Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ateny)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.04.2023 09:08

Piękne mieliście wakacje , a my okazję do wirtualnego uczestniczenia w nich :D
Dziękuję


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.05.2023 09:40

Danusiu - nie wiem dlaczego zagubiłam Wasz powrót :oops:
Dziękuję za możliwość bycia w Grecji razem z Wami :D
Wiesz że ta środkowa część była dla mnie najlepsza :idea: Ciągle bijemy się z myślami jak to zrobić by w końcu zmienić destynację na Grecję. W wakacje w grę wchodzi raczej tylko Morze Jońskie. Jak wszystko pospinać żeby zorganizować wyjazd i nie zabić się kosztami? Nie mam pojęcia :oops: Ale swoją relacją popchnęłaś mnie o kolejny krok do przodu za co dziekuję :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2023 09:52

Z ciekawości patrzyłaś jakie są różnice w cenie najmu pływadła Cro-Gr?
Bo może się okazać, że dłuższa droga i droższa wyrówna w kosztach np. mariny.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.05.2023 09:53

Kapitańska Baba napisał(a):
Wiesz że ta środkowa część była dla mnie najlepsza :idea: (...) Ale swoją relacją popchnęłaś mnie o kolejny krok do przodu za co dziekuję :hearts:

Życzę więc, aby jakoś to pospinać i chociaż czasami zmienić akwen do żeglowania :D. Pływanie po Jadranie cudne jest, ale odmiana jest wskazana 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.05.2023 10:02

piekara114 napisał(a):Z ciekawości patrzyłaś jakie są różnice w cenie najmu pływadła Cro-Gr?
Bo może się okazać, że dłuższa droga i droższa wyrówna w kosztach np. mariny.


Postoje są tańsze - to wiem i od znajomych i od Danusi. Niestety czartery są droższe. I ta odległość - w wakacje w grę wchodzi raczej tylko Morze Jońskie a to oznacza że trzeba się dostać do Lefkady. 2000 km od nas z domu. Strasznie daleko. Swego czasu patrzyłąm na Saloniki - to jednak dużo bliżej - 1600km ale one nad Egejskim a tam latem jest meltemi i często zakazy żeglowania :cry: A teraz jeszcze u mnie urlop wchodzi w grę raczej tylko w wakacje co juz w ogóle jest porazką :cry: :cry: Zobaczę co czas pokaże wiem jednak ze bardzo chcę do tej Grecji :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.05.2023 10:03

dangol napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
Wiesz że ta środkowa część była dla mnie najlepsza :idea: (...) Ale swoją relacją popchnęłaś mnie o kolejny krok do przodu za co dziekuję :hearts:

Życzę więc, aby jakoś to pospinać i chociaż czasami zmienić akwen do żeglowania :D. Pływanie po Jadranie cudne jest, ale odmiana jest wskazana 8)


Zdecydowanie wskazana!!! Bo Adriatyk znamy już jak własną kieszeń :roll: :mrgreen:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.05.2023 15:02

Kapitańska Baba napisał(a):Ciągle bijemy się z myślami jak to zrobić by w końcu zmienić destynację na Grecję. W wakacje w grę wchodzi raczej tylko Morze Jońskie. Jak wszystko pospinać żeby zorganizować wyjazd i nie zabić się kosztami? Nie mam pojęcia :oops: Ale swoją relacją popchnęłaś mnie o kolejny krok do przodu za co dziekuję :hearts:

Zupełnie jak bym to sam pisał ;)
Byłem w Grecji w latach 80-tych ub.w. i wówczas droga z Krakowa do Aten zajęła mi bite 3 dni jazdy.
Siedzę nad mapami, kombinuję i w żaden sposób nie chce mi wyjść, żeby było mniej niż dwa dni jazdy i to non-stop, od rana do nocy :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2023 19:30

Lecieć samolotem do Aten, a rzeczy nadać przez firmę transportową. Jeżdżą też systematycznie prywatne osoby przewożąc rzeczy.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.05.2023 20:17

piekara114 napisał(a):Lecieć samolotem do Aten, a rzeczy nadać przez firmę transportową. Jeżdżą też systematycznie prywatne osoby przewożąc rzeczy.

Tego sprzętu mamy dwa pełne samochody kombi, więc chyba trzeba by to nadać kontenerem :)
To jest dylemat wszystkich żeglarzy, bo praktycznie nie da się idealnie zsynchronizować rozkładu lotów z terminami i godzinami przejmowania zdawania jachtu.
A w dodatku niech coś nie wyjdzie (np. dostawa sprzętu się spóźni) i już jesteśmy ugotowani, pożeglujemy sobie co najwyżej palcem po mapie.
Pewna kobieta niedawno opisywał czym się w zeszłym roku taka organizacja transportu skończyła: przewoźnik odwołał lot, a oni całą załogą zostali na lotnisku w Atenach z wielką kupą sprzętu.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.05.2023 20:40

Największy problem to chyba zgranie terminu lotu z przejmowaniem i oddaniem jachtu. My mieliśmy zarezerwowane na Grecję dwa tygodnie urlopu, więc ta kwestia nam nie zaprzątała głowy, tygodniowy rejs "wypadł" niemalże w środku. Reszta załogi jednakże musiała przylecieć już w środę wieczorem, mieli więc dodatkowe 2 dni na Ateny, ale tego nie żałowali :) .
Bagaż... Myślę, że jego ilość to sprawa przyzwyczajenia :wink:. Nam na dwa tygodnie wystarczyły tylko bagaże kabinowe :wink:, mały plecaczek i torba 10-kg na głowę. Reszta załogi miała bagaże rejestrowane, ale chyba nikt z nich nie wykorzystał większości tego, co miał w torbach :lol: Nawet jak się lubi mieć więcej, to przecież jeden bagaż rejestrowany na parę wystarczy :wink:
Fakt, w takiej sytuacji trzeba raczej zrezygnować z zabierania z domu zapasów jedzenia i zaopatrzyć się w jakimś z marketów niedaleko mariny, a potem uzupełniać to i owo w trakcie rejsu. Mnie osobiście takie rozwiązanie pasuje, ale zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób ma inne zdanie. Na pewno :roll: zwiększa to koszty rejsu, ale wyżywianie to i tak pryszcz w porównaniu z ceną za czarter :mrgreen: .
A dojazd autem... No niestety nie da się bez dwóch dni w każdą stronę. Zawsze jednak można ten czas potraktować jako możliwość zwiedzenia czegoś po drodze, to przecież też element wakacji :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2023 20:44

Kiedyś już pisałam, jeden z szefów w naszej firmie nadaje kurierem na palecie i paleta dostarczana jest wyznaczonego dnia pod konkretne miejsce w porcie. Inny sposób to firmy transportowo -przeprowadzkowe coś podobnego oferują, ogłaszają się w greckich grupach na FB, więc pewnie i do portu dostarczą na ustalony dzień.
Kwestia pewnie ceny i terminów.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.05.2023 21:30

W ubiegłym roku córka właścicielki jechała z Polski z koleżanką i psem busem przewożącym przesyłki do Aten. Szczegółów odnośnie firmy i z jakiego miasta jechali nie znam ale taka opcja też jest :D .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.05.2023 10:08

Tak - pomysłów na dostanie sie z bagażem do Grecji jest sporo :wink:
Tylko koszty - myślę ze jeśli zdecydujemy sie na tę Grecję to jednak będzie samolot. I chcąc nie chcac pozostanie nam gotowanie na pokładzie z miejscowych produktów. Wyjdzie nam rejs w przewadze wegetariański bo w greckich temperaturach żadne surowe mięso nie przetrwa bez lodówki do pory obiadowej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na ten rok jeszcze na pewno kolejny raz Chorwacja - jacht mamy opłacony od września 2022. A dalej - cały czas wojna w głowie.
Musimy sprawdzić ceny czarterów w obu krajach, do tego koszty transportu i portów i jakaś decyzja na pewno będzie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.05.2023 10:56

Kapitańska Baba napisał(a): I chcąc nie chcac pozostanie nam gotowanie na pokładzie z miejscowych produktów. Wyjdzie nam rejs w przewadze wegetariański bo w greckich temperaturach żadne surowe mięso nie przetrwa bez lodówki do pory obiadowej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Warzywka i sery są tam przedniej jakości, więc dania z nich wychodzą pyszne 8) . Nie jestem wegetarianką, ale bez mięsiwa w tamtejszych klimatach mogę się obyć.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ate

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 11:16

Grecja to raj dla wegetarian, ja się całkowicie do nich nie zaliczam, ale też mam spory wybór :mrgreen:

Kapitańska Baba napisał(a):(...)bo w greckich temperaturach żadne surowe mięso nie przetrwa bez lodówki do pory obiadowej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To nie macie na jachcie żadnej lodówki? 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Lądem i morzem – Grecja 2022 (Agistri, rejs Cyklady, Ateny) - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone