Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Wideorejestratory, CB radio Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 12.08.2019 11:25

radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 12.08.2019 11:38

A jak sprawa wygląda z wideorejestratorami w Austrii. Jak mam nawigację z funkcja nagrywania trasy to już jest żle??? Nie chciałbym brać innej, tylko ze względu na to, ze w Austrii nie można wideorejestratora używać.

A jak ktoś ma program na nawigacji do nagrywania trasy to może korzystac??
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 12:03

Andzik napisał(a):Niech każdy robi jak uważa i da żyć innym :)


Jechaliśmy na 2 auta, oba miały CB, non stop na pustym kanale gdzie nikt na 3 tysiach km słowem się nie wtrącił

Przydało się radio wielokrotnie, ale tym co jeżdżą z tym wynalazkiem pisać tego nie muszę, a tych co są przeciwni, namawiać nie mam w planie :)

Sprzęt już zdjęty, kolejny raz zawita na dach jak będzie się kolejny wyjazd na więcej aut szykował :)
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 13.08.2019 23:32

Czyli jak mam tablet, który ma nawigację i taką też rolę pełni, nie muszę jej ściągać w Austrii, nawet jeśli jest też opcja nagrywania w tle?? Może ktoś to sprawdzić??
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Wideorejestratory, CB radio Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.08.2019 00:47

radix napisał(a):Faktycznie jest zakaz używania??? W necie jest informacja o zakazie używania wideorejestratorów jak i CB radia. Podobno nawet nie powinno się mieć anteny na dachu, więc trzeba się zatrzymać i ją schować (jeśli oczywiście się używało wcześniej na trasie). ktoś może się podzielić informacją jak to faktycznie wygląda.

Problem dotyczył CB z modulacją AM. Dopiero od kilku lat można w Austrii używać tego typu modulacji, wcześniej tylko FM (nie wiem, jak było i jest z SSB).
W zasadzie, aby być na 100% zgodnym z przepisami wypadałoby przełączyć się na częstotliwości ogólnoeuropejskie-kwestia tzw "piątek", ale tego nikt nie będzie sprawdzał po drodze.
Czyli w skrócie: możecie używać CB. Więcej: kilka lat temu dojeżdżając do remontowanego odcinka autostrady przed Grazem słyszałem automatyczną informację na 28 kanale typu "Uwaga, niebezpieczne miejsce". Po polsku, w AM.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 14.08.2019 06:41

radix napisał(a):Czyli jak mam tablet, który ma nawigację i taką też rolę pełni, nie muszę jej ściągać w Austrii, nawet jeśli jest też opcja nagrywania w tle?? Może ktoś to sprawdzić??

Ja mam nawigację w telefonie, który też ma funkcję nagrywania video. Telefon jest w uchwycie na szybie i jeszcze nigdy zaden policjant nie mial z tym problemu. Dodam ze pracuje w Austrii i jestem kierowca ciezarowki. Co innego kamera na szybie, a co innego telefon lub tablet
. Pozdrawiam.
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 14.08.2019 08:19

No bajeczka. Czyli jadę spokojnie.
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 07.07.2020 23:00

Drodzy Cromaniacy, jakie jest podejście Słowackiej policji do wideorejestratorów umieszczonych na przedniej szybie? - wiem, że jest zakaz umieszczania czegokolwiek co ogranicza widoczność.
A co z telefonem (nawigacją) umieszczonym w uchwycie na szybie - czy jeździcie z taką nawigacją przez Słowację?
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 28.06.2022 20:39

Ogrzeje kotleta ale nadal aktualne. Choć mam na myśli również Słowację i Węgry. Czy ktoś coś może się wypowiedzieć, znane są wam obecnie przypadki jakichś nieprzyjemności z posiadania video rejestratora?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 22:15

DominikI napisał(a):Ogrzeje kotleta ale nadal aktualne. Choć mam na myśli również Słowację i Węgry. Czy ktoś coś może się wypowiedzieć, znane są wam obecnie przypadki jakichś nieprzyjemności z posiadania video rejestratora?


Na Słowacji i na Węgrzech nie jest zabronione używanie video rejestratora (tak jak np. w Austrii).

Na Węgrzech jedynym ograniczeniem jest konieczność usuwania nagrań po 5 dniach (nie wiem, czy i jak oni to sprawdzają).

Na Słowacji nie możesz mieć kamerki (ani w ogóle niczego) w miejscu ograniczającym widoczność kierowcy. Czyli przy lewym słupku na dole albo schowana za lusterkiem wstecznym już może być.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone