Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.07.2011 16:38

THX Sebaaa
sebaaa
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebaaa » 06.07.2011 16:45

Gdybyś nie miał dosyć atrakcji polecam nocleg 30km za Plitwicami w strone domu w miejscowości Slunj.Osada starych młynów napewno zainteresuje dzieci.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.07.2011 16:44

Zrobiliśmy małę korektę w planach - i na Plitvice w drodze do Makarszczaka
olutek
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olutek » 07.07.2011 20:02

A jak wygląda chodzenie z wózkiem? Da radę? Czy jednak lepiej nosidło? Są na tyle łatwe trasy ze uda się z wózkiem? Czy kolejką można wjechać z wózkiem?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2011 08:01

olutek napisał(a):A jak wygląda chodzenie z wózkiem? Da radę? Czy jednak lepiej nosidło? Są na tyle łatwe trasy ze uda się z wózkiem? Czy kolejką można wjechać z wózkiem?


Z tego co tu czytałem można z wózkiem.
Sprawdzę to w przyszłym tygodniu.
Wybrałem trasę nr 2.
Nosidełka nie biorę.

Pozdrav
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.07.2011 08:13

Z wózkami całe masy ludzi chodzą. Oczywiście, ze spacerówkami.
Może trochę trząść wózkiem na kładkach, bo to, w końcu, tylko dechy, a nie gładka ścieżka, no i,
w górnej części, jest kilka schodków, ale reszta to gładkie zejścia.

Jedyne co, to nie mam pojęcia jak wygląda podejście/zejście do wejścia pierwszego - tam jest wysoko, a ja wchodziłem Supljarą, kompletnie nie nadającą się do podejścia z wózkiem - musiałby ktoś, kto tam szedł, się wypowiedzieć.
sebaaa
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebaaa » 08.07.2011 20:40

Zejście z wejścia1 lub podejście do st1 dosyć strome zakosy raczej bez
utrudnień w samej nawierzchni ze spacerówką da się rade ,ale widok z góry wynagradza ten mały wysiłek.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.07.2011 21:47

hejka
Mój Mis przyniósł info (mam co do tego odrobinę wątpliwości), że aby wejść na Plitvickie trzeba czekać od 2-4 godz 8O Prawda to czy wierutna bzdura?? :?: :?: Plan mieliśmy(znaczy ja) taki żeby w drodze powrotnej(sobota) zahaczyć o PJ planujemy nocleg w Letenye więc droga niedaleka (start Razanj). A może lepiej przyszłe wakacje zaplanowac z 2-dniowym pobytem tym bardziej że wizja jest na tydzień Cro i tydzień Czarnogóra?? please help
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 08.07.2011 22:36

Sylwetka napisał(a):hejka
Mój Mis przyniósł info (mam co do tego odrobinę wątpliwości), że aby wejść na Plitvickie trzeba czekać od 2-4 godz 8O Prawda to czy wierutna bzdura?? :?: :?: Plan mieliśmy(znaczy ja) taki żeby w drodze powrotnej(sobota) zahaczyć o PJ planujemy nocleg w Letenye więc droga niedaleka (start Razanj). A może lepiej przyszłe wakacje zaplanowac z 2-dniowym pobytem tym bardziej że wizja jest na tydzień Cro i tydzień Czarnogóra?? please help


hm ciekawostka ale czy możesz powiedzieć co jest powodem takiego długiego czekania, no bo jakoś zaczynam w to wątpić byłem tam kilka razy było nieraz bardzo dużo ludzi ale nie było mowy o jakimkolwiek czekaniu szło z marszu, no ale może coś się pozmieniało a ja właśnie wybieram się tam w kilka autek
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.07.2011 23:28

Też w to wątpię, i nigdzie !!! nie spotkałam się z takowymi przypuszczeniami ale ........ byliśmy (niestety raz) baaardzo dawno temu 2001? coś kole i tłumów nie było, więc wole się u źródeł dowiedzieć. natomiast połowica idzie w "zaparte" mówię więc, że złe języki ludzkie pomówienia... :roll:
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 09.07.2011 07:31

Witam wszystkich,

Włąśnioe wróciliśmy z Chorwacji, na początku naszego wyjazdu postanowiliśmy zaliczyć Plitvice.

Nastawiałam się na coś mega "WOW" i jechałam tam podekscytowana, jednak.....zawiodłam się. Wybraliśmy ta trase 4 godzinną z górnymi i dolnymi jeziorami. Szczerze mówiąc o wiele bardziej podobały mie się wodospady KRK.
Na Plitvicach mnustwo ludzi, ścisk, tłok na kładkach, rzeczy zrobić sobie zdjecie w jakimś fajnym miejscu tzreba było czekać kilka minut aż tabuny ludzi przejdą.
W tym samy okresie byliśmy 3 lata temu na wodospadach KRK i nie było aż tak masakrycznie dużo ludzi.

Jak dla mnie porażka, ale to tylko moje zdanie. Na Plitvice już na pewno nigdy nie wróce ale za to na wodospady KRK na pewno wróce :)

No ale każdemu podoba się co innego.
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 09.07.2011 07:34

Żadnych oczekiwań na wejście nie ma.

Parkujesz samochód, kupujech bilet w kasie i wchodzisz. Potem albo idziesz na nogach albo jedziesz kolejką.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 09.07.2011 08:27

wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź tak też myślałem że w kasie kupuje się bilet i wchodzi, a na alejkach są tłumy i trzeba się przepychać albo odczekać swoje aby cyknąć fotkę, a że głónie na fotografowaniu mi zależało chyba też odpuszczę sobie w tym roku tam wizytę
darfil
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfil » 09.07.2011 08:53

Nigdzie w atrakcyjnych miejscach nie ma tak, że będziecie tam sami
i będziecie "pstrykać" fotki bez żadnych przeszkód!!
Skoro są zwiedzający - znaczy, że miejsce godne uwagi.
Oczywiście jednym się b.spodoba i wracają inni nie- takie życie.
Ja zamierzam odwiedzić JP w drodze tam. Planuję w tej okolicy 2 -gi nocleg.
Pytanie może nie w tym temacie - Jak wygląda i ile zajmuje czasu podróż starą "1" w stronę SPLITU. Może ktoś ostatnio jechał?
POZDR
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 09.07.2011 18:05

Są atrakcyjne miejsca gdzie można sokojnie zrobić zdjęcia, nawet w szczycie sezonu.

Dużo ziwedzaliśmy, m.in Dubrovnik, Mostar, Korcule, Trogir i tam nie było takich problemów jak na Plitvicach.
Ale to ze względu na to że są to miasta a na Plitvicach jest specyficznie, tłum ludzi idzie wąskimi kładkami jak jakieś bydło na wypas.

Jak dla mnie lepiej byłoby jechać w maju albo wrześniu gdzie jest zdecydowanie mnije ludzi. Bo dać 110 kn za osobe i się męczyć to nie warto, ja żałuje że nie pojechaliśmy w zeszłhym roku we wrześniu bo może miałabym inne zdanie.
A takto teraz umęczyło mnie to masakrycznie i jestem zdecydowanie na NIE dla Plitvic w sezonie.

Ale tak jak już pisłam każdy lubi co innego i każdy ma swoje zdanie. Ja po prostu wyrażam swoją opinie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone