Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 22.11.2013 21:42

Mikromir napisał(a):
madzia828 napisał(a):a jak z komarami na Pagu


Ponoć były w czerwcu, ale potem wyspę spryskali i podczas naszego pobytu nie dokuczały. Coś odrobinę kąsało wieczorem na tarasie, ale to raczej inne byty niż komary były, w sumie niezbyt dokuczliwe. Nie wiem, jak w innych częściach wyspy.
Zapobiegawczo gospodyni dała nam stosowny gadget do prądu, bo moja córka uczulenie na komary ma, jednak nie widzieliśmy śladów ukąszeń bez względu na to, czy urządzenie było włączone, czy nie (otwarte okna w nocy mieliśmy).



A nascoś jednak kąsało (znaczy córkę i mnie- bo męża oszczedziło :evil: )...mimo rajdu...jakąś chorwacka buba mara, czy co..córka rozdrapała dziadostwo, wymoczyła w soli i..po powrocie do domu ostra kuracja antybiotykowa jak ta lala! no cóż...wcale nie znaczy, że za rok(juz nie cały, już nie cały!) nie chcemy tam wrócić :lol:
dzfonek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzfonek » 22.11.2013 22:23

Dokładnie, chodziło o apartament na górze. Podczas poszukiwań znalazłem też namiary na apartamenty 2+2 w miejscowości Pag (15 minut od centrum). W budynku są chyba 4 apartmany 2+2 i pokój 2. Właścicielami jest polska rodzina.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 22.11.2013 22:41

Mikromir napisał(a):
termondar napisał(a):Za jakieś 50 godzin mam nadzieję, że będę na Peljesacu i na żywo będę się delektował widokami i nie tylko... :wink:


Wow! Szczerze i bezinteresownie Ci zazdroszczę :D

Kawałek Peljesca widzieliśmy w tym roku i żałowałam, że nie tam stacjonowaliśmy. O wyborze stałego lądu zdecydował m.in. ten planowany Sv. Jure, na którym w końcu nie byliśmy. :x

Ale o półwyspie cały czas ciepło myślę i może w przyszłym roku...

A gdzie dokładnie będziesz?


Skoro w jednym domu na Pagu spędziliśmy część urlopu, to zdradzę, gdzie my stacjonowaliśmy na Peljescu, nim dotarliśmy na Pag: Trpanj- piękne, urokliwe miasteczko...wogóle półwysep powalający, a i plaże mniej zatłoczone można odnaleźć :oczko_usmiech: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.11.2013 22:51

CroAna napisał(a):Skoro w jednym domu na Pagu spędziliśmy część urlopu, to zdradzę, gdzie my stacjonowaliśmy na Peljescu, nim dotarliśmy na Pag: Trpanj- piękne, urokliwe miasteczko

Dzięki!
To może jeszcze namiary dostanę na PW lub maila - tak po starej wspólnej znajomości z... Iliją Jukiciem. :wink: :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 23.11.2013 00:26

a proszę bardzo :) relacja przepiękna! bardzo nam miło było wrócić wspomnieniami do szlaków, które także przecieraliśmy w tym roku :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.11.2013 00:43

Serdecznie dziękuję za miłe słowa i namiary. Może nas tam kiedyś wreszcie zawieje na ten Peljesac na dłużej... :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.11.2013 19:39

dzfonek napisał(a):Jesli nadarzy się okazja chętnie uskutecznię opcję tydzień na zadoopiu + tydzień z cywilizacją. Wasza propozycja w Sv. Marko wydaje się być idealna.


Właśnie sobie zdałam sprawę z tego, że to Sv. Marko to nie było jakieś tam super zadoopie. :wink:
Był normalny prąd, bieżąca woda, klima i takie tam luksusy. Do marketu raptem około 7km. Przypływały lody na plażę i nawet family frost chorwacki czasem tam przejeżdżał.
Na Hvarze wodę będziemy mieć ze zbiornika z deszczówką, prąd z solarów (suszarki itp. nie uciągnie, o klimie nie ma co marzyć), po szutrówce ze 2km do celu, a do większego marketu prawie 30km...
Ciekawa jestem sama, jaki będzie następny etap... :lol: Samotna kamienna chata nad zatoką na końcu świata bez solarów, wody i prysznica?... Bezludna wyspa bez marketu?... Dokąd zmierzamy?... Gdzie zaprowadzi nas to szaleństwo?... :roll: :?

:wink: :mrgreen:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2013 21:50

dobre, dobre :lol: a gdzież to znaleźliście takie zapomniane przez Boga i ludzi na Hvarze? :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.11.2013 22:00

CroAna napisał(a):gdzież to znaleźliście takie zapomniane przez Boga i ludzi na Hvarze? :oczko_usmiech:


W Uvali Skozanje pod Gdinj. :hut:

Ale mamy nadzieję, że przynajmniej Bóg o tym miejscu nie zapomniał...
Ostatnio edytowano 24.11.2013 23:04 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2013 22:15

no taaaaak :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.12.2013 17:39

Witam!
Wcześniej zaglądałam już tutaj nieśmiało, ale dopiero teraz spokojnie prześledziłam całą relację i jestem pod wrażeniem, jak wiele miejsc udało Wam się zobaczyć i pięknych fotek zrobić :) Pag jest wielce prawdopodobnym miejscem naszego wyjazdu w 2014 roku, a i sporo miejsc z Twojej relacji przywołało piękne wspomnienia...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.12.2013 10:47

Kasia i Krzyś napisał(a):Witam!
Wcześniej zaglądałam już tutaj nieśmiało, ale dopiero teraz spokojnie prześledziłam całą relację

Witaj! Ja także nieśmiało zerkam na Waszą relację z Breli - i oczywiście się zachwycam! :D

wiele miejsc udało Wam się zobaczyć

Trochę tak, ale ciągle niezdobyty pozostał Sv. Jure (podziwiałam Wasze zdjęcia!), no i zazdroszczę Wam Boki Kotorskiej - muszę tam kiedyś dotrzeć. :D

Pag jest wielce prawdopodobnym miejscem naszego wyjazdu w 2014 roku

8O Po Breli i tym całym południu?! To byłaby (łagodnie mówiąc) spora odmiana, bo jak wiadomo powszechnie, na Pagu nic nie ma. :wink:
Choć to nic właśnie bywa pociągające... tylko trzeba się na nie psychicznie przygotować... :oczko_usmiech:

Bardzo mi miło, że tu zaglądasz. :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.12.2013 17:32

Mikromir napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):Pag jest wielce prawdopodobnym miejscem naszego wyjazdu w 2014 roku

8O Po Breli i tym całym południu?! To byłaby (łagodnie mówiąc) spora odmiana, bo jak wiadomo powszechnie, na Pagu nic nie ma. :wink:
Choć to nic właśnie bywa pociągające... tylko trzeba się na nie psychicznie przygotować... :oczko_usmiech:

Jak by co przygotowuję też plan ucieczki na południe :lol:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.12.2013 17:36

Mikromir napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):
Pag jest wielce prawdopodobnym miejscem naszego wyjazdu w 2014 roku

8O Po Breli i tym całym południu?! To byłaby (łagodnie mówiąc) spora odmiana, bo jak wiadomo powszechnie, na Pagu nic nie ma. :wink:

To mniej więcej tak, jakby z Hiltona przenieść się do kwatery gaździny w Murzasichlu. :roll: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2013 00:05

Kasia i Krzyś napisał(a):Jak by co przygotowuję też plan ucieczki na południe :lol:


Oby tylko silnej bory nie było, bo Ci drogę odetną zamykając paški most - a wtedy, jak to mówią u nas, po ptokach... :wink: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone