Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.07.2011 20:57

edzia-max napisał(a):... tłum ludzi idzie wąskimi kładkami jak jakieś bydło na wypas.

Dzięki ;)
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 09.07.2011 21:47

bywałem w Plitvicach już wiele razy i w sezonie i poza sezonem i wiem że poza sezonem nie ma tak dużego tłoku i na zrobienie fotki wcale się nie czeka nie wiadomo ile, mimo ze jak już zostało zauważone wąskie alejki tam są zawsze
martlnl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martlnl » 10.07.2011 20:16

a ja mam zapytanie , co do biletow bo spotkalem sie z wypowiedziami , ze bilety wstepu sa na promy i pociagi a na pieszki biletow nie potrzeba ;) ??? nie wiem czy to sa informacje aktualne ale tak mowili ludzie bedacy w tamtym roku;) i po przeanalizowaniu tras map i mozliwosci czasowych , wnioskuje ze warto jednak kupic bilet i wygospodarowac/rozplanowac pobyt na PJ conajmniej calodniowy , ewentualnie by sie zastrzepic i miec powod do powrotu w to miejsce bez biletu przejazdem/tranzytem w powrotnej drodze zrobic 1-2godziny postoj...co o tym sadzicie ? i ta wersia expresowa o ile nadal wejscie do parku jest darmowe , bo inaczej szkoda kaski na 2godziny czy w biegu ::)
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 10.07.2011 20:26

Bilety wstępu są do całego parku a nie tylko na stateczki i autobus.Dwa lata temu spotkałem rodaków którzy chcieli kupić od nas lekko śmigane bilety za pół ceny 8O Wstyd :oops: :oops:
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 10.07.2011 21:41

dokładnie tak jak mój przedmówca napisał bilety nie są tylko na stateczek i pociąg ale również na wejście na teren parku, nie powinienem ale napiszę to że ci co wchodzą bez biletu wchodzą wcześnie rano kiedy to jeszcze kasy są zamknięte, a potem uprawiają taki dziki wyścig szczurów a następnie się dziwimy ze nas wytykają paluchami Polaków, ale chyba nie dziwota jak uprawiamy takie jasełka
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 11.07.2011 11:57

Jak my teraz byliśmy to bilet sprawdzali tylko na statku.
W kolejce i na trase piesze nikt nam nic nie sprawdzał.

Więc na upartego tą najkrótszą trase na te najładniejsze jeziorka zaraz przy wejściu nr 1 można iść za free. Choć to nieuczciwe, no lae znając nasz naród....
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 12.07.2011 00:18

4 .07 byłem w Plitwicach, płatność za park i parking ..kartą - można gotówką , trasa H czyli 4-6 h od wjazdu na parking do wyjazdu niecałe 5 h ( 11.00 -14.50) pod koniec trasy było sporo ludzi- wycieczki......... ale nie masakrycznie, twierdzę że ładniejsze niż KRKA ale to moje zdanie , noclegi w obie strony od PLITWIC -kilkanaście km prawie w każdym domu , ( na niektórych podane nawet ceny ok 10 euro od osoby) bilety sprawdzają -sporadycznie przy wejściu do"kolejki" i chyba wszystkim na statek
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 13.07.2011 09:48

Zuważyli też na wirtualnej...

Europejski miejce zniczym z krainy czarów
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.07.2011 09:59

Amikol napisał(a):... bilety sprawdzają -sporadycznie przy wejściu do"kolejki" i chyba wszystkim na statek

Delikatna sugestia, że można, jednak, spróbować pocwaniakować? :wink:

A wyobraź sobie, ze jak poszliśmy sobie, w czasie spaceru, coś zjeść do "Lička kuća", to, jak wracaliśmy, nie chcieli nas wpuścić na teren parku bez pokazania biletów.

Niby dokumentów samochodu, w czasie moich wypadów za granicę też jeszcze nikt nie sprawdzał, ale jak sobie pomyślę, że kiedyś może być ten pierwszy raz, to wolę nie ryzykować i namawiam do tego innych.

Jednym słowem, nie ma problemu z zakupem biletów, a czy będą sprawdzane, czy nie to tego nie wie nikt, oprócz obsługi parku - lepiej kupić i mieć święty spokój :)
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011
parking w Plitwicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 18.07.2011 19:04

Ile kosztuje parking w Plitwicach ?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: parking w Plitwicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.07.2011 19:08

Albino napisał(a):Ile kosztuje parking w Plitwicach ?

7 kun za godzinę
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 18.07.2011 19:12

Ja byłem wczoraj w Plitvicach a więc w niedzielę. Byliśmy około 9:30. Ludzi dużo ale nie tragicznie. Spodziewałem się więcej. Wybraliśmy wejście nr 1 - dolne jeziora. Kolejka do kasy -5 min. Na stateczek - na bieżąco nawet czekaliśmy na wypełnienie się. Wybraliśmy opcje C a więc dolne i górne jeziora- a szliśmy z małymi dziećmi (najmłodsze 5lat). Zabrało to nam 8h z 1h postojem przy przystani na posiłek. Tempo relaksacyjne z częstymi przystankami. Szliśmy od dołu do góry. A potem zjechaliśmy kolejką. Płatność przy kasie kartą ale za parking już tylko cash 7kn/h. Dużo rodzin z wózkami - najlepiej o dużych kołach. Wciąż jestem pod wrażeniem.
Co mnie zaskoczyło to ceny kwater - bardzo wysokie 300kn za dwuosobowy pokój ze wspólną łazienką. Mieszkaliśmy w Rudanovac a więc nie tak blisko i za mini apartament z łazienką 1 dużym pokojem i aneksem kuchennym za 4 osoby zapłaciłem 65€ ze śniadaniem.
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 18.07.2011 19:13

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz ! Może pamiętasz ceny biletów dla dorosłych i dla 17 - latki ?
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 18.07.2011 19:14

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz ! Może pamiętasz ceny biletów dla dorosłych i dla 17 - latki ?
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011
ceny biletów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 18.07.2011 19:15

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz ! Może pamiętasz ceny biletów dla dorosłych i dla 17 - latki ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone