Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Wrocław-Plitvice-Marina prosze o pomoc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011
Trasa Wrocław-Plitvice-Marina prosze o pomoc.

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 16.01.2011 13:56

Witam państwa potrzebuje waszej pomocy.Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji z dwójka dzieci..Nie wiedzieliśmy czy wybrac spokojne miejsce jak Marina(ale wypadowe) czy jakiś kurort.Wiec podzieliliśmy urlop na Marina 1 tydzień i wyspa Brac 2 tydzień.Pobyt ma sie zacząc od 2 lipca 2011 godz .10.00.Chcemy po drodze do Chorwacji odwiedzic Plitvice i 2.07 byc w Marinie.Pomózcie mi zaplanowac podróż najlepiej na noc jade z dziećmi.Droga po autostradach moze za wyjatkiem Słowenii.Gdzie przenocowac jeśli trzeba przed lub w Plitvicach.Jak ktoś moze mi podac jakie sa tam mniej więcej ceny i ile to zajmuje zwiedzanie czasu.Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc.
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 16.01.2011 14:39

forum/viewtopic.php?t=17808

to temat w którym znajdziesz istotne wskazówki na temat trasy przejazdu. W skrócie: Z Wrocławia na Kłodzko potem przejście w Boboszowie, dalej na Ołomuniec i do autostrady na Brno. Z Brna na Wiedeń (tu masz 2 opcje albo na Breclav, albo na Mikulov - zorientujesz się przed wyjazdem, czy nie ma jakichś remontów itp.) Po przekroczeniu granicy Austriackiej wpadasz na autostradę i lecisz przez Wiedeń (autostradą) do Graz i Dalej do Spielfeld (przed granicą Słoweńską). Tam skręcasz na Mureck (czyli zaczynasz objazd autostrady słoweńskiej) a tu masz link jak tego dokonać:
forum/viewtopic.php?t=28771. Jak wpadniesz już do Chorwacji to jedziesz jak po sznurku uważając może z dwa razy by nie przeoczyć zjazdu z autostrady.
Droga ma takie zalety, że:
1.zdecydowana większość pokonujesz autostradami, co oszczędza Twój czas
2.Nie nadrabiasz niepotrzebnych kilometrów i tym samym wlewasz do baku mniej paliwa ;)
3. Trasę można zrobić "na raz" bez potrzeby spania po drodze.
4. unikasz opłat za autostradę w Słowenii
5. Czeskie odcinki dróg które nie są autostradami, to drogi szybkiego
ruchu, o małym natężeniu ruchu.

Taka jest moja sugestia co do samego wyjazdu. Prześledź wątek a może znajdziesz coś bardziej optymalnego dla siebie. Powodzenia
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 16.01.2011 14:52

Dziekuje za pierwsze info czy moze jeszcze ktos cos dorzuci?Prosze o jakieś info o Plitwickie jeziora czy warto tam wjerzdzać i ile zwiedzanie trwa.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 16.01.2011 14:57

Witaj! Spokojnie dojedziesz do Plitvic na raz,ja jednak radziłbym Ci zmienic plan podróży i Plitvice zwiedzić w drodze powrotnej. A już tłumacze dlaczego. Jadąc na noc, na Plitvicach bedziesz z samego rana, jednak zmęczenie jakie bedziesz miał ze sobą po kilkunastogodzinnej jeździe bedzie dość duże i z pewnocią nie odczujesz takiej radości jakbys zwiedzał jeziorka będąc wypoczętym. Lepiej jak zaplanujesz sobie Plitvice w drogiej powrotnej. Wyjeżdzasz z wyspy okolo 6-7 rano na Plitvicach jesteś około 12-13, zwiedzasz jakieś 4-5godzin, zawijasz się spokojnie do wioski przed Plitvicami i szukasz noclegu ze znalezieniem którego nie powinieneś mieć problemu. Raniutko po śniadanku pakujesz się do autka i do domku (ja wyjechałem około 8 rano we Wrocławiu byłem około 21-22 nie pamietam dokładnie).
Zrobisz ja będziesz uważał, ja wypróbowałem oba warianty i zdecydowanie polecam opcję zwiedzania Plitvic w drodze powrotnej. Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 16.01.2011 14:59

Poszperaj na forum- dużo jest o Plitvickich, zobacz może w dziale relację z podróży, tam pewnie ktoś umieścił foty. Ja byłem i uważam że warto. Ale to tylko moje skromne zdanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2011 15:06

Moja wersja zwiedzania Jez. Plitvickich jest taka:

Obrazek

Kilka informacji, które pozwolą zwiedzić park narodowy Jeziora Plitvickie i zobaczyć wg mnie najatrakcyjniejsze miejsca w jak najkrótszym czasie (co ważne może się okazać w podróży). Jest to trasa 2 razy przetrenowana przeze mnie, tak że polecam w 100 %.
Dołączyłem tu schematyczną mapkę parku.
Jadąc od strony Polski (z Karlovaca) należy przejechać pierwszy parking i wjazd do Parku (ULAZ 1) i pojechać dalej. Zatrzymujemy się na drugim wjeździe do Parku (ULAZ 2). Tu można kupić bilety (lub w miejscu ST2) -honorowane są karty płatnicze, dalej należy żółtym szlakiem przejść do punktu P1, potem wejść na statek i przepłynąć do punktu P2, potem żółta trasą obejść jezioro Gradinsko. Wracamy do punktu P2, wsiadamy na statek i płyniemy przez jezioro Kozjak do punktu P3. Tam jest wielka polana, m.in. WC, kiełbaski, stragany z żarełkiem i piwkiem, można odpocząć i dalej w trasę. Idziemy dalej żółtym koło jezior Milanovac i Gavanovac i dalej w kierunku najwyższego wodospadu VELIKI SLAP ( 60 m). Stamtąd do punktu ST2 - jest to stacja kolejki na kołach. Rejony te to najatrakcyjniejsza wg mnie część Parku. Kolejką wracamy do punktu ST2 i stamtąd do samochodu na parkingu. Całość to wolnym krokiem ok. 3 - 4 godzin.
No a potem dalej ..... w drogę nad JADRANSKO MORE :)))))))

Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2011 15:16

Zwiedzanie w drodze na wakacje można także zaplanować z noclegiem. Gdy ma się "zaklepane" apartmany wakacyjne można wyjechać z Wrocka, pod wieczór dojechać w okolice jezior, przespać się a zarazem wypocząć, po śniadaniu zwiedzić Park i pojechać na wakacje.

Kiedy priorytetem jest jazda w nocy lub jedzie się w ciemno, by na miejscu szukać noclegów wakacyjnych, wtedy korzystniej być nad morzem rano.
W takiej sytuacji zwiedzanie w drodze powrotnej wg pomysłu Henius34 jest optymalne.

W którą by nie jechać, spanie w okolicy jezior można znaleźć na tej stronie w zakładce "privatni smjestaj".

www.rakovica.hr

Szerokiej drogi :lol:
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 16.01.2011 17:16

zawsze możesz jechać 86 przez Węgry a zwiedzanie Plitvic jak najbardziej polecam
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 16.01.2011 18:07

Dziękuje wam za mapke i jak zwiedzać plitwice.Fantastyczna rozpiska dziękuje wam.Na was mozna liczyć.
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 19.01.2011 22:48

Mam do was jeszcze pytanko.Czy winiety na Czechy,Austrie itd nakleja sie w jednym określonym miejscu w samochodzie.Doczytałem sie , na Czechy przykleja sie w innym miejscu.Rozpiscie jak to jest.pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2011 22:55

predatortata napisał(a):Mam do was jeszcze pytanko.Czy winiety na Czechy,Austrie itd nakleja sie w jednym określonym miejscu w samochodzie.Doczytałem sie , na Czechy przykleja sie w innym miejscu.Rozpiscie jak to jest.pozdrawiam


Na winietach masz pokazane gdzie się je przykleja. Czeska po prawej stronie szyby, Austriacka na środku, koło lusterka lub po lewej stronie szyby.
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 21.01.2011 02:22

predatortata jeżeli chcesz wypoczywać w spokojnym miejscu to polecam Marine jeżdzę tam od kilku lat dlatego że na urlopie wypoczywam a Marina to miejsce które mi to gwarantuje jak już wcześniej było napisane to tzw '' dziura '' ale cisza spokój do sklepu na plażę blisko i o np 23 spokój i dobre miejsce na wypad do np Trogiru Makarskiej Splitu wszędzie dojedziesz swoją bryką lub np busem polecam ja osobiście tam odpoczywam od naszej ojczyzny i pracy oczywiście takich miejsc w Chorwacji jest bardzo dużo także musisz coś wybrać hehe
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 16.02.2011 22:35

Może ktoś zna sprawdzone kwatery przy plitvickich jeziorach.Moze jakieś kwatery z parą lub jedna połówką z Polski.Chcemy po drodze zwiedzić jeziora i odpocząć w drodze na Ciovo-Slatine.Dziękuje wszystkim za pomoc.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 16.02.2011 22:46

predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 18.02.2011 09:29

Przy każdym wejsciu w plitvicach są kasy aby kupić bilety.Bo czytając posty 50% nie płaci za wstęp.Kto tam sprawdza bilety i jakie są kary za brak.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Wrocław-Plitvice-Marina prosze o pomoc.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone