Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciek69
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.09.2015
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek69 » 02.08.2020 16:44

Dziękuję za info startuję w sobotę rano i pojadę tym objazdem
maciek5
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.09.2016
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek5 » 03.08.2020 22:52

Mam pytanie czy przejście w Ormoż jest aktualnie czynne dla Polaków . Zawsze je wybieram ,ale na stronie słoweńskiej nie ma go wymienionego jako dostepne dla obcokrajowców. Czy były jakieś problemy.?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2020 23:04

maciek5 napisał(a):Mam pytanie czy przejście w Ormoż jest aktualnie czynne dla Polaków . Zawsze je wybieram ,ale na stronie słoweńskiej nie ma go wymienionego jako dostepne dla obcokrajowców. Czy były jakieś problemy.?

Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach wątku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2020 23:09

maciek5 napisał(a):Mam pytanie czy przejście w Ormoż jest aktualnie czynne dla Polaków . Zawsze je wybieram ,ale na stronie słoweńskiej nie ma go wymienionego jako dostepne dla obcokrajowców. Czy były jakieś problemy.?

Jak nie ma jak na poprzedniej stronie kolego biokd wkleił info o tym przejściu :roll:
Cro_Member
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.11.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro_Member » 09.08.2020 15:16

Cześć. Ma ktoś może jakieś najświeższe informacje z Bad Radkersburg i Ormož bo dzisiaj wyjazd i zastanawiam się nad opcja takiego przejazdu czy lepiej pchać się na MLPC. Na przejściu będę w godzinach wczesno porannych....
ogorek76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.07.2020
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek76 » 10.08.2020 21:55

Wszystko ok dziś tam własnie jechałem.Bad Radkersburg cisza żywej duszy nie było a Ormoż przekraczałem około 2 w nocy . Na granicy przed nami jedem jeszcze samochód,celniczka tylko sprawdziła w bazie danych paszporty i o nic więcej nie pytała.Wczęsniej tedy nie jeździłem więc powiem ,ze droga z Ilz przez Feldbach (66 numer drogi)do granicy bardzo kręta ,niebezpieczna i mocno taka jazda męczy i mnie i samochód .Trzeba się też pilnować nocą bo biega dużo zwierzyny przy drodze.

Ps.Co do nawigacji przez Ormoż to nie było problemu. Ustawiłem przed wjazdem do Ormoż nawigację na małą miejscowość po stronie Chorwackiej i GM poprowadziło bezproblemowo przez granicę.
Cro_Member
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.11.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro_Member » 10.08.2020 22:44

Dokładnie tak jak piszesz 9.08 pojechałem na wydrę i też żywej duszy po drodze nie mijałem. Na granicach byłem sam w Bad przejechałem nie zatrzymując się w Ormož tylko skan dowodów bo nie chcieli ENTER. Na bramkach w Lučko o godzinie 4 też był spokój...
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 11.08.2020 12:20

Cro_Member napisał(a):Dokładnie tak jak piszesz 9.08 pojechałem na wydrę i też żywej duszy po drodze nie mijałem. Na granicach byłem sam w Bad przejechałem nie zatrzymując się w Ormož tylko skan dowodów bo nie chcieli ENTER. Na bramkach w Lučko o godzinie 4 też był spokój...

Czyli jak rozumiem w Ormoż na granicę podjeżdża się tak jakby od tyłu i trzeba nawrócić?
Cro_Member
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.11.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro_Member » 11.08.2020 14:45

Ulicą Za kolodvorom podjechałem
ogorek76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.07.2020
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek76 » 11.08.2020 18:13

kammaj napisał(a):
Cro_Member napisał(a):Dokładnie tak jak piszesz 9.08 pojechałem na wydrę i też żywej duszy po drodze nie mijałem. Na granicach byłem sam w Bad przejechałem nie zatrzymując się w Ormož tylko skan dowodów bo nie chcieli ENTER. Na bramkach w Lučko o godzinie 4 też był spokój...

Czyli jak rozumiem w Ormoż na granicę podjeżdża się tak jakby od tyłu i trzeba nawrócić?


Wbijesz w nawigację jakąś miejscowość o stronie Chorwackiej i bez problemu trafisz jak po sznurku.
Cro_Member
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.11.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro_Member » 18.08.2020 13:56

Cześć, w czwartek mamy powrót może ktoś już wracał przez Bad i Ormož i podzieli się informacjami jak sytuacja na tych przejściach....
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 25.08.2020 20:35

Chciałem jechać przez Ormoz (z PL) ale wuje Google był mądrzejszy i za nic nie chciał pokazac takiego przejścia :( Byłem w samym mieście i najchetniej prowadził na Ptuj, ale wymusiłem przejazd przez Trnovec :(
Na granicy tylko skan dokumentów i pytanie dokąd jadę.
W Bad Radkersburg w sronę CRO żadnej kontroli. Na powrocie jakas kolejka (kilka aut), więc cos sprawdzali.
Jechałem 25 sierpnia w ciągu dnia
bartpajak
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartpajak » 25.08.2020 21:56

Czy w świetle dodania PL do grupy żółtej na Słowenii przekraczanie granicy na innych przejściach niż wskazanych na naszych stronach gov jest realne bez jakiejś kary?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 26.08.2020 21:10

Jak w stronę CRO to pewnie żadnych, a przynajmniej wczoraj nic nie chcieli :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.08.2020 11:35

Objazd czynny w obie strony.
Nowość. Dzisiaj w nocy, w drodze powrotnej patrol na granicy w Bad Radkersburg. Musiałem wylegitymować naszą załogę. Zero problemów, tylko informacyjnie piszę.
Ormož standard - celnicy Chorwacji i Słoweński posprawdzali dowody w bazie i wio dalej w drogę.
Drogi puste ale w nocy tak jest zawsze.

Aha, nawigując za pomocą GM musicie trochę myśleć bo mapa kieruje bardzo pobocznymi drogami (przez jakieś pola gdzie ulica jest wąska na 1 samochód).
Droga 66 i 69. Nie zbaczajcie nawet jak GM tego chce.
Szybko skoryguje gdy jej nie posłuchacie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone