Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 30.03.2022 13:21

bbbb1 napisał(a):Koledzy/koleżanki, ja też przez wiele lat omijałem autostrady w Słowenii na różne sposoby. Raz przez Bad Radkersburg>Ormoz>Cakovec(Varazdin), raz przez Bad Radkersburg>Ptuj, a innym razem Mureck>Maribor>Ptuj i parę innych kombinacji. Kilka lat temu zdecydowałem się jechać autostradą. I doszedłem do wniosku, że był to dobry wybór mimo dodatkowych 30Eur, bo zyskałem ok. 1,5 godz. A przy 10-12 godzinach za kółkiem jedna godzina to sporo.


Zgadzam się, ale tylko poza sezonem. Niestety kilka razy po wykupieniu winiety spędziłam po 2-3 godziny w korku, żeby dojechać do granicy z CRO.

Nigdy jednak nie korzystałam z objazdu Bad Radkersburg / Ormoż, zawsze M/L/P. I teraz mocno się zastanawiam, który z objazdów wybrać. Mam mieszane uczucia :D
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 30.03.2022 20:54

Masterjam napisał(a):Witam. W tym roku jak nigdy udało się cos fajnego znaleźć, ale jak zawsze jechałem przez całą Słowenię to teraz, chciałbym sie "przeslizgnąć " bez opłat :P. Wolę zapłacić w Austrii i w Chorwacji. Miasteczko docelowe Mimice
Czy dobrze rozumiem info z tego tematu i tą drogą przejadę bez opłat ?

https://goo.gl/maps/48uDfYj6LtXeEwSs8

i dalej do autostrady juz po stronie Chorwackiej ?

Drugie pytanie jadąc A2 w Austrii , odbić najlepiej przy miejscowości Ilz ?

https://prnt.sc/nHPmIqbJka5T


dokładnie tak z A2 zjeżdzamy na Ilz w kierunku drogi 65 (ten zjazd koło stacji Shel widoczniej na mapie), skręcamy w prawo na drogę 65 pozniej po ok 5km w lewo w centrum miasteczka na 66 a dalej to już tylko prosto do granicy ze Słowenią i na Ormož. A do autostrady na Chorwacji kierujemy się na Varaždin, tj trochę się wracamy ale to niecałe pół godz drogi tylko trzeba uważać na drogówkę bo tam w tych wioskach między domami stoją i czekają o świcie na turystów.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 25.04.2022 10:45

zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu. JA jadę za miesiąc, ale jeśli ktoś pojedzie wcześniej, niech podzieli się opinią co do przejazdu
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.04.2022 11:11

rocker napisał(a):zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu. JA jadę za miesiąc, ale jeśli ktoś pojedzie wcześniej, niech podzieli się opinią co do przejazdu

Ale także nie zapomnij podzielić sie wrażeniami :)
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 25.04.2022 11:23

Ktoś wie coś konkretniej o dacie wejścia do Schengen? Podobno od 01.07 co by pozwalało ewentualnie zaryzykować jazdę autostradą i rezygnację z objazdu. Walory krajobrazowe i odskocznia od monotonnej jazdy autostradą są nadal przekonywujące ale mogą przegrać z brakiem korków/kontroli na granicy :lol: .
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 25.04.2022 11:30

Tomy Lee napisał(a):Walory krajobrazowe i odskocznia od monotonnej jazdy autostradą są nadal przekonywujące ale mogą przegrać z brakiem korków/kontroli na granicy :lol: .

Brak korka na granicy odrobisz stojąc na Lučko ;)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.04.2022 12:05

Chyba nie ma szans na szybkie wejście. W zeszłym roku chcieli wejść do Schengen jak przewodziła Słowenia - nie udało się, choc podobno mają już dobre stosunki. Teraz chcieli w pierwszej połowie roku za prezydencji francjuskiej - niedługo już maj.
Myśle że przez wojnę - Unia ma inne problemy na głowie (sankcje, nowe kierunki dostaw ropy, gazu, itd).
Więc nastawiam się, że nadal trzeba będzie meldować się na granicy
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 25.04.2022 12:10

W jednym z tegorocznych odcinków Makłowicz wspominał o początku lipca bo od stycznia 2023 chcą wprowadzić euro.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.04.2022 10:37

yarko2000 napisał(a):
rocker napisał(a):zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu. JA jadę za miesiąc, ale jeśli ktoś pojedzie wcześniej, niech podzieli się opinią co do przejazdu

Ale także nie zapomnij podzielić sie wrażeniami :)


Taki też mam zamiar :)
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 07.06.2022 09:26

Z soboty na niedzielę (11 na 12 czerwca) będziemy jechać i powtarzamy trasę z tamtego roku.
Zjazd 128 w Austrii na Ilz, potem Feldbach, Bad Radkersburg i do Ormoż.
Dam znać co i jak.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 07.06.2022 09:59

Ja planuje pojechać tą trasą za miesiąc więc z chęcią poczytam co nowego. Jakbyś przy okazji - tak dla porównania wspomniał jeszcze jak się kształtują w wojennym czasie ceny paliw to byłoby jeszcze fajniej :lol:
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 07.06.2022 10:21

CroVisitor napisał(a):Z soboty na niedzielę (11 na 12 czerwca) będziemy jechać i powtarzamy trasę z tamtego roku.
Zjazd 128 w Austrii na Ilz, potem Feldbach, Bad Radkersburg i do Ormoż.
Dam znać co i jak.

Jechałem w zeszłym roku, naprawdę spoko trasa, tyle że przekraczałem w Trnovec
W tym roku też tak planujemy, więc chętnie poznam relacje... minus tej trasy jak ktoś jedzie w nocy, to brak możliwości zatankowania na Sloweni, bo stacje w nocy pozamykane...
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 22.06.2022 07:16

Trochę spóźniony, ale update w sprawie przejazdu.
Cisza, spokój, brak jakiś korków itp.
Na przejściu byliśmy sami, minutka i witamy w Chorwacji.
Będziemy wracać taką samą trasą.
solari
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) solari » 22.06.2022 14:50

U nas podobnie, po zjechaniu z autostrady w Austrii właściwie pusto, w Słowenii mega pusto, później jako jedyne auto na granicy SLO/CRO i via Varazin :)

PS1. Pogranicznik się obraził i coś krzyczał, bo wyjeżdżając ze Słowenii podjechałem do tego co wyciągnął rękę, a wyciągnął Chowat :)
PS2. Jechaliśmy w nocy, więc na przejściu granicznym byliśmy około 6 rano.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 27.06.2022 11:52

Wracałem tą trasą w sobotę 25.06.22r. (busem 9 os) w godz. 17-18 - żadnych utrudnień. Na wjeździe do Słowenii tylko my. Kontrola trwała może 20 sekund. Tankowaliśmy w Słowenii na Petrolu (droga 230 tuż przed przecięciem autostrady A5)
Cena ON 1,848 €/L, ale 18 czerwca, tankując na autostradzie też na Petrolu w Podlehniku cena ON wynosiła 1,668 €/L (a miały być ponoć zamrożone)
Tak informacyjnie, to w miejscowości Murter 25 czerwca ON był po 13,08 kn/L
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone