Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parking w Splicie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 16.01.2022 18:02

empire13 napisał(a):Podejrzewam że polecane tu kilka lat temu parkingi mogą nie być już warte uwagi.
Jaki parking w miarę blisko centrum (do 15 minut spacerem) polecicie?

Dodatkowe pytanie bo mam plan odwiedzić w nocy kilka ciekawych miast :]
Jak wygląda temat parkowania w okolicy starego miasta w godzinach nocnych (mniej więcej 3:00-6:00)? Da się gdzieś leganie stanąć za darmo? Parkingi jeszcze pewnie nieczynne więc zostają parkomaty albo strefy bezpłatne.


W zeszłym roku 5 lipca parking https://www.google.pl/maps/place/Parkir ... a9052910e8 o 9:45 był pełen.
Zaparkowałem tutaj: https://www.google.pl/maps/place/43%C2% ... d16.425658 dokładnie w miejscu pinezki.
Patrząc na to zdjęcie:
Obrazek
wygląda, że jeszcze przed miejscami postojowymi ale nikt się nie czepiał ani żadnego mandatu nie było.
Parkowanie wzdłuż tej ulicy - Sustipanski Put, było darmowe. Przynajmniej na odcinku widocznym na zdjęciu.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 17.01.2022 14:27

yanek37 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Może sie komuś przyda, od kilku lat parkuję tutaj: https://www.google.com/maps/place/Parki ... 16.4262992
Zawsze było free, ale w zeszłym roku w lipcu, część parkingu była płatna 5kn/h.
Nie wiem, może juz jest caly płatny, ale fajna miejscówka i ładny park do odwiedzenia, a przy okazji z parku jest wspaniały widok na marinę i stare miasto

W tamtym roku w lipcu i we wrześniu nie spotkałem się z opłatą za parking a bywałem tam codziennie..


To może inaczej, ten parking można podzielić na 2 części, jedna to część przy drodze (ulicy), a druga to ubity plac ale dalej - jakby w głąb aż do krzaków. Zawsze parkowałem własnie na tym ubitym placu i tutaj nigdy nie płaciłem. Ale ta część przy ulicy chyba jest płatna, bo stoją tam parkomaty.
Tak czy owak polecam - blisko centrum, zawsze widziałem auta na tablicach PL i nigdy nic przykrego się nie przydażyło.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.01.2022 14:33

yarko2000 napisał(a):
To może inaczej, ten parking można podzielić na 2 części, jedna to część przy drodze (ulicy), a druga to ubity plac ale dalej - jakby w głąb aż do krzaków. Zawsze parkowałem własnie na tym ubitym placu i tutaj nigdy nie płaciłem. Ale ta część przy ulicy chyba jest płatna, bo stoją tam parkomaty.
Tak czy owak polecam - blisko centrum, zawsze widziałem auta na tablicach PL i nigdy nic przykrego się nie przydażyło.


Byłaby to super wiadomość gdyby rzeczywiście ten parking był wciąż bezpłatny. Skreśliłam Split jako początek wakacji właśnie przez fakt, że docierały do mnie informacje o konieczności opłaty za postój tutaj. Ktoś jest jeszcze w stanie potwierdzić że parkowanie na placu wciąż jest za free?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.01.2022 15:02

Jadąc do takiego miasta jak Split, zależy mi na wolnym miejscu parkingowym blisko centrum. 5kn/h to niewielka opłata. No chyba że chcemy zostawić auto na co najmniej kilka dni ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.01.2022 16:15

empire13 napisał(a):Jadąc do takiego miasta jak Split, zależy mi na wolnym miejscu parkingowym blisko centrum. 5kn/h to niewielka opłata. No chyba że chcemy zostawić auto na co najmniej kilka dni ;)


Wielka-niewielka. Jak zostawiasz auto na dwa tygodnie niestety robi się sporo.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 17.01.2022 19:06

Na dwa tygodnie to się zostawia auto albo na parkigu długotorminowym przy lotnisku, albo u przysłowiowego chłopa za stodołą. Na pewno nie liczy się na darmowe miejce parkingowe blisko centrum dużego miasta. Podejrzewam, że na obrzeżach Splity jest pełno placów albo firm, gdzie za rozsądna opłatą da się zostawić auto na taki czas. Szwagrostwo żegluje i zostawiają busa gdzieś pod Zadarem
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2022 10:50

naszastruga napisał(a):Na dwa tygodnie to się zostawia auto albo na parkigu długotorminowym przy lotnisku, albo u przysłowiowego chłopa za stodołą. Na pewno nie liczy się na darmowe miejce parkingowe blisko centrum dużego miasta. Podejrzewam, że na obrzeżach Splity jest pełno placów albo firm, gdzie za rozsądna opłatą da się zostawić auto na taki czas. Szwagrostwo żegluje i zostawiają busa gdzieś pod Zadarem


Pytam parking w centrum Splitu a dostaję informację o parkowaniu pod Zadarem? Wspaniała porada, na pewno skorzystam :roll:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 18.01.2022 11:10

Bo pytanie z gatunku Marceli Szpak dziwi się światu. Szukasz parkingu długoterminowego w centrum dużego miasta i masz problem z zaakceptowaniem faktu, że parkowanie w centrach dużych miast zwykle jest płatne. Toteż napisałam jak i gdzie takiego parkowania się szuka na przykładzie Zadaru. W Splicie jest podobnie, albo zostawiasz auto na lotnisku na parkingu długoterminowym, albo szukasz jakiegoś placu na obrzeżach miastac, albo szukasz kogoś, kto ci udostępni parking w mieście albo na swojej posesji, bo na 2 tygodnie raczej nie zostawisz w niezbyt bezpiecznym miejscu. . Wszystko ma być za darmo?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2022 11:14

naszastruga napisał(a):Bo pytanie z gatunku Marceli Szpak dziwi się światu. Szukasz parkingu długoterminowego w centrum dużego miasta i masz problem z zaakceptowaniem faktu, że parkowanie w centrach dużych miast zwykle jest płatne. Toteż napisałam jak i gdzie takiego parkowania się szuka na przykładzie Zadaru. W Splicie jest podobnie, albo zostawiasz auto la lotnisku na parkingu długoterminowym, albo szukasz jakiegoż placu na obrzeżach, albo szukasz kogoś, kto ci udostępni parking w mieście. Wszystko ma być za darmo?


Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie mojego zapytania (a jak widać po Twojej odpowiedzi nie masz) to po prostu nie odpowiadaj.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.01.2022 11:33

naszastruga napisał(a):Bo pytanie z gatunku Marceli Szpak dziwi się światu.

Zaczyna mnie drażnić Twój protekcjonalny ton niemal każdej wypowiedzi. Wszędzie byłeś, na wszystkim się znasz....a przynajmniej tak Ci się wydaje..
Nie masz o czymś pojęcia, nie znasz odpowiedzi, która może być pomocna, idź na basen, rower. Zadbasz przynajmniej o zdrowie. Swoje i moje.
Z góry dziękuję za zrozumienie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.01.2022 11:59

anakin napisał(a):
naszastruga napisał(a):Bo pytanie z gatunku Marceli Szpak dziwi się światu.

Wszędzie byłeś

Naszastruga to kobieta ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.01.2022 12:09

Tak jak Kopernik.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.01.2022 14:24

Uważam że info od naszejstrugi
o tym parkingu w Splicie są bardzo
pomocne/przydatne,
szukanie parkingu w centrum Splitu
na dwa tygodnie za free to
pewnie takie pisanie "dla zabicia czasu"
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 18.01.2022 15:17

Ja napisałem że w lipcu ten parking był za darmo. Parkuje tam od kilku lat. Więc dlaczego negujecie taką wiadomość?
Jeżli nadal jest free, to niech stoi tam auto i 2 tyg. Komu to przeszkadza?
Takimi informacjami powinniśmy sie dzielić. Trochę więcej uśmiechu - niedługo weekend :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.07.2022 11:50

Niestety, ale parking już jest płatny.
Jak wszystkie w okolicy został zakwalifikowany do 3 strefy.
Nie pamietam ceny i nie wiem dlaczego, ale ciągle w pamięci mam 3 KN, - może to gdzieś indziej było ? (sprawdzę i dopiszę)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone