Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd na wyspę Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2016 11:17

OlegK napisał(a):Mam do Was następujące pytanie, a bierze się on z rozbieżności pomiędzy tym co pokazuje google mapa a tym co sugeruje nawigacja (tomtom).
Otóż wg. nawigacji powinienem zjechać z drogi E71 zjazdem nr 12 "Gospic" na drogę 534, następnie skręci w lewo w drogę 25 i tą drogą dojechać do Karlobagu. W Karlobagu powinienem skierować się na południe drogą E65 i ponownie wjechać na drogę E71 węzłem 15 "Maslenica" i kontynuować przejazd do węzła nr 16 "Posedraje" gdzie zjeżdżam w kierunku Pagu.
Wg. map google nie powinienem zjeżdżać zjazdem nr 12 z drogi E71 tylko zjazdem nr 16.

Moim zdaniem wariant googla jest lepszy bo szybszy i bardziej bezpieczny. Jaka jest Wasza opinia?

Po raz kolejny tomtom mnie zaskakuje. :(

Po co Ty chcesz jechać w ten sposób nie korzystając z promu? 8O
Zjeżdżasz z autostrady na Gospić i kierujesz się na Karlobag, żeby potem znowu wrócić do autostrady i ponownie z niej zjechać , jadąc na Pag?
Jazda na Karlobag ma sens jeżeli płyniesz na wyspę promem.
Jeżeli nie, śmigasz normalnie autostradą i tu z niej zjeżdżasz..

No chyba, że na Twojej trasie są jakieś punkty must see, o których nie piszesz..

Generalnie jazda droga E65 w kierunku Posedarje do jakichś szczególnie urokliwych nie należy.
Sporo zakrętów i to dosyć ostrych, więc nie nastawiaj się tam na jazdę 60 km/h.
Wg mnie wariant zupełnie nieopłacalny (bez względu na to do jakiego punku na tym Pagu się kierujesz).

edit:
Jeżeli chcesz się koniecznie przejechać wybrzeżem, zdecydowanie lepszą opcją jest zjazd z autostrady w tym miejscu a potem drogą nr 23 do Senj.
W Senj w lewo i jedziesz wybrzeżem, mając po prawej stronie widok na Krk, Rab i inne pomniejsze wysepki.
Ale potem zalecam prom w Priznie, bo.........jak wyżej.
Ostatnio edytowano 18.05.2016 11:35 przez anakin, łącznie edytowano 2 razy
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.05.2016 11:21

OlegK napisał(a):Mam do Was następujące pytanie, a bierze się on z rozbieżności pomiędzy tym co pokazuje google mapa a tym co sugeruje nawigacja (tomtom).
Otóż wg. nawigacji powinienem zjechać z drogi E71 zjazdem nr 12 "Gospic" na drogę 534, następnie skręci w lewo w drogę 25 i tą drogą dojechać do Karlobagu. W Karlobagu powinienem skierować się na południe drogą E65 i ponownie wjechać na drogę E71 węzłem 15 "Maslenica" i kontynuować przejazd do węzła nr 16 "Posedraje" gdzie zjeżdżam w kierunku Pagu.
Wg. map google nie powinienem zjeżdżać zjazdem nr 12 z drogi E71 tylko zjazdem nr 16.

Moim zdaniem wariant googla jest lepszy bo szybszy i bardziej bezpieczny. Jaka jest Wasza opinia?

Po raz kolejny tomtom mnie zaskakuje. :(


Nie słuchaj cwaniaczków wątpliwej prowiniencji tudzież niepewnej konduity :) Anakin dobrze pisze :) używam Tom Toma, co roku bywam w Cro i mnie nie zdradził :) warto aktualizować :) Poza tym zbytnie przetechnicznie i zbyt duże porównywanie różnych opcji źle się konczą :) Zjazd na Posedarje jak najbardziej ok. :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.05.2016 11:33

OlegK napisał(a):Mam do Was następujące pytanie, a bierze się on z rozbieżności pomiędzy tym co pokazuje google mapa a tym co sugeruje nawigacja (tomtom).
Otóż wg. nawigacji powinienem zjechać z drogi E71 zjazdem nr 12 "Gospic" na drogę 534, następnie skręci w lewo w drogę 25 i tą drogą dojechać do Karlobagu. W Karlobagu powinienem skierować się na południe drogą E65 i ponownie wjechać na drogę E71 węzłem 15 "Maslenica" i kontynuować przejazd do węzła nr 16 "Posedraje" gdzie zjeżdżam w kierunku Pagu.
Wg. map google nie powinienem zjeżdżać zjazdem nr 12 z drogi E71 tylko zjazdem nr 16.

Moim zdaniem wariant googla jest lepszy bo szybszy i bardziej bezpieczny. Jaka jest Wasza opinia?

Po raz kolejny tomtom mnie zaskakuje. :(

Dziwnie prowadzi ten Twój tomtom. Może masz wpisany jakiś punkt przez/via?
Bo generalnie jeśli nie na prom to nie ma sensu jechać na Karlobag.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4883
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.05.2016 11:35

Google ma rację.
Ale rozważ też zjazd nr 9 (Żuta Lokva), dojechać do Senj i magistralą z pięknymi widokami do Prizny i promem na Pag.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2016 11:41

Wyrzuć te elektroniczne badziewie i najzwyczajniej zjedź na węźle Žuta Lokva na Senj :wink: Widoki gratis a na promie napijesz się kawy zamiast za kółkiem siedzieć :) No chyba że jedziesz gdzieś w okolice mostu :wink:
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 18.05.2016 12:54

Dziękuję za Wasze opinie.
Ponieważ jadę na początku sierpnia, obawiam się zatorów na drodze i na przeprawie promowej. Dlatego też postanowiłem skorzystać z mostu.

Osobiście nie miałem wątpliwości, że należy jechać autostradą do zjazdu Posedraje. Zastanawiało mnie tylko dlaczego navi wybrało taką drogę.
Zaznaczam, że navi jest aktualizowana na bieżąco.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1023
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 19.05.2016 22:17

Jedź autostradą do zjazdu Posedarje i masz drogę na Otok Pag, przez most. Najszybsza opcja.
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 03.07.2016 08:42

Z Posedarje do Pagu....ok...40km.
darek2510
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek2510 » 18.06.2023 08:47

Jadę z przyczepą na kemping Terra Park niedaleko Novalji którędy lepiej, nie jestem doświadczony w ciąganiu przyczepy to mój pierwszy raz , widoki bedę oglądał później na razie ma być szybko i łatwo więc którędy most czy prom ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1942
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.06.2023 09:04

darek2510 napisał(a):Jadę z przyczepą na kemping Terra Park niedaleko Novalji którędy lepiej, nie jestem doświadczony w ciąganiu przyczepy to mój pierwszy raz , widoki bedę oglądał później na razie ma być szybko i łatwo więc którędy most czy prom ?

Jak szybko to promem. Trasa krótsza.
marecky81
Cromaniak
Posty: 511
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.06.2023 09:52

Polemizowałbym. Do Starej Novalji mostem od Posedarje mam 100 km więcej i czasowo tyle samo co promem, przynajmniej tak pokazują GM.

Do Povljany 50 km dalej, ale już prawie godzinę krócej niż promem.

I to licząc "czystą" jazdę. Wracaliśmy pod koniec sierpnia i w Zigljen trzeba się było ustawić godzinę wcześniej do promu, po drugiej stronie w Priznie kolejka "na Pag" była znacznie dłuższa.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 339
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.06.2023 10:05

Zgadzam się. Przeliczając czas podróży trzeba wziąć pod uwagę taką zmienną jak czas postoju w kolejce na prom.
10 lat temu wracając z wakacji staliśmy w kolejce na prom ok. 6h (sobota, i nie Pag). Nigdy więcej się to na szczęście nie powtórzyło, ale 1h-1,5h w sezonie się zdarzało.
darek2510
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek2510 » 18.06.2023 10:15

Dziekuję, będę tam po południu w czwartek poczatek lipca , pytanie jeszcze o te serpentyny na dojeżdzie do promu wg mapy , jak tam z przyczepę ?
marecky81
Cromaniak
Posty: 511
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.06.2023 10:19

darek2510 napisał(a):Dziekuję, będę tam po południu w czwartek poczatek lipca , pytanie jeszcze o te serpentyny na dojeżdzie do promu wg mapy , jak tam z przyczepę ?


Droga na serpentynach jest ok, ale jeśli jesteś świeży z przyczepą, radzę jechać autostradą i mostem.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.06.2023 10:24

Sam dojazd do promu, od autostrady, też nie należy do najłatwiejszych.
Jest z górki, i trochę serpentyn. Dla kogoś, kto pierwszy raz ciągnie przyczepę, radziłabym dojazd przez most.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone