo którymś z następnych . Po rejsie ( trochę czasu już minęło ) po Kanale Augustowskim apetyt jest na więcej :tak:
Póki co melduję gotowość do kolejnego rejsu z Wami 8)


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze - wiem że Wam się uda! Z tymi urlopami to wiecznie problem, niby go człowiek ma i się należy a żeby wziąć w pasującym terminie...szkoda gadać :rotfl: Trzymam kciuki za pomyślność Waszych planów bo wiem, że warto :hearts:
Dzięki za Twoją obecność i zapraszam na kolejny - tym razem grecki pokład :proszedzieki:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1584
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.03.2025 17:00

Dzięki za niesamowicie zielony rejs. Tak mało znam tamte rejony, że nawet zaskoczeniem było dla mnie to jak wygląda Elbląg. No to teraz wybieramy w lazurowe rejony :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13829
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.06.2026 14:10

Beata, pozwolę sobie w Twojej relacji zamieścić kilka słów o aktualnej sytuacji na wodnych szlakach Żuraw, bo moje wspomnienia są zdecydowanie za stare. Te obecne uwagi nie dotyczą jednak mojego pływania, lecz rejsu mojego Grzegorza i jego kolegów w trakcie tegorocznego BożoCielnego weekendu (żeńska część wówczas hasła po Jurze).
Czarterowali tam gdzie ostatnio Wy, w Rybnie w LudekCzarter. Most obrotowy na Wiśle Królewieckiej wreszcie po latach działa 8) , więc nie ma obawy, że nie da się przepłynąć (tak jak my niemalże o włos pod zamkniętym mostem przed laty). Przystań u Flisaka w Malborku nadal przyjazna, na pochylniach Kanału Elbląskiego bez zmian. Korzystne zmiany w samym Elblągu, można za darmo stanąć na noc przy nabrzeżu od strony miasta między mostami oraz uzupełnić tam wodę, też za free. Teren paskudnej Fali został sprzedany ( a może jest to w trakcie?), więc Fala nikogo już nie oszuka. We Fromborku postój 5-osobowej Laguny 700 z załogą kosztował 25 zł, tyle że na brzegu brak jakichkolwiek udogodnień (ale piękne widoki), za to w marinie w Kątach Rybackich udogodnienia wszelakie, ale cena to aż 190 zł. Przy szlakach wodnych w welu miejscach mozna stanąć za darmo, ale nie na Zalewie. Przy pochylniach na Kanale bez problemu.

Chyba Piotr wybiera się wkrótce na rejs, to osobiście opisze sytuację dokładniej 8)
:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14044
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.06.2026 22:29

dangol napisał(a):Beata, pozwolę sobie w Twojej relacji zamieścić kilka słów o aktualnej sytuacji na wodnych szlakach Żuraw, bo moje wspomnienia są zdecydowanie za stare. Te obecne uwagi nie dotyczą jednak mojego pływania, lecz rejsu mojego Grzegorza i jego kolegów w trakcie tegorocznego BożoCielnego weekendu (żeńska część wówczas hasła po Jurze).
Czarterowali tam gdzie ostatnio Wy, w Rybnie w LudekCzarter. Most obrotowy na Wiśle Królewieckiej wreszcie po latach działa 8) , więc nie ma obawy, że nie da się przepłynąć (tak jak my niemalże o włos pod zamkniętym mostem przed laty). Przystań u Flisaka w Malborku nadal przyjazna, na pochylniach Kanału Elbląskiego bez zmian. Korzystne zmiany w samym Elblągu, można za darmo stanąć na noc przy nabrzeżu od strony miasta między mostami oraz uzupełnić tam wodę, też za free. Teren paskudnej Fali został sprzedany ( a może jest to w trakcie?), więc Fala nikogo już nie oszuka. We Fromborku postój 5-osobowej Laguny 700 z załogą kosztował 25 zł, tyle że na brzegu brak jakichkolwiek udogodnień (ale piękne widoki), za to w marinie w Kątach Rybackich udogodnienia wszelakie, ale cena to aż 190 zł. Przy szlakach wodnych w welu miejscach mozna stanąć za darmo, ale nie na Zalewie. Przy pochylniach na Kanale bez problemu.

Chyba Piotr wybiera się wkrótce na rejs, to osobiście opisze sytuację dokładniej 8)
:papa:


Wow! Ale czad ze odkopałaś relację i uzupełniłaś o aktualności! Dziękuję :cmok: :hearts:
Tak, Piotr wybiera się całkiem niedługo, aż normalnie Mu zazdroszczę :oops:
Mam nadzieję, że Panowie zadowoleni z armatora :oczko:
Działający most bardzo cieszy, nareszcie :verryhappy:
Co do Elbląga - postój był bezpłatny i za naszych czasów! Z wodą i prądem :verryhappy:
Bar u Flisaka - widok z niego wart noclegu :hearts:
Za to Kąty - no cóż...zabijają ceną, u nas było to samo. Moim zdaniem cena zupełnie nieadekwatna do miejsca. :rotfl:
We Fromborku nie byliśmy ale widzę, ze cena zachęca do odwiedzin :lol:
Aż mi sie zatęskniło za tymi kanałami, zielenią i ptakami :hearts: :hearts: :hearts:
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Tramwajem po torze wodnym – lipiec 2024. - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone