Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 28.08.2020 13:14

66 do Bad Radkersburg , a gdzie jest 69?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 29.08.2020 17:59

savic napisał(a):66 do Bad Radkersburg , a gdzie jest 69?



Jadąc od strony SLO w Bad Radkersburg jedziesz wpierw 69, która odbija na Mureck, a ty wpadasz w 66 na Ilz
mibel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.08.2020
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibel » 30.08.2020 06:42

kaeres napisał(a):Objazd czynny w obie strony.
Nowość. Dzisiaj w nocy, w drodze powrotnej patrol na granicy w Bad Radkersburg. Musiałem wylegitymować naszą załogę. Zero problemów, tylko informacyjnie piszę.
Ormož standard - celnicy Chorwacji i Słoweński posprawdzali dowody w bazie i wio dalej w drogę.
Drogi puste ale w nocy tak jest zawsze.

Aha, nawigując za pomocą GM musicie trochę myśleć bo mapa kieruje bardzo pobocznymi drogami (przez jakieś pola gdzie ulica jest wąska na 1 samochód).
Droga 66 i 69. Nie zbaczajcie nawet jak GM tego chce.
Szybko skoryguje gdy jej nie posłuchacie.



Potwierdzam. W Ormož sprawdzanie dowodów i skany, pogranicznik słoweński zapytał dokąd jedziemy. Byliśmy tam jako jedyni, celnicy znudzeni więc trochę się zdziwili że ktoś przejeżdża (sobota, po 16). Z kolei w Badrad ok. 17 pogranicznik nie sprawdzał dowodów, tylko zapytał gdzie jedziemy i zmierzył temp. Drogi puste, same słoweńskie i austriackie auta. Fakt 66 jest kręta i nocą nie polecał bym tędy jechać, a nawigacja wymusza jazdę pobocznymi drogami, więc trzeba się pilnować. W miejscowości Riegersburg jest piękny zamek na skale. Czy ktoś już zwiedził i poleca?
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 30.08.2020 09:03

aro_40 napisał(a):
savic napisał(a):66 do Bad Radkersburg , a gdzie jest 69?



Jadąc od strony SLO w Bad Radkersburg jedziesz wpierw 69, która odbija na Mureck, a ty wpadasz w 66 na Ilz


Faktycznie zapomniałem o tym kawałku
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 31.08.2020 12:24

Ja praktycznie tylko przez Ilz, Bad Radkensburg i Ormoż jeżdżę od wielu lat i kilka dni temu też tamtędy wracałem. W pierwszą stronę ze względu że jechałem w nocy i w środku tygodnia zaryzykowałem autostradą przez Słowenię po raz pierwszy od wielu lat i to był błąd (4 rano w Macelj we wtorek i korek na ponad godzinę).
W Austrii droga kręta przez kilka km ale dla chcącego nie widzę problemu - ja jeżdżę zawsze z łódką na przyczepie i raczej nie narzekałem nigdy.
Fakt że nawigacja szczególnie w Austrii pokazuje jakieś skróty ale to już w ogóle prawie polne drogi i trzeba trzymać się drogi 66.

W Słowenii jadąc do PL jest radar w wiosce przed Radenci. Poza tym od Zjazdu na Ilz do autostrady w Chorwacji żadnego ruchu turystycznego, pustki i sielskie swojskie krajobrazy prowincji.

Na wszystkich granicach w tym roku jak i w zeszłych latach nigdy nikogo oprócz nas nie było, ruch na tej trasie prawie żaden, tylko lokalny.

W tym roku co prawda sprawdzali paszporty na granicach ale raczej z nudów i bez większego entuzjazmu do zadawania pytań i kontroli.

W Słowenii lubią stać na wioskach więc trzeba trzymać się 50.
W Ilz przy autostradzie jest duży parking ze stacją i sklepem Spar z paliwem, a szczególnie gazem w dobrych cenach.
Wjeżdżając do Chorwacji zamiast jechać na autostradę w Varażdin można drogą 35 przez Lepoglavę do autostrady i przed wjazdem Sveti Kriż Zacetrje jest też stacja Tiffon z tanim paliwem i LPG (ja tak jeżdżę).
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 04.09.2020 10:44

Cześć.
Czy przejście w Trnovec jest otwarte dla wszystkich czy tylko tubylców?
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 06.09.2020 20:17

Nie wiem jak Trnovec ale przez Ormož przejeżdżałem wczoraj i nie było żadnego problemu
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 07.09.2020 16:14

savic napisał(a):Nie wiem jak Trnovec ale przez Ormož przejeżdżałem wczoraj i nie było żadnego problemu

W tamtym roku odbiłem się od remontu przejazdu kolejowego tuż przed przejściem a teraz GM prowadzi mnie na Trnovec (bo do Ormoż przez jakiś teren prywatny pokazuje)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 07.09.2020 20:16

Do przejścia podjeżdża się z drugiej strony nie przez centrum, tak jak gdyby obwodnicą, Zaznacz w Google punkt gdzieś zaraz za mostem to poprowadzi prawidło
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 12.09.2020 09:31

Piękną nową drogę zrobili.
Wszystko szybko i sprawnie.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 25.05.2021 19:16

Czy ktoś w tym sezonie jechał już trasą przez Ilz - Bad Radkersburg - Ormoż i czy są jakieś zmiany?
DooM24FT
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.05.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) DooM24FT » 26.05.2021 17:11

Dołączam się do pytania :hut:
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 28.05.2021 08:58

...a może ktoś planuje tą trasę i ma jakieś informacje?
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 08.06.2021 15:20

Planuję w tym roku jechać tak jak piszecie w temacie - przez Bad Radkersburg i Ormoz.
Czy w Ormoz jechać jak pokazuje google maps (ulica "za kolodvorom"), od strony wschodniej czy przez centrum (ulica "kolodvorska cesta")?
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 09.06.2021 13:38

Ktoś wie czy przejście Bad Radkersburg działa dla tranzytowców? Chcę jechać z pominięciem autostrady w SLO i podobno fajna trasa jest przez Bad Radkersburg i Ormož. Nawet sobie już nocleg tranzytowy załatwiłem w Cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone