Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja wyprawa na Lawendową Wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 19.10.2010 18:36

Po przejściu kolejnych kilkudziesięciu metrów spotykam wracającego Sebę. Nic nie znalazł. Wracamy razem, ale minięta wcześnie droga nie daje mi spokoju, więc wysiadam i schodzę nią w dół. Towarzyszy mi córka, która wyszła mi na spotkanie. Droga zwęża się, stopniowo zmieniając się w ścieżkę. Dochodzimy do następnej ścieżki biegnącej wzdłuż urwiska
Obrazek

napotykamy strome zejście z niezdarnie ułożonych pseudo stopni, a w dole zobaczcie sami :D
Obrazek

Obrazek

boska cicha plażyczka. Odstrasza nas jednak ze względu na obecność w naszej siedmioosobowej gromadce siedmiolatki, widok kilku nie tekstylnych plażowiczów i strome zejście. Postanawiamy wrócić do reszty naszego towarzystwa. Uff udało mi się pomimo potwornego upału wspiąć z powrotem na makadamską cestę. Małżonek wita mnie jednym tylko słowem "wariatka". Nic sobie z tego nie robię ciesząc się w duchu, że udało mi się znaleźć taką perełkę.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 21.10.2010 19:34

Zawracamy do Zavali i kotwiczymy na żwirkowej plażyczce w środku wioski. Ale mnie ciągle mało pięknych plaż, więc idę szukać nowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 21.10.2010 19:48

Wracając z Zavali skręcamy na Virsnik i Śvirce. Zatrzymujemy się na poboczu, aby naciąć trochę lawendy. Po chwili pachnie nią cały samochód. Jadąc dalej w kierunku Starego Gradu, przemykamy przez wyżej wspomniane wioski. Szkoda że nie zatrzymujemy się w nich, ale jest zbyt gorąco na zwiedzanie. Chłonę wszystkie aromaty Hvaru lawendę, rozmaryn, macierzankę, która choć już przekwitła podobnie jak lawenda daje nieziemski i niepowtarzalny aromat...

Obrazek
Pitve
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Svirce

Jutro w planie plaża piaszczysta przy kampingu Mina.
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 22.10.2010 14:02

Takie słoneczne te Twoje zdjęcia, że aż cieplej mi się zrobiło od oglądania :D

Czekam na więcej....
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.10.2010 18:23

Ten Cromaniak to zapewne Lubelski. Zacny to i szlachetny człowiek. Tak mniemam. :roll:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 22.10.2010 18:57

Basik_63
Po przejściu kolejnych kilkudziesięciu metrów spotykam wracającego Sebę. Nic nie znalazł. Wracamy razem, ale minięta wcześnie droga nie daje mi spokoju, więc wysiadam i schodzę nią w dół. Towarzyszy mi córka, która wyszła mi na spotkanie. Droga zwęża się, stopniowo zmieniając się w ścieżkę. Dochodzimy do następnej ścieżki biegnącej wzdłuż urwiska
napotykamy strome zejście z niezdarnie ułożonych pseudo stopni, a w dole zobaczcie sami
:D
Obrazek

w połowie szutrowej drogi jest taka
Obrazek parkujesz przy skrzyżowaniu chyba z 4-5 dróżek
a na samym końcu
Obrazek parking przy skrzynce pryłączeniowej prądu i w dół schodkami
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2010 19:19

darek1 napisał(a):Ten Cromaniak to zapewne Lubelski.....

lubelski napisał(a):
Basik_63 napisał(a): I tu głęboki ukłon w stronę Andrzeja i jego małżonki, za pomoc okazaną biednym wędrowcom.

..no co Ty..Basiu :oops: ..zwykła , ludzka rzecz... nic wielkiego pomóc jak potrzeba w potrzebie... :wink:

..witam kolegę Darka...no przeca się "przyznałem" na samym początku... :D :wink:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 20:35

Darek1
Odpowiedź już znasz...

Leopantero
Dzięki za podpowiedzi, na pewno przydadzą się w przyszłym roku.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:01

Piaszczysta plaża Jelsy zwala nas z nóg, ale w niezbyt pozytywnym tego słowa znaczeniu. Woda niezbyt czysta (sporo śmieci) mokry piasek bardziej przypomina wyglądem muł. Jedyną jej zaleta są tarasowo ułożone miejsca do leniuchowania, które dają dużo upragnionego cienia, a wszędobylskie mieszkanki drzew piniowych - cykady, cudownie kołyszą swoim cykaniem do snu... Zasnęliśmy z małżonkiem słuchając ich koncertu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:04

Sroczko66
Cieszę się, że Ci się podoba.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.10.2010 21:25

Oglądam i ja Twój....Hvar. :D
Tak sobie wymyśliłem,że najpierw "zrobię" stały ląd, w potem przyjdzie czas na....wyspy.
W tym Hvar oczywiście! :oczko_usmiech:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:55

Po południu jedziemy do Hvaru. Wolałabym pojechać starą droga, ale znając stan techniczny naszego autka, które musi nas jeszcze dowieźć do Polski zadowalam się nową. W czasie jazdy podziwiamy widoki drugiej części za tunelowego Hvaru i jak zwykle dużo "focimy"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.10.2010 14:58 przez Basik_63, łącznie edytowano 1 raz
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:57

Witam Anakin, na pewno się nie zawiedziesz. Zresztą cała Chorwacja jest piękna, no może poza Biogradem :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.10.2010 22:18

Basik_63 napisał(a):....cała Chorwacja jest piękna, no może poza Biogradem :wink:


Chorwackim królom w Biogradzie się podobało :wink: :D
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 24.10.2010 09:15

Witam cię Januszu.
Jak to mówi stare przysłowie "Nie ważne co ładne, ważne co się komu podoba" Mnie osobiście Biograd rozczarował.

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja wyprawa na Lawendową Wyspę - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone