Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Nie refujcie marzeń....Rejs 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.06.2019 17:24

... Niewiele kojarzę z tej przeprawy. Spędziłam ją na koi śpiąc prawie cały czas. Wirusowe coś dopadło i mnie. Pocieszające było tylko to, że każda z nas miała to tylko przez dobę, więc jutro już powinno być dobrze :D[/quote] Oj miałabym obawy pójść do tej knajpy chyba jednak po Waszej żołądkowej przygodzie :roll:[/quote]

Dopadły Was przypadłości boście wino piły. Gdyby tak wypiły po sztakańcu 100 ml wyborowej na jedną nogę, na drugą i za zdrowie Kapitana to by zdrowe były jak ryba i bawiły by się oraz tańczyły na jachcie w rytm morskich fal. Same sobie jesteście winne.

Ural :evil:
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.06.2019 07:51

beatabm napisał(a):
"Aldonka"]

Większość na silniku jednak. Prawie całą trasę na Hvar pokonaliśmy na żaglach, potem już tylko pewne odcinki.

To jednak ból komercyjnych rejsów - jazda na silniku :cry:

lew napisał(a):...jak dla kogo; jedni lubią jachting , inni żeglarstwo :lol:

Nie nazwałabym tego bólem pod żadną postacią. Z jakiś powodów (mnie nieznanych, w temacie tym jestem zielona) na żaglach płynęliśmy tyle, a na silniku tyle...dla mnie...tak miało być i co więcej było fantastycznie.

Ural napisał(a):Dopadły Was przypadłości boście wino piły. Gdyby tak wypiły po sztakańcu 100 ml wyborowej na jedną nogę, na drugą i za zdrowie Kapitana to by zdrowe były jak ryba i bawiły by się oraz tańczyły na jachcie w rytm morskich fal. Same sobie jesteście winne.
Ural :evil:
[/quote]

Hmmm, możliwe :D Było wino, piwo i rum. Wyborowej zabrakło ale zapewniam Cię, że i zdrowie Kapitana było i tańce na jachcie i śpiewy. Tylko chwilami w umniejszonym o jedną osobę składzie :D
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.06.2019 09:27

......."sorry" ,ale ja o bólu nic nie pisałem, więcej zgadzam się w całej rozciągłości- pływa się tak jak pozwalają na to warunki. Nawet, gdybyście dmuchały w żagle i tak chyba nic by to nie dało :lol:
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.06.2019 22:43

lew napisał(a):......."sorry" ,ale ja o bólu nic nie pisałem, więcej zgadzam się w całej rozciągłości- pływa się tak jak pozwalają na to warunki. Nawet, gdybyście dmuchały w żagle i tak chyba nic by to nie dało :lol:

Nie pisałeś o bólu, źle mi się pokopiowały cytaty. Twoje słowa obrazują to co myślę, że jedni lubią jachting inni żeglarstwo i kompletnie nie odbieramy tego silnikowego pływania jako bólu.
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.08.2019 10:08

Czekam na kolejną część Waszego rejsu. Super, że oprócz spędzania czasu na jachcie macie też inne atrakcje... A na widok peki ślinka cieknie...
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.08.2019 16:59

Aldonka napisał(a):
lew napisał(a):......."sorry" ,ale ja o bólu nic nie pisałem, więcej zgadzam się w całej rozciągłości- pływa się tak jak pozwalają na to warunki. Nawet, gdybyście dmuchały w żagle i tak chyba nic by to nie dało :lol:

Nie pisałeś o bólu, źle mi się pokopiowały cytaty. Twoje słowa obrazują to co myślę, że jedni lubią jachting inni żeglarstwo i kompletnie nie odbieramy tego silnikowego pływania jako bólu.

.......wprawdzie koleżanka zamieściła posta w innym wątku, ale chcę napisać ,że mam identyczne odczucia. Dokładnie to kwestia wielkości łódki i udogodnień ,które posiada. Gdy się ma odpowiednie wyposażenie, odpowiednią ilość kabin i prysznicy, a przy tym dba się o porządek, to jest czysto, sucho i przyjemnie (chłodno od klimatyzacji, spragnieni mogą wyjąć zmrożone napoje z lodówek zasilanych prądem z paneli, a gdy zamknie się zawory to można brać prysznic na łódce, nawet w portach, czy marinach).
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.08.2019 20:47

lew napisał(a):
Aldonka napisał(a):

.......wprawdzie koleżanka zamieściła posta w innym wątku, ale chcę napisać ,że mam identyczne odczucia. Dokładnie to kwestia wielkości łódki i udogodnień ,które posiada. Gdy się ma odpowiednie wyposażenie, odpowiednią ilość kabin i prysznicy, a przy tym dba się o porządek, to jest czysto, sucho i przyjemnie (chłodno od klimatyzacji, spragnieni mogą wyjąć zmrożone napoje z lodówek zasilanych prądem z paneli, a gdy zamknie się zawory to można brać prysznic na łódce, nawet w portach, czy marinach).

Z tego co Kolega pisze wynika że uprawia jedynie jachting po cieplych morzach co ma niewiele wspólnego z żeglarstwem.
Ps: porządek zawsze jest tam gdzie powinien być A energię trzeba oszczędzać
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.08.2019 21:43

.....nie wiem na jakiej podstawie koleżanka wysnuła takie wnioski, ale koleżanka może :lol:
Skoro ktoś robi takie łódki jak opisuję i ktoś je kupuje i pływa , to chyba po to one są, a jak ktoś lubi prymitywizm, to też może brać inne, jego wybór i wtedy......
PS Zrobiłem przelot tam i z powrotem ''na dystansie'' Rijeka -Dubrownik, a koleżanka?
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.08.2019 21:49

lew napisał(a):.....nie wiem na jakiej podstawie koleżanka wysnuła takie wnioski, ale koleżanka może :lol:
Skoro ktoś robi takie łódki jak opisuję i ktoś je kupuje i pływa , to chyba po to one są, a jak ktoś lubi prymitywizm, to też może brać inne, jego wybór i wtedy......
PS Zrobiłem przelot tam i z powrotem ''na dystansie'' Rijeka -Dubrownik, a koleżanka?

Zdecydowanie wolę prymitywizm jak to określiłeś
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2019 21:59

lew napisał(a):PS Zrobiłem przelot tam i z powrotem ''na dystansie'' Rijeka -Dubrownik
Nie ilość a jakość się liczy :)
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.08.2019 22:16

...tu się zgadzamy, też postawiłem na jakość :lol:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.08.2019 10:32

lew napisał(a):...tu się zgadzamy, też postawiłem na jakość :lol:
A ile taki przelot zajął czasu? i czy tylko za dnia? wzdłuż lądu czy z zaczepką o wyspy?
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.08.2019 10:53

gusia-s napisał(a):
A ile taki przelot zajął czasu? i czy tylko za dnia? wzdłuż lądu czy z zaczepką o wyspy?

Pokaż zdjęcie tego luksusu i tego rejsu to może uwierzę :lol:
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.08.2019 16:48

gusia-s napisał(a):

.......13 dni ; niestety czasami cumowaliśmy już grubo po zachodzie słońca; żeglowaliśmy głównie miedzy wyspami , gdyż "2-3 krotne pomysły" płynięcia długimi halsami otwartym morzem , entuzjazmu żeńskiej części załogi z uwagi dużą falę nie wywoływały, nie były też fortunne biorąc pod uwagę czas, który zajęły.
Ostatnio edytowano 27.08.2019 16:56 przez lew, łącznie edytowano 1 raz
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 27.08.2019 16:54

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):

Pokaż zdjęcie tego luksusu i tego rejsu to może uwierzę :lol:

.....koleżanko , to nie są luksusy ,tylko standardowe wyposażenie większości nowych jachtów, zresztą koleżanka wie, co zalicza się do jachtów ekskluzywnych; zdjęcia są na insta, Sentinela pokażę ,gdy się kiedyś spotkamy np w maju :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie refujcie marzeń....Rejs 2018 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021