Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd na wyspę Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007
Dojazd na wyspę Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 29.04.2008 13:11

Witam.
Proszę o pomoc doświadczonych wczasowiczów w podjęciu decyzji. Jak najlepiej dojechać do miejscowości Novalja na otok Pag? Czy lepiej jest wjechać na wyspę mostem od strony Zadaru czy może promem z miejscowości Cesarica? Mam nadzieję że otrzymam pomoc :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.04.2008 13:19

Pewnie będziesz jechał z autostrady, zjazd w Maslenicy, zatem lepiej wjechać na Pag mostem :D. Poza tym zaoszczędzasz przynajmniej 100 kn (to cena za 2 osoby i samochód)
Prom płynie 15 min między Prizną a Żigljenem.

A propos, wyspa Pag to świetny wybór :D (Novalja trochę gorszy :roll: ale to moja subiektywna opinia)
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 29.04.2008 13:39

zjazd na Pag z autostrady: Posedarje.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 29.04.2008 13:43

Dzięki za informację. A jak nie Novalja to co innego?? jakieś propozycje?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.04.2008 14:14

edo napisał(a):zjazd na Pag z autostrady: Posedarje.


:oops: Jasne.

Maslenica to wtedy jak ktoś jedzie do Starigradu Paklenicy , no i ewentualnie Karlobagu i na prom.

pablo2222 napisał(a):A jak nie Novalja to co innego?? jakieś propozycje?


Novalja to kurort, dyskoteki, nocne życie. Jak tego potrzebujesz - wybór jest dobry. Nawet pod koniec września ruch był tam spory, plaża taka sobie.
Ja byłem w Simuni, niewielkiej miejscowości przy drodze Novalja - Pag. Więcej TU, TU, TU i TU TEŻ
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 29.04.2008 19:19

kulka53 napisał(a):Pewnie będziesz jechał z autostrady, zjazd w Maslenicy, zatem lepiej wjechać na Pag mostem :D. Poza tym zaoszczędzasz przynajmniej 100 kn (to cena za 2 osoby i samochód)
Prom płynie 15 min między Prizną a Żigljenem.

A propos, wyspa Pag to świetny wybór :D (Novalja trochę gorszy :roll: ale to moja subiektywna opinia)


Z przystani promowej do Nowaliji to tylko rzut beretem. Natomiast od mostu na Pag do Nowaliji to jest ok 50 kilometrów;-))Ponad 100 km bliżej, szybciej,wygodniej. Dwa lata temu tez jechaliśmy przez most- jeżeli kiedyś znowu się wybiorę na Pag to nie wiem czy nie promem(.bo sto kun to nie majątek, licząc paliwo i zmęczenie podróżą- korzyść mała)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.04.2008 20:33

Promem szybciej,jak tylko wyjedziesz na gore na Pag-u,to w prawo i kawaleczek drogi i bedzie Novalija,a przez most sie troche jedzie...Dwa razy bylem na Pag-u,zawsze w tamta strone promem,a do domu mostem,zeby Pag jeszcze poogladac...
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 30.04.2008 15:32

pablo2222 napisał(a):Dzięki za informację. A jak nie Novalja to co innego?? jakieś propozycje?


a może miejscowość Pag, przede wszystkim bardzo fajne są plaże wzdłóż zatoki (Bosana).
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 30.04.2008 17:04

Najszybsza droga na wyspę to autostradą na południe i zjazd w Posedarje na most. To znacznie dalej niż promem, ale zdecydowanie szybciej.
Promem bliżej, ciutkę trzeba wydać na bilet, ale dojazd do wybrzeża dłuuuuugi. Drogi dobre, cudne widokowo, ale mnóstwo ograniczeń prędkości, zakręty, góry, małe, nadmorskie miejscowości, no gazu nie wciśniesz.

Polecam: jeśli chodzi o komfort jazdy - autostradę, ale jeśli chcecie podziwiać widoczki to warto się poświęcić i pognać na wybrzeże już z Karlovaca do Senj.

A na wyspie oazą spokoju jest Pag, a dokładnie to trochę oddalone od centrum malutkie zatoczki. Byłam na Pagu dwa razy, w zatoce Św. Marija. Miłego wypoczynku!!! :papa:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 30.04.2008 20:32

Bede uparty i polecam prom-duzo szybciej !!!
siewier
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) siewier » 16.07.2011 17:34

póje na łatwiznę i spytam tutaj. w jakich godzinach kursuje prom na Pag? i jakie to w tym roku są koszty? z góry serdecznie dziękuję
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 16.07.2011 17:44

Dwa razy wjezdzalem na Pag mostem.Ze zjazdu w Posedarje do mostu jest ok 20 km a od mostu do Pagu tez ok.20 km...Droga kreta ale piekne widoki.Ja obstawiam na wjazd mostem. :wink:
siewier
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) siewier » 17.07.2011 10:31

no właśnie chodzi o to że chcemy promem poplynąć, a co do mojego poprzedniego postu to już znalazłem w jakich godzinach pływa
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2011 14:00

Promem na Pag (Żigljen - Prizna)płynąłem w 2008 roku. Kosztów nie pamiętam, w tej chwili ich nie znam. Ale jedno dla mnie jest pewne. Jest to atrakcja, bardzo ładnie prezentuje się wyspa od strony wody.

Czasu podróży to nie skraca moim zdaniem - z autostrady do promu też trzeba się jakoś dostać, odczekać na prom i przepłynąć, potem wyjechać z promu i dojechać pod Novalję.

Mostem od zjazdu w Posedarje czasowo wychodzi mniej więcej to samo.

Chyba, ze ktoś jedzie od jadranki od strony Rijeki.

Ale ot tak, żeby po prostu popłynąć - chociaż raz - warto!
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 18.07.2011 14:56

Szybciej wychodzi mostem. No chyba ze uda sie idelanie prom zgrac czasowo. A z tym jest roznie + dochodzi czasem problem z iloscia aut czekających na prom...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone