Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2019 18:57

Chamstwo na CB w niektórych rejonach PL faktycznie występuje i często z tego powodu nie włączam radia jak jadę z rodziną. Ale my tu głównie nie po Polsce, tylko przy jeździe do HR czy innych destynacji południowych, gdzie już rzadko natrafisz na urwał.
wikol napisał(a):po wjechaniu za granicę np. do Niemiec wstyd odzywać się po polsku, bo tam opinia o kulturze polskojęzycznych użytkowników CB jest bardzo negatywna.

redaktorzyna cza przyznać sporo wie o sposobie korzystania z CB za granicą :D

Ps. Choć nie wspomniano w tytule wątku o BiH, to pamiętam że przy kilkukrotnym przejeździe przez to Państwo CB przydało się w kontakt z PL kierowcami osobówek i ciężarówek.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2019 10:45

te kiero napisał(a):na Austrię ściągałem sprzęty z szyby i dachu; na Słowacji kamera zostaje na miejscu nie zasłaniając szyby (za lusterkiem); aczkolwiek w chwili kontroli spodziewać się innej interpretacji niż moja

piotrulex napisał(a):
Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)

Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie

naprawdę chcesz tłumaczyć coś osobie która nie posiada tego sprzętu i się wypowiada na jego temat :?:


Nie :)

Sam od lat nie używam CB, a kiedyś w trasę bez bata nie wyjeżdżałem. Teraz GM czy inne Janosiki wystarczą

Niektórzy nawet tego nie zrozumieją, że antenka może mieć z 30-40cm, nie wygina się na zakrętach, a i na kilometr będzie kryształowy dźwięk

W ostatnich latach jedynie na wakacje bierzemy, teraz dlatego, że na 2 auta i jakoś nie wyobrażam sobie dzwonić co kilka minut aby powiedzieć o ...

Ech, w sumie faktycznie miałem nie tłumaczyć :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.07.2019 11:06

Ja normalnie CB nie używam, ale na wakacje zawsze zabieram. W kraju Yanosik praktycznie zabija CB, ale przecież nie chodzi tylko o ostrzeganie.
I wygody CB nie zastąpi telefon z zestawem głośnomówiącym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2019 11:15

piotrulex napisał(a):Niektórzy nawet tego nie zrozumieją, że antenka może mieć z 30-40cm, nie wygina się na zakrętach, a i na kilometr będzie kryształowy dźwięk

moja ma 45cm i dobrze współgra z Presidentem zbierając z wystarczających odległości; mimo wszystko by nie kusić losu ściągam w Austrii
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 01.07.2019 11:31

romuald22 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)
Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie

Ale ile lat temu jeździliście w tych "konwojach" z CB ?
Teraz możesz mieć tzw. "głośnomówiący" na telefonie. I wtedy nie ma problemu z tą śmieszną antenką wiwatującą wszystkim zakrętom. :)
Jechałem kiedyś z kolegą z CB.
Te rozmowy, które tam się słyszy, nieznających się ze sobą ludzi - to jakaś porażka. :evil:
Mam kilka rzeczy do kupienia. Nigdy to nie będzie CB.


Pierwszy raz zgadzam sie z romualdem :oczko_usmiech:

W pracy czasami mnie wyślą gdzieś autem z CB. Nie wyobrażam sobie tego w drodze na wakacje z rodziną.
Preferuję muzykę z głośników

Czasami widzę u kogoś w aucie :

-telefon na szybie
-nawigacje na szybie
-rejestrator i gruszkę cb dyndającą koło głowy....

Do kompletu brakuje tylko choinki z lampkami na desce widzianą czasami u taksówkarzy w święta .... :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2019 11:43

sito_zabrze napisał(a):
romuald22 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Jeździliśmy w konwojach z CB i pomimo, że to "przeżytek" to dla nas bardzo wygodny i poręczny :)
Pominę nawet okazję do podpytania mijanych ziomków jadących w druga stronę i podpytania o warunki na trasie

Ale ile lat temu jeździliście w tych "konwojach" z CB ?
Teraz możesz mieć tzw. "głośnomówiący" na telefonie. I wtedy nie ma problemu z tą śmieszną antenką wiwatującą wszystkim zakrętom. :)
Jechałem kiedyś z kolegą z CB.
Te rozmowy, które tam się słyszy, nieznających się ze sobą ludzi - to jakaś porażka. :evil:
Mam kilka rzeczy do kupienia. Nigdy to nie będzie CB.


Pierwszy raz zgadzam sie z romualdem :oczko_usmiech:

W pracy czasami mnie wyślą gdzieś autem z CB. Nie wyobrażam sobie tego w drodze na wakacje z rodziną.
Preferuję muzykę z głośników

Czasami widzę u kogoś w aucie :

-telefon na szybie
-nawigacje na szybie
-rejestrator i gruszkę cb dyndającą koło głowy....

Do kompletu brakuje tylko choinki z lampkami na desce widzianą czasami u taksówkarzy w święta .... :roll:


Telefon mam w schowku a wszystkie jego funkcje w kierownicy i ekranie auta poprzez android auto

Nawigacja jak wyżej

Rejestrator zamontowany w aucie w sposób niewidoczny

Grucha leży miedzy fotelami w sposób bardzo wygody

Tu nikt, nikogo, do niczego nie chce przekonywać :)

Radio mam bardzo mocno skręcone właśnie po to abym słyszał drugie auto w konwoju. Nie słyszę trzasków i paplaniny kilkaset metrów dalej gdyż mnie to nie interesuje. Jak będę coś chciał wiedzieć to rozkręcę i pogadam

Kilka lat temu na objeździe MLP CB okazało się nieocenione, zaoszczędziłem wtedy sporo czasu :). Innym razem złapaliśmy na CB auto, gdzie ludzie na stacji zostawili portfel z dokumentami. Zawinęli na najbliższym zjeździe. Stracili pewnie z godzinę zamiast całego urlopu ...

Swego czasu używałem anteny President Florida, miała z 40cm, była super sztywna i świetnie się spisywała

Ja tam do kupienia wiele nie mam. CB nie mam i też go nie kupię. Na co dzień zupełnie zbedne, a jadąc w kilka aut raz w roku wolę pożyczyć za 4-pak Ożujsko czy innego znanego sikacza. Każdy wtedy jest zadowolony, a o to w życiu chodzi :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.07.2019 17:38

piotrulex napisał(a):...
W ostatnich latach jedynie na wakacje bierzemy, teraz dlatego, że na 2 auta i jakoś nie wyobrażam sobie dzwonić co kilka minut aby powiedzieć o ...
Ech, w sumie faktycznie miałem nie tłumaczyć :)

Ja też nie wyobrażam sobie, żeby co kilka minut dzwonić w trasie do kogoś. Nawet jakby jechał w tzw. "konwoju" ze mną.
Tym bardziej nie wyobrażam sobie nieustannego słownego "naparzania" na CB.

Co miałbym niby na tym CB powiedzieć?
"Popatrz Heniu jakie piękne góry z prawej". Bo Heniu pewnie ślepy jest i patrzy w lewo.
"Heniu minęliśmy Bratysławę". A Heniu myślał, że Budapeszt.
"Heniu ściągamy coś w Austrii?". A Heniu mówi, że się nie rozbiera.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 02.07.2019 09:38

W dobie nielimitowanych połączeń komórkowych, dużego pakietu danych UE jazda z CB we dwóch to archaizm.
CB zajmuje dużo miejsca w aucie, wygląda jakbym wrzucił kaseciaka do nowoczesnego auta.
W trasie rozmowy video przez komórkę robią dobrą robotę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.07.2019 10:55

piotrulex napisał(a): ... Tu nikt, nikogo, do niczego nie chce przekonywać :) ...


:papa:
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Cb radio i kamera samochodowa po drodze do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.07.2019 19:24

romuald22 napisał(a):
piotrulex napisał(a):...
W ostatnich latach jedynie na wakacje bierzemy, teraz dlatego, że na 2 auta i jakoś nie wyobrażam sobie dzwonić co kilka minut aby powiedzieć o ...
Ech, w sumie faktycznie miałem nie tłumaczyć :)

Ja też nie wyobrażam sobie, żeby co kilka minut dzwonić w trasie do kogoś. Nawet jakby jechał w tzw. "konwoju" ze mną.
Tym bardziej nie wyobrażam sobie nieustannego słownego "naparzania" na CB.

Co miałbym niby na tym CB powiedzieć?
"Popatrz Heniu jakie piękne góry z prawej". Bo Heniu pewnie ślepy jest i patrzy w lewo.
"Heniu minęliśmy Bratysławę". A Heniu myślał, że Budapeszt.
"Heniu ściągamy coś w Austrii?". A Heniu mówi, że się nie rozbiera.

Ale gdy zauważysz radar, wypadek lub sarne siedząca w rowie, to zanim zadzwonisz to będzie cyk, trach lub bach. Znam to, bo używam radia może nie często, ale wtedy gdy potrzebuje.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 23.07.2019 20:20

Nie posiadamy CB, ale pożyczamy, by jadąc do Cro w 2 auta, oba miały CB. Zawsze jednak ściągamy antenę w Austrii (rejestrator także).
Nikt nie każe słuchać innych - można znaleźć pusty kanał dla siebie, a w razie potrzeby przełączyć się.
Zgadzam się, że CB się przydaje, aby coś szybko ustalić, czy ostrzec przed potencjalnie niebezpieczną sytuacją.
Zanim telefon nawiąże połączenie to minie kilka sekund, a to mogą być istotne sekundy (plus ewentualne problemy typu: rozładowanie, brak zasięgu, nie słyszałem jak dzwonił).
Proste, chcesz - korzystasz, nie chcesz - nie korzystasz.
Niech każdy robi jak uważa i da żyć innym :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 24.07.2019 09:17

Andzik napisał(a):Nie posiadamy CB, ale pożyczamy, by jadąc do Cro w 2 auta, oba miały CB. Zawsze jednak ściągamy antenę w Austrii (rejestrator także).
[...]

Od kilku lat można w Austrii używać modulacji AM-nie musicie już ściągać anten :)
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013
Re: Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Aust

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 24.07.2019 16:35

Niby tak, ale my się nie znamy, a w drugim aucie wolą ściągać. Ale dziękuję za info :)
Od technicznej strony, o CB totalne nie mam pojęcia - wiem tylko tyle, że nam się przydaje w drodze :D
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019
Wideorejestratory, CB radio Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 12.08.2019 11:00

Faktycznie jest zakaz używania??? W necie jest informacja o zakazie używania wideorejestratorów jak i CB radia. Podobno nawet nie powinno się mieć anteny na dachu, więc trzeba się zatrzymać i ją schować (jeśli oczywiście się używało wcześniej na trasie). ktoś może się podzielić informacją jak to faktycznie wygląda.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Wideorejestratory, CB radio Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 12.08.2019 11:21

Na pewno w Austrii jest zakaz używania wideorejestratorów i są za to duże kary. Co do CB to nie pamiętam szczerze mówiąc. W ostatnich 10 latach przejeżdżałem przez Austrię busem kilkadziesiąt razy i miałem kilka kontroli policyjnych i nikt się nie przyczepił do CB.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Cb Radio i video rejestrator w Chorwacji, Czechach, Austri - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone