Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.07.2011 18:45

Najlepiej w październiku ... :wink:

Ja byłem w niedzielę, na początku września i wyglądało, że jest luźno, ale trafiło się kilka wycieczek, natomiast parking był zawalony. Parkowałem daleko w lesie.

Przypuszczam, że tam masz trzy rodzaje zwiedzających: ci, co jadą nad morze, a więc pewnie czwartek, piątek, może sobota jest dla nich, ci, którzy wracają - a więc pewnie podobnie i radzieckie i japońskie wycieczki, czyli całą dobę :D

Stawiam, że w poniedziałki i wtorki jest, zwłaszcza w sezonie, luźniej.

Ale to takie luźne domysły.

Teren jest rozległy, wiec można zaznać trochę spokoju, ale musisz się liczyć z tym, że albo dogonisz, albo, prędzej, ciebie dogoni i spróbuje zdeptać, jakaś zorganizowana, większa, grupa.

Grunt, to jak kucasz na kładce, albo robisz zdjęcie, mieć oczy z tyłu głowy, bo cie wepchną :D
sebaaa
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebaaa » 01.07.2011 22:51

Byliśmy dzisiaj.
Zwiedzanie od 10 do 15 z P2 przystanek st3 nieczynny na tablicach z mapą parku st3 jest zaklejone kolejka się tam nie zatrzymuje.
Ruch średni pare wycieczek było ale bez tragedi dało się w miare spokojnie nasycić oczy i aparat . Bylem pierwszy raz dla mnie warto .
Polecam przy okazji zwiedzić miasteczko Slunj około 30km przed jeziorami fantastyczne miejsce Rastoke osada mlynów wodnych, miałem nocleg w Slunj .
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2011 20:24

Doradźcie proszę :)
Jadę 4 raz do Cro - ale ani razu nie byłem na Plitvicach .... trochę wstyd ale ;)
Doradźcie którą trasę wybrać na 1 raz z "trochę marudnymi pociechami" ;) ????

Czy są problemy z noclegami na miejscu - bo planujemy zajechać tam w powrotnej drodze i raczej po zwiedzaniu to zbytnio nie będzie nam się chciało dalej jechać .... więc trzeba będzie odpocząć.

Wiem że zapewne jesteście zmeczeni tymi pytaniami, itp,. itd,
Wiem że każda trasa jest piękna i każda jest warta zoabaczenia.

Może jest jakaś z czymś co będzie jakąś atrakcją dla dzieci ..... ????

No i ile to kosztuje:
- wejściówki
- orientacyjny nocleg dla 3 - 4 osób (2+1 i 2+2)

BIG THX
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 04.07.2011 20:56

pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 04.07.2011 21:21

I pamiętajcie aby zabrać na wszelki wypadek ciepłe ubrania. Mieliśmy tak, że nad morzem było 28st, po przyjeździe na Plitvice zrobiło się 11st. :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.07.2011 21:39

pawelli, w sumie to trochę trudno wybrać taka trasę, ale ja zacząłbym od wejścia drugiego.

Na początku masz mostek przez drogę, potem kawałek do przejścia do autobusików, potem jazda tymi wagonikami, więc powinno to marudy zainteresować.
Wjeżdżasz na górę, więc drogę masz niemeczącą, a na końcu nagroda w postaci statku przez Kozjak.

W tym momencie możesz zadecydować, czy dzieciaki już są zmęczone i kończysz, czy płyniesz dalej.

Możesz też przepłynąć na druga stronę i złapać autobus do wejścia pierwszego, a stamtąd, z góry, obejrzeć dolna część, razem z Velikim Slapem.

Ja, do wejścia pierwszego, podchodziłem Supljarą, jaskinią, wręcz nieodpowiednia dla dzieci, a już na pewno nie dla wózków. O zejściu tamtędy z dziećmi to raczej zapomnij.

Nie wiem, jak wygląda wejście/zejście "normalną" ścieżką od wejścia I i czy można tam spokojnie z dzieciakami albo z wózkiem się przemieszczać, więc tu musiałby się włączyć ktoś, kto szedł tamtędy ...

Chyba, że poczekasz do drugiej połowy sierpnia, ale ... niczego nie obiecuję ;)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2011 21:50

Dzięki Weldon !!!
Na pewno wezmę Twoje rady pod uwagę :) DZIĘKI :):):):)

A co czekania do połowy sierpnia - to pewnie się rozminiemy - bo my jedziemy w 1-szej połowie sierpnia ;)

Dzięki Pam za info o temperaturce

No i może tym razem uda się zobaczyć Plitvice
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.07.2011 21:57

pawelli napisał(a):... to pewnie się rozminiemy - bo my jedziemy w 1-szej połowie sierpnia ;)

No nie wiem ... Planuje tam być 30 lipca, a o drugiej połowie sierpnia myślałem, jako o początku pisania relacji.
Po powrocie :wink:

Jeszcze jedno bym dodał do atrakcji dla dzieci - rybki.
Rybki i ptactwo, ale chyba jednak więcej rybek było w dolnej części jezior, a ptaki to w na przystani i w czasie rejsu.

Nie zapomnijcie zabrać jakichś herbatników ...
Tylko nie wiem, czy można je karmić, wiec jakby co, to ja nic o tym nie mówiłem :D
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2011 22:01

weldon napisał(a):No nie wiem ... Planuje tam być 30 lipca, a o drugiej połowie sierpnia myślałem, jako o początku pisania relacji.


Bedziemy w Cro w tym samym czasie - bo ny w Polski wyjeżdzamy 30 lipca.
Ale Plitvice zostawiamy na deser ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.07.2011 22:08

I bawcie się dobrze ...

Ja wciąż w sferze planów jestem, ale pełen optymizmu, ze w tym roku wszystko jednak się uda :D
annsim
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 31.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) annsim » 04.07.2011 22:11

PostWysłany: 04.07.2011 21:49 Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post
16.07-30.07 Makarska Riwiera

wyjazd 16 lipca ze Śląska Dojazd do Plitvickich jezior i nocleg.
17 lipca Niedziela zwiedzanie okolicy i nocleg.

W poniedziałek dojazd do CELU - Brela.
Zbieramy ekipe na wyjazd w większej grupie email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.07.2011 15:24

To ja Pltvickie Jeziora zaliczę tak pod koniec lipca w terminie 26-28,oczywiście na jeden dzień tam pojadę ....
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.07.2011 19:37

weldon napisał(a):I bawcie się dobrze ...

Ja wciąż w sferze planów jestem, ale pełen optymizmu, ze w tym roku wszystko jednak się uda :D


Będzie dobrze :) trzymam kciuki :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.07.2011 19:41

weldon napisał(a):w sumie to trochę trudno wybrać taka trasę, ale ja zacząłbym od wejścia drugiego.
Na początku masz mostek przez drogę, potem kawałek do przejścia do autobusików, potem jazda tymi wagonikami, więc powinno to marudy zainteresować.
Wjeżdżasz na górę, więc drogę masz niemeczącą, a na końcu nagroda w postaci statku przez Kozjak.


czyli autobusiki - potem jak sądzę jakaś kolejka i statek ...
A często to kursuje ??
sebaaa
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebaaa » 06.07.2011 17:34

Wagoniki pod góre gdzieś ok.30min ,dlatego że w połowie trasy jest mijanka.Stateczek nie wiem dokładnie ale jak dochodziłem do przystani to odpływał jeden a za chwile podpłynoł drugi na który wsiedliśmy max 10min.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone