Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Księżycowa Wyspa - lipiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nadialena
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 26.06.2011 11:45

W czerwcu ubiegłego roku zaczęliśmy się zastanawiać nad miejscem wypoczynku. W tym celu poszliśmy do miejscowego biura podróży, zachęceni opiniami znajomych pytaliśmy o Chorwację. Jednak wybrane miejsca jakoś nam nie pasowały, i zaczęliśmy szukać na własną rękę.

Dzięki temu trafiliśmy na cro forum, gdzie znaleźliśmy mnóstwo przydatnych informacji. Byliśmy wstępnie zdecydowani, że wakacje 2010 spędzimy w Chorwacji :) Ale co, tak sami? W forumowym auto stopie powstał nasz temat, na który odpowiedzieli Beata z Tomkiem (z tego miejsca serdeczenie pozdrawiamy, swoją drogą tegoroczne wakacje odbędą się prawdopodobnie również z nimi :) ), zaczęliśmy rozmawiać na GG i zdecydowaliśmy się na wspólny wyjazd, tym bardziej, że mieliśmy córki w tym samym wieku.

Teraz pozostały tylko przygotowania do wyjazdu, ustalenie trasy, zakupy, no i najważniejsze - GDZIE JEDZIEMY?

Nie chciałam "zapuszczać" się daleko na południe, nie przepadam za stresującą jazdą, a więc zdecydowaliśmy się na północ, ale konkretów nie było nadal... (ta Chorwacja jest za piękna, żeby szybko się zdecydować na miejsce pobytu :D)

W sobotę, dzień przed wyjazdem, razem z córką usiadłyśmy przed komputerem, następnie cro forum i wybieranie miejsca.
Bardzo mi się spodoboało Mandre, na wyspie Pag. Beata z Tomkiem nie mieli nic przeciwko, a więc ustalone, jedziemy na Pag :)

W sobotę wieczorem wszystkie torby spakowane i żyjemy już prawie wakacjami, a za oknem...

Obrazek

Oznaczać to mogło tylko tyle, że jak najszybciej trzeba uciekać do Chorwacji :D

Jeszcze tylko pożegnanie z najważniejszym domownikiem...

Obrazek

I w niedziele o 13 jedziemy!

Obrazek

W Polsce po dwóch tygodniach upałów w końcu się rozpadało, a już przed wyjazdem zaczęliśmy się zastanawiać po co gnać tyle kilometrów, skoro w Polsce taka piękna pogoda. Dobrze, że się nie wycofaliśmy :)

Pierwszy postój przed granicą polsko-czeską, tankowanie, no i jedziemy dalej.

Następna przerwa już w Czechach, obok Marcinciaka :D

Obrazek

W Austrii chwila stresu, auto nagle się zatrzymało 8O 8O 8O

Obrazek

Na szczęście mąż problem rozwiązał i jedziemy dalej.

A o 4 nad ranem...

Obrazek

CDN.... :lol: :lol: :lol:
Leszek W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 11:54

O!!! Pierwszy!!! Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy - we wtorek 5 lipca wieczorem jedziemy do Mandre!
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.06.2011 11:57

Leszek W napisał(a):O!!! Pierwszy. Czekam niecierpliwie - we wtorek 5 lipca wieczorem jedziemy do Mandre!

No to i ja...
Ty w zeszłym roku chyba w Rażanj byłeś,nie?
Normalnie śledzisz mnie czy co...
W tym roku.......Metajna. :wink:
Leszek W
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 12:00

Byłem w Razanj, zgadza się :D. Na Pagu byłem przejazdem-objazdem w 2004 i 2007 roku i już wtedy sobie postanowiłem, że tam przyjadę na pobyt.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.06.2011 12:04

Również zasiadam do podróży.... mimo że w zeszłym roku w Razanj nie byłem

:wink:
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.06.2011 12:08

no to czekam :)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.06.2011 12:39

Witam autorkę i szanowne grono :D

Dosiadam się i czekam na rozwój wypadków :)
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 26.06.2011 13:34

Czekam na kolejne odcinki relacji :) zwłaszcza, że w tym roku planujemy odwiedzić Pag :D
Pozdrav :papa:
knypsio123
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 26.06.2011 14:17

Pag! Tam pierwszy raz spędziłem wakacje. W Starej Novalji(gorąco polecam). Pisz nie zatrzymuj się :D
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 26.06.2011 15:35

Pag, Mandre ... lipiec 2010 to tak jak u nas, zasiadam i czekam na ciąg dalszy :)
Kobieta
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 26.06.2011 21:54

no to czekamy na ciąg dalszy :):)
Nadialena
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 26.06.2011 23:01

CD

Do Chorwacji wjechaliśmy wczesnym rankiem, więc niskie temperatury były zrozumiałe. Mimo dłuższej jazdy i posuwania się bardziej na południe temp się nie zwiększała, a chmury nie rozrzedzały 8O 8O 8O

Obrazek

Myślimy "No to ładnie, ciekawe wakacje się zapowiadają..."

Ale, ale jak to w Chorwacji (teraz już o tym wiemy) po przejechaniu kilku tunelów, wjechanie na szczyt góry za miasteczkiem Gospić zrobiło się cieplej.

A oto, co zobaczyliśmy będąc na jej szczycie:

Obrazek

"O, skałki" - mówimy i jedziemy dalej. Zastanawiamy się tylko gdzie ten Pag, mapa i nawigacja wskazują jakby na skałki, no ale GDZIE?! :?

Im niżej...

Obrazek
Obrazek

Tym bardziej dociera do nas, że owe skałki są naszym Pagiem.

Z nieco zkwaszonymi minami wjeżdżamy na promik...

Obrazek

I myślimy co dalej zrobić, gdzie spać, czy znajdziemy apartman? No i przede wszystkim - czy tam w ogóle jest życie?! :?
No i gdzie moje Mandre...
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 27.06.2011 08:50

Pamiętam minę naszej córki, gdy Pag był coraz bliżej i nie było widać nawet jednego drzewka... czekam na ciąg dalszy
KAALA
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 27.06.2011 09:05

Nadialena napisał(a): A o 4 nad ranem...

Obrazek

To jest najprawdopodobniej najładniejszy parking w całej Cro! :oczko_usmiech:

Pozdrawiam :D
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.06.2011 09:51

Bardzo lubię relacje "pierwszaków" :wink: , czekam na ciąg dalszy,

pozdrawiam :P
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019