Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.07.2023 08:47

te kiero napisał(a):Objazd Slo raczej nie ma tutaj znaczenia:


KLIK jadąc od Sv.Heleny A4


tak się zastanawiam a tymi Twoimi propozycjami, to ten od strony Św. Heleny przez A4 wydaje się sensowniejszy bo mniejsze obłożenie bramek będzie, aniżeli jadąc A1 od Słowenii gdzie pewnie pół europy jedzie na Chorwacje. A może się mylę?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2023 15:20

rocker napisał(a):
te kiero napisał(a):Objazd Slo raczej nie ma tutaj znaczenia:


KLIK jadąc od Sv.Heleny A4


tak się zastanawiam a tymi Twoimi propozycjami, to ten od strony Św. Heleny przez A4 wydaje się sensowniejszy bo mniejsze obłożenie bramek będzie, aniżeli jadąc A1 od Słowenii gdzie pewnie pół europy jedzie na Chorwacje. A może się mylę?


Jadąc A4 zawsze miałem mniejszy ruch niż od A1 z Macelj.
Na wiele wyjazdów tylko raz przyblokowało Lućko jeszcze przed węzłem Zagreb Zapad
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 10.07.2023 21:43

Planujemy wyjazd 21/07 w piątek ok godz 18-19 ze świętokrzyskiego.
Dam znać o której dotarliśmy do bramek w Lućko oraz czy się korkowało.
Chciałbym dotrzeć tam jeszcze przed 6 nad ranem.
Tylko tak jeszcze zastanawiam się, czy będąc tam w tak wczesnych godzinach, czy jest sens objeżdżać same bramki w Lućko?
Myślicie że o tej porze w sobotę będą tam już korki do biletów?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 11.07.2023 06:26

Maxim_309 napisał(a):Chciałbym dotrzeć tam jeszcze przed 6 nad ranem.
Tylko tak jeszcze zastanawiam się, czy będąc tam w tak wczesnych godzinach, czy jest sens objeżdżać same bramki w Lućko?
Myślicie że o tej porze w sobotę będą tam już korki do biletów?


Szklana kula mówi, że korek będzie albo nie.
Żeby objechać Lućko w obu przypadkach (droga do) zjeżdża się następnym zjazdem, więc bez problemu zdecydujesz na miejscu :hut:
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 07.08.2023 19:31

Jak ktoś jechał tym objazdem po ostatniej powodzi to dajcie znać czy tam wszystko jest przejezdne, bo w mediach trąbią, że ucierpiało 2/3 Słowenii. Google co prawda na razie nic nie pokazują niepokojącego, ale trochę się łamię czy nie pojechać wyjątkowo autostradą?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2023 20:32

eRBe napisał(a):Jak ktoś jechał tym objazdem po ostatniej powodzi to dajcie znać czy tam wszystko jest przejezdne, bo w mediach trąbią, że ucierpiało 2/3 Słowenii. Google co prawda na razie nic nie pokazują niepokojącego, ale trochę się łamię czy nie pojechać wyjątkowo autostradą?

W tym rejonie płynie rzeka Mura, którą przekraczasz, ta sama co przez Mursko Średice w którym dziś ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, któryś z naszych portali o tym pisał. Poszukaj jakieś alternatywy, nie jest to pewny rejon.
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 07.08.2023 21:38

wielbiciel napisał(a):W tym rejonie płynie rzeka Mura, którą przekraczasz


Uświadamiać mnie nie musisz, bo już nie raz tamtędy jechałem ;) Obserwuję kamerę na Murę w Bad Radkersburg i na razie tragicznie to nie wygląda. Ale z tego co czytałem to fala kulminacyjna dopiero jest spodziewana. Drava też ponoć ma rekordowy poziom (chyba 6,5m) a to nie dość że most w Ormoz to jeszcze do Varazdin się jedzie wzdłuż Dravy. Już nie mówię o jakiś lokalnych rzeczkach, które też mogą sporo poniszczyć a w mediach będzie cisza. Co prawda jadę 24-go to jeszcze mam czas, ale jak zmyje mosty czy podmyje drogi to może być nieciekawie :/
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2023 07:41

Promet.SI na tę chwilę nie pokazuje tam powodzi. Owszem kilkanaście km obok owszem.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.08.2023 08:21

już tylko 5dni do wyczekiwanego wyjazdu...
Znudzony przejazdami przez Węgry albo standardowym objazdem MLP, to będzie mój pierwszy przejazd tą trasą.
Tu kieruje pytanie do tych co znają ten objazd płatnych autostrad, czy na coś zwracać uwagę? czegoś się wystrzegać?
wiem, że kolega Dids76 tę trasę już kilka razy robił :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.08.2023 08:39

rocker napisał(a):już tylko 5dni do wyczekiwanego wyjazdu...
Znudzony przejazdami przez Węgry albo standardowym objazdem MLP, to będzie mój pierwszy przejazd tą trasą.
Tu kieruje pytanie do tych co znają ten objazd płatnych autostrad, czy na coś zwracać uwagę? czegoś się wystrzegać?
wiem, że kolega Dids76 tę trasę już kilka razy robił :)

Dawno tam nie jechałem bo przerzuciłem się na wariant węgierski z różnymi opcjami.
Po stronie austriackiej trzymać się ograniczeń prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, lubią wysyłać foty.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.08.2023 11:34

dids76 napisał(a):Dawno tam nie jechałem bo przerzuciłem się na wariant węgierski z różnymi opcjami.
Po stronie austriackiej trzymać się ograniczeń prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, lubią wysyłać foty.


OK dzięki, znam znam austriacka dokładność, nawet przekroczone 3km/h potrafią przesłać.

Ja dodam od siebie, że kolega właśnie wróciłem z Chorwacji i mówił, że wzięli przykład z Węgrów i teraz strzelają też z mostów nad autostradami.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone