Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mam dylemat - wakacje 2011

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.01.2011 12:45

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
piekara114 napisał(a):Wyspy zostawiam na później, zwiedzamy cro z góry do dołu, najdalej był Zadar, a opuściliśmy Kvarner (bo odcięty od morza).

Jak to "...Kvarner odcięty od morza..."?
Pozdrawiam

No właśnie.
Może jest jeszcze jakiś inny :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2011 12:48

piekara114 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Piekaro , jak się boisz promu, zakotwicz w Pakoštane :D


Chciałam trochę "niżej",


To nie pozostaje nic innego jak Primošten, bo on miedzy Šibenikiem a Trogirem.

Jest jeszcze w rezerwie Lipo li je naše Ciovo, ale MKM mnie zaraz zabije :wink: :D
osimek1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) osimek1 » 25.01.2011 12:48

piekara114 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków :D

Potrzeby: nieduża miejscowość, ale ze sklepikami, choć ze 2 knajpki, kugle obowiązkowo i market większy w niedalekim pobliżu. No i gdzieś w zasięgu, może być autkiem, targ rybny.
Cel: zwiedzić okolicę, plaża i słonko, nurkowanie z fajką, i nie za strome wejście do wody (2-latka w komplecie).


Mogę opowiedzieć o Brodarice - stosunkowo niewielka mieścina, nie ma tam dzikich tłumów. większych sklepów kilka, kilka przytulnych knajpek z cenami bardzo zróżnicowanymi, jeśli chodzi o rybki to spotkaliśmy rybaków którzy siedzieli sobie w pobliżu Konzuma i sprzedawali rybki, jako takiego targu tam nie przewidziano (większy bazarek/rynek jest w Szybeniku). Jeśli chodzi o wejście do wody to zależy które wybierzecie, główna plaża w Brodarice (z natryskami) ma wejście na prawdę bardzo delikatne, ale jest to plaża typowo żwirowa i dla mnie przynajmniej dość nudne widoki podwodne. Jest druga interesująca plaża, niestety wejście bardziej strome prawie, że na końcu brodaricy (jadąc od szybenika). Pryz obu plażach budki z lodami, wypożyczalnia leżaków i parasoli. Na plaży głównej do wynajęcia jakiś sprzęt wodny był (nie interesowałem się cenami). My głównie używaliśmy tej dalszej plaży z racji na to że mieliśmy do niej jakieś 2 minuty na pieszo, do tego zdecydowanie mniej ludzi, a głębokości nam nie przeszkadzały bo wszyscy pływać potrafimy a w dzieci Bóg nas jeszcze nie obdarzył.
Woda czyściutka, niestety chyba nie należy do najcieplejszych w Cro (ale to cały ten rejon raczej tak ma). Jeśli chodzi o zwiedzanie to niedaleko do Krk, na przeciwko wypsa Karpanij (czy jakoś tak), prom na wyspę kosztuje całe 5kn od głowy. W stosunkowo niedużej odległości znajduję się fajny kompleks wypoczynkowy Solaris (pogooglasz to znajdziesz na pewno sporo info na jego temat). Piesza wycieczka do szybenika raczej niewskazana z racji na to, że zdecydowną większą część trasy musiałbyś pokonać po asfalcie bez chodników. Nie mniej raz taki wypad zaliczyliśmy - daleko nie jest.

Nocleg my mieliśmy jak pisałem na końcu Brodaricy w niedużej odległości od plaży oraz małej górki z której roztaczała się przepiękna panorama na całą brodarice. Ze względu na cene, warunki, i atmosfere zastanawiam się chwilami czy w tym roku nie pojechać tam ponownie.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.01.2011 13:06

Myślę, że piekara114 nie ma dylemat tylko 3lemat :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2011 14:33

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jak to "...Kvarner odcięty od morza..."?


Chodzi mi o to, że miejscowości na lądzie, poprzez ciąg wysp, są odcięte od morza :(

osimek1 napisał(a):
Mogę opowiedzieć o Brodarice


Właśnie o takie informacje sprawdzone mi chodzi DZIĘKUJĘ :D

mirko napisał(a):Myślę, że piekara114 nie ma dylemat tylko 3lemat :?


Jakby mi chodziło o temat to bym napisała: gdzie jechać do Cro??
A ja mam konkretne pytanie, co wybrać z określonego regionu, przy podanych założeniach

Pozdrawiam wszytskich
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.01.2011 14:50

piekara114 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jak to "...Kvarner odcięty od morza..."?

Chodzi mi o to, że miejscowości na lądzie, poprzez ciąg wysp, są odcięte od morza :(


Hm.. rozumując w ten sposób, to całe hr wybrzeże odcięte jest od morza a szczególnie odcinek Zadar - Šibenik (tu wysepki położone są rzeczywiście dość blisko lądu)... spójrz tylko na mapę...
Ale nie uważam, by to mogło dyskwalifikować jakikolwiek region...Inaczej to wygląda na mapie (kilka mimilemtrów), a inaczej w rzeczywistości.. I dodam od siebie, w niczym nie przeszkadza. Jeśli ma być bezapalacyjnie otware morze, to muszą być wyspy i to te najdalej od lądu położone..
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2011 18:12

Patrząc na mapę i na zjecie, najwięcej "otwartego morza" jest właśnie w Primošten.

Obrazek


Obrazek
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.01.2011 18:58

Piekara niby przyjezdna , a uparta jak Michalikowa z Magurki :wink:
Jak już nie chcesz na normalną wyspę płynąć , to może na Pag by pojechała ... albo na Dugi Otok, jeszcze lepiej ...

A ten Kvarner , to przede wszystkim cztery wyspy i troszeczkę tylko lądu ... jak się skusisz na spacer , to od razu polubisz ten ''odciety '' rejon :wink: ...
Pozdrav.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 25.01.2011 19:54

piekara114 napisał(a):Potrzeby: nieduża miejscowość, ale ze sklepikami, choć ze 2 knajpki, kugle obowiązkowo i market większy w niedalekim pobliżu. No i gdzieś w zasięgu, może być autkiem, targ rybny.
Cel: zwiedzić okolicę, plaża i słonko, nurkowanie z fajką, i nie za strome wejście do wody (2-latka w komplecie).


100% trafień = Loviste.
Najczystsza miejscowość, na końcu Peljesaca, nie ma tłumów, przecudowne wejście do wody z prywatnych pomostów. Dokładnie dwie knajpki, w tym jedna Konoba Barsa, wychwalana przez Makłowicza jako najlepsza konoba w Chorwacji.
Jeden sklepik + prywatne straganiki z owocami, rybami, winkiem.
W oddalonym o kilka km Orebicu targ rybny, supermarket.
Najlepsza baza wypadowa: w okolicy Dubrovnik, Korcula, nawet Mostar niedaleko.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.01.2011 20:41

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):.. wychwalana przez Makłowicza jako najlepsza konoba w Chorwacji.

No, nie .....
Przecież Makłowicz to zwykły "szołmen". Uczy gotować a gotować nie umie, tzn. nie ma przygotowania gastronomicznego.
Czytałem ( chyba w necie) wywiad z nim. Przyznał, że taki ma sposób na życie...., trzeba jakoś zarabiać,... kogoś podpatrzył i tak mu pozostało. :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.01.2011 20:49

woka napisał(a):
JAREKPIOTROWICZ napisał(a):.. wychwalana przez Makłowicza jako najlepsza konoba w Chorwacji.

No, nie .....
Przecież Makłowicz to zwykły "szołmen". Uczy gotować a gotować nie umie, tzn. nie ma przygotowania gastronomicznego.
Czytałem ( chyba w necie) wywiad z nim. Przyznał, że taki ma sposób na życie...., trzeba jakoś zarabiać,... kogoś podpatrzył i tak mu pozostało. :wink:

Wymysl swój wlasny... :roll:
Ma Chłop dar, a nie każdy go ma.
Kilka potraw przerobilem. Jedne lepsze, drugie gorsze. jak to w gustach; o nich sie nie dyskutuje.
AM ma w sobie coś, co przykuwa uwagę.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.01.2011 21:29

FUX napisał(a):Wymysl swój wlasny... :roll:

Juz to zrobiłem... 17 lat temu. Jednak to nic z "szoł". :wink:
FUX napisał(a):AM ma w sobie coś, co przykuwa uwagę.

8O .... nie zauważyłem ale też zauważyć nie musiałem. Nie jestem "kucharzem" tzn. nie pociąga mnie to.
pzdr.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.01.2011 21:35

woka napisał(a):
JAREKPIOTROWICZ napisał(a):.. wychwalana przez Makłowicza jako najlepsza konoba w Chorwacji.

No, nie .....
Przecież Makłowicz to zwykły "szołmen". Uczy gotować a gotować nie umie, tzn. nie ma przygotowania gastronomicznego.
Czytałem ( chyba w necie) wywiad z nim. Przyznał, że taki ma sposób na życie...., trzeba jakoś zarabiać,... kogoś podpatrzył i tak mu pozostało. :wink:



To wszystko prawda ... ale jest taki Pan , który Bobka nie tylko historii uczył :)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 26.01.2011 09:07

woka napisał(a):Przecież Makłowicz to zwykły "szołmen". Uczy gotować a gotować nie umie, tzn. nie ma przygotowania gastronomicznego.


Nie napisałem, że Makłowicz w tej konobie gotuje, tylko ją smakuje. A to różnica. Można nie umieć grać na żadnym instrumencie, a doskonale znać się na muzyce, czyż nie? :)
Zresztą mieszkając kilka lat w Krakowie miałem okazję zrewidować jego światopogląd smakowy z książki "Zjeść Kraków", gdzie wspólnie z Bikontem krytykuje i wychwala krakowskich restauratorów. Osobiście identyfikuję się z jego smakami w 100%. Może gotować nie umie, ale na kuchni i dobrym smaku zna się wyśmienicie :)
Miałem też okazję zasmakować w Barsie i nie zapomnę tego smaku :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.01.2011 16:00

Witam,

Janusz Bajcer napisał(a):Patrząc na mapę i na zjecie, najwięcej "otwartego morza" jest właśnie w Primošten.


Ten Primosten .... czytam i czytam i coś zaczyna mnie interesować, na szczęście czasu jeszcze trochę jest, ale ja lubię mieć wszystko poukładane zawczasu i przemyślane co zobaczyć i gdzie poopalać się 8)

mkm napisał(a):Piekara niby przyjezdna , a uparta jak Michalikowa z Magurki :wink:
Jak już nie chcesz na normalną wyspę płynąć , to może na Pag by pojechała


Uparta, uparta, ale to geny :lol:
Na Pagu byłam roku temu - na 1 dzień i jakoś mnie nie zachwycił :( forum późno odkryłam i przed wyjazdem nie miałam czasu mocno go posmakować, może korzystając z Waszych relacji zwróciłabym uwagę na inne rzeczy na tym Pagu, podjechała w inne miejsce ..... ale jak to mówią, na wszystko przyjdzie czas, pojadę tam przy okazji następnych pobytów i skonfrontuje moje pierwsze wrażenie

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):
100% trafień = Loviste.

W Loviste już prawie miałam zarezerwowane miejsca w zeszłym roku, ale odległość i marudzący syn nas zniechęcili, ale co się odwlecze to ..... Pana M trzeba powoli na południe przerzucać, co roku parę kilosów dalej nie nie zauważy jak tam dotrzemy :lol: Jeździmy na jednego kierowcę ... mimo, że mam prawko już dość czasu to jeszcze nie miałam okazji prowadzić autka podczas wakacyjnych podróży :( (przepraszam... miałam, całą jedną godzinkę w drodze do Darłówka, tą całą godzinkę stałam w korku przed przejazdem kolejowym koło jakieś mleczarni, do końca życia będę to pamiętała). Jak to Pan M mówi "i tak się nie zdrzemnę, będę kukać jak jedziesz, więc już szybciej (czyt. lepiej, sprawniej itp.) sam pojadę - koledzy nie z czymś się Wam to nie kojarzy :):):)
Pozdrawiam, słoneczko świeci, więc może narty wieczorową porą

:?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mam dylemat - wakacje 2011 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone