Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parking Plitvickie Jezera

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 11.08.2011 06:31

FUX napisał(a):Ze dwa lata temu nie. Myślę, że nic się nie zmieniło.


Dwa lata temu były płatne. Przy wjeździe wypadał żeton RFID, przed wyjazdem trzeba było zapłacić w kasie (oddzielnej od kasy biletów do Parku Narodowego). "Bulba" była taka że na automacie żetonowym była wypisana cena tyle że bez adnotacji że to za godzinę, a w kasie parkingowejnie przyjmowali płatności kartą.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.08.2011 06:33

Ot. Skleroza...
Za dużo po tej Cro się człowiek szwenda i miejsca się mylą... :wink:
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 19.08.2019 07:30

Odświeżę ten stary temat bo wiele lat upłynęło i na pewno zaszły zmiany a zresztą jednoznacznej odpowiedzi na pytanie autora tutaj nikt nie podał. Ale do rzeczy - będę na Plitvicach gdzieś ok. 2 max 3 w nocy. Z wiadomych przyczyn kwatera odpada. Konkretne pytania:
1 - wiem że parking jest płatny. Czy w nocy wjadę na niego aby te kilka godzin do zwiedzania przeczekać (oczywiście oko musze zamknąć żeby złapać te 3-4 godzinki snu).
2 - jak jest z płatnością - ile zapłacę? Czy jest to jedna stawka za cały dzień (no i te kilka godzin nocnych) czy za każdą godzinę naliczają osobno? Gdzieś znalazłem info że za park zapłacę kartą owszem ale za parking wyłącznie gotówką w kunach - czy to prawda?
emiliano
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.05.2018
Jeziora Plitvickie parking

Nieprzeczytany postnapisał(a) emiliano » 11.06.2023 19:20

Witam
Chcemy w tym roku zwiedzić Jeziora plitvickie.
Termin to 10.07 bilety już kupione na godz. 10-11
Wejście nr 1
Lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat parkingu.
I stąd moje pytania.
Czy trzeba robić jakąś rezerwację.
Jeżeli nie to czy około godziny 9-10 można liczyć na wolne miejsca parkingowe.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za podpowiedzi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jeziora Plitvickie parking

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2023 20:24

Jest identyczny wątek: parking-plitvickie-jezera-t15867.html?hilit=plitvickie%20parking
nie ma potrzeby zakładać kolejnego.
I jest też wątek o PN - jeziora-plitwickie-t33121.html
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Jeziora Plitvickie parking

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.06.2023 11:59

emiliano napisał(a):Witam
Czy trzeba robić jakąś rezerwację.
Jeżeli nie to czy około godziny 9-10 można liczyć na wolne miejsca parkingowe.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za podpowiedzi.

Dwa lata temu parkowałem bez problemów. Jest duży parking. Na wjeździe pobierasz bilecik i płacisz za parking w automacie przed wyjazdem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jeziora Plitvickie parking

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2023 15:03

emiliano napisał(a):WitamLecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat parkingu.
I stąd moje pytania.
Czy trzeba robić jakąś rezerwację.
Jeżeli nie to czy około godziny 9-10 można liczyć na wolne miejsca parkingowe.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za podpowiedzi.

Jest info i cennik >>> https://np-plitvicka-jezera.hr/planiraj ... ra/cjenik/
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Parking Plitvickie Jezera - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone