Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 14.07.2012 22:33

jadę z Poznania na Wrocław Boboszów Brno Wiedeń

Pytanie:
wcześniej omijałem płatne drogi za Brnem jadąc przez Żabcice i wyjeżdząjąc w Pohorelicach...
Teraz patrzę na te mapy i czy coś się zmieniło? tj. czy nadal omijacie winietę w Czechach bo mam wrażenie ze trasa R52 coś szybciej się zaczyna?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 14.07.2012 23:33

PETERENZO napisał(a):
aro_40 napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Dlaczego przejmujesz się imbecylem, który siedzi Ci na ogonie ? To jego problem, niech wyprzedza nawet na czołówkę jeśli to mu przyniesie ulgę...Ty jedź po swojemu i patrz przed siebie :wink:


bo ten imbecyl tylko czeka na twój błąd, że albo przyhamujesz albo dodasz gazu aby odskoczyć - a wtedy on włącza takie niebieskie migające światełka i zaprasza cię do wsparcia skromnego budżetu Słowacji ( a może jego kieszeni - tego nie wiem)
widziałem go w akcji...


Za dużo się naoglądałeś TVN Turbo :wink: :lol:


niech ci bedzie :)
lećcie, lećcie Słowacją - luźniej w Czechach będzie :):):)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2012 23:35

Odcinek do Olszyny jest od dawna ok...ale powrotna droga z Olszyny - masakra...nigdy tędy nie jeżdżę tylko jadę na Goerlitz...
bieder1
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 15.07.2012 00:05

bieder1 napisał(a):jadę z Poznania na Wrocław Boboszów Brno Wiedeń

Pytanie:
wcześniej omijałem płatne drogi za Brnem jadąc przez Żabcice i wyjeżdząjąc w Pohorelicach...
Teraz patrzę na te mapy i czy coś się zmieniło? tj. czy nadal omijacie winietę w Czechach bo mam wrażenie ze trasa R52 coś szybciej się zaczyna?


iiii
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 15.07.2012 21:22

... e no bez przesady jaki koń każdy widzi - autostrada jak autostrada nam by się i takie przydały. Z tegorocznego pobytu polecam jazdę przez Breclav, nie Mikulov. Jechałem z ciekawości przez oba i mile będę wspominał Breclav choć było dalej.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.07.2012 21:56

No nie tak bardzo z tą jakością czeskiej autostrady nr 2 z Brna do Breclav-a. Na prawym pasie dość intensywna tarka. W tym roku w obie strony jechałem przez Mikulov i było bardzo pusto.
Ostatnio edytowano 20.07.2012 23:25 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.07.2012 22:42

aro_40 napisał(a):niech ci bedzie :)
lećcie, lećcie Słowacją - luźniej w Czechach będzie :):):)


Właśnie dzisiaj w nocy przeleciałem. Trasa genialna. Poza jedną zwężką (2 minuty oczekiwania na zmianę światła) wszystkie remonty zakończone. Jedzie się genialnie w porównaniu z tym kiedy jechałem tamtędy 2 lata temu.

Piękna trasa, teraz już polecam każdemu. Od Katowic do Mimic 1238 km przeleciałem w 12,5h. Biorąc pod uwagę, że prawie do Zadaru cały czas w deszczu, a Austria była istną "krainą deszczowców", to uważam, że to dobry czas.

Oczywiście po drodze były partole tak na Słowacji jak i w Austrii. Jeden patrol na autostradzie ciągnął mnie jakieś 10 minut to zwalniając, to przyspieszając. Ale jak się jedzie regularnie stałą prędkością (zgodną z przepisami) to nie ma się co obawiać. Mnie nie zatrzymali.

A w odpowiedzi mogę tylko polecić wszystkim trasę przez Czechy - im więcej rodaków pojedzie tamtędy tym dłużej w Słowacji będą takie cudne i równe drogi i autostrady :wink:
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 15.07.2012 22:53

PETERENZO napisał(a):
aro_40 napisał(a):niech ci bedzie :)
lećcie, lećcie Słowacją - luźniej w Czechach będzie :):):)


Właśnie dzisiaj w nocy przeleciałem. Trasa genialna. Poza jedną zwężką (2 minuty oczekiwania na zmianę światła) wszystkie remonty zakończone. Jedzie się genialnie w porównaniu z tym kiedy jechałem tamtędy 2 lata temu.

Piękna trasa, teraz już polecam każdemu. Od Katowic do Mimic 1238 km przeleciałem w 12,5h. Biorąc pod uwagę, że prawie do Zadaru cały czas w deszczu, a Austria była istną "krainą deszczowców", to uważam, że to dobry czas.

Oczywiście po drodze były partole tak na Słowacji jak i w Austrii. Jeden patrol na autostradzie ciągnął mnie jakieś 10 minut to zwalniając, to przyspieszając. Ale jak się jedzie regularnie stałą prędkością (zgodną z przepisami) to nie ma się co obawiać. Mnie nie zatrzymali.

A w odpowiedzi mogę tylko polecić wszystkim trasę przez Czechy - im więcej rodaków pojedzie tamtędy tym dłużej w Słowacji będą takie cudne i równe drogi i autostrady :wink:


Dzięki, właśnie utwierdziłeś mnie w przekonaniu odnośnie trasy :) Napisz gdzie kupiłeś winiety i o której godzinie wyjechałeś z Katowic ?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.07.2012 23:19

pumis napisał(a):
Dzięki, właśnie utwierdziłeś mnie w przekonaniu odnośnie trasy :) Napisz gdzie kupiłeś winiety i o której godzinie wyjechałeś z Katowic ?


Bardzo chętnie podpowiem, tym bardziej, że dzieci i żona już spokojnie śpią, a ja jak zwykle na cudownym balkonie w Apollo11 kosztuję Karlovacko :wink:

Z Katowic (spod garażu) wyjechałem dokładnie 18.45. Uderzyłem na Skoczów, a stamtąd na Cieszyn. Po krótkiej wizycie w Czechach (tfe....) dojechałem do starego przejścia granicznego CZ-SK za Mostami u Jablunkowa. Tam kupuję winiety na Słowację i Austrię. W budynku, który pozostał po przejściu granicznym - w ostatnim kantorku winiety sprzedaje od kilkunastu lat bardzo sympatyczna Pani. Ceny nominalne, bez żadnych prowizji. Dodatkowo możesz tam kupić odpowiednio wyposażoną apteczkę :wink: lub dowiedzieć się gdzie stacjonują "policie-anty". Pani posiada również znane nam materiały o Chorwacji... Krótki przerywnik w podróży, a dodatkowo wielki bagaż informacji - polecam.
Potem strzała do Cadcy i następnie do Żiliny. I od Żiliny już cały czas autostradką do Sestanovac - pomijając oczywiście krótki odcinek w Słowenii od Ptuj-a do granicy z CRO. Słoweńską winietę kupuję zawsze w Austrii. To może mało popularne, ale ja zatrzymuję się w Austrii możliwie blisko granicy ze Słowenią i tankuję do pełna - bardzo drogie - austriackie paliwo. Tym razem na stacji Rosenberger - autorest Gralla West zatankowałem do pełna, kupiłem winietę i zostawiłem dokładnie 95,52 Euro 8O Warto - przejechał do teraz jakieś 700km i jeszcze na 150-200 starczy (na naszym około 100km mniej). Z paragonu widzę, że tankowałem tam o 01:26. W Mimicach zameldowałem się dokładnie 7.15, a na plaży leżałem już o 7.30.

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi. Dodam tylko, że nie przekraczałem 130km/h. W Austrii, ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe i jakość dróg czasami nawet poniżej dopuszczalnej prędkości. Do 140 czasami dobił prędkościomierz, ale to już w Chorwacji, kiedy z górki nie odpuściłem gazu - sporadycznie. :wink:
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 15.07.2012 23:26

PETERENZO dzięki za super szybka odpowiedź, my ruszamy w piątek mam nadzieję, że około 17:00-18:00. Na autostradzie tempomat ustawiony zawsze na 130, więc mamy podobne parametry podróży :D
Udanego urlopu :lol:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 15.07.2012 23:30

pumis napisał(a):PETERENZO dzięki za super szybka odpowiedź, my ruszamy w piątek mam nadzieję, że około 17:00-18:00. Na autostradzie tempomat ustawiony zawsze na 130, więc mamy podobne parametry podróży :D
Udanego urlopu :lol:


Nie ma problemu. Dodam tylko, że przejściu granicznym i bramkach w CRO było trochę ruchu, ale nie czekaliśmy dłużej niż 10 minut. :wink:

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 15.07.2012 23:35

PETERENZO napisał(a):
pumis napisał(a):PETERENZO dzięki za super szybka odpowiedź, my ruszamy w piątek mam nadzieję, że około 17:00-18:00. Na autostradzie tempomat ustawiony zawsze na 130, więc mamy podobne parametry podróży :D
Udanego urlopu :lol:


Nie ma problemu. Dodam tylko, że przejściu granicznym i bramkach w CRO było trochę ruchu, ale nie czekaliśmy dłużej niż 10 minut. :wink:

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.


Jestem tego świadom i mam przygotowane alternatywne przejście.
Mam nadzieję, że spotkamy ziomali z CB wcześnie będziemy mieli info o korku na granicy :)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.07.2012 12:10

PETERENZO, jest tai tamacik w przyklejonych jak "Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...". Na 46 str Raul73 pisze tak:

Tuż przed Trnavą (jadąc od Żyliny) od kilku lat jest takie małe zwężenie (400-500 metrów) i znaki, że niby roboty drogowe (nawet kontener jakiś postawili) oraz kaskadowe ograniczenie: 100-80-60. Tymczasem jest to zwykła łapanka słowackiej policji. Przy znaku 60 stoi fotoradar i wszystkich którzy sekundę za późno nadepną na hamulec zapraszają na boczek. W 99% przypadków kończy się "polubownie" - czyli bez wypisywania, za jakieś 30-40% kwoty wyjściowej.


Generalnie na Słowacji lepiej stosować metodę: jeśli znak pokazuje np. 80 km/h, to metr przed znakiem miec już 79 - nie tak jak u nas 100 metrów za!


takich atrakcji Czesi niestety nie zapewniają :(
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 16.07.2012 20:33

aro_40 napisał(a):takich atrakcji Czesi niestety nie zapewniają :(


8O I co w związku z tym, że Raul73 napisał? Ja policji na tym odcinku nie widziałem. A nawet jeżeli tak jest, to widocznie przejechałem jak przepisy nakazywały, bo nikt mnie nie złapał. A, że noc była to tego kontenera nie potwierdzę. :lool:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.07.2012 20:37

Wróć i przejedź jeszcze raz; może się załapiesz... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone