Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z której miejscowości rejs na Kornati

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008
Z której miejscowości rejs na Kornati

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 24.08.2011 11:51

Drodzy Forumowicze,
przeglądałem nasze forum i nie znalazłem porady skąd najlepiej popłynąć na rejs po Kornati.
Pomimo, że byłem już klika razy na Chorwacji, to zawsze jeździłem w okolice Splitu, Omisa i Makarskiej. Jestem pod wielkim urokiem tamtych stron. Chcielibyśmy jednak z żoną popłynąć na całodzienny rejs na Kornati.
NIe byłem nigdy w Zadarze i okolicach. Byłem w Sibeniku, widziałem reklamy rejsów na Kornati, jednak nigdy dokładnie ich nie analizowałem.
Prosiłbym osoby, które były na takim rejsie, aby podzieliły się tutaj wrażeniami z takiego rejsu. Chodzi mi przede wszystkim o stronę organizacyjną, a więc: ceny rejsów, czas rejsu, czas pobytu na wyspie (-ach), atrakcje itp.
Przykładowo mogę napisać, że moi znajomi wybrali się na taki rejs z Primostenu i byli średnio zadowoleni. Okazało się bowiem, że na wyspie przebywali jednie około 1,5 godziny, podczas gdy rejs w jedną stronę trwał około 4-5 godzin.
Z góry dziękuję za informacje
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.08.2011 11:59

podobny temat
forum/viewtopic.php?t=33858&highlight=kornati

Myśmy płynęli z Pakostane, o ile dobrze pamietam w lipcu cena wynosiła 200kun od osoby (w tym II śniadanie, wino, rakija, oranżada, woda - w wystarczających ilościach, obiad i podwieczorek, znowu wino , wino ) :wink:
Cesarica
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarica » 24.08.2011 12:09

Moj "byly" znajomy :oops: organizowal rejsy prywatnie, czyli nie plynie sie duza lodza, tylko mniejsza lodka ktora ma kabine oraz mala kuchenke. kiedys plynelam z nim, to gotowalam dla turistow, pokazywalam im ciekawostki itp. on ma dom na wyspie Pasman (kolo Zadaru), ale zawsze startowalismy z mariny Bibinje-Sukosan.
zawsze warto poszukac, moze ktos by chcial prywatnie, bo wtedy juz mozecie sami podac plan rejsu :)
zycze powodzenia!!

p.s.baaardzo polecam zwiedzanie wyspy Dugi Otok, przede wszystkim Park Przyrody "Telascica"!!!
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 24.08.2011 12:17

krakuscity napisał(a):podobny temat
forum/viewtopic.php?t=33858&highlight=kornati

Myśmy płynęli z Pakostane, o ile dobrze pamietam w lipcu cena wynosiła 200kun od osoby (w tym II śniadanie, wino, rakija, oranżada, woda - w wystarczających ilościach, obiad i podwieczorek, znowu wino , wino ) :wink:


Szukałem, ale przeoczyłem :oops:
Dzięki krakuscity. Mam nadzieję, że temat się rozwinie w jednym lub drugim wątku, bo opcji rejsu jak widać jest kilka.
Jeszcze raz sorry wszystkim :oops:
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 24.08.2011 12:27

krakuscity napisał(a):podobny temat
forum/viewtopic.php?t=33858&highlight=kornati

Myśmy płynęli z Pakostane, o ile dobrze pamietam w lipcu cena wynosiła 200kun od osoby (w tym II śniadanie, wino, rakija, oranżada, woda - w wystarczających ilościach, obiad i podwieczorek, znowu wino , wino ) :wink:

Dla mnie napoje są równie ważne jak dla Ciebie :wink: Napisz proszę dokąd płynęliście i jakie jeszcze atrakcje mieliście podczas rejsu. :)
Ostatnio edytowano 24.08.2011 13:00 przez M@rlon, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2011 12:45

Możesz płynąć z samego Zadaru.
Cena sprzed dwóch trzch tygodni - 240 kn od osoby dorosłej.
Możesz też płynąć z Sukosanu.
Trochę taniej,ale nie potrafię Ci podać dokładnej ceny.
Warto szukać mniejszej łódki,bo i tak ja przeładują :roll: , a 100 osób zawsze lepiej brzmi ( i wygląda) niż....200. :wink:
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 24.08.2011 13:01

anakin napisał(a):Możesz płynąć z samego Zadaru.
Cena sprzed dwóch trzch tygodni - 240 kn od osoby dorosłej.
Możesz też płynąć z Sukosanu.
Trochę taniej,ale nie potrafię Ci podać dokładnej ceny.
Warto szukać mniejszej łódki,bo i tak ja przeładują :roll: , a 100 osób zawsze lepiej brzmi ( i wygląda) niż....200. :wink:

Jaki mieliście program rejsu - chodzi mi o atrakcje turystyczne ( nie rakije i rybkę oraz bijelo vino)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.08.2011 13:04

A ja płynąłem z Tkonu, na Pasmanie. Ale łódka zabierała ludzi z Biogradu i Filip Jakov.
Tri Marije max 20 osób na pokładzie :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2011 13:13

M@rlon napisał(a):Jaki mieliście program rejsu - chodzi mi o atrakcje turystyczne ( nie rakije i rybkę oraz bijelo vino)


Płynąłem dwa lata temu z Sukosan.
Plan rejsu?
Nie licz na jakieś szczególne atrakcje serwowane przez obsługę.
Postój np w Kali.....skakanie do wody na pełnym morzu.... :D -ot,całe atrakcje. :wink:
Reasumując.
Dowiozą Cię na Kornati,a tam sobie rób co chcesz... :wink:
Całość trwała z tego co pamiętam od 9.00 do 17.30.
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 24.08.2011 16:46

Z Murteru odpływa co rano pare stateczkow na Kornati,wyruszają okolo 9.00 powrót o 18.00 ja plynołem już 4 razy polecam statek Racic może nie wygląda okazale ale zapewniam można milo spędzic czas oprócz napitków postoj na kąpiel potem obiad na jednej z wysepek są oczywiscie skoki do wody na otwartym morzu i napitki oraz napitki a wzsystko to pod bzcznym okiem kapitana Milo oraz świetnego "kowca" Ante za jedyne 200 kuna od łepka a na koniec napitki i koniec ....... :lol:
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011
Rejs na kornati z Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 29.08.2011 13:12

My w tym roku płynelismy z pakostane na wyspy Kornati.Cena 180 kuna od osoby,dzieci powyzej 3 lat 40 kuna.
Stateczek moze niezbyt ciekawy i ciut stary ale...-na statku nie bylo tłoku co widac bylo na innych,dziewczyna która sprzedawala nam bilety tez z nami płynela i wszystko kazdemu dokladnie mowiła.Było sniadanie-podwojna kromka chleba z serem i szynka.Dla dzieci oranżada ile kto chciał,wina i rakiji tak samo.Na obiad ryba duza,kotlet grillowany wieprzowy,surówka z kapusty białej i bułka pokrojona.jak ktos chciał to była dokladka ryby i surówki.
Rejs trwal 2,5 godziny 2 godziny na wyspie i powrot 2,5 godziny.
My bylismy w 11 osób i wszyscy zadowoleni.
mspalony
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mspalony » 02.09.2011 22:29

Witam, 21.08 płynęliśmy z Biogradu na Kornaty w trzy rodziny - statek Kornatska Villa tzw. fish picnic. Cena - 290 kn za dorosłą osobę, 50 kn za dziecko powyżej 7 lat, młodsze za darmo. Rejs od 9.00 do 17.30. W cenie kieliszeczek rakiji, kanapka i picie bez ograniczeń (woda, oranżada, wino) oraz obiad na Dlugim Otoku w zatoce Telašćica. Statek mógł pomieścić 150 osób, płynęło około 40. Przy wyborze wycieczki na Kornaty radzę zwrócić uwagę na trasę - pośrednicy oferują wycieczki w okół wyspy Pasman do zatoki Telašćica w pobliżu Dlugiego Otoku, a Kornaty widać, ale na zdjęciach folderu - taką wycieczkę można było wykupić już za 170 kn.
Z atrakcji - rejs przez Kornaty m.im. wyspa Mann, gdzie zatrzymaliśmy się na kilka minut (niestety nie pozwolili nam pływać), dalej rejs przy latarni morskiej najdalej wysuniętej na zachód, i postój na Dlugim Otoku - klify, kąpiel w słonym i ciepłym jeziorze, kąpiel w zatoce. Ponadto bardzo miła Pani z obsługi opowiadała wszystkim, gdzie popłyniemy i co zobaczymy. Wiem, że nie była to zbyt ambitna wyprawa - nie to co wynajęcie jachtu ze skiperem i postój w którejś z zatoczek, ale taką wycieczkę planujemy jak podrosną dzieciaki, a być może ktoś w końcu odważy się zostać "wodzicielem brodzika" :).
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 05.09.2011 07:57

mspalony napisał(a): Przy wyborze wycieczki na Kornaty radzę zwrócić uwagę na trasę - pośrednicy oferują wycieczki w okół wyspy Pasman do zatoki Telašćica w pobliżu Dlugiego Otoku, a Kornaty widać, ale na zdjęciach folderu - taką wycieczkę można było wykupić już za 170 kn.


Właśnie o to mi chodzi :) Cóz mi z tego, że wydam 150-200 kun, jak Kornati będę oglądał z daleka. To tak, jak lizać loda przez szybę wystawy :(
Mogę wydac więcej "dutków", ale żeby to miało sens. Widzę, że Twój rejs był bardzo atrakcyjny - 2 wyspy + kąpiele itd.
Własnie czegoś takiego szukam. :D
Może jeszcze ktoś był na takim rejsie , może z innej miejscowości ?
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 06.09.2011 17:53

Płynęliśmy statkiem Barba Ive wypływającym z Zadaru i zabierającym pasażerów z Sukosanu. Odradzam wszystkim chętnym rejs tą łajbą, zabiera zbyt dużo pasażerów. Na pokładzie ścisk, ciężko przejść na drugą burtę. Bilety można kupić w Zadarze (droższe) oraz w Bibinje. Zdecydowanie ciekawsze wycieczki organizowane są z Murteru.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 06.09.2011 18:19

To będzie takie małe OT - kolego Anakin obserwuję jak się szybko starzejesz na tym forum ... teraz jesteś [img][img]http://img714.imageshack.us/img714/9799/1f83a8a14e5df540aa072.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img] a co będzie za tydzień ?
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Z której miejscowości rejs na Kornati
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone