Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja wyprawa na Lawendową Wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2010 21:09

Powoli schodzimy w dół wąską uroczą uliczką. Siadamy na chwilę w lodziarni "Faros" i rozkoszując się lodami czekamy do godziny 13 na otwarcie Pałacu...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.10.2010 21:38

Fajne panny w tych uliczkach...

:mrgreen:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2010 22:20

FUX napisał(a):Fajne panny w tych uliczkach...

:mrgreen:


No pewnie, bo moje. 8)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 27.10.2010 22:32

Pochłaniam wszystko co dotyczy wyspy Hvar. W przyszłym roku może i my spędzimy na niej wakacje, a Twoja relacja utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobry wybór ;)
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 27.10.2010 22:34

Ja też czekam na wiecej, fajnie się czyta
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 28.10.2010 07:54

:) fajnie pooglądać znajome miejsca , a tym bardziej ze w tym roku obrodziło w Hvarskie relacje , nawet rejs październikowy zakotwiczył na Hvarze pozdrawiam i czekam na c.d
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 28.10.2010 09:11

Ja też cały czas pilnie relację podczytuję i cudnymi widokami się zachwycam. :)
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 28.10.2010 10:27

Witaj!
Wędruję z Tobą po Hvarze, który w tym roku również odwiedziłam. Cudowna wyspa. :-)
Lody w Jelsie nie mają sobie równych. ;)

Basik_63 napisał(a): Z nabrzeża podziwiamy wspaniały widok na Twierdzę Spanjola. Nie dam rady się tam wdrapać. Astma by mnie chyba zabiła, dlatego muszę zadowolić się widokiem z dołu.


Wspaniały widok jest dopiero z Twierdzy. Bez problemu można tam dojechać samochodem.

Pozdrawiam i czakam na c.d.

A.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.10.2010 11:41

Pocztówka28
Witpol
Czesiek63
Nefer
KAALA
:hearts: Miło mi, że podobają się Wam moje skromne wypociny.

Pocztówko28
Wybór naprawdę trafny. Hvar jest cudny, a poza tym ma wspaniały klimat dla alergików i astmatyków. Najpiękniej jest tam na przełomie maja i czerwca kiedy jeszcze kwitnie lawenda, ale i w lipcu można się zachwycać polami lawendy gotowej do zbiorów, a przy okazji pomóc przy zbiorach.
:wink:



KAALO
wiem, że można dojechać tam autem, ale nasze nam trochę szwankowało, więc oszczędzaliśmy jak tylko się dało. Ale na pewno jak bozia da w przyszłym roku nadrobimy i te zaległość. Niemniej dziękuję za podpowiedź. :)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.10.2010 12:07

Wchodzimy do ciemnego, chłodnego i trochę wilgotnego przedsionka, płacimy po 10 kun i przenosimy do bajkowej scenerii, która podobnie jak reszta miasteczka tchnie ciszą i spokojem. Spacerujemy po pięknym, choć moim zdaniem trochę zaniedbanym ogrodzie, gdzie króluje potężna i piękna magnolia gwieździsta, tworząca ze swoich konarów piękny zielony dach dający błogi cień. Podziwiamy spokojne piękno samego pałacu z jego basenem z rybami oraz uroczą miniaturową żaglówką. Chłoniemy urok i spokój tego miejsca, którego ciszę zakłóca nagle rozzłoszczona mieszkanka Starego Gradu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.10.2010 12:32

Kolejne dni upływają nam na pławieniu się w słońcu i wodzie. Choć nie planujemy raczej dalszych wypadów małżonek lituje się nad nami i w sobotę ruszamy jeszcze raz na za tunelową stronę wyspy. Tym razem wybór pada na Ivan Dolac. Lokujemy się na żwirkowej plaży, i od razu wskakujemy do wody. Jest bosko i faliście. Dzisiaj jest wyjątkowo wysoka fala, ale woda taka jak w zaszłym roku w Marusici - przyjemnie chłodna. Nie chce się z niej wychodzić.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 28.10.2010 12:47

Basik_63 napisał(a):
Obrazek

Obrazek 8O podobne :?:
.....tylko sceneria mniej bajkowa :?
Hwar twoimi oczyma bardzo mi sie podoba :D
Pozdrawiam cieplutko
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.10.2010 13:14

Dziękuje Jolando za ciepłe słowa. Twoja ławeczka też jest romantyczna. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2010 18:33

Żałuję, że tak późno, ale już jestem i postaram się być na bieżąco.

Basiu, piękna wyprawa i moja ukochana Jelsa :hearts:
Zaskoczyła mnie ta mini żaglówka w domu Petara Hektorovića... 8O W sierpniu w 2009 roku jej tam nie było.

Z opóźnieniem :oops: dodałam Twoją relację na pierwszą stronę Klubu Miłośników Wyspy Hvar.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 28.10.2010 19:06

KAALA napisał(a):
Basik_63 napisał(a): Z nabrzeża podziwiamy wspaniały widok na Twierdzę Spanjola. Nie dam rady się tam wdrapać. Astma by mnie chyba zabiła, dlatego muszę zadowolić się widokiem z dołu.


Wspaniały widok jest dopiero z Twierdzy. Bez problemu można tam dojechać samochodem.


Jeśli ktoś czuje niedosyt widokami ze Spanioli to warto się wybrać na twierdzę Napoleona (ta po prawej).
Obrazek

Jest ona położona o kilkadziesiąt metrów wyżej i widok jest znacznie rozleglejszy. Spaniola leży gdzieś tam w dole.
Obrazek

Duża panorama z Napoleona jest do zobaczenia na:
http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/hvar10/pan-hv.JPG

Krzysztof
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja wyprawa na Lawendową Wyspę - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone