Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Wrocław-Plitvice-Marina prosze o pomoc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzegorz146
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz146 » 20.02.2011 12:44

My mieliśmy zarezerwowany apartament przez Rysia, który pomaga bezinteresownie w rezerwacji miejsc w pensjonacie Lara w Mimicach. Oczywiście obyło się bez żadnej wpłaty ponieważ było to na dwa dni przed. Bardzo mili właściciele, pokoje bardzo ładne, czyściutkie, spokój, cisza. Największą zaletą jest to, że nie płacimy za parking ponieważ autko zostawiamy przy domu. Do wejścia jest jakieś czterysta metrów. W 2009r.płaciliśmy 45 euro za 2+1 ze śniadaniem. Jeśli kogoś zainteresuje ten temat to proszę o kontakt. O bezpieczeństwo bagaży można być spokojnym. Rano spakowaliśmy bagaże i spacerkiem udaliśmy się do wejścia nr. 1.
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 20.02.2011 12:50

Jak mozna prosze o namiary kwatery od Rysia.pozdrawiam
grzegorz146
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz146 » 20.02.2011 13:00

predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 23.02.2011 12:37

Dziekuje wam za pomoc mam do was jeszcze jedno pytanko.Czy jak byliscie w Plitvicach zwiedzaliscie Baraćeve jaskinie.Jest to nie daleko czy warto tam zaglądać?.
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 23.02.2011 21:59

Napiszcie mi prosze czy jak kupie bilety wejścia na Plitvicke jeziora są one całodzienne?.Będziemy tam kolo 11.00 a o 14.00 musze 10 km dalej odebrac klucze do pokoju.Chcialbym zwiedzic z rodzina połowe parku krajobrazowego odebrać klucze i wrócić jeszcze spokojnie dokończyć zwiedzanie.
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 24.02.2011 19:45

Cromaniacy odpiszcie na prośbe :)
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 25.02.2011 21:15

bilet jest na cały dzień,na wszystkie środki komunikacji na terenie parku :D
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 25.02.2011 22:33

predatortata napisał(a):Napiszcie mi prosze czy jak kupie bilety wejścia na Plitvicke jeziora są one całodzienne?.Będziemy tam kolo 11.00 a o 14.00 musze 10 km dalej odebrac klucze do pokoju.Chcialbym zwiedzic z rodzina połowe parku krajobrazowego odebrać klucze i wrócić jeszcze spokojnie dokończyć zwiedzanie.

Tak chyba nie dasz rady, bo na początku wywożą Cię do góry i złazisz z góry aż do przystani (różnymi trasami), potem dochodzisz do nabrzeża na dole, gdzie masz wybór - albo dalej park albo wyjście. Więc jak tu wyjdziesz (a patrząc godzinowo będziesz musiał) to po wejściu chyba znów będziesz musiał wyjechać na górę ;)
Aha - nie pamiętam jak jest z ponownym wejściem do parku - czy czasem nie wchodzi się raz na cały dzień i wchodząc nie kasują biletów.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 26.02.2011 22:18

biletów nikt nie kasuje jedynie renger czasem sprawdza,czy masz
do zwiedzania masz 3 trasy do wyboru więc możesz sobie tak ustawić przejście,że dasz radę np od góry do środka przerwa i od środka do dołu i powrót wtedy może dasz radę :roll: :?:
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 27.02.2011 20:13

raffiu napisał(a): W skrócie: Z Wrocławia na Kłodzko potem przejście w Boboszowie, dalej na Ołomuniec i


Droga ma takie zalety, że:
1.zdecydowana większość pokonujesz autostradami, co oszczędza Twój czas


Kwestia gustu chmmm przez Boboszów ? i to z Wrocławia ?
Odradzam i polecam Chałupki. Wtedy naprawdę większość trasy masz autostradami :)
Oczywiście wybór należy do Ciebie ale popatrz na mapę i wszystko stanie się jasne, albo prawie jasne.
P.S. Poza tym krętej paskudnej drobi na Boboszów tam nie znajdziesz więc kompromisem będzie w jedną Boboszów w 2gą Chałupki a po powrocie krótki komentarz.
Sam jechałem tu i tam i .. Boboszów omijam wieelkim łukiem
Ostatnio edytowano 28.02.2011 17:55 przez kozak, łącznie edytowano 1 raz
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 27.02.2011 20:32

Kozak, z Wrocławia przez Chałupki ????????
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.02.2011 21:19

kozak napisał(a):
raffiu napisał(a): W skrócie: Z Wrocławia na Kłodzko potem przejście w Boboszowie, dalej na Ołomuniec i


Droga ma takie zalety, że:
1.zdecydowana większość pokonujesz autostradami, co oszczędza Twój czas


Kwestia gustu chmmm przez Boboszów ? i to z Wrocławia ?
Odradzam i polecam Chałupki. Wtedy naprawdę większość trasy masz autostradami :)
Oczywiście wybór należy do Ciebie ale popatrz na mapę i wszystko stanie się jasne.
P.S. Poza tym krętej paskudnej drobi na Boboszów tam nie znajdziesz więc kompromisem będzie w jedną Boboszów w 2gą Chałupki a po powrocie krótki komentarz.
Sam jechałem tu i tam i .. Boboszów omijam wieelkim łukiem


Ja tam wolę przez Głubczyce... :roll:
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 27.02.2011 21:27

Rajkub napisał(a):Kozak, z Wrocławia przez Chałupki ????????

z Wrocka za Żory autostradą 200km następnie Rowień -Chałupki 20km zwykłą drogą i od Chałupek piękna autostrada Via Moravia :lol:
i nad Jadran ciągle autostrada :D :D :D
malypkmm
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) malypkmm » 27.02.2011 21:36

kozak napisał(a):
raffiu napisał(a): W skrócie: Z Wrocławia na Kłodzko potem przejście w Boboszowie, dalej na Ołomuniec i


Droga ma takie zalety, że:
1.zdecydowana większość pokonujesz autostradami, co oszczędza Twój czas


Kwestia gustu chmmm przez Boboszów ? i to z Wrocławia ?
Odradzam i polecam Chałupki. Wtedy naprawdę większość trasy masz autostradami :)
Oczywiście wybór należy do Ciebie ale popatrz na mapę i wszystko stanie się jasne.
P.S. Poza tym krętej paskudnej drobi na Boboszów tam nie znajdziesz więc kompromisem będzie w jedną Boboszów w 2gą Chałupki a po powrocie krótki komentarz.
Sam jechałem tu i tam i .. Boboszów omijam wieelkim łukiem


Popieram KOZAK-a.
Sprawdziłem,w tamtą stronę jechałem przez Boboszów a z powrotem przez Chałupki i nic mi nie dało w kość jak trasa z Kłodzka do Olomunca nawet biorąc pod uwagę ulewę która prześladowała nas od Zadaru do Wiednia. :wink:
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 28.02.2011 17:49

Rajkub napisał(a):Kozak, z Wrocławia przez Chałupki ????????


Tak kolego dobrze czytasz Chałupki - co Cię tak dziwi? Pewno jeszcze tamtędy nie jechałeś (lub jechałeś palcem po mapie). Bo patrząc na mapę mój pomysł wydaje się być dziwny, ale wystarczy raz pojechać przez Chałupki ew Głupczyce i przekonasz się sam.
Fux woli Głupczyce ponoć (a raczej na pewno) też ciekawa (dla Boboszowa ma się rozumieć!) alternatywa ale jeszcze nie testowałem może w tym roku pojadę i wypowiem się na forum.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Wrocław-Plitvice-Marina prosze o pomoc. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone