Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Moja wyprawa na Lawendową Wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 19.10.2010 18:36

Po przejściu kolejnych kilkudziesięciu metrów spotykam wracającego Sebę. Nic nie znalazł. Wracamy razem, ale minięta wcześnie droga nie daje mi spokoju, więc wysiadam i schodzę nią w dół. Towarzyszy mi córka, która wyszła mi na spotkanie. Droga zwęża się, stopniowo zmieniając się w ścieżkę. Dochodzimy do następnej ścieżki biegnącej wzdłuż urwiska
Obrazek

napotykamy strome zejście z niezdarnie ułożonych pseudo stopni, a w dole zobaczcie sami :D
Obrazek

Obrazek

boska cicha plażyczka. Odstrasza nas jednak ze względu na obecność w naszej siedmioosobowej gromadce siedmiolatki, widok kilku nie tekstylnych plażowiczów i strome zejście. Postanawiamy wrócić do reszty naszego towarzystwa. Uff udało mi się pomimo potwornego upału wspiąć z powrotem na makadamską cestę. Małżonek wita mnie jednym tylko słowem "wariatka". Nic sobie z tego nie robię ciesząc się w duchu, że udało mi się znaleźć taką perełkę.
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 21.10.2010 19:34

Zawracamy do Zavali i kotwiczymy na żwirkowej plażyczce w środku wioski. Ale mnie ciągle mało pięknych plaż, więc idę szukać nowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 21.10.2010 19:48

Wracając z Zavali skręcamy na Virsnik i Śvirce. Zatrzymujemy się na poboczu, aby naciąć trochę lawendy. Po chwili pachnie nią cały samochód. Jadąc dalej w kierunku Starego Gradu, przemykamy przez wyżej wspomniane wioski. Szkoda że nie zatrzymujemy się w nich, ale jest zbyt gorąco na zwiedzanie. Chłonę wszystkie aromaty Hvaru lawendę, rozmaryn, macierzankę, która choć już przekwitła podobnie jak lawenda daje nieziemski i niepowtarzalny aromat...

Obrazek
Pitve
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Svirce

Jutro w planie plaża piaszczysta przy kampingu Mina.
sroczka66
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 22.10.2010 14:02

Takie słoneczne te Twoje zdjęcia, że aż cieplej mi się zrobiło od oglądania :D

Czekam na więcej....
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.10.2010 18:23

Ten Cromaniak to zapewne Lubelski. Zacny to i szlachetny człowiek. Tak mniemam. :roll:
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 22.10.2010 18:57

Basik_63
Po przejściu kolejnych kilkudziesięciu metrów spotykam wracającego Sebę. Nic nie znalazł. Wracamy razem, ale minięta wcześnie droga nie daje mi spokoju, więc wysiadam i schodzę nią w dół. Towarzyszy mi córka, która wyszła mi na spotkanie. Droga zwęża się, stopniowo zmieniając się w ścieżkę. Dochodzimy do następnej ścieżki biegnącej wzdłuż urwiska
napotykamy strome zejście z niezdarnie ułożonych pseudo stopni, a w dole zobaczcie sami
:D
Obrazek

w połowie szutrowej drogi jest taka
Obrazek parkujesz przy skrzyżowaniu chyba z 4-5 dróżek
a na samym końcu
Obrazek parking przy skrzynce pryłączeniowej prądu i w dół schodkami
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2010 19:19

darek1 napisał(a):Ten Cromaniak to zapewne Lubelski.....

lubelski napisał(a):
Basik_63 napisał(a): I tu głęboki ukłon w stronę Andrzeja i jego małżonki, za pomoc okazaną biednym wędrowcom.

..no co Ty..Basiu :oops: ..zwykła , ludzka rzecz... nic wielkiego pomóc jak potrzeba w potrzebie... :wink:

..witam kolegę Darka...no przeca się "przyznałem" na samym początku... :D :wink:
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 20:35

Darek1
Odpowiedź już znasz...

Leopantero
Dzięki za podpowiedzi, na pewno przydadzą się w przyszłym roku.
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:01

Piaszczysta plaża Jelsy zwala nas z nóg, ale w niezbyt pozytywnym tego słowa znaczeniu. Woda niezbyt czysta (sporo śmieci) mokry piasek bardziej przypomina wyglądem muł. Jedyną jej zaleta są tarasowo ułożone miejsca do leniuchowania, które dają dużo upragnionego cienia, a wszędobylskie mieszkanki drzew piniowych - cykady, cudownie kołyszą swoim cykaniem do snu... Zasnęliśmy z małżonkiem słuchając ich koncertu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:04

Sroczko66
Cieszę się, że Ci się podoba.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.10.2010 21:25

Oglądam i ja Twój....Hvar. :D
Tak sobie wymyśliłem,że najpierw "zrobię" stały ląd, w potem przyjdzie czas na....wyspy.
W tym Hvar oczywiście! :oczko_usmiech:
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:55

Po południu jedziemy do Hvaru. Wolałabym pojechać starą droga, ale znając stan techniczny naszego autka, które musi nas jeszcze dowieźć do Polski zadowalam się nową. W czasie jazdy podziwiamy widoki drugiej części za tunelowego Hvaru i jak zwykle dużo "focimy"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.10.2010 14:58 przez Basik_63, łącznie edytowano 1 raz
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 23.10.2010 21:57

Witam Anakin, na pewno się nie zawiedziesz. Zresztą cała Chorwacja jest piękna, no może poza Biogradem :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.10.2010 22:18

Basik_63 napisał(a):....cała Chorwacja jest piękna, no może poza Biogradem :wink:

Chorwackim królom w Biogradzie się podobało :wink: :D
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 24.10.2010 09:15

Witam cię Januszu.
Jak to mówi stare przysłowie "Nie ważne co ładne, ważne co się komu podoba" Mnie osobiście Biograd rozczarował.

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Moja wyprawa na Lawendową Wyspę - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019