Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mam dylemat - wakacje 2011

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2011 15:11

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków :D

Za oknem śnieg i ciągle go przybywa, a już mam w głowie wakacje.
Ze względu na 8-letniego szkolniaka i wcześniejsze planowane wyjazdy pobyt w cro planowany jest od ok. 6 sierpnia, pobyt 10 dni.
Skład: 2+1 (to my) i znajomi 2 osoby (może jeszcze 2+1, a to jeden ma 2 latka). Transport: samochody własne.
Potrzeby: nieduża miejscowość, ale ze sklepikami, choć ze 2 knajpki, kugle obowiązkowo i market większy w niedalekim pobliżu. No i gdzieś w zasięgu, może być autkiem, targ rybny.
Cel: zwiedzić okolicę, plaża i słonko, nurkowanie z fajką, i nie za strome wejście do wody (2-latka w komplecie).

Chciałam pojawić się gdzieś między Szybenikiem a Trogirem (te miasta+ Split chcemy zobaczyć + wodospady Krka). Dokonałam analizy prawie całego forum (ale i tak mam dylemat ) i pomyślałam najpierw o Srime - bo blisko wieczorem do Vodice. Potem Ksztele - ale opinie o wodzie .... :( Podobnie Marina, Poljice i Seget Vranice.

No i liczę teraz na Wasze podpowiedzi. Czy Zablace, Brodarica, Srime, Zaborić lub Vinisce to dobry pomysł, aby spełniał powyższe??
Czy możecie polecić coś lepszego w tej okolicy?

Dziękuję za wszelkie sugestie.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.01.2011 15:21

Wszystkie te warunki spełnia Rogoźnica i Primosten.
Mogłoby być ewentualnie Rażanj Varos, ale tam z knajpkami raczej kłopot.
Stamtąd tylko rzut beretem do miejsc,które chcesz zobaczyć.
Wodospady?8O :roll:
No,nie wiem.
Chyba,że nie byłeś w Plitvicach..
Jeżeli widziałeś JP dałbym sobie spokój z Krka...
No,ale to tylko moja opinia. :oczko_usmiech:
AndrzejPK
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 24.01.2011 16:30

każda odpowiedź jest po trosze stronnicza, pewnie staramy sie namówić na miejsca znane. Polecam Tobie serdecznie Seget Vranice - tak od strony zatoczki jaki od morza - super woda - idealne miejsce dla rodziny z dziećmi - urokliwe spacery - można na piechotę dojść do Trogiru.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2011 16:42

anakin napisał(a):Wszystkie te warunki spełnia Rogoźnica i Primosten.

Myślałam o tym, ale dość duże/komercyjne mi się wydawały, ale może się mylę. Nie chcę, aby co 5 metrów były budki z "pamiątkami", które identyczne tylko z napisem Bałtyk kupię w Polsce, więc je odrzuciłam, ale poczytam jeszcze raz relacje. W tym roku byłam w Starigrad-Paklenica i bardzo nam się podobało (wcześniej Porec i Murter)

W Plitvicach byłam w 2000, ale moje chłopaki nie. W zeszłym roku planowaliśmy Plitvive w drodze powrotnej, ale już teraz wiem, że wracając już nam nie chce się tak zbaczać z drogi ... :(
Krka myślę, że spodobają sie synowi, zwłaszcza kąpiel pod wodospadem
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2011 16:44

AndrzejPK napisał(a): Polecam Tobie serdecznie Seget Vranice - tak od strony zatoczki jaki od morza - super woda - idealne miejsce dla rodziny z dziećmi - urokliwe spacery - można na piechotę dojść do Trogiru.

Właśnie z tego powodu myślałam o tym miasteczku, ale opinie o wodzie mnie odrzuciły, ale co osoba to opinia. A jaki jest tam świat podmorski?A możesz wrzucić tu zdjęcia przybrzeżnej wody? Myślę, ze nie jedna osoba będzie ciekawa i skorzysta.
Pozdrawiam :D
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.01.2011 17:43

Piekaro , nie bój się promu i płyń na Brac ... dobrze Ci radzi sąsiad z Magurki :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2011 18:18

Piekaro , jak się boisz promu, zakotwicz w Pakoštane :D
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.01.2011 21:19

Zgoda , Pakostane to wyjście awaryjne :wink:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.01.2011 21:40

mkm napisał(a):Zgoda , Pakostane to wyjście awaryjne :wink:

Se grabisz :evil:

:mrgreen:
smok131
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 24.01.2011 21:48

piekara114 napisał(a):
anakin napisał(a):Wszystkie te warunki spełnia Rogoźnica i Primosten.

W Plitvicach byłam w 2000, ale moje chłopaki nie. W zeszłym roku planowaliśmy Plitvive w drodze powrotnej, ale już teraz wiem, że wracając już nam nie chce się tak zbaczać z drogi ... :(
Krka myślę, że spodobają sie synowi, zwłaszcza kąpiel pod wodospadem

Najlepsza kąpiel jest pod wodospadem Kravica w Bośni ,bez ograniczeń
żadnych bojek pływasz gdze chcesz i do tego super ciepła woda :D :D :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2011 21:57

smok131 napisał(a):Najlepsza kąpiel jest pod wodospadem Kravica w Bośni ,bez ograniczeń
żadnych bojek pływasz gdze chcesz i do tego super ciepła woda :D :D :D

Ograniczenia są :wink: trzeba być w Chorwacji bliżej granicy z Bośnią.
Z okolic Primostenu do wodospadu Kravica dość daleko na kąpiel.
smok131
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 24.01.2011 22:41

prawda ale z Makarskiej to już nie dramat :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2011 09:46

mkm napisał(a):Piekaro , nie bój się promu i płyń na Brac ... dobrze Ci radzi sąsiad z Magurki :wink:

Witam Sąsiada, ja przyjezdna :)
Mimo że góry mnie otaczają, Polica i Babia na co dzień, to wody i promu się nie boję :lol:
Wyspy zostawiam na później, zwiedzamy cro z góry do dołu, najdalej był Zadar, a opuściliśmy Kvarner (bo odcięty od morza).
Teraz w planie okolice Szybenik-Trogir, za rok Makarska+Dubrownik, ale Pan M. jeszcze o tym nie wie, więc mnie nie zdradźcie :lol:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2011 09:50

Janusz Bajcer napisał(a):Piekaro , jak się boisz promu, zakotwicz w Pakoštane :D

Chciałam trochę "niżej",

anakin napisał(a):Najlepsza kąpiel jest pod wodospadem Kravica w Bośni,

Z wybranych okolic trochę daleko :( , ale mam wpisane je na listę, co trzeba zobaczyć innego w Cro, obok tunelu Plitve, sv. Jure czy kolejki na wzgórze w Dubrovniku
Pozdrawiam, za oknem -15stopni
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.01.2011 12:29

piekara114 napisał(a):Wyspy zostawiam na później, zwiedzamy cro z góry do dołu, najdalej był Zadar, a opuściliśmy Kvarner (bo odcięty od morza).

Jak to "...Kvarner odcięty od morza..."?
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022