Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
savic
Croentuzjasta
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 28.08.2020 12:14

66 do Bad Radkersburg , a gdzie jest 69?
aro_40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 29.08.2020 16:59

savic napisał(a):66 do Bad Radkersburg , a gdzie jest 69?

Jadąc od strony SLO w Bad Radkersburg jedziesz wpierw 69, która odbija na Mureck, a ty wpadasz w 66 na Ilz
mibel
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibel » 30.08.2020 05:42

kaeres napisał(a):Objazd czynny w obie strony.
Nowość. Dzisiaj w nocy, w drodze powrotnej patrol na granicy w Bad Radkersburg. Musiałem wylegitymować naszą załogę. Zero problemów, tylko informacyjnie piszę.
Ormož standard - celnicy Chorwacji i Słoweński posprawdzali dowody w bazie i wio dalej w drogę.
Drogi puste ale w nocy tak jest zawsze.

Aha, nawigując za pomocą GM musicie trochę myśleć bo mapa kieruje bardzo pobocznymi drogami (przez jakieś pola gdzie ulica jest wąska na 1 samochód).
Droga 66 i 69. Nie zbaczajcie nawet jak GM tego chce.
Szybko skoryguje gdy jej nie posłuchacie.

Potwierdzam. W Ormož sprawdzanie dowodów i skany, pogranicznik słoweński zapytał dokąd jedziemy. Byliśmy tam jako jedyni, celnicy znudzeni więc trochę się zdziwili że ktoś przejeżdża (sobota, po 16). Z kolei w Badrad ok. 17 pogranicznik nie sprawdzał dowodów, tylko zapytał gdzie jedziemy i zmierzył temp. Drogi puste, same słoweńskie i austriackie auta. Fakt 66 jest kręta i nocą nie polecał bym tędy jechać, a nawigacja wymusza jazdę pobocznymi drogami, więc trzeba się pilnować. W miejscowości Riegersburg jest piękny zamek na skale. Czy ktoś już zwiedził i poleca?
savic
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 30.08.2020 08:03

aro_40 napisał(a):
savic napisał(a):66 do Bad Radkersburg , a gdzie jest 69?

Jadąc od strony SLO w Bad Radkersburg jedziesz wpierw 69, która odbija na Mureck, a ty wpadasz w 66 na Ilz

Faktycznie zapomniałem o tym kawałku
AdamBeata
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 31.08.2020 11:24

Ja praktycznie tylko przez Ilz, Bad Radkensburg i Ormoż jeżdżę od wielu lat i kilka dni temu też tamtędy wracałem. W pierwszą stronę ze względu że jechałem w nocy i w środku tygodnia zaryzykowałem autostradą przez Słowenię po raz pierwszy od wielu lat i to był błąd (4 rano w Macelj we wtorek i korek na ponad godzinę).
W Austrii droga kręta przez kilka km ale dla chcącego nie widzę problemu - ja jeżdżę zawsze z łódką na przyczepie i raczej nie narzekałem nigdy.
Fakt że nawigacja szczególnie w Austrii pokazuje jakieś skróty ale to już w ogóle prawie polne drogi i trzeba trzymać się drogi 66.

W Słowenii jadąc do PL jest radar w wiosce przed Radenci. Poza tym od Zjazdu na Ilz do autostrady w Chorwacji żadnego ruchu turystycznego, pustki i sielskie swojskie krajobrazy prowincji.

Na wszystkich granicach w tym roku jak i w zeszłych latach nigdy nikogo oprócz nas nie było, ruch na tej trasie prawie żaden, tylko lokalny.

W tym roku co prawda sprawdzali paszporty na granicach ale raczej z nudów i bez większego entuzjazmu do zadawania pytań i kontroli.

W Słowenii lubią stać na wioskach więc trzeba trzymać się 50.
W Ilz przy autostradzie jest duży parking ze stacją i sklepem Spar z paliwem, a szczególnie gazem w dobrych cenach.
Wjeżdżając do Chorwacji zamiast jechać na autostradę w Varażdin można drogą 35 przez Lepoglavę do autostrady i przed wjazdem Sveti Kriż Zacetrje jest też stacja Tiffon z tanim paliwem i LPG (ja tak jeżdżę).
tomi308
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 04.09.2020 09:44

Cześć.
Czy przejście w Trnovec jest otwarte dla wszystkich czy tylko tubylców?
savic
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 06.09.2020 19:17

Nie wiem jak Trnovec ale przez Ormož przejeżdżałem wczoraj i nie było żadnego problemu
tomi308
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 07.09.2020 15:14

savic napisał(a):Nie wiem jak Trnovec ale przez Ormož przejeżdżałem wczoraj i nie było żadnego problemu

W tamtym roku odbiłem się od remontu przejazdu kolejowego tuż przed przejściem a teraz GM prowadzi mnie na Trnovec (bo do Ormoż przez jakiś teren prywatny pokazuje)
savic
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 07.09.2020 19:16

Do przejścia podjeżdża się z drugiej strony nie przez centrum, tak jak gdyby obwodnicą, Zaznacz w Google punkt gdzieś zaraz za mostem to poprowadzi prawidło
tomi308
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 12.09.2020 08:31

Piękną nową drogę zrobili.
Wszystko szybko i sprawnie.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019