Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.02.2023 08:11

W tym roku pierwszy raz jadę bez objazdu. Jeździłem objazdem oczywiście ze względów ekonomicznych i tłumaczyłem sobie dołożenie 1h jazdy tym, że na granicy i tak może być zator. 2 x na 8 zdarzyło mi się czekać więc wówczas szlag by mnie trafił gdybym zaoszczędzony czas, a wydane 30€ zmarnował na stanie na granicy.
A teraz oprócz oszczędności NIE MA JUŻ ARGUMENTU. Jazdy w tym roku będę miał na 13h. Kolejnej nie zamierzam dokładać.
Jedyny możliwy zator to bramka w Lučko, a na to nie mamy wpływu jadą objazdem lub nie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2023 08:21

kaeres napisał(a):Jedyny możliwy zator to bramka w Lučko, a na to nie mamy wpływu jadą objazdem lub nie.
Da radę. Jechać w tygodniu i być nad ranem :D - osobiście dłużej niż kilka samochodów to tu nie stałam.... Raz coś dłużej, jak był problem z płaceniem polską kartą na bramkach, ale to było dawno...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.02.2023 09:23

W tym roku się jednak obawiam bramek za Zagrzebiem bo bufor na granicy zostaje zlikwidowany i pierwsza zwężka właśnie nas czeka na bramce.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.02.2023 12:13

kaeres napisał(a):W tym roku się jednak obawiam bramek za Zagrzebiem bo bufor na granicy zostaje zlikwidowany i pierwsza zwężka właśnie nas czeka na bramce.

Od 1 stycznia 2024 Chorwacja wprowadza elektroniczne winiety:
https://www.sea-help.eu/en/news-general ... atia-2024/
O rok za późno, ale - jak to mówią - lepiej późno niż wcale.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.02.2023 16:40

kaeres napisał(a):W tym roku się jednak obawiam bramek za Zagrzebiem bo bufor na granicy zostaje zlikwidowany i pierwsza zwężka właśnie nas czeka na bramce.

Możesz objechać węzeł Lučko i wjechać na A1 np. w Donja Zdenčina.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 07.06.2023 14:39

Czy ktoś już robił tą trasę w tym sezonie?
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 07.06.2023 14:48

Witam! Jechał ktoś tym objazdem w nocy? Jest się czego obawiać czy podróż bez problemów? Jest dużo policji na trasie? Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2023 14:52

Jechałem tym objazdem 2x (licząc w dwie strony to 4x).
Jest kilka wąskich odcinków ale wg. mnie lepiej się jedzie niż znanym objazdem MLP.
Jechałem zawsze w nocy i zero policji ale to o niczym nie świadczy.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 07.06.2023 18:40

Ja jeżdżę nad ranem (5-7), jechałem 2 razy, zero policji, chyba 2 kawałki wąskie. Dla mnie piękne widoki. Nie ma się czego obawiać.
Jutro kolejny raz jadę tą trasą.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.06.2023 19:22

ryzka1990 napisał(a):Witam! Jechał ktoś tym objazdem w nocy? Jest się czego obawiać czy podróż bez problemów? Jest dużo policji na trasie? Pozdrawiam


Jechałem kilka razy, pustki totalne, gdzieniegdzie wąsko, jak to na lokalnych.
Zdarzyło mi się spotkać patrol Policji w Gornja Radgona oraz gdzieś po drodze, ale nie zatrzymywali, bardziej prewencyjnie. Ale na objeździe MLP to już obowiązkowo za każdym razem, no ale to inna trasa.

Pierwszy raz jechałem tylko z mapą i była mała pomyłka, szybko jednak naprawiona.
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 02.07.2023 11:23

Dzień dobry.
Czy ma ktoś jeszcze jakiś sprawdzony objazd bramek w Lućko jadąc objazdem przez Bad Gadkersburg i Ormoż?
Krzysiek.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 02.07.2023 11:43

W zeszłym tygodniu pierwszy raz od lat porzuciłem ten objazd bo jechałem na Istrię. Od zawsze mówiłem, że jak tylko wejdą do Schengen to będę jeździł autostradą. Dziś już wiem, że dalej będę jeździł objazdem. 9km korka tuż za słoweńską granicą i kilka innych po drodze skutecznie mnie zniechęciły. W tamtą stronę na Lubljanę a powrót był w piątek przez Lućko. We wrześniu jadę na południe i na pewno nie słoweńską autostradą :papa: .
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 02.07.2023 11:46

ryzka1990 napisał(a):Witam! Jechał ktoś tym objazdem w nocy? Jest się czego obawiać czy podróż bez problemów? Jest dużo policji na trasie? Pozdrawiam

Ja zawsze jeżdżę w nocy, środkiem drogi i na całym słoweńskim odcinku trasy mijam łącznie 3-10 aut. Nigdy policji, jest kilka miejsc do tankowania chociaż aktualnie najtańsze paliwo w cro!
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.07.2023 09:14

Zmęczony tradycyjnym objazdem MLP, w tym roku chyba wybór padnie na tę alternatywę. Wyjazd co prawda dopiero we wrześniu, ale już śledzę tu co się dzieje na trasach. Myślę, że do granicy słoweńskiej dotrę ok 3-4 rano, więc nie spodziewam się utrudnień na trasie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.07.2023 10:07

Maxim_309 napisał(a):Dzień dobry.
Czy ma ktoś jeszcze jakiś sprawdzony objazd bramek w Lućko jadąc objazdem przez Bad Gadkersburg i Ormoż?
Krzysiek.

Objazd Slo raczej nie ma tutaj znaczenia:

KLIK jadąc od Zaprešić A1
KLIK jadąc od Sv.Heleny A4
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone