Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie refujcie marzeń....Rejs 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Nie refujcie marzeń....Rejs 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.11.2018 23:10

Witajcie.

Miało już na Cropli nie być moich relacji....miało, ale ponoć tylko krowa poglądów nie zmienia, a że szczęście wielkie ze mnie bije i pamiętam jaką radość dawało mi pisanie relacji to piszę :)

Kro mnie zna wie, że jestem niepoprawnie, dla niektórych głupio zakochana w Półwyspie Peljesac i w mojej maleńkiej wiosce dokąd przybywam niezmiennie co roku od lat wielu. Ale tym razem nie o Borje będzie, nawet o Peljesacu nie będzie, ale o Chorwacji i owszem :D

Mam to niesamowicie wielkie szczęście, że mam wokół siebie najcudowniejsze osoby na świecie, najlepszych przyjaciół jakich można sobie wymarzyć.
Swoją 40 świętowałam w ich towarzystwie, nie gdzie indziej niż z Borje. I tam pierwszy raz wpadł nam do głowy szalony dość wydawało się pomysł. Wpadł i przeleżał 2 lata....ups, wydało się ile mam lat :) :)

W styczniu tego roku jakoś przypadkiem temat wrócił i machina ruszyła.
Wiecie co to refowanie? :) Z czym to się je? :D I o czym będzie ta krótka historia? "D

IMG-20181027-WA0279.jpg
Ostatnio edytowano 01.01.2020 19:30 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.11.2018 23:20

Aldonka napisał(a):Wiecie co to refowanie? :)

Sprawdziłam w google'ach i już wiem :mrgreen:

Aldonka, bardzo miło Cię widzieć :D Kopę lat!
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 14.11.2018 23:24

Jestem, i będę śledzić :wink:

PS. Jutro wpłacam zaliczkę Dariji :D Pozwolę sobie napisać jeszcze priv :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.11.2018 23:31

Aldonka napisał(a):Wiecie co to refowanie? :)


Wiemy , dlatego marzeń nie refujemy , lecz rozwijamy i wyostrzamy :D


Pozdrawiam
Piotr
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 14.11.2018 23:55

Aldonka napisał(a):Wiecie co to refowanie? :) Z czym to się je? :D I o czym będzie ta krótka historia?

Ciekawym krótkiej historii a w międzyczasie zrefuję bukszpryt :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.11.2018 00:00

Aldonka napisał(a):Witajcie.
Miało już na Cropli nie być moich relacji....miało, ale ponoć tylko krowa poglądów nie zmienia, a że szczęście wielkie ze mnie bije i pamiętam jaką radość dawało mi pisanie relacji to piszę :)

No to poczytam. :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.11.2018 00:26

Żadnego refowania... jeśli o marzenia chodzi :roll: Każdy rok kolejny to nowe apetyty na przygody 8)
Chętnie poczytam, zwłaszcza ,że pewnie opiszesz wrażenia po "przecięciu pępowiny", czyli oderwaniu się od P. :wink:
Ja zrobiłam to w tym roku, po 6 latach :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 15.11.2018 01:53

Jest grot/fok góra !

Nachwytam tego piękna dzięki żaglom ile się da... 8)

Miło że powróciłaś... :)

Ciekawi mnie, jak dawała radę Julia :?:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.11.2018 08:34

Aldonka napisał(a):Witajcie.

Miało już na Cropli nie być moich relacji....miało, ale ponoć tylko krowa poglądów nie zmienia, a że szczęście wielkie ze mnie bije i pamiętam jaką radość dawało mi pisanie relacji to piszę :)

No i fajnie, że powróciłaś i piszesz :hearts:
Witaj :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.11.2018 10:01

maslinka napisał(a):
Aldonka napisał(a):Wiecie co to refowanie? :)
Sprawdziłam w google'ach i już wiem :mrgreen:
:lol: :lol: Ja tak samo :D Będę śledzić na bieżąco



wiolek_lp napisał(a):PS. Jutro wpłacam zaliczkę Dariji :D Pozwolę sobie napisać jeszcze priv :wink:
To na czym u Ciebie stanęło?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.11.2018 10:35

Czasami zarefować trzeba tylko po to aby przyspieszyć. Oczywiście jestem :papa:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 15.11.2018 11:38

Na refowaniu się nie znam, dlatego tym chętniej o nim, jak i o Chorwacji poczytam :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.11.2018 20:51

Witajcie. Miło mi Was widzieć...po latach :D

maslinka napisał(a):Sprawdziłam w google'ach i już wiem :mrgreen:

Aldonka, bardzo miło Cię widzieć :D Kopę lat!

Oj kopę :) Przyznaję się, że pokryjomu podglądałam Twoje relacje :D

wiolek_lp napisał(a):Jestem, i będę śledzić :wink:

PS. Jutro wpłacam zaliczkę Dariji :D Pozwolę sobie napisać jeszcze priv :wink:

Super. Pisz, pisz, jeśli tylko będę potrafiła na wszystko Ci odpowiem :) No i trzymam kciuki za działające panele :D

piotrf napisał(a):Wiemy , dlatego marzeń nie refujemy , lecz rozwijamy i wyostrzamy :D
Pozdrawiam
Piotr


AdamZ napisał(a):Ciekawym krótkiej historii a w międzyczasie zrefuję bukszpryt :mrgreen:

Historia będzie krótka, raptem 7 dniowa :D

Janusz Bajcer]No to poczytam. :D[/quote]
No to zapraszam :D

[quote="Katerina napisał(a):
Żadnego refowania... jeśli o marzenia chodzi :roll: Każdy rok kolejny to nowe apetyty na przygody 8)
Chętnie poczytam, zwłaszcza ,że pewnie opiszesz wrażenia po "przecięciu pępowiny", czyli oderwaniu się od P. :wink:
Ja zrobiłam to w tym roku, po 6 latach :papa:

Zdecydowanie, jeśli chodzi o marzenia - zero refowania.
Wiesz, tego przecięcia pępowiny to nie było. Peljesac był i owszem, nawet 3 tyogdniowy, ale w sierpniu :D

CROberto napisał(a):Jest grot/fok góra !

Nachwytam tego piękna dzięki żaglom ile się da... 8)

Miło że powróciłaś... :)

Ciekawi mnie, jak dawała radę Julia :?:

Mi również miło gościć Cię u mnie po latach :D
Jak dawała radę Jula? Hmmm, nie pozabijali się w domu z Jackiem przez tydzień więc chyba dawała radę :D :D Julii nie było ze mną :D Bam nawet męża mojego osobistego ze mną nie było :D

krakusowa napisał(a):No i fajnie, że powróciłaś i piszesz :hearts:
Witaj

Witaj :D

piekara114 napisał(a)::lol: :lol: Ja tak samo :D Będę śledzić na bieżąco

Coś tak czułam, że długo się nie da utrzymać w tajemnicy co to to refowanie :D :D

beatabm napisał(a):Czasami zarefować trzeba tylko po to aby przyspieszyć. Oczywiście jestem :papa:

Święte słowa. Witaj.

Igłą pinii napisał(a):Na refowaniu się nie znam, dlatego tym chętniej o nim, jak i o Chorwacji poczytam :)

Ja się też jeszcze przed chwilą nie znałam :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.11.2018 20:58

Witam :D
Będę zaglądał :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Nie refujcie marzeń....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.11.2018 21:23

No to nie refujemy, działamy....

Wspominałam, że mam wokół siebie najwspanialszych ludzi na świecie? Bo z kim spełniać marzenia jak nie z przyjaciółmi? Wróciła myśl o rejsie w rozmowach. Jeszcze dość nieśmiałych, bo wiadomo, koszta spore, każdy zabiegany itp itd. Ale jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B.

Moich kolegów tata ma w Chorwacji od 18 lat firmę, która czarteruje jachty. Od dawna marzyłam o rejsie w Chorwacji, ale niestety moja Julia to tchórz mały pospolity i na takie wyprawy się nie nadaje. Ale wiedziałam, że jeśli kiedykolwiek uda mi się spełnić to marzenie to tylko i wyłącznie z Markiem. No to do kogo miałam uderzyć jak nie do niego? :D
Szybkie, jeszcze niepewne pytanie, szybka konkretna odpowiedź, nieśmiałe przekazanie informacji reszcie ferajny i zdecydowana decyzja 10 Bab (tak, tak, dobrze czytacie, 10 Bab) - REZERWUJ !!!

No i poszło. W styczniu rezerwacja, zaliczka i czekanie na 29 września. A w międzyczasie poszukiwania samolotu, debatowanie czy jednak samolotem czy wypożyczamy busa, oglądanie dziesiątków filmów o jachtach.
Byłam organizatorką tego wszystkiego, chciałam być dobrze przygotowana, zamęczałam Marka tysiącem pytań. Przygotowałam przewodnik, w międzyczasie pojechałam na wakacje, na Peljesac rzecz jasna, do Borje. Na 3 tygodnie plus 4 tydzień w drodze powrotnej, bo dwukrotnie popsuł mi się samochód (ależ byłam wtedy szczęśliwa, że dziewczyny przekonały mnie do samolotu).
Czas się wlókł, obaw było masa (znaczy ja miałam, bo laski żadnych). Bałam się o pogodę. Bałam się czy spakujemy się każda w 8 kg bagaż. Bałam się.....o wszystko się bałam :D Niepotrzebnie :D

Nadszedł w końcu czas przygody.
Najpierw 4 godzinna podróż pociągiem z Poznania do Warszawy, potem 5 godzin oczekiwania na lotniku i lecimy. Kierunek Zadar. Jeszcze tylko 1,5 godziny męczarni (tak, przyznaję, nie cierpię latać) i będziemy w raju. Moim raju, ale w innej formie.

IMG-20181027-WA0159.jpg


20181006_131754.jpg


6dd99f1b-8f89-49c6-ab2c-4a0b0f436823.jpg
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie refujcie marzeń....Rejs 2018
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone