Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SRD Dubrovnik, parking przy górnej stacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 20.07.2012 10:23

Jest tak właśnie jak napisał Słonik
ipudlik
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ipudlik » 20.07.2012 10:27

A wiesz ile ten bus kosztuje?
Słonik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słonik » 20.07.2012 10:49

pisząc, że busem można wjechac miałem na myśli, że fizycznie jest to wykonalne, a nie że jest jakis "rejsowy", kursujący na SRD bus.
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 20.07.2012 21:11

Na pewno jeżdzą taksówki bo kilka mijaliśmy ale nie wiem ile kosztuje.A dlaczego nie chcesz swoim autem wjechać trasa nie jest aż taka zła po drodze są mijanki i kilka bardzo ostrych skrętów prawie o 180 stopni
ipudlik
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ipudlik » 21.07.2012 19:45

hanka 34 napisał(a):Na pewno jeżdzą taksówki bo kilka mijaliśmy ale nie wiem ile kosztuje.A dlaczego nie chcesz swoim autem wjechać trasa nie jest aż taka zła po drodze są mijanki i kilka bardzo ostrych skrętów prawie o 180 stopni


Wiesz tak pytam bo chodzi tez o koszty calodziennego pobytu w Dubrovniku. W 2008 jak bylismy na 2 samochody to znalezlismy 2 miejsca wolne przed murami i nic nie zaplacilismy. W tym roku jedziemy na 3 auta i moze byc gorzej z darmowym parkingiem. Jak niektorzy placili po 160 kun za caly dzien to w naszym przypadku nie wszystkich na taki parking stac , chcialibysmy wejsc na mury i na SRD. :) MOze nie bedzie tak źle.
Słonik
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Słonik » 21.07.2012 23:26

ipudlik, najlepiej wjedźcie samochodami na srd, tam sie nie placi za parking, a kolejka sobie zjedźcie do miasta i pozwiedzajcie. kasa za parking zaoszczedzona.
kamilwwl
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilwwl » 21.09.2017 17:14

Drodzy,

Jestem własnie w Tucepi , mam zamiar wybrać się na dniach do Dubrownika, czy parking na wzgórzu Srd dalej jest za free? ktoś może był w tym roku?
eva73
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eva73 » 22.09.2017 10:24

Za free- byliśmy w sierpniu :papa:
kamilwwl
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilwwl » 22.09.2017 11:28

Dzięki serdecznie, zatem jutro Dubrownik :)
hania_d80
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania_d80 » 02.06.2018 14:44

Witam
Czy coś się zmieniło w kwestii parkingu na wzgórzu przy górnej stacji?
Chciałam tam wjechać samochodem około godziny 15-16, zjechać kolejką do miasta, pozwiedzać i wrócić jak już zapadnie zmrok.
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 03.06.2018 10:01

hania_d80 napisał(a):Witam
Czy coś się zmieniło w kwestii parkingu na wzgórzu przy górnej stacji?
Chciałam tam wjechać samochodem około godziny 15-16, zjechać kolejką do miasta, pozwiedzać i wrócić jak już zapadnie zmrok.


Sugeruję parkować z dala od tych ścieżek prowadzących przez krzaki w dół zbocza, między samochodami. Tamtędy przeganiane są stada koni. Ja byłem tam parę lat temu i nie wiem jak aktualnie wygląda wjazd, sam pomysł jest bardzo dobry. Ja zostawiłem rodzinkę przy dolnej stacji kolejki, wjechałem na górę i zjechałem kolejką do nich. Z powrotem wszyscy wjechaliśmy kolejką i jest to uważam dobra opcja. Plus niespodziewana atrakcja czyli stado koni pędzące w stronę mojego samochodu, a nie,patrz tam jest ścieżka...
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 03.06.2018 21:03

hania_d80 napisał(a):Witam
Czy coś się zmieniło w kwestii parkingu na wzgórzu przy górnej stacji?
Chciałam tam wjechać samochodem około godziny 15-16, zjechać kolejką do miasta, pozwiedzać i wrócić jak już zapadnie zmrok.


Śmiało możesz ten plan wdrożyć w życie. Miejsca tam sporo, nawet przy odrobinie szczęścia jest szansa na kawałek cienia.
Co prawda robią tam teraz jakieś toury offroadowe na takich baggi, ale poza tym całkiem dostępny kawałek miejsca, w przeciwieństwie do całej reszty Dubrovnika.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 03.06.2018 22:18

Byłem autem na górze SRD 2x. W szczycie sezonu, zwłaszcza w ubiegłym roku, na samej górze, z miejscem na parkingu było krucho. Byłem fabrycznie nowym busem. Przy tej temperaturze i ruchu wracających z góry oraz niektórych zakrętach nie ma szans, aby nie poczuć "zapachu" sprzęgła. Raz wjechałem tam osobówką, raz busem, oba przeżycia były inne. Jadąc osobówką doświadczyłem ucieczki, bo goniła mnie oślica pasąca się z młodym. Pełny bus w temperaturze około 34st.C. z koniecznością zatrzymywania się pod górę, cofania, brania niektórych zakrętów na 2 razy, to też jakaś przygoda, zwłaszcza dla lekko przypanikowanych pasażerów. Warto jednak wjechać do samej góry, zaparkować i podziwiać panoramę. To nie wymaga szczególnych umiejętności, ale jeżeli ma problemy z jazdą po "wstążce", cofaniem, mijanką na lusterka lub z marnymi hamulcami, ew. sprzęgłem, to niech rozważy kolejkę linową. Ne twierdzę, że taki ktoś nie da rady autem, ale zaoszczędzi sobie stresu, a może nie tylko sobie.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.06.2018 23:02

numenius: a byłeś na Sv. Jure albo na dojeździe z Podgory do 512? Jeśli tak, to jak oceniasz te trasy? Podobne?
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 03.06.2018 23:43

kojacek napisał(a):numenius: a byłeś na Sv. Jure albo na dojeździe z Podgory do 512? Jeśli tak, to jak oceniasz te trasy? Podobne?

Na Sv. Jure jedzie się dłużej (dłuższa trasa), ale nie tak długa i nie ma tyle zakrętów "agrafek", czyli około 180 stopni, jak podjazd na górę Lovcen w Czarnogórze. Do czasu podjazdu i wizyty na górze w NP Lovcen uważałem, że widok z Srd jest najpiękniejszy, jaki widziałem.
Nie demonizujmy, wjazd na Srd autem nie jest niczym ekstremalnym. Trochę asfaltu, trochę szutru, trochę gruntu, kilka ciasnych zakrętów, podjazdy o nieekstremalnym stopniu nachylenia, trochę wąsko (dosyć częste zjawisko w Hr). Tylko tyle, ale dla niektórych może aż tyle, dlatego o tym piszę. Nie ma się czego wstydzić, jeżeli ktoś takich przeżyć nie lubi, to lepiej żeby przeczytał, niż żałował w połowie drogi, że nie przeczytał, bo wczasy mają być relaksem, a nie stresem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
SRD Dubrovnik, parking przy górnej stacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone