Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 05.07.2022 09:23

Czyżby nikt w ostatnich dniach nie jechał tą trasą na urlop? Czy po prostu wszystko po staremu czyli cisza i bez stresów :lol: ? Ktoś tankował w nocy w Słowenii na jakiejś całodobowej? W poprzednich latach zawsze w Halbenrain przy fordzie lałem pod korek ale to w tej chwili ekonomicznie nie jest uzasadnione :wink:
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 05.07.2022 17:56

Tomy Lee napisał(a):Czyżby nikt w ostatnich dniach nie jechał tą trasą na urlop? Czy po prostu wszystko po staremu czyli cisza i bez stresów :lol: ? Ktoś tankował w nocy w Słowenii na jakiejś całodobowej? W poprzednich latach zawsze w Halbenrain przy fordzie lałem pod korek ale to w tej chwili ekonomicznie nie jest uzasadnione :wink:


Po staremu, żadnych stresów, korków.
Co do stacji nie wiem, ja jechałem tak, że byłem po 6 koło Ormoż i mogłem zatankować na OMV.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.07.2022 10:22

Czy przejście w Ormoż jest obecnie przejezdne ?
Pierwszy raz nawigacja google uparcie zmienia trasę na przejścia obok Ormoż :roll:
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 07.07.2022 19:46

sdolas napisał(a):Czy przejście w Ormoż jest obecnie przejezdne ?
Pierwszy raz nawigacja google uparcie zmienia trasę na przejścia obok Ormoż :roll:


Jechaliśmy w czerwcu i było przejezdne.
Co do mapy, mi też uparcie zmieniało, póki nie ustawiłem na sztywno 2 punktów blisko tego przejścia, wtedy już było pico bello.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 08.07.2022 08:41

sdolas napisał(a):Czy przejście w Ormoż jest obecnie przejezdne ?
Pierwszy raz nawigacja google uparcie zmienia trasę na przejścia obok Ormoż :roll:


To samo jest w Cvetlin. Zastanawiałem się czy nie zamknięte.
ctomek81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ctomek81 » 11.07.2022 08:44

Przejeżdżałem przez Ormoz wczoraj, standardowo pusto. Natomiast słoweński odcinek objazdu w remontach. Gorna Radgona glowna droga (Partizanska Cesta )rozkopana, w Ormoz też mały objazd drogą szutrową do przejścia granicznego.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 11.07.2022 09:28

To fakt. Dwa miejsca są szutrowe. Jedno rondo i kawałek przed granicą.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 25.07.2022 09:53

ctomek81 napisał(a):Przejeżdżałem przez Ormoz wczoraj, standardowo pusto. Natomiast słoweński odcinek objazdu w remontach. Gorna Radgona glowna droga (Partizanska Cesta )rozkopana, w Ormoz też mały objazd drogą szutrową do przejścia granicznego.

Cześć :)

Czy te remonty są na długim odcinku i są jakoś bardzo uciążliwe i bardzo spowalniają przejazd? Wybieramy się do CRO w sierpniu i ostatnim razem jechaliśmy właśnie tym objazdem w 2019 gdy jeszcze żadnych remontów nie było. Można na spokojnie jechać czy lepiej rozważyć inny objazd lub pojechać jednak autostradą?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 25.07.2022 10:23

Raz to jest rondo i około 20m drugi raz około 150-200m i w dzień wahadło ale żadnych opóźnień z tego powodu nie ma. Rondo w dzień nawet było polane wodą żeby się nie kurzyło.
ctomek81
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ctomek81 » 25.07.2022 18:48

Jedynie w Górna Radgona trzeba objechać remont glownej drogi ulicą Mladinska. Były tam takie chyba pomarańczowe znaki objazdu w kierunku Radenci,które początkowo przegapiłem. Nie jest to raczej uciążliwe. Czy lepiej jechać autostrada,to co kto woli.
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 29.07.2022 18:33

Wbijajcie w navi OTOK VRIJE ORMOZ i wtedy idzie jak po sznurku.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 01.08.2022 10:24

Tomy Lee napisał(a):Raz to jest rondo i około 20m drugi raz około 150-200m i w dzień wahadło ale żadnych opóźnień z tego powodu nie ma. Rondo w dzień nawet było polane wodą żeby się nie kurzyło.


ctomek81 napisał(a):Jedynie w Górna Radgona trzeba objechać remont glownej drogi ulicą Mladinska. Były tam takie chyba pomarańczowe znaki objazdu w kierunku Radenci,które początkowo przegapiłem. Nie jest to raczej uciążliwe. Czy lepiej jechać autostrada,to co kto woli.


To nie wygląda to źle. A jak wyglądają te odcinki objazdowe? W miarę równa droga jest? Bo mam dość niskie auto i nie chce zawiesić się na jakiejś szutrówce :D
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 01.08.2022 10:45

Jeśli nie będziesz tak załadowany, że lusterkami bocznymi o krawężniki będziesz rysował to nie ma się czego bać :oczko_usmiech:
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 01.08.2022 20:34

discoshaker90 napisał(a):
To nie wygląda to źle. A jak wyglądają te odcinki objazdowe? W miarę równa droga jest? Bo mam dość niskie auto i nie chce zawiesić się na jakiejś szutrówce :D


da radę, wierz mi chyba że jedziesz jakąs Nyską ( Nissan 200sx ) postawioną na minusach z tyłu i pełna gleba to może przytrzesz lipa :) To jest 150 metrów utwardzonego szutru zresztą tam walec cały czas jezdzi i w dzień polewają wodą. Lepiej uważajcie na Policję z laserem na drodze 65 w Austrii polują na turystów mnie zahaczyli 11 km ponad limit a puścili jadący z tą samą szybością 50 metrów przede mną auto autochtona.

A w Słowenii to drogówka stoi czasami wszędzie zwłaszcza w weekendy, ja mijałem ich 2 albo 3 razy an tym krótkim odcinku do Ormoz, stoją wszędzie gdzie jest ograniczenie do 50 nawet w polach kukurydzy
eresen
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.02.2023
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) eresen » 19.02.2023 17:30

no i jednak HR jest w Schengen : ) Dalej opłaca się jechać tą trasą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone