Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Księżycowa Wyspa - lipiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010
Księżycowa Wyspa - lipiec 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 26.06.2011 10:45

W czerwcu ubiegłego roku zaczęliśmy się zastanawiać nad miejscem wypoczynku. W tym celu poszliśmy do miejscowego biura podróży, zachęceni opiniami znajomych pytaliśmy o Chorwację. Jednak wybrane miejsca jakoś nam nie pasowały, i zaczęliśmy szukać na własną rękę.

Dzięki temu trafiliśmy na cro forum, gdzie znaleźliśmy mnóstwo przydatnych informacji. Byliśmy wstępnie zdecydowani, że wakacje 2010 spędzimy w Chorwacji :) Ale co, tak sami? W forumowym auto stopie powstał nasz temat, na który odpowiedzieli Beata z Tomkiem (z tego miejsca serdeczenie pozdrawiamy, swoją drogą tegoroczne wakacje odbędą się prawdopodobnie również z nimi :) ), zaczęliśmy rozmawiać na GG i zdecydowaliśmy się na wspólny wyjazd, tym bardziej, że mieliśmy córki w tym samym wieku.

Teraz pozostały tylko przygotowania do wyjazdu, ustalenie trasy, zakupy, no i najważniejsze - GDZIE JEDZIEMY?

Nie chciałam "zapuszczać" się daleko na południe, nie przepadam za stresującą jazdą, a więc zdecydowaliśmy się na północ, ale konkretów nie było nadal... (ta Chorwacja jest za piękna, żeby szybko się zdecydować na miejsce pobytu :D)

W sobotę, dzień przed wyjazdem, razem z córką usiadłyśmy przed komputerem, następnie cro forum i wybieranie miejsca.
Bardzo mi się spodoboało Mandre, na wyspie Pag. Beata z Tomkiem nie mieli nic przeciwko, a więc ustalone, jedziemy na Pag :)

W sobotę wieczorem wszystkie torby spakowane i żyjemy już prawie wakacjami, a za oknem...

Obrazek

Oznaczać to mogło tylko tyle, że jak najszybciej trzeba uciekać do Chorwacji :D

Jeszcze tylko pożegnanie z najważniejszym domownikiem...

Obrazek

I w niedziele o 13 jedziemy!

Obrazek

W Polsce po dwóch tygodniach upałów w końcu się rozpadało, a już przed wyjazdem zaczęliśmy się zastanawiać po co gnać tyle kilometrów, skoro w Polsce taka piękna pogoda. Dobrze, że się nie wycofaliśmy :)

Pierwszy postój przed granicą polsko-czeską, tankowanie, no i jedziemy dalej.

Następna przerwa już w Czechach, obok Marcinciaka :D

Obrazek

W Austrii chwila stresu, auto nagle się zatrzymało 8O 8O 8O

Obrazek

Na szczęście mąż problem rozwiązał i jedziemy dalej.

A o 4 nad ranem...

Obrazek

CDN.... :lol: :lol: :lol:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 10:54

O!!! Pierwszy!!! Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy - we wtorek 5 lipca wieczorem jedziemy do Mandre!
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.06.2011 10:57

Leszek W napisał(a):O!!! Pierwszy. Czekam niecierpliwie - we wtorek 5 lipca wieczorem jedziemy do Mandre!


No to i ja...
Ty w zeszłym roku chyba w Rażanj byłeś,nie?
Normalnie śledzisz mnie czy co...
W tym roku.......Metajna. :wink:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 11:00

Byłem w Razanj, zgadza się :D. Na Pagu byłem przejazdem-objazdem w 2004 i 2007 roku i już wtedy sobie postanowiłem, że tam przyjadę na pobyt.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2011 11:04

Również zasiadam do podróży.... mimo że w zeszłym roku w Razanj nie byłem

:wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.06.2011 11:08

no to czekam :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.06.2011 11:39

Witam autorkę i szanowne grono :D


Dosiadam się i czekam na rozwój wypadków :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 26.06.2011 12:34

Czekam na kolejne odcinki relacji :) zwłaszcza, że w tym roku planujemy odwiedzić Pag :D
Pozdrav :papa:
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 26.06.2011 13:17

Pag! Tam pierwszy raz spędziłem wakacje. W Starej Novalji(gorąco polecam). Pisz nie zatrzymuj się :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 26.06.2011 14:35

Pag, Mandre ... lipiec 2010 to tak jak u nas, zasiadam i czekam na ciąg dalszy :)
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 26.06.2011 20:54

no to czekamy na ciąg dalszy :):)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 26.06.2011 22:01

CD

Do Chorwacji wjechaliśmy wczesnym rankiem, więc niskie temperatury były zrozumiałe. Mimo dłuższej jazdy i posuwania się bardziej na południe temp się nie zwiększała, a chmury nie rozrzedzały 8O 8O 8O

Obrazek

Myślimy "No to ładnie, ciekawe wakacje się zapowiadają..."

Ale, ale jak to w Chorwacji (teraz już o tym wiemy) po przejechaniu kilku tunelów, wjechanie na szczyt góry za miasteczkiem Gospić zrobiło się cieplej.

A oto, co zobaczyliśmy będąc na jej szczycie:

Obrazek

"O, skałki" - mówimy i jedziemy dalej. Zastanawiamy się tylko gdzie ten Pag, mapa i nawigacja wskazują jakby na skałki, no ale GDZIE?! :?

Im niżej...

Obrazek
Obrazek

Tym bardziej dociera do nas, że owe skałki są naszym Pagiem.

Z nieco zkwaszonymi minami wjeżdżamy na promik...

Obrazek

I myślimy co dalej zrobić, gdzie spać, czy znajdziemy apartman? No i przede wszystkim - czy tam w ogóle jest życie?! :?
No i gdzie moje Mandre...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 27.06.2011 07:50

Pamiętam minę naszej córki, gdy Pag był coraz bliżej i nie było widać nawet jednego drzewka... czekam na ciąg dalszy
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 27.06.2011 08:05

Nadialena napisał(a): A o 4 nad ranem...

Obrazek


To jest najprawdopodobniej najładniejszy parking w całej Cro! :oczko_usmiech:

Pozdrawiam :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.06.2011 08:51

Bardzo lubię relacje "pierwszaków" :wink: , czekam na ciąg dalszy,

pozdrawiam :P
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Księżycowa Wyspa - lipiec 2010
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone