Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 10.06.2021 10:08

Tylko ulicą "za koldvorom". Droga przez centrum "koldvorska cesta" jest na końcu ślepa i nie ma tam przejazdu.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 10.06.2021 11:29

My w tym roku akurat odpoczywamy od Cro, chyba że jakiś wrześniowy spontan wypali. Jednak ostatnie 7 lat z rzędu 90% jeździłem tą trasą. W zeszły roku już była obwodnica Ormoż więc przez samo centrum nie trzeba było się pchać. Dla tych jadących pierwszy raz to w Słowenii kawałek za miejscowością
Radenci - (jadąc w stronę Cro) jest fotoradar, a na wioskach między Radenci i Ljutomer też często suszą. W Radenci zaraz za ostatnim rondem jest po prawej stronie drogowskaz "Vino" prowadzący do domu po lewej stronie. Od lat zaopatrywałem się u tego Słoweńca w białe wina, w drodze do Cro i potem wracając. Wna mistrzostwo, można degustować i ostatnio miał chyba ok 3-4E za butelkę.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 10.06.2021 16:16

Jechał ktoś w ten sposób omijając autostradę w Słowenii. Przejścia Bad Radkersburg i Ormož są czynne dla ludzi z Polski?
https://www.google.pl/maps/dir/47.13908 ... 62!1m0!3e0
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2021 17:00

Przeniosłem post do właściwego wątku.
Jest przyklejony, nie wiem czemu nie skorzystałeś.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 14.06.2021 09:21

OTOTORENT napisał(a):Jechał ktoś w ten sposób omijając autostradę w Słowenii. Przejścia Bad Radkersburg i Ormož są czynne dla ludzi z Polski?
https://www.google.pl/maps/dir/47.13908 ... 62!1m0!3e0


My jechaliśmy przez Bad Radkersburg i Ormož 13.06.21, w Bad nic, brak kontroli, w Ormož brak kolejki, sprawdzili dowód i paszport covidowy.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 14.06.2021 19:25

CroVisitor napisał(a):
OTOTORENT napisał(a):Jechał ktoś w ten sposób omijając autostradę w Słowenii. Przejścia Bad Radkersburg i Ormož są czynne dla ludzi z Polski?
https://www.google.pl/maps/dir/47.13908 ... 62!1m0!3e0


My jechaliśmy przez Bad Radkersburg i Ormož 13.06.21, w Bad nic, brak kontroli, w Ormož brak kolejki, sprawdzili dowód i paszport covidowy.

Dzięki za info.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 15.06.2021 15:01

Tomasz61 napisał(a):Tylko ulicą "za koldvorom". Droga przez centrum "koldvorska cesta" jest na końcu ślepa i nie ma tam przejazdu.


"Kolodvorska cesta" przechodzi w "Varaźdinską cestę", która prowadzi do przejścia.
Ul. "Za kolodvorom" to jakiś dukt.
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 16.06.2021 09:00

"Kolodvorska cesta" przechodzi w "Varaźdinską cestę", która prowadzi do przejścia.
Ul. "Za kolodvorom" to jakiś dukt.[/quote]

Patrząc na google maps jednak obstaję przy tym co napisałem. "Kolodvorska cesta" jest ulicą ślepą. I to z ul. "Za kolodvorem wjeżdża się na most i na "Varaźdinską cestę". To tak gwoli ścisłości
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 17.06.2021 16:31

Tomasz61 napisał(a): To tak gwoli ścisłości


https://goo.gl/maps/gjywZvtbtEZTZW4B6

Nie jest ślepa - jest wjazd z Kolodvorskiej w Varaźdinską.
Zresztą sam układ przejścia granicznego sugeruje, skąd jest większy ruch - i jest to ruch z kierunku Kolodvorska->Varaźdiska.

Nie widzę uzasadnienia, żeby do przejścia granicznego dojeżdżać taką drogą:
https://goo.gl/maps/tuYmLQk2JcdAzLkp9

zamiast takiej:
https://goo.gl/maps/TAFh8n56agNHP9TU9

Ale co kto lubi, byle by nie mieszał w głowach innym.
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 17.06.2021 19:40

el_guapo napisał(a):Nie jest ślepa - jest wjazd z Kolodvorskiej w Varaźdinską.
Zresztą sam układ przejścia granicznego sugeruje, skąd jest większy ruch - i jest to ruch z kierunku Kolodvorska->Varaźdiska.

"Nie widzę uzasadnienia, żeby do przejścia granicznego dojeżdżać taką drogą:
https://goo.gl/maps/tuYmLQk2JcdAzLkp9

zamiast takiej:
https://goo.gl/maps/TAFh8n56agNHP9TU9

Ale co kto lubi, byle by nie mieszał w głowach innym.


W zeszłym roku komuś tu na forum doradzałem aby jechał tak jak sugerujesz, we wrześniu jechałem sam i przed przejazdem kolejowym z Kolodvorkiej cesty na Varaźdinską cestę są ustawione solidne kwietniki betonowe (tak było rok temu i ma to odzwierciedlenie w mapie google, Street View pokazuje stan jaki był jeszcze w 2019.
Moim zdaniem takie poprowadzenie dojazdu do granicy przy małym ruchu tranzytowym nie jest logiczne, ale tak to sobie wymyślili w Słowenii i tyle. Jak już zaznaczyłem tak było rok temu.
Nikomu w głowie nie mieszam, oprócz tego co w zeszłym roku źle doradziłem i sam później źle pojechałem i musiałem wracać do ulicy Za kolodvorem.
I jeszcze jedno - Street View nie pokazuje stanu faktycznego ul. Za kolodvorem, została ona wyremontowana i poszerzona. Posterunku granicznego też nie ma w tym miejscu, jest on połączony z posterunkiem chorwackim po chorwackiej stronie granicy.
tom4sz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom4sz » 18.06.2021 09:40

Witam
Jadąc przez Austrię autostradą A9 i chcąc zjechać na drogę 69 w kierunku na Mureck jest to możliwe?
Ktoś pisał na facebooku ,ze zjazd nr226 jest nieczynny.
Jechał ktoś ostatnio? Jak to wygląda?
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 18.06.2021 13:41

tom4sz napisał(a):Witam
Jadąc przez Austrię autostradą A9 i chcąc zjechać na drogę 69 w kierunku na Mureck jest to możliwe?
Ktoś pisał na facebooku ,ze zjazd nr226 jest nieczynny.
Jechał ktoś ostatnio? Jak to wygląda?


meldunki-z-tras-przejsc-granicznych-do-cro-sezon-2021-t56256.html
Al Capone
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 30.03.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Al Capone » 14.07.2021 07:51

Czynny
karmelion
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) karmelion » 15.07.2021 18:51

Witam,
dzisiaj wytyczyło mi taką trasę. Czy to dobra alternatywa ominięcia dróg płatnych? W Ormóź jakim przejazdem przez granice?

Wytyczyło mi przez Bad Radkersburg do Cvetlin. Czy to dobra alternatywa?? Pozdrawiam
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 15.07.2021 20:41

karmelion napisał(a):Witam,
dzisiaj wytyczyło mi taką trasę. Czy to dobra alternatywa ominięcia dróg płatnych? W Ormóź jakim przejazdem przez granice?

Wytyczyło mi przez Bad Radkersburg do Cvetlin. Czy to dobra alternatywa?? Pozdrawiam


Jak przez Bad Radkersburg to już bym jechał na Ormoż.
W Ormoż jest jedno przejście - most przez rzekę, wyjeżdżasz w Chorwacji na Otor Virje, a potem kierujesz się na Varażdin i wpinasz się na autostradę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone