Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Perełki z górnej półki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.02.2022 21:01

W Gdańsku na Wyspę Sobieszewską po Wiśle kursował taki...

S0597101_Fotor_prom-swibno-mikoszewo.jpg


A z tymi plackami jest podobno tak, że wychodzą tylko ze starych ziemniaków, nie wiem, czy tak jest, ale pamiętam,że kiedyś z młodych mi nie wyszły.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.02.2022 16:20

Mały , ale dzielny prom ( chyba max dwa samochody ) pływa na Sanie i łączy Krzemienną i Jabłonicę Ruską , na Wiśle też kilka w Małopolsce pływa : Borusowa - Nowy Korczyn , Czernichów - Brzeźnica , Jeziorzany - Kopanka , Podłęże - Przewóz , na Dunajcu w Otfinowie , w całym kraju funkcjonuje jeszcze ponad 50 promów , więc każdy zdecydowany będzie mógł spróbować przeprawy :wink:

Co do placków ziemniaczanych - z bardzo dobrego źródła wiem , że w przypadku nowych ziemniaków po starciu należy zredukować ilość wody i będzie dobrze . Stare ziemniaki zawierają znacznie mniej wody :mrgreen: :papa:

Świetne miejsce na popas - można odpocząć , pozwiedzać i okolica taka jak lubię


Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.02.2022 16:55

Cześć! Wybacz, że dopiero teraz dotarłam, ale zimową porą mam więcej czasu, żeby na spokojnie relacje poczytać i pooglądać. Twoją pochłonęłam dziś za pierwszym podejściem. Świetne tereny pokazujesz, które w większości nie są mi znane. Byliśmy tylko chwilę w Dubrowniku w 2017 roku, ale zdecydowanie zbyt krótką, żeby poznać wszystkie jego uroki.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 09.02.2022 19:37

Katerina napisał(a):W Gdańsku na Wyspę Sobieszewską po Wiśle kursował taki...


piotrf napisał(a):Mały , ale dzielny prom ( chyba max dwa samochody ) pływa na Sanie i łączy Krzemienną i Jabłonicę Ruską , na Wiśle też kilka w Małopolsce pływa : Borusowa - Nowy Korczyn , Czernichów - Brzeźnica , Jeziorzany - Kopanka , Podłęże - Przewóz , na Dunajcu w Otfinowie , w całym kraju funkcjonuje jeszcze ponad 50 promów , więc każdy zdecydowany będzie mógł spróbować przeprawy :wink:


Nie wiedziałam nawet, że tyle promów u nas kursuje :wink: Prawie jak Jadrolinija :)

Katerina napisał(a):A z tymi plackami jest podobno tak, że wychodzą tylko ze starych ziemniaków, nie wiem, czy tak jest, ale pamiętam,że kiedyś z młodych mi nie wyszły.


piotrf napisał(a):Co do placków ziemniaczanych - z bardzo dobrego źródła wiem , że w przypadku nowych ziemniaków po starciu należy zredukować ilość wody i będzie dobrze . Stare ziemniaki zawierają znacznie mniej wody :mrgreen: :papa:
Świetne miejsce na popas - można odpocząć , pozwiedzać i okolica taka jak lubię


Pozdrawiam
Piotr


I wątek kulinarny się nam rozwinął :lol: . Ja od jakiegoś czasu zamiast placków robię w piekarniku zapiekankę z kapustą, ziemniakami i marchewką 8) .

agata26061 napisał(a):Cześć! Wybacz, że dopiero teraz dotarłam, ale zimową porą mam więcej czasu, żeby na spokojnie relacje poczytać i pooglądać. Twoją pochłonęłam dziś za pierwszym podejściem. Świetne tereny pokazujesz, które w większości nie są mi znane. Byliśmy tylko chwilę w Dubrowniku w 2017 roku, ale zdecydowanie zbyt krótką, żeby poznać wszystkie jego uroki.


Cześć, miło mi Cię widzieć :papa: . Wszystkie miejsca były super, ale jakoś mało ich było tym razem i mam niedosyt. :wink:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.02.2022 22:13

DZIEŃ 12 - 13.07.2021

Tak naprawdę to już niewiele zostało mi do napisania, dlatego tak trudno było mi się do tego odcinka zabrać.
Bardzo wcześnie rano wyjeżdżamy ze Strečna oraz ze Słowacji.


20210713_062211.jpg


Musimy przejechać przez kawałeczek Czech nie mając już ważnej winiety, ale znajdujemy jakąś odpowiednią trasę. Chyba. Wreszcie przez Cieszyn wjeżdżamy do Polski.

20210713_074047.jpg



Ponieważ nigdy nie byliśmy w Katowicach, tutaj robimy pierwszą przerwę.

20210713_085153.jpg

20210713_090313.jpg


Parkujemy (cudem) na tym wielkim parkingu.

20210713_090038.jpg

20210713_091253.jpg


Widzieliśmy w zasadzie tylko Spodek i jego okolice.

20210713_093636.jpg

20210713_093036.jpg

20210713_093058.jpg

20210713_093239.jpg

20210713_093640.jpg

20210713_093704.jpg


Ale może kiedyś przyjedziemy tu na dłużej. :wink:
Pozostała część drogi jest już tak nudna, że nie ma czego opisywać. :roll:

I to koniec naszej trzeciej podróży do Chorwacji. Tak jak już wcześniej wspomniałam był to wyjazd zarówno najlepszy jak i najsłabszy plażowo. Plaża Pasjača i plaża w Cavtat to prawdziwe perełki, ale oprócz nich byliśmy w zasadzie tylko na plażach w Mlini, może ładnych ale niewygodnych i zatłoczonych. Zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc z Dubrownikiem na czele, ale też dużo czasu przebywaliśmy w apartmanie :? . Trochę nawet za dużo, ale szczerze mówiąc na więcej nie mieliśmy siły, nie mówiąc już o wyjątkowych upałach. Mlini to bardzo dobre miejsce wypadowe oraz miejscowość piękna jak z obrazka, jednak trudno postawić je w szeregu z Zadarem czy Omišem czyli naszymi poprzednimi miejscówkami. Za to cała nasza podróż w tym roku była spokojna, bezpieczna i bez przykrych niespodzianek :wink: .
Dziękuję wszystkim za czytanie i komentowanie relacji. I jeżeli powstanie następna (oby było z czego) to zapraszam. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.02.2022 22:22

Katowice - zaskakujący przystanek w podróży ;) Ale rozumiem, jeśli nigdy nie byliście. Ja spędziłam w tym mieście 5 lat studiów (dojeżdżałam codziennie pociągiem) i miałam już trochę dość Katowic, chociaż ciekawych miejsc tam nie brakuje.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Parkujemy (cudem) na tym wielkim parkingu.

Tuż przed Superjednostką - wybitną przedstawicielką brutalizmu ;)

Dzięki za piękną relację :) Fajnie było pooglądać znajome miejsca i te, do których jeszcze nie dotarliśmy. Plażę Pasjača mam zanotowaną :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.02.2022 22:32

Blok przy katowickim parkingu przypomina mi rodzinne klimaty - falowce w Gdańsku :oczko_usmiech:

Dziękuję za relację i czas na nią poświęcony 8) Udane i bezpieczne wakacje w trudnych czasach.
I jeżeli powstanie następna (oby było z czego) to zapraszam. :papa:

Oczywista oczywistość - będzie z czego :roll: Tego i Tobie i nam życzę.
Ciekawe jakiego koloru włosy będzie miała Córka w kolejnej reacji? (o ile z Wami pojedzie) :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.02.2022 10:49

Też kiedyś mieliśmy przystanek w Katowicach, nawet z noclegiem - ale to u "prawie" rodziny więc połączony z odwiedzinami Przyjaciół :D
Dziękuję za relację. Fajnie było powrócić do Dubrownika i do Cavtatu i przy okazji oglądania Twoich zdjęć powspominać dawne wyprawy :wink:
Życzę cudnych tegorocznych wakacji i czekam na Twoją kolejną relację :papa: :papa: :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 22.02.2022 10:58

Dzięki za relację, fajnie było popatrzeć na miejsca nowe a także osobiście odwiedzone :)

Kato - na koniec ;) Byłem kilka razy służbowo, ale nigdy na zwiedzanie ... A ciągnie, bo choćby Nikiszowiec ... ;)

pozdrawiam, Michał :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2022 21:42

Fajnie było ponownie powrócić do Dubrovnika i zobaczyć jak zmieniło się Mlini... Dla mnie sama wioska w porównaniu do innych, gdzie stacjonowaliśmy, też średnio wypadła, choć teraz wygląda dużo lepiej niż w 2012 r...

Nieoczekiwany ten postój w Katowicach 8O choć sama bym taką okazję wykorzystała. Ja znam Katowice tylko z ulicy przelotowej do Ikea i do Parku Śląskiego :lol: :lol: .... Wybieramy się na zwiedzanie już wolę nie liczyć ile lat...

:papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4671
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.02.2022 22:28

Dzięki za fajną relację. Jazda z Wami to prawdziwa frajda.
Postój w Katowicach wszystkich zadziwia, bo to takie mało turystyczne miasto.
Ja, choć mieszkam niedaleko od niego, to bywałam tam tylko w celach zakupowych w latach 80-tych, kiedy w domu towarowym Skarbek można było wyhaczyć ciekawe rzeczy, niedostępne w innych miastach i sklepach. Ostatnio bywałam w Katowicach w celu odwiedzania mego syna, który tam się wyprowadził, ale nie udało mi się w tym czasie zapoznać z tych miastem. Teraz, gdy syn przeprowadził się do Gliwic wizyt w Katowicach na razie nie planuję. Dlatego z zainteresowaniem obejrzałam zdjęcia z Waszej tam wizyty.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.02.2022 16:35

Fajna relacja.
Sprawiłaś, że mam powód aby 3 raz odwiedzić Dubrownik. Pokazałaś też kilka nowych dla mnie miejsc.
A co do Katowic. Jestem w nich niemal codziennie więc mnie nie zaskoczyłaś ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2022 20:49

Dziękuję za piękną i ciekawą relację i już cieszę się na tegoroczną , która przecież powstanie 8)
Mnie wcale nie dziwi Wasz postój w Katowicach , wręcz przeciwnie - odwiedzam je od początku lat osiemdziesiątych i z pełnym przekonaniem mogę napisać , że wszystkiego co ciekawe jeszcze tam nie widziałem , więc zawitam tam znowu .


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 20.03.2022 11:19

Przepraszam Was za długie milczenie, ale się trochę zawiesiłam i zniechęciłam do pisania. Miałam takie przeboje z rezerwacją na ten rok, że kompletnie straciłam motywację. W końcu chyba mam lokum :roll: , którego nikt po pewnym czasie nie odwołał :roll: :? .

maslinka napisał(a):Katowice - zaskakujący przystanek w podróży ;) Ale rozumiem, jeśli nigdy nie byliście. Ja spędziłam w tym mieście 5 lat studiów (dojeżdżałam codziennie pociągiem) i miałam już trochę dość Katowic, chociaż ciekawych miejsc tam nie brakuje.


Katowice pasowały nam przede wszystkim czasowo na przerwę na kawę, ale ja osobiście chętnie zobaczyłabym tam coś więcej. Co do studiów - ja też po pięciu latach miałam dosyć Gdańska, ale później jeszcze nie raz go odwiedzałam :wink: .

Katerina napisał(a):Blok przy katowickim parkingu przypomina mi rodzinne klimaty - falowce w Gdańsku :oczko_usmiech:

Dziękuję za relację i czas na nią poświęcony 8) Udane i bezpieczne wakacje w trudnych czasach.
I jeżeli powstanie następna (oby było z czego) to zapraszam. :papa:

Oczywista oczywistość - będzie z czego :roll: Tego i Tobie i nam życzę.
Ciekawe jakiego koloru włosy będzie miała Córka w kolejnej reacji? (o ile z Wami pojedzie) :wink:


U mnie na osiedlu też jest taki długi wieżowiec - łamaniec, ale nie przebije on gdańskich falowców :D .
Następna relacja, oczywiście jeśli coś się nie spier....., będzie z Hvaru. A jak dotrwamy do wakacji i wszystko się uda to chyba nawet ja z tej radości pofarbuję się na różowo :wink:

Kapitańska Baba napisał(a):Też kiedyś mieliśmy przystanek w Katowicach, nawet z noclegiem - ale to u "prawie" rodziny więc połączony z odwiedzinami Przyjaciół :D
Dziękuję za relację. Fajnie było powrócić do Dubrownika i do Cavtatu i przy okazji oglądania Twoich zdjęć powspominać dawne wyprawy :wink:
Życzę cudnych tegorocznych wakacji i czekam na Twoją kolejną relację :papa: :papa: :papa:


Dzięki bardzo i wzajemnie :) :papa:

majkik75 napisał(a):Dzięki za relację, fajnie było popatrzeć na miejsca nowe a także osobiście odwiedzone :)

Kato - na koniec ;) Byłem kilka razy służbowo, ale nigdy na zwiedzanie ... A ciągnie, bo choćby Nikiszowiec ... ;)

pozdrawiam, Michał :papa:


Mnie cały czas ciągnie w rejony południowe :papa:

piekara114 napisał(a):Fajnie było ponownie powrócić do Dubrovnika i zobaczyć jak zmieniło się Mlini... Dla mnie sama wioska w porównaniu do innych, gdzie stacjonowaliśmy, też średnio wypadła, choć teraz wygląda dużo lepiej niż w 2012 r...


:papa:


A ja trafiłam do Mlini między innymi dzięki Twojej relacji, a przypadkiem nawet do tych samych apartamentów :) :papa:

megidh napisał(a):Dzięki za fajną relację. Jazda z Wami to prawdziwa frajda.


Dzięki za obecność w relacji. :D

empire13 napisał(a):Fajna relacja.
Sprawiłaś, że mam powód aby 3 raz odwiedzić Dubrownik. Pokazałaś też kilka nowych dla mnie miejsc.
A co do Katowic. Jestem w nich niemal codziennie więc mnie nie zaskoczyłaś ;)


Dzięki. Ja też mam nadzieję uzupełnić zwiedzanie Dubrownika. :papa:


piotrf napisał(a):Dziękuję za piękną i ciekawą relację i już cieszę się na tegoroczną , która przecież powstanie 8)
Mnie wcale nie dziwi Wasz postój w Katowicach , wręcz przeciwnie - odwiedzam je od początku lat osiemdziesiątych i z pełnym przekonaniem mogę napisać , że wszystkiego co ciekawe jeszcze tam nie widziałem , więc zawitam tam znowu .


Pozdrawiam
Piotr


Mam wielką nadzieję, że nowa relacja powstanie. :D :papa:
masia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) masia » 04.08.2022 23:58

Dziękuję za relację - bardzo pomocna do planowania tegorocznego pobytu. Pozdrawiam Magda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Perełki z górnej półki - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone