Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornji lipiec 2013

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin1976
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976 » 01.03.2013 12:32

Wielkie dzięki za informacje (każda z nich będzie przydatna), gdyż negocjacje z Niną już są w fazie końcowej. Wszystko wskazuje na to (jesli tylko znajomi klepną temat), że będę się pod wskazanym przez Ciebie adresem gościł na początku lipca :) Więc jeśli chce Ci się opisać co i jak tam na miejscu (zwłaszcza że jak mówiłem, to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji), będę zobowiązany. Jakby co to pisz proszę na meila (koperta) :)
Jeśli wypali, to będę Twoim dłużnikiem :D

Pozdrawiam ciepło.
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 01.03.2013 13:40

Spoko a więc tak ta strona w której znajduje się ten apartament jest bardziej spokojna. Jeśli lubicie imprezy to jest ich trochę przy plaży po drugiej stronie skąd odpływa tramwaj wodny do Trogiru (najlepiej nim się tam wybrać cena jak się nie mylę 15 kun w jedną stronę) zaznaczyłem na mapie pozycja 2.zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link Warto się też przejechać do Okrug Donji. Jeśli lubisz ciekawe miejsca i bezludne to korzystaj z szutrowych dróg z mojego doświadczenia wiem że im mniej dostępne miejsce tym ciekawsze plaże , poza tym my lubimy poznawać na własna rękę krajobrazy. Jak chcesz jechać do Splitu to polecam pojechać samochodem do Slatine tam jest parking , parę groszy kosztuje i statkiem dalej do Splitu. Tak ogólnie nie polecam zapuszczać się samochodem w okolice Trogiru w ciągu dnia jak już to rano do godz. 8 i wieczorem . Polecam wycieczkę do wodospadów krk . Jakąś godzine trzeba jechać ale naprawdę warto jest pięknie a w drodze powrotnej warto zahaczyć o Sibenik a tam wejść na zamek. Co do okrugu gornjego jest tam poczta i można kasę tzn euro na kuny wymienić i jest bankomat kilka knajp sklep spożywczy apteka , wszystko co potrzebne . A dalej musisz sobie zadać pytanie co chcesz zobaczyć . Byłbym zapomniał jak wracałem z Slatine to witdziałem jak dzwigiem podnosili rekina wazyli go czy coś takiego ale też była dla mnie niezła atrakcja .
Marcin1976
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976 » 01.03.2013 14:31

A masz namiar na jakieś smakowite źródełko wyjątkowo pysznej rakiji i wina? :)
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 01.03.2013 16:52

Rakieje świetną robi syn właściciela a najlepsze wino w chorwacji kupiliśmy od jakiejś babci przy wodospadach krk przy wyjsciu można próbować . Na bazarze w Trogirze też kupisz dobre wino
Marcin1976
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976 » 02.03.2013 15:32

Wielkie, bardzo wielkie dziękuję za pomoc i informacje. W zasadzie jestem na etapie finalizacji rozmów z Niną, lada moment wysyłam zaliczkę..... no i teraz pozostało jakoś dożyć do 1.07 - ciężko będzie, bo nie mogę się już doczekać :D Jeszcze raz baaaardzo wielkie dziękuję koledze :)
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 02.03.2013 15:51

Bardzo proszę mam nadzieje że się spodoba a tak jeszcze od siebie z panem Drezgą można się dogadać w sprawie neta i pralki co może być bardzo pomocne , a i codziennie nosi świeże owoce. My akurat spaliśmy na parterze ale z tarasu wyżej piękny widok na morze Pozdrawiam i życzę udanego urlopu. Ja jeszcze jestem w trakcie planowania ciężko mi się zdecydować gdzie jechać .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2013 20:34

Martab napisał(a):Czy ktoś z Was zna ville Ojde Okrug Gornji - Mavarštica , wybieram się tam w czerwcu 2013 , jeżeli ktoś tam był lub w pobliżu to bardzo proszę o informację: jak dojechać bo na mapie ciężko namierzyć obiekt, czy do plaży jest faktycznie 100m itd.
Z góry dziękuję


Witaj
Willi tej akurat nie znam ale w 2009 byłem w Okrug nad Mavarsticą .Więc zatoczka sporo wchodzi w ląd i woda stoi przez co jest nie najczyściejsza ,do wody może i jest 100m ale z góry i w drodze powrotnej lipa bo trzeba się wdrapywać (bardzo męczące) ,dla przykładu auto bez palenia gumy nie chce ruszyć pod górę.Są i wille w dole zatoczki ale czy ta o którą pytasz jest w dole czy na górze tego nie wiem.Trafić tam natomiast jest bardzo trudno trzeba jechać do końca plaży Copacabana i ostro w lewo pod dużą górę ,na szczycie góry w prawo i dalej zakrętami prosto koło kościoła i potem prosto z góry do samej zatoczki Od centrum do Mavarsticy jest ze 2-3km

WIDOK NA MAVARSTICĘ
Obrazek
Marcin1976
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976 » 03.03.2013 00:35

W sumie.. z powyższego postu... jedynie zdjęcie "w temacie" :D
Loren
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loren » 04.03.2013 12:49

kbgoral napisał(a):A tu masz wspulżędne 43.486042, 16.228241 na fajna plaże troche tam trzeba zejsc z polnej drogi i w mozu troche jezowców ale poza tym to ludzi jak na lekarstwo i woda świetna

Nie wiem czy dobrze sprawdziłem, a powyższe współrzędne wskazują miejsce oddalone od wyspy Ciovo o jakieś 45 km w kierunku płn-wsch., a najbliżej położona miejscowość od tych współrzędnych to Mirlovic Polje. Na Ciovo spędzałem urlop w 2006 i w 2007 roku, a w 2009 byłem tam przejazdem.
Marcin1976
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976 » 04.03.2013 13:01

Myślę, że jednak źle coś sprawdzasz - wrzucasz w googla cyferki i dostajesz lokalizację na Ciovo obok Okrugu Gornji :) zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 04.03.2013 13:50

kbgoral napisał(a):Spoko a więc tak ta strona w której znajduje się ten apartament jest bardziej spokojna. Jeśli lubicie imprezy to jest ich trochę przy plaży po drugiej stronie skąd odpływa tramwaj wodny do Trogiru (najlepiej nim się tam wybrać cena jak się nie mylę 15 kun w jedną stronę) zaznaczyłem na mapie pozycja 2.zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link Warto się też przejechać do Okrug Donji. Jeśli lubisz ciekawe miejsca i bezludne to korzystaj z szutrowych dróg z mojego doświadczenia wiem że im mniej dostępne miejsce tym ciekawsze plaże , poza tym my lubimy poznawać na własna rękę krajobrazy. Jak chcesz jechać do Splitu to polecam pojechać samochodem do Slatine tam jest parking , parę groszy kosztuje i statkiem dalej do Splitu. Tak ogólnie nie polecam zapuszczać się samochodem w okolice Trogiru w ciągu dnia jak już to rano do godz. 8 i wieczorem . Polecam wycieczkę do wodospadów krk . Jakąś godzine trzeba jechać ale naprawdę warto jest pięknie a w drodze powrotnej warto zahaczyć o Sibenik a tam wejść na zamek. Co do okrugu gornjego jest tam poczta i można kasę tzn euro na kuny wymienić i jest bankomat kilka knajp sklep spożywczy apteka , wszystko co potrzebne . A dalej musisz sobie zadać pytanie co chcesz zobaczyć . Byłbym zapomniał jak wracałem z Slatine to witdziałem jak dzwigiem podnosili rekina wazyli go czy coś takiego ale też była dla mnie niezła atrakcja .

kbgoral - niekoniecznie trzeba jechać do Slatiny, aby dostać się tramwajem wodnym do Splitu. Tramwaj ten zaczyna swój rejs w Trogirze, cumuje niedaleko mostu łączącego ląd z wyspą. Podróż tym fajniejsza, że dłuższa nieco i bogatsza o widoki po obu stronach kanału. Krka, Sibenik a ja dodałbym jeszcze możliwość udania się do Bośni do Mostaru. Bardzo polecam...;)
Loren
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loren » 04.03.2013 14:50

Marcin1976 napisał(a):Myślę, że jednak źle coś sprawdzasz - wrzucasz w googla cyferki i dostajesz lokalizację na Ciovo obok Okrugu Gornji :) zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

OK, ja sprawdzałem w google earth. W 2006 roku nie było w tym miejscu żadnych budynków.
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 04.03.2013 21:27

Dokładnie kolego ZGREDZIK ale jeśli ktoś chce spędzić cały dzień w Splicie to moim zdaniem lepsze rozwiązaniem jest wyjazd z Slatine a po drugie to ciężko dostać się rano do Trogiru chyba że jakieś dwa kilosy z buta na tramwaj wodnym , później tramwajem do Trogiru a później dopiero do Splitu . Jak kto woli ale dla mnie to trochę za dużo czasu spędzonego na tych statkach a na zwiedzanie Splitu już czasu niestarczy .
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 04.03.2013 21:32

Z tymi współrzędnymi to nie do końca są dokładne może się mylę jakieś 400 metrów . A zaznaczyłem drogę szutrową na której trzeba zostawić samochód , dokładniej jest to na zjeździe w pewnym momencie po lewej stronie przy jakimś drzewku jest tam ścieżka tak że spokojnie można tam trafić , jak znajde foto to wrzucę a i droga na początku może odstraszyć ale nie jest taka zła.
kbgoral
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbgoral » 04.03.2013 22:18

Znalazłem zdjęcia tej plaży zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link a to droga dojazdowa .zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link Fotki trochę kiepskie z powodu kiepskiego aparatu , na żywo jest o niebo lepiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Okrug Gornji lipiec 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone