Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010
Jeziora Plitwickie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 29.06.2011 14:57

Wg szczęśliwców, którzy już wiedzieli Jeziora Plitwickie-Czy lepiej zacząć od jezior górnych, czy od dolnych? A może któraś z tras jest szczególnie malownicza (wiem, wiem, całe jeziora są malownicze :lol: ) i godna polecenia?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2011 15:18

Na pierwszy raz poleciłbym ci wejście drugie, przejazd do Stacji 4, zejście na dół (długie, ale łagodne), przepłynięcie Kozjaka - tam coś zjecie - i podejście pod Veliki Slap.

Na końcu macie mocne podejście na sam szczyt kanionu, ale do przeżycia.

Tras jest sporo do wyboru, o różnym stopniu trwania i trudności, więc i tak, to, co zobaczycie, uzależnione jest od tego, ile czasu poświęcicie na oglądanie.

Liczcie jakieś 6 godzin spacerowania, żeby zobaczyć większą część. Całości, na jeden raz, się nie da. Trzeba wrócić ;)

Mapka
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 29.06.2011 15:24

Na oficjalnej stronie parku też oferują różne trasy

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/en/in ... &Itemid=85

ale to zawsze lepiej spytać bywalców :lol:

My będziemy mieć około 7 godzin od rana, dlatego chcemy zobaczyć jak najwięcej:-)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2011 15:30

Po ośmiu godzinach łażenia mamy braki.

Chcę w tym roku wrócić i zacząć od wejścia 1 :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2011 17:47

TUjest moja wersja zwiedzania.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.06.2011 18:15

Weldon dobrze radzi :D
Też jestem zdania że najlepiej jest zacząć od wejścia nr 2, podjechać kolejka do górnych jezior i zejść w dół a potem przepłynąć stateczkiem do jezior dolnych.
6 godzin to czas wystarczający by zobaczyć większość tego co warto i trzeba.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 29.06.2011 19:47

kulka53 napisał(a):Weldon dobrze radzi :D
Też jestem zdania że najlepiej jest zacząć od wejścia nr 2, podjechać kolejka do górnych jezior i zejść w dół a potem przepłynąć stateczkiem do jezior dolnych.
6 godzin to czas wystarczający by zobaczyć większość tego co warto i trzeba.

I własnie tak uczyniliśmy już dwukrotnie :wink:
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 29.06.2011 22:02

A co , gdy na przykład zacznę zwiedzać Jeziora po 16 ? Bo akurat wcześniej nie mogę bo zaplanowałem sobie że zwiedzę je gdy będziemy wracali a te 400 km z hvaru trzeba przecież przejechać :lol: Jaka trasa jest odpowiednia do godziny zamknięcia parku? W ogóle o której oni to zamykają?
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 29.06.2011 22:13

grundfos napisał(a):A co , gdy na przykład zacznę zwiedzać Jeziora po 16 ? Bo akurat wcześniej nie mogę bo zaplanowałem sobie że zwiedzę je gdy będziemy wracali a te 400 km z hvaru trzeba przecież przejechać :lol: Jaka trasa jest odpowiednia do godziny zamknięcia parku? W ogóle o której oni to zamykają?


Po 16stej to już biletów nie dostaniesz- przynajmniej taka jest informacja na ich stronie. Latem park jest czynny do 20stej, a parking przy nim do 22, ale bilety można kupic do 16stej...
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 29.06.2011 22:21

A ostatnia kolejka jedzie chyba o 19.Jak się spóźnisz drałujesz z buta na parking. Jeśli zaparkujesz w lesie to dobrze zapamiętaj drogę bo można się pogubić.W poszukiwaniu miejsca parkingowego kręciłem się jak bąk i wieczorem były kłopoty ze znalezieniem autka, a Polak jak zmęczony i głodny to zły.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2011 22:26

dolne czy górne? kwestia czy chcesz schodzić czy wchodzić:) wybierz którąś z dłuższych tras i nie śpiesz się. Jak jest napisane 6 h to znaczy emeryckim tempem, albo z wózkiem.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 01.07.2011 11:28

Byłem w Plitvicach 10 lat temu i wróciłem w tym roku. Niestety małe rozczarowanie.

- dojazd do punktu 3 i 4 był wycofany - można tam było jedynie pieszymi szlakami ;-(
- dawna urokliwa "drewniana" wąziutka kolejka została zastąpiona oszklonymi wielkimi mercedesami - jak dla mnie to już nie ten klimat. Mam wciąż w pamięci jak dwie kolejki mijały się na wąskiej dróżce. To był hardcore jak jedna musiała z 4 wagonikami na wstecznym na zakręcie dawać ;-)

Może coś się tam wydarzyło, że zamkneli przejazd, wiecie coś? A może po prostu poszerzają drogę żeby "merole" mogły tamtędy smigac? Wiecie od kiedy są te nowe "ciuchcie"?

10 lat temu byłem studenciak, tym razem z dzieckiem w wózeczku (6h na ręku to by było samobójstwo) nie było lekko ale dalismy radę. Tylko nie wiem czemu kiedyś widziałem tam jaskrawe pomaranczowe ryby, a w tym roku same "szare i bure". Pamięć mi szwankuje, czy może w kkażdym miesiącu mają inny kolor ?? ;-))))
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 01.07.2011 15:33

[quote="lulmar"]- dojazd do punktu 3 i 4 był wycofany - można tam było jedynie pieszymi szlakami ;-(
quote]

Właśnie zastanawialiśmy się z mężem, dlaczego na oficjalnej stronie nie ma rozkładu jazdy między przystankiem nr 3 i 4 - no to teraz wiemy :?
ale to nas nie zniechęci, w końcu w naszych górach też nie korzystamy z kolejek, wozów, itd.

Jeśli chodzi o zakup biletów poza wejściami, to Pani ze Sprzedaży odpisała mi następująco "Dear Madame,
thank you for your inquiry and for deciding to visit Plitvice Lakes National Park. You can buy tickets on all our entrances.
For other reservations, please visit Plitvice Lakes National Park website, or www.booking.com, where you can check our prices and availability, and make a direct reservation." :roll:
Z tego wynikałoby , że sprzedają bilety przy wejściach i przez internet, ale wcześniej ktoś pisał, że można je nabyć też w jakimś innym punkcie, czy mi się już mylić zazyna od nadmiaru informacji...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.07.2011 15:47

Jeżeli nie idziesz na piechotę, szosą wzdłuż Plitvic i nie masz zamiaru dostać się tam inaczej, jak przez mostki, tylko podjeżdżasz samochodem, to musisz stanąć na jednym z parkingów i, automatycznie, przejść koło kasy.

O ile dobrze pamiętam, to bilety masz tylko za gotówkę i za kuny, ale obok masz mienialnice i, zdaje się, bankomat.

Teoretycznie możesz wejść do parku bez biletu - sprawdzają dopiero przy promie, ale to obciach, jakby się okazało, że jednak gdzieś tam jakiś strażnik się pojawi i cię złapie.

Tak więc nie kombinuj. Przyjeżdżaj w miarę wcześnie, kupuj bilety i leć zwiedzać :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.07.2011 16:21

Tylko kuny?
Dzięki.

A ja mam inne pytanko - czy weekend to dobry moment na zwiedzanie czy lepiej w tygodniu?
Kiedy mniej ludzi?
Czy nie ma reguły?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone