Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karmelion
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) karmelion » 15.07.2021 20:17

Dzięki, nigdy nie praktykowałem jazdy landem ale spróbuję - tym bardziej że za busa chcą mnie skasować 60 euro :-) 12 dni. Pozdrawiam
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 31.07.2021 20:44

Tomasz61 napisał(a):
el_guapo napisał(a):Nie jest ślepa - jest wjazd z Kolodvorskiej w Varaźdinską.
Zresztą sam układ przejścia granicznego sugeruje, skąd jest większy ruch - i jest to ruch z kierunku Kolodvorska->Varaźdiska.

"Nie widzę uzasadnienia, żeby do przejścia granicznego dojeżdżać taką drogą:
https://goo.gl/maps/tuYmLQk2JcdAzLkp9

zamiast takiej:
https://goo.gl/maps/TAFh8n56agNHP9TU9

Ale co kto lubi, byle by nie mieszał w głowach innym.




Taki stan był końcem lipca 2019 do cro jeszcze przejechałem po staremu, początkiem sierpnia wracałem obwodnicą i nowymi "budkami" celników. Zdjęcia ze street są z 2013
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 05.12.2021 14:01

Witam
Jechał ktoś może w tym roku przez Ormoż ? Czy to przejście jest dostępne dla wszystkich ? Jakieś kontrole albo szczególne wymagania ?
Pozdrawiam
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.12.2021 14:42

Dick45 napisał(a):Witam
Jechał ktoś może w tym roku przez Ormoż ? Czy to przejście jest dostępne dla wszystkich ? Jakieś kontrole albo szczególne wymagania ?
Pozdrawiam

Jak wpiszesz u góry po lewej w szukajkę w tym temacie hasło "Ormoż" to znajdziesz kilka odpowiedzi na twoje pytanie ;)
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 07.01.2022 12:21

Witajcie. Może ktoś udostępnić mi trasę z Map Google z Szczecin do Baśka voda przez Niemcy, Austrie i Słowenie - jadąc przez tą trasę w Słoweni gdzie nie trzeba winiet ?. Przez Mureck Ttuj i Lenart bodajże... Gotową taką trasę bym potrzebował bo nie wiem jak to ogarnąć w Mapach google
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 29.01.2022 12:08

Wstawię Ci taką przykładową. Sam kiedys jechałem przez Cvetlin, ale teraz google pokazuje że jest zamknięte.
Może zapoznaj się z trasą a przed wyjazdem ktoś Ci podeśle aktualną.
Co do map, wpisujesz adres, zaznaczasz skąd i już. Dodatkowo zapisujesz punkty przez które chcesz przejechać lub przeciągasz linię w inne miejsce, ale to banał.
https://www.google.pl/maps/dir/Szczecin ... 572645!3e0
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 30.01.2022 15:47

empire13 napisał(a):
Dick45 napisał(a):Witam
Jechał ktoś może w tym roku przez Ormoż ? Czy to przejście jest dostępne dla wszystkich ? Jakieś kontrole albo szczególne wymagania ?
Pozdrawiam

Jak wpiszesz u góry po lewej w szukajkę w tym temacie hasło "Ormoż" to znajdziesz kilka odpowiedzi na twoje pytanie ;)

Jechałem w 2021 i w tym roku też się wybieram tą drogą. Za Wiedniem odbija się na południe na lokalną drogę nr 66 w kierunku Bad Radkersburg ( zjazd z autostrady w kierunku IIz droga 65 by po po 5 km odbić w lewo na 66). Sam dojazd drogą 66 jest bardzo relaksujący, przez malownicze tereny , trochę górek, kilka małych serpentyn, pola kukurydzy oraz winnice. Czas przejazdu podejrzewam że jest taki sam jak pędzać autostrada, do granicy ze Słowenią zajmuje ok 1.5h, zero korków, stresu, na drodze 66 niewiele jest poza widokami ale jest ciastkarnia " Bakery Earth " adres : Merkendorf 36 ( proponuję wpisać w nawigację ) tak zatrzymaliśmy się na kawę i ciastko można naładować baterie choć my spaliśmy raptem pół godziny drogi dalej w Słowenii. Słowenia jest krótka a granicę SLO/CRO przekraczamy w miejscowości Ormoż ( do przejścia prowadzi ulica "Za kolodvorom" ) , a dalej już prosto na Varazdin i wjeżdzamy na autostradę. Na Słowenii uwaga na drogówkę, ustawioną w polach kukurydzy a na trasie od granicy CRO do Varazdin jest 1 albo dwa fotoradary i drogówka :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2022 15:12

yarko2000 napisał(a):Wstawię Ci taką przykładową. Sam kiedys jechałem przez Cvetlin, ale teraz google pokazuje że jest zamknięte.
Może zapoznaj się z trasą a przed wyjazdem ktoś Ci podeśle aktualną.
Co do map, wpisujesz adres, zaznaczasz skąd i już. Dodatkowo zapisujesz punkty przez które chcesz przejechać lub przeciągasz linię w inne miejsce, ale to banał.
https://www.google.pl/maps/dir/Szczecin ... 572645!3e0


W zeszłym roku też pokazywało, że jest zamknięty Cvetlin a wszystko było ok, granicę przekraczało się bezproblemowo. W tym roku jest podobnie.
tomm69
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 05.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm69 » 03.02.2022 16:31

hej,
w 2021r. też google maps pokazywało, że Cvetlin jest zamknięty ... ale nie był :)
Coś słoweńcy kombinują, żeby nabijać kasę na "słono-płatnej" autostradzie z korkiem na przejściu granicznym.
W tym roku też zamierzam spokojnie przekroczyć granicę w Cvetlin ( M-L-P- Cv).
Co prawda nie tyczy się to przejścia w Bad R. i O.
Pozdrawiam i życzę spokojnego przejazdu :)
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 24.03.2022 20:41

Witam. W tym roku jak nigdy udało się cos fajnego znaleźć, ale jak zawsze jechałem przez całą Słowenię to teraz, chciałbym sie "przeslizgnąć " bez opłat :P. Wolę zapłacić w Austrii i w Chorwacji. Miasteczko docelowe Mimice
Czy dobrze rozumiem info z tego tematu i tą drogą przejadę bez opłat ?

https://goo.gl/maps/48uDfYj6LtXeEwSs8

i dalej do autostrady juz po stronie Chorwackiej ?

Drugie pytanie jadąc A2 w Austrii , odbić najlepiej przy miejscowości Ilz ?

https://prnt.sc/nHPmIqbJka5T
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 24.03.2022 21:10

1. tak
2. tak
Jak wszystko w życiu ta trasa ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja akurat jeżdżę nią od kilku lat, wcześniej Mureck-Ptuj ale ten objazd stał się dla mnie zbyt irytujący. Jedna pomyłka może kosztować wjazd na kawałek płatnego ronda czy inne niespodzianki. Tutaj niektórzy jako wadę podają ukształtowanie terenu - mnie to nie przeraża. Jadąc w nocy zdarza mi się "spotkać" kilka samochodów na całym objeździe a tak większość trasy środkiem na długich. Ostatnio po zjeździe w Ilz podczepił się do nas tajniacki van policji i po kilku kilometrach nas zatrzymali z pytaniem dlaczego tędy a nie autostradą. W czasie pandemii na granicy z reguły 1-3 auta (w dzień tak samo) a na bardziej popularnych wiesz co się działo. Zawsze na tej trasie tankuję bo taniej niż na autostradzie i niż w Słowenii czy Cro.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 25.03.2022 21:58

Dziękować za potwierdzenie :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.03.2022 07:56

Widzę, że ta droga dalej "żyje", uważam ja nie tylko za alternatywę do winiety SLO, ale miłą odskocznię od autostrady. Jadąc w sezonie na pewno, bym nią pojechał, bo SK/H już mi się lekko znudziła.
bbbb1
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.06.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bbbb1 » 30.03.2022 11:13

Koledzy/koleżanki, ja też przez wiele lat omijałem autostrady w Słowenii na różne sposoby. Raz przez Bad Radkersburg>Ormoz>Cakovec(Varazdin), raz przez Bad Radkersburg>Ptuj, a innym razem Mureck>Maribor>Ptuj i parę innych kombinacji. Kilka lat temu zdecydowałem się jechać autostradą. I doszedłem do wniosku, że był to dobry wybór mimo dodatkowych 30Eur, bo zyskałem ok. 1,5 godz. A przy 10-12 godzinach za kółkiem jedna godzina to sporo.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 30.03.2022 11:29

Ja też chętnie zapłaciłbym winietę i nie bawił się w objazd i zrobię tak jeśli tylko Chorwacja wreszcie wejdzie do Schengen. Póki co jazda zakorkowaną autostradą z prędkością terenu zabudowanego i korek nawet w nocy sięgający godziny to jak dla mnie najgorzej wydana kasa. Czasowo też wychodzę tym lepiej niż na autostradzie o urozmaiceniu podróży nie wspominając. Pandemia też dołożyła dodatkowy postój na granicy więc ja na pewno się autostradą na razie nie wybiorę. Ostani rok przed pandemia wracaliśmy w dzień i na wysokości Lučko my robiliśmy na Varazdin a znajomi pojechali na Macelij i autostradę. Powiem Ci tylko tyle, że zdążyłem zjeść obiad w Słowenii i być już w Austrii zanim oni wyjechali do Słowenii a nie byłi na żadnym postoju.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone