Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Księżycowa Wyspa - lipiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 28.06.2011 19:33

Adikos, my byliśmy w drugiej połowie lipca i nie było problemu, zawsze coś znajdziesz :) Powodzenia!
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 28.06.2011 19:44

Nadialena napisał(a):Adikos, my byliśmy w drugiej połowie lipca i nie było problemu, zawsze coś znajdziesz :) Powodzenia!


Dzieki to suuuuper :D
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 28.06.2011 20:39

Pag na razie tylko w planach (i to chyba dalekich), ale chętnie poczytam :)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 28.06.2011 22:01

Będąc już na Pagu, zaczęliśmy narzekać: jak tu jest, zero drzew, jak na księżycu :roll: I wtedy córkę olśniło: bo na Pag mówi się Księżycowa wyspa :!: Czytałam o tym gdzieś :!: - wydarła się.

No to jesteśmy na Księżycu :roll: I pędzimy za autem pana z promu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I w ten sposób zamiast w Mandre wylądowaliśmy w Drażicy :)

Pan z promu - Bene, pokazywał nam dwa apartamenty. Jeden 'na górze', drugi 'na dole'. Obydwa po 40€, ale średnio nam się tam podobało, stwierdziliśmy, że musimy mieć rozenanie również w innych apartamentach.

Pojechaliśmy do Novalij, nie dość, że ceny dużo wyższe to i do plaż daleko, trzeba byłoby dojeżdżać samochodem albo autobusem...

Obrazek

Wracając z Novalij zauważyliśmy mały budynek, w którym mieściła się agencja, w której były zgłoszone różne wolne apartamenty. Obok niej była zagródka, którą zamieszkiwały dwa osiołki :)

Obrazek

Skoszystaliśmy z ich usług, przyjechał po nas jakiś pan, pokazał apartament, ale znów nam nie odpowiadało.

W końcu wróciliśmy do Drażicy, do Benka i odetchnęliśmy z ulgą, że mamy gdzie spać :)

Po szybkim rozpakowaniu i prysznicy pora na pierwszą kąpiel w ciepłym morzu! 8)


Obrazek
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 29.06.2011 15:01

adikos napisał(a):To i ja zasiadam i czekam na relacje :D tym bardziej ze jade na PAG w ciemno,ciekawe jak z zakwaterowaniem w sierpniu :?:

my też w sierpniu na Pag i też w ciemno (jak u "naszych" nie będzie miejsca) , ciekawe jak będzie :D

Fajna relacja :) rozkręca się :D
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 29.06.2011 22:45

Ciąg dalszy

Zapomniałam dodać, że przed oglądaniem apartamentów gospodarz czyli Bene napoił strudzonych podróżnych czyli nas oczywiście rakiją i winem :lol:
Wypiliśmy po czaszu wina, niektórzy więcej niż jedną :lol: :lol: :lol: i po rozpakowaniu, jak już pisałam, zeszliśmy na plażę przy apartamencie.


Obrazek

Niezbyt mi się tu podało, a byliśmy zbyt zmęczeni żeby iść na większa plażę, o której mówił Bene. No więc plażowaliśmy tu. Coś mi nie pasowało jednak, to nie było otwarte morze do jakiego byłam przyzwyczajona :( Na przeciwko jakieś skały, jakoś nie tak to sobie wyobrażałam, a może zmęczona byłam za bardzo...

Obrazek
To są nasze apartamenty, nasz na dole.

Obrazek
Bene, nasz gospodarz.

Obrazek
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 30.06.2011 11:10

Nie byłem na Pagu ale nie podobają mi się te widoki, będzie coś więcej zieleni :-)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 01.07.2011 18:07

Brokers 7 , też mi się nie podobało na początku. Na Pagu jest inaczej! Ale uwierz mi, że tam jest pięknie :D Nasze zdjęcia ( robione zwykłą cyfrówką, a też nie jesteśmy specjalistami w robieniu zdjęć ) , nie oddają rzeczywistego piękna naszego kawałka Pagu. Później wrzucimy trochę fotek.
Pozdrawiam
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 02.07.2011 03:26

Nadialena napisał(a):Ciąg dalszy

Bene, nasz gospodarz.

Obrazek



Wygląda na sympatycznego :P

Też sobie tu podczytuję i podglądam - Pag kusi od zeszłego roku, w te wakacje raczej się nie uda, ale może kiedyś... ;)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 03.07.2011 17:40

Po przerwie wracamy do pisania relacji :P

Ciąg dalszy
Zmęczeni długą podróżą postanowiliśmy wcześniej położyć się spać, aby nazajutrz "obczaić" najbliższą okolicę i plażę, którą polecał nam Bene.

Bardzo wczesnym rankiem, kiedy córka z mężem jeszcze spali ja postanowiłam wykorzystać chwilę i wstałam aby uwiecznić wschód słońca nad Pagiem. Trochę się spóźniłam, a może w Drażicy po prostu nie widać wschodów? :?: :?: :?:

Obrazek
Obrazek

Bez śniadania nie ma plażowania :D Więc po obfitym śniadaniu wybraliśmy się do Gajacu, ponieważ nie mieliśmy butów do wody ani materaca. Po drodze zatankowaliśmy samochód, a to zdjęcie z jej okolic ;)

Obrazek

Po szybkich zakupach wróciliśmy do Drażicy (w Drażicy nie ma sklepu spożywczego, a co dopiero sklepu z butami czy materacami ;) )

Lubimy taki spokój i odpowiadało nam to, ale jeśli ktoś uwielbia rozrywkę to nie polecamy Drażicy, bo tam jest bardzo, bardzo spokojnie.

A teraz czas na upragnione i długo wyczekiwane plażowanie na prawdziwej plaży!

W drodze:
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi... ;)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 03.07.2011 22:21

Ciągl dalszy

To był pierwszy dzień prawdziwego plażowania, opalania się, więc nie chcieliśmy przesadzić z ilością ultrafioletu docierającego na naszą skórę i wróciliśmy do apartamentu na obiad, a przed nim każdy z nas wziął szybki prysznic w luksusowej łazience :D (Oczywiście ta prawdziwa była w domku)

Obrazek

Obrazek

Ta mina i groźny ruch ręki córki oznacza "Koniec sesji! :evil: "

Tak więcj biorę się za fotografowanie zieleniny wkoło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okazało się, że nie tylko nasze brzuchy były puste... :)

Obrazek

Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na zwiedzanie okolicy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nagle natknęliśmy się na małą grotę ze zdjęciami Jezusa i Maryji, byliśmy nieco zdziwieni, bo aż wstyd przyznać, ale nie wiedzieliśmy, że Chorwaci są tak religijnym społeczeństwem. Wieczorem przy czaszu wina Bene opowiadał nam o Janie Pawle II, o kościele itd.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Po drodze znów spotkaliśmy wspaniałe chorwackie koty, zresztą które koty nie są wspaniałe... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idąc dalej zauważyliśmy jakby pusty budynek:

Obrazek

Jako, że z natury jesteśmy ciekawscy postanowiliśmy zobaczyć co kryje się za tajemniczym pustym domem 8) , a więc wchodzimy do góry!

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stwierdziliśmy, że odwiedzimy plażę pod wieczór, prezentowała się równie pięknie jak w południe :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W poszukiwaniu muszelek :D
angelika0708
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) angelika0708 » 03.07.2011 22:48

Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony Księżycowej Wyspy :D
8 lipca ruszamy na podbój Pagu - jeszcze tylko kilka dni!!! Też jedziemy w ciemno - stąd każda informacja bardzo cenna :)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 03.07.2011 22:51

Nie będziecie żałować, że wybraliście Pag. Na pewno znajdziecie swoje miejsce, życzymy Wam udanych wakacji :)
angelika0708
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) angelika0708 » 03.07.2011 23:12

Po przeczytaniu wielu relacji na forum i obejrzeniu niezliczonej ilości zdjęć wiemy, że i my znajdziemy "swoje miejsce" na tej wyjątkowej Wyspie. Do wyjazdu zostało 5 dni - emocje rosną z każdym dniem coraz bardziej - a tu taka niespodzianka - Twoja relacja. Dlatego czekam na kolejne odcinki :D
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 03.07.2011 23:20

Oj poczytam i ja ... przy takich Polkach... :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Księżycowa Wyspa - lipiec 2010 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone