Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2013 17:55

anakin napisał(a):To mniej więcej tak, jakby z Hiltona przenieść się do kwatery gaździny w Murzasichlu. :roll: :mrgreen:


Nooo... Cosik w tym jest... Nawet taki-jakby-halny też czasem wieje... :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.01.2014 21:08

U progu Nowego Roku wszystkim czytaczom relacji życzę samych radosnych niespodzianek i wielu szczęśliwych chwil, a zwłaszcza dłuuugiego urlopu gdzieś w pięknej Chorwacji :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.01.2014 08:58

Mikromir napisał(a):U progu Nowego Roku wszystkim czytaczom relacji życzę samych radosnych niespodzianek i wielu szczęśliwych chwil, a zwłaszcza dłuuugiego urlopu gdzieś w pięknej Chorwacji :D


Oooo, jak miło. :mrgreen:
Jako czytacz dziękuję i życzę tego samego.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2014 00:03

Pięknie pokazane, bardzo interesująco opowiedziane :!:

Dziękuję zwłaszcza za nieznany mi dotąd Pag i ledwie "liźnięty" w 2012 roku kawałek od Trsteno do Dubrownika.

Majówka 2014 tuż, tuż. Miała być powtórka z Istrii, bo to tak blisko. Teraz jednak poważnie rozważam okolice Zadaru (dla mnie terra incognita) z obowiązkową wizytą na Pagu lub kontynuację rozpoczętej prawie dwa lata temu przygody z Dubrownikiem. Wakacje w Chorwacji na razie sobie odpuszczam: zawsze to o cztery osoby mniej w tłumie ;-)

Pozdrawiam :papa:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 31.01.2014 18:41

Fajna relacja - bardzo "soczyste" zdjęcia i moje planowane rejony w te wakacje :-)
Mam pytanie odnośnie przejcia granicznego do BiH w drodze do Mostaru. Napisałaś, że przez Metkowić długa kolejka na granicy, więc którędy najlepiej ?
Pozdrawiam serdecznie
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2014 19:26

MARK1 napisał(a): przez Metkowić długa kolejka na granicy, więc którędy najlepiej ?


Nie wiem jak samo przejście się nazywa, ale droga z Cro prowadzi przez okolice Crveni Grm na Ljubuški w BiH. W obie strony nie było kolejki, tamtędy wracaliśmy z wodospadów Kravica (tylko jadąc do wodospadów w Ljubuški odbijasz w prawo, w okolicach Studenci jest drogowskaz na Kravice). Mam nadzieję, że ten link się otworzy. Nie ćwiczyłam też skrótu z Ljubuški do Mostaru, jechaliśmy przez Počitelj i Studenci.
Miłego zwiedzania. :papa:
Ostatnio edytowano 31.01.2014 19:55 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2014 19:35

eystrasalt napisał(a):Pięknie pokazane, bardzo interesująco opowiedziane :!:


Dziękuję :D

Teraz jednak poważnie rozważam okolice Zadaru (dla mnie terra incognita) z obowiązkową wizytą na Pagu


Stacjonowaliśmy w tych okolicach w 2012 (Sv. Filip i Jakov). Rzeczywiście, sporo do zobaczenia w pobliżu, łącznie z Pagiem. :)

Wakacje w Chorwacji na razie sobie odpuszczam: zawsze to o cztery osoby mniej w tłumie ;-)


:lol:
No chyba Cię nie zniechęciłam tym narzekaniem na tłumy? :wink:
Mam nadzieję ich uniknąć w tym roku stacjonując we wspomnianej robinsonadzie na Hvarze.

Pozdrawiam. :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2014 21:56

MARK1 napisał(a):moje planowane rejony w te wakacje :-)


A tak btw MARK1, gdzie ostatecznie będziesz stacjonować w tej okolicy? Z czystej babskiej ciekawości pytam. :wink:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 01.02.2014 13:10

Planujemy Gradac, że względu m.in. na dogodne położenie do wycieczek do Dubrownika, Mostaru, Korčuli, Splitu i zobaczymy co jeszcze:-)
Do tej pory byliśmy w Cro 1 raz na Istrii w ROVINJ i okolicach. Lubię urlop w ruchu, zwiedzanie. I zobaczymy i sprawdzimy zachwyty forumowiczów nad Dalmacją :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.02.2014 13:32

MARK1 napisał(a):Planujemy Gradac, że względu m.in. na dogodne położenie do wycieczek do Dubrownika, Mostaru, Korčuli, Splitu i zobaczymy co jeszcze:-)
Do tej pory byliśmy w Cro 1 raz na Istrii w ROVINJ i okolicach. Lubię urlop w ruchu, zwiedzanie. I zobaczymy i sprawdzimy zachwyty forumowiczów nad Dalmacją :-)


Baza do zwiedzania super, gorzej jeśli w sezonie zechcecie pobyć chwilę na plaży - w Gradacu tłumy. Luźniej w sąsiednim małym Briście, z którego do Gradaca można dojść pieszo nadmorską promenadą. Chyba, że wybierasz się tam poza sezonem.
Może Tobie uda się wjechać na Sv. Jure, który pozostał moim niespełnionym marzeniem.
Udanego urlopu. :)
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 01.02.2014 15:30

Dzięki! Na szczęście blisko są inne plaże w Briscie lub Podacy, a rzeczywiście planujemy wyjazd w lipcu więc pewnie ktoś będzie na plaży. ;-) Wyjazd raczej ''w ciemno'' ewentualnie sprawdzę coś przed samym wyjazdem. Nie mogę podać dokładnie terminu urlopu. Co do Sv. Jure to nie wiem jak będzie, auto ma swoje lata i zobaczymy na m-scu, :D
Ostatnio edytowano 01.02.2014 15:32 przez MARK1, łącznie edytowano 1 raz
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 01.02.2014 15:32

A co Ty planujesz? Pisałaś już pewnie, ale może mi umknęło :oops: Hvar?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.02.2014 15:57

Lipcowe plaże w Podacy widać na zdjęciach parę stron wstecz :wink: Ale może Brist będzie lepszy, tylko trzeba się nastawić na problemy z parkowaniem jeśli się tam dojeżdża, jest parę płatnych miejsc, a reszta wykupione przez gospodarzy dla ich własnych gości.
Rzeczywiście, wybieram się w sierpniu na Hvar, ale będziemy na takim zadoopiu, że tłumów się nie obawiam. :wink: :mrgreen:

Zdjęcia celu z netu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 01.02.2014 21:57

Ciekawie to wygląda: zacisze i spokój. Myślę, że dla tych, którzy sporo już zobaczyli w Cro, to są bardzo dobre m-sca. Tak myślałem, że po zobaczeniu wielu ciekawych miejsc warto zaszyć się na jakiejś wyspie (może być Hvar :-) ) i wypoczywać. Teraz jednak mam pragnienie trochę pozwiedzać, także nawet trochę ludzi na plaży myślę, że nie będzie mnie przerażać :-)
Pomyślnych wiatrów na Hvar, albo raczej bez wiatru... ;-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.02.2014 22:22

MARK1 napisał(a):Tak myślałem, że po zobaczeniu wielu ciekawych miejsc warto zaszyć się na jakiejś wyspie (może być Hvar :-) ) i wypoczywać. Teraz jednak mam pragnienie trochę pozwiedzać, także nawet trochę ludzi na plaży myślę, że nie będzie mnie przerażać :-)

Podobne założenie miałam w zeszłym roku - Podaca była niezłą bazą wypadową do miejsc, które odwiedziliśmy, a dzieci miały swoją plażę (od czasu do czasu :wink: ) - im tłok nie przeszkadzał, a woda wszędzie mokra. :)
Wbrew pozorom jednak, w tym sezonie także mam bogaty plan przygód, jeśli chodzi o zwiedzanie - pod tym względem Hvar wydaje się doskonałą wyspą, bo sporo tu zabytkowych miast i niesamowitości przyrodniczych, a są też odludne miejsca gdzie odpoczniesz w ciszy po wycieczkach. Planuję m.in. miasta Hvar, Starigrad, Vrboskę, Jelsę, do tego "zatunelową" część wyspy i wejście na szczyt Sv. Nikola z obejrzeniem klasztoru w grocie po drodze, wycieczkę do jaskini Grapceva Spilja, posnujemy się po niesamowitych prawie opuszczonych starych wioskach w głębi Hvaru, odwiedzimy piękne zatoki w różnych częściach wyspy, więc atrakcji nie zabraknie. :D
Pomyślnych wiatrów na Hvar, albo raczej bez wiatru... ;-)

Wiatr się przyda wieczorami, żeby apartman wywietrzyć, bo solary klimy nie uciągną... :mrgreen:
Dzięki :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone