Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaka Autostrada Przez Czechy??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxiu2121
Autostopowicz
Jaka Autostrada Przez Czechy??

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxiu2121 » 05.08.2011 21:34

Czy drogi w czechach sa dobre oraz autostrady ?? Jaka sytuacja do brna autostrada (korki) . Moze oplaca sie jechac przez slowacje i pozniej na wieden ??
AndrzejJ.
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.08.2011 22:23

maxiu2121 napisał(a):Czy drogi w czechach sa dobre oraz autostrady ?? Jaka sytuacja do brna autostrada (korki) . Moze oplaca sie jechac przez slowacje i pozniej na wieden ??

Najlepiej jechać przez Niemcy.
Kejter
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 06.08.2011 00:17

AndrzejJ. napisał(a):
maxiu2121 napisał(a):Czy drogi w czechach sa dobre oraz autostrady ?? Jaka sytuacja do brna autostrada (korki) . Moze oplaca sie jechac przez slowacje i pozniej na wieden ??

Najlepiej jechać przez Niemcy.

Jeszcze lepiej przez Holandię i Włochy :twisted:
Kichol
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 06.08.2011 07:53

Autostrada dobrej jakosci. Poza odcinkiem po betonowych płytach ok. 20 minut.
Korki pod Brnem w szczycie sie zdarzają - jak wszędzie. Poza tym ok.
luk006
Mistrz Świata 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.08.2011 10:49

Cześć.
W tej chwili moim zdaniem nie opłaca się juz jeździć na Bratysławę, a później na Wiedeń. Obwodnica stolicy Austrii oraz część autostrady powodują, że jadąc z Brna mamy jedynie eodcinek ok. 50 km. drogi jednopasmowej.
Pozdr.
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 06.08.2011 11:08

Od Cieszyna do Mikulova przyjemna jazda.(za wyjątkiem wspomnianego odcinka z nierównych płyt betonowych).Ale w skali całego przejazdu przez Czechy to drobnostka.Jechaliśmy do CRO właśnie tą drogą.
Pozdrav.
jimmi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 06.08.2011 12:58

Ale mimo wszystko od strony słowackiej jest chyba lepszy przejazd przez Wiedeń
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.08.2011 16:10

jimmi napisał(a):Ale mimo wszystko od strony słowackiej jest chyba lepszy przejazd przez Wiedeń

Od strony słowackiej to praktycznie w ogóle nie ma przejazdu przez Wiedeń - widzisz tylko rafinerię w Schwechat , kilka budynków i tunel. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Mam przeciwne zdanie niż luk006 - myślę że nie opłaca się jeździć przez Czechy. po pierwsz ejest róznica 11 km, więc żadna. Po drugie w Słowacji nie ma żadnych betonowych płyt. Po trzecie na Słowacji masz euro, a w Czechach korny - jedna waluta mniej.
jacekcic
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekcic » 07.08.2011 08:47

Za wyjątkiem winiety w Czechach korony nie są do niczego więcej potrzebne. Za paliwo kartą, w restauracji kartą i w markecie również kartą.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2011 09:22

Za winietę też zawsze płacę kartą
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.08.2011 11:56

Zapomnieliście o mandatach! Przejechanie Słowacji czy Czech bez pokuty to duże osiągnięcie :D :D

Chociaż mnie się w tym roku wyjątkowo udało :wink:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2011 18:06

Wjeżdżam do Czech przez Chałupki, czyli zaraz za granicą autostrada którą jadę aż za Brno. Więc przez większość Czech mam ograniczenie do 130 ( gdyby jechać na Breclav to całe Czechy jest autostrada), czyli musiałbyś jechać dobrze powyżej 140km/h żeby Cię z radarem namierzyli.
Ps. jeszcze nigdy nie dostałem mandatu w Czechach
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.08.2011 15:24

To chyba nie znasz dobrze policji u naszych południowych sąsiadów albo nie dośc dokładnie czytałeś o tym na forum. Otóż tam policja potrafi (zwłaszcza Polakom) dawać mandaty za takie rzeczy jak np. za krótkie nożyczki w apteczce czy ołowiane ciężarki na kołach. Poza tym autosstrada to nie jets 130 non-stop, bo są miejsca z ograniczeniami. Ja np. dostałęm na Słowacji mandat za prędkość 73 km/h metr za znakiem ograniczającym prędkośc (na autostradzie) do 60! Ograniczenie było postawione specjalnie w celu łapania takich jak ja - czyli wszystkich, bo nie zauwżyłem, żeby kogoś nie zgarnęli na pobocze.

W tym roku bardzo się pilnowałem i się udało, ale nigdy nic nie wiadomo.

Co do wyboru: czy przez Czechy, czy przez Słowację, to ilu forumowiczów, tyle opinii. Jakość dróg porównywalna, kilometrowo też. Ty jeździsz przez Czechy, ja przez Słowację - ważne żeby dojechać szybko i bepziecznie :D :D
aro_40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 08.08.2011 21:46

maxiu2121, własnie wróciłem z CRO.
W obie strony leciałem od Chałupek, przez Ostrawę, Brno na Wiedeń. Nie narzekam, Owszem, bywają ograniczenia prędkosci, ale to jak wszędzie. Autostrady są moim zdaniem dobrej jakości, a jak ktoś narzeka na fragment drogi z płyt... cóż, może i głośniej trochę, ale ona ISTNIEJE !!! w przeciwieństwie do naszych dróg - nawet takich nie mamy i odcinek Chałupki - Warszawa 436 km pokazuje 6 h 36 min (co w rzeczywistości wyniosło grubo ponad 7 h).
A co do policji u południowych sąsiadów, to ja staram się zachowywać jak tubylcy... jeśli oni lecą to i ja lecę, jeśli oni zwalniaja to i ja zwlaniam. Póki co latam już tak 10 lat i jeszcze nie miałem tej wątpliwej przyjemności spotkania mundurowych :)
waldi-ia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 08.08.2011 22:04

Raul73 napisał(a):To chyba nie znasz dobrze policji u naszych południowych sąsiadów albo nie dośc dokładnie czytałeś o tym na forum. Otóż tam policja potrafi (zwłaszcza Polakom) dawać mandaty za takie rzeczy jak np. za krótkie nożyczki w apteczce czy ołowiane ciężarki na kołach. Poza tym autosstrada to nie jets 130 non-stop, bo są miejsca z ograniczeniami. Ja np. dostałęm na Słowacji mandat za prędkość 73 km/h metr za znakiem ograniczającym prędkośc (na autostradzie) do 60! Ograniczenie było postawione specjalnie w celu łapania takich jak ja - czyli wszystkich, bo nie zauwżyłem, żeby kogoś nie zgarnęli na pobocze.

W tym roku bardzo się pilnowałem i się udało, ale nigdy nic nie wiadomo.

Co do wyboru: czy przez Czechy, czy przez Słowację, to ilu forumowiczów, tyle opinii. Jakość dróg porównywalna, kilometrowo też. Ty jeździsz przez Czechy, ja przez Słowację - ważne żeby dojechać szybko i bepziecznie :D :D

Jedziesz przepisowo , masz spokój , nożyczki w apteczce ? , masz na apteczce napisane odpowiednie normy potwierdzone zapisem ( na apteczce TUW wymagany w Niemczech) jedziesz spokojnie , nie masz zapasowych żarówek mówisz że w Polsce nie są wymagane ( konwencja ) , kłócisz się , albo dla świętego spokoju wrzucasz parę żarówek i bezpieczników na drogę do schowka i masz spokój . Pamiętaj tylko o przestrzeganiu przepisów , nie popisuj się jazdą 110 w terenie zabudowanym , nie przekraczaj linii ciągłej i będzie spoko-lolo . Jechałem do CRO zarówno przez Czechy i Słowację . Preferuję jazdę przez Słowację.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021