Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.09.2013 15:56

CROberto napisał(a):Jezdem odważny jak ten szewczyk, i pomysłowy jak ten szewczyk- z legendy o "naszym" smoku.....więc kroi się że pomnik mi postawią.....może nawet na Beretnicy :mrgreen:


Biedak był z niego a biedak! Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.
Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.
:mrgreen:

Chyba z dratwy. :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.09.2013 16:11

Na szczęście zdążyliśmy zobaczyć Jeziora Plitvickie zanim te paškie owce tam dotarły... albo jakieś bystre szewczyki wysłały do nich spragnione smoki, tfu, barany... :oczko_usmiech:


Zbieraliśmy się rankiem w takim pośpiechu, że nocnik Anuli w kolorze dziki róż prawdopodobnie nadal zdobi Drežnik Grad, lub też już może jakiś chorwacki śmietnik... :oczko_usmiech:


Wylądowaliśmy przy wejściu nr 1 i ruszyliśmy trasą C:

Obrazek


Czyli na dzień dobry podziwialiśmy Veliki Slap:

Obrazek


Myśleliśmy, że młodzież będzie marudzić, ale gdzie tam. Jak tylko się dowiedzieli, której trasy mają się trzymać, to ruszyli z kopyta i tyle ich widzieliśmy. Znaleźli się dopiero przy przystani nad Kozjakiem. :roll:

Mogliśmy w spokoju podziwiać widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.09.2013 22:20

Przepływamy stateczkiem na drugą stronę jeziora.

Obrazek


Powyżej jeziora Kozjak powróciło to samo wrażenie, co ostatnio: tu jest ciekawiej. Woda ciurka ze wszystkich stron.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeziorka mają dość przejrzyste wody. Czasem trudno odróżnić co jest pod powierzchnią, a co nad nią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robimy małą przerwę na karmienie kaczek, rybek i dzieci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No po prostu przymiotników brakuje na określenie tego miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 18.04.2014 22:30 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 06.09.2013 23:20

Danusia pomieszałaś :!: sprytny szewczyk pokonał kiedyś smoka ,a ten ma oswoić Złego......wiadomo gdzie :mrgreen: (a nie jakieś patalogiczne barany wypasać..... :roll: :oczko_usmiech: )

Plitvice w Twoich kadrach są przepiękne 8)

anakin napisał(a):
Biedak był z niego a biedak! Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.
Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.
:mrgreen:

Chyba z dratwy. :mrgreen:


:lool:

Sieniebede wstydził,bede zgapiał.... nobojaksamwidzisz to był pierwszy na świecie przypadek - "Od zera do bohatera"......:oczko_usmiech:
Tyż podołam :!: chyba że nie chcesz :?: bo może pielgrzymujesz tam dla "Złego" :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.09.2013 00:18

CROberto napisał(a):Danusia pomieszałaś :!:


Oj tam, oj tam, zaraz pomieszałaś... :roll:
Od Metajny tak czy siak trzeba się trzymać z daleka...
Jeden okropnie odważny już przecież wyjaśnił co tam straszy. 8O Wszystko jasne i złego nie trzeba w to już mieszać. A z kobietą, Robercie, zwłaszcza TAKĄ kobietą, i tak nie wygrasz. :mrgreen:


Poza tym, co to za różnica, smok, czy owca :?: Nie wiadomo, co gorsze... :|

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.09.2013 12:15

Na koniec tego odcinka nie odmówię sobie wklejenia zdjęć z ostatniego etapu trasy C. A co, inni wklejali, to ja też. :wink:
Jeziora z góry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 11.09.2013 17:29

widzę że Plitvice nadal piękne :mrgreen: byliśmy tam 6 lat temu podczas pierwszej wyprawy na Chorwację :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.09.2013 19:17

madzia828 napisał(a):widzę że Plitvice nadal piękne :mrgreen: byliśmy tam 6 lat temu podczas pierwszej wyprawy na Chorwację :wink:


Nie wiem, jak Plitvice to robią, ale jakoś wytrzymują ten natłok turystów. :mrgreen: Też zerkałam, czy coś się zmieniło w samym parku od naszej poprzedniej wizyty 7 lat temu, ale żadnych zniszczeń nie było widać. :wink:
To jedno z nielicznych miejsc, do którego mogłabym wracać nieskończenie wiele razy. :D

Jak się udały wakacje na Pagu?
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 12.09.2013 18:16

masz rację to jedno z tych miejsc do których chce sie wracać :mrgreen: Wakacje na Pagu całkiem fajne, byliśmy tam tylko 5 dni potem jechaliśmy do Mimic na dalszą część urlopu. Na Pagu było ciut zimniejsze morze, większe fale częściej wiało, w Mimicach spokojniej :mrgreen: byliśmy zadowoleni bo w sumie każde z tych miejsc miało swój urok :wink: Mimice to mała wioska, na Pagu było więcej atrakcji więc w sumie wszystkiego po trochu było :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.09.2013 18:36

madzia828 napisał(a): Na Pagu było ciut zimniejsze morze


To mnie właśnie rozczarowało w tym roku na Pagu: nawet w zatoce woda była niezbyt ciepła. W zeszłym roku wchodziliśmy do zalewu jak do ciepłej zupy już na początku lipca, a teraz woda była dużo zimniejsza nawet w drugiej połowie lipca. :(
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 12.09.2013 21:17

Mikromir napisał(a): czy coś się zmieniło w samym parku od naszej poprzedniej wizyty 7 lat temu


...trochę się zmieniło , tylko nie widzę żeby otworzyli trasę na dolne jeziora :roll:
.. w sumie kładki były gotowe w tamtym roku :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.09.2013 11:40

mervik napisał(a):...trochę się zmieniło , tylko nie widzę żeby otworzyli trasę na dolne jeziora :roll:
.. w sumie kładki były gotowe w tamtym roku :wink:


Może po prostu już nie pamiętam, jak było dawno temu... starość na horyzoncie... :wink: Trzymaliśmy się też dość ściśle trasy C, żeby dziecek nie zgubić.
Ale kładki dalej drewniane... woda jak zwykle turkusowa w różnych odcieniach... rybki liczne i żarłoczne... :mrgreen:
A ludzi coraz więcej... :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.11.2013 00:55

Po dłuższej przerwie (robota, niestety... :( ) zaglądam tu raz jeszcze, bo ciągle brakuje w relacji odcinka najważniejszego. Właściwie powinien pojawić się jako pierwszy, ale jakoś tak wyszło, że będzie to...

Odcinek 19: Podziękowania


Oczywiście podziękowania dla Was, CROmaniacy. Bo to Wy pisaliście relacje, które po wielokroć czytałam przygotowując się do wyjazdu. Wy odpowiadaliście cierpliwie na mnóstwo pytań w moich postach i PW. Czasami aż się zastanawiałam, ile niektórzy jeszcze wytrzymają... :roll:
Ale właśnie dzięki temu mogłam bez lęku (no, prawie... :wink: ) podróżować po Pagu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wędrować po szlakach Velebitu:

Obrazek

Odważnie wybrać się na Makarską Riwierę w sezonie...

Obrazek

Obrazek

Nie zawahałam się wspiąć na mury Dubrovnika...

Obrazek

i powałęsać po jego okolicach...

Obrazek

Obrazek

Wiedziałam, jak uskutecznić zwiedzanie kawałka kolejnej wyspy...

Obrazek

oraz półwyspu...

Obrazek

Obrazek

A nawet ośmieliłam się zobaczyć coś poza Chorwacją...

Obrazek

Nie żałowałam też powtórki z jezior:

Obrazek


A teraz to już KONIEC.

Relacji oczywiście. Bo z Chorwacją jeszcze nie skończyłam. :wink:

Pora już najwyższa na przygotowania do kolejnych wakacji w Cro. Znowu zaczynam więc zasypywać fachowców pytaniami... i z góry dziękuję za Waszą cierpliwość i entuzjazm. :D

Cudnie było przeżywać to wszystko jeszcze raz w Waszym towarzystwie... Dzięki!
:papa: :papa: :papa:

Obrazek
Ostatnio edytowano 02.02.2014 23:19 przez Mikromir, łącznie edytowano 3 razy
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.11.2013 01:33

Zacne fotki.
Sporo wskazuje na to, że w czerwcu będę podążał w wielu miejscach Waszymi śladami.
:wink:

Pozdrawiam.
:hut:
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 21.11.2013 08:46

Szkoda że to już koniec :(
Ale lato się zbliża, o ile dobrze policzyłem, pierwszy dzień lata 2014 już za 212 dni :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone