Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pytanie o jakość dróg_płatności za parkingi_zakup winiety

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.08.2023 22:52

te kiero napisał(a):- dinary na parkingi w SRB
a jeszcze by się chciało zahaczyć o Macedonię...
A gdzie jeszcze internet: SRB, TR, MK :|



W Serbii i Macedonii w ogromnej większości miejsc zapłacisz w euro, podobnie jak w Albanii.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.08.2023 02:25

marekkowalak napisał(a):
te kiero napisał(a):- dinary na parkingi w SRB
a jeszcze by się chciało zahaczyć o Macedonię...
A gdzie jeszcze internet: SRB, TR, MK :|



W Serbii i Macedonii w ogromnej większości miejsc zapłacisz w euro, podobnie jak w Albanii.


Na to liczę i zawierzam, bo co potem z tymi drobnymi "fantami" zrobić.

Edit: po wieczornych rozkminach, biorę pod uwagę, że RO chyba musi podlegać osobnej exploracji niż zaliczona po łebkach.
Jeszcze się zobaczy jak będzie.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 22.08.2023 20:12

marekkowalak napisał(a):https://goo.gl/maps/Sb5cnKdHwKoZ6Hnz8

Tutaj w tej uliczce wiele osób parkuje za darmo. Zarówno w zatoczkach, jak i wzdłuż drogi.



Jeśli wierzyć tej mapie fragment tej ulicy jest poza strefą.

Za to na końcu jest duży parking z z taką tablicą.

Zaparkowałem, chciałem usilnie zapłacić ale sms-y nie przechodziły a aplikacja żądała dostępu do mojego konta. Nie ze mną te numery brunery :D

te kiero napisał(a):
Na to liczę i zawierzam, bo co potem z tymi drobnymi "fantami" zrobić.



Jak to co ? Na stacji przed granicą Macedońsko-Serbską spokojnie zatankujesz za 524 miejscowe jednostki monetarne. Lub 243. Pan miał dużą torbę do której bez zmrużenia oka wrzucił moje drobniaki. :D I zatankował.


te kiero napisał(a):

Edit: po wieczornych rozkminach, biorę pod uwagę, że RO chyba musi podlegać osobnej exploracji niż zaliczona po łebkach.
jeszcze się zobaczy jak będzie.


Na obiekty typu "wow" potrzeba minimum dwa tygodnie intensywnego zwiedzania.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2023 07:44

Dzięki Kiepura. Myślałem że już wybyłeś z forum lub gdzieś Cię mijałem w wątkach. A tu takie pomocne info do podjęcia decyzji. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.08.2023 08:47

te kiero napisał(a):a jeszcze by się chciało zahaczyć o Macedonię...
W Skopje w centrum miasta płatność za parkingi od dwóch lat przez apkę lub sms (nie znam szczegółów, hotel mi to opłacał w cenie noclegu).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2023 08:54

piekara114 napisał(a):
te kiero napisał(a):a jeszcze by się chciało zahaczyć o Macedonię...
W Skopje w centrum miasta płatność za parkingi od dwóch lat przez apkę lub sms (nie znam szczegółów, hotel mi to opłacał w cenie noclegu).


Jak gdzieś nocuję, to szukam miejscówki z parkingiem i takowa tez jest w Skopje, ale dzięki za info, tego nie wiedziałem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.08.2023 21:00

piekara114 napisał(a):
te kiero napisał(a):a jeszcze by się chciało zahaczyć o Macedonię...
W Skopje w centrum miasta płatność za parkingi od dwóch lat przez apkę lub sms (nie znam szczegółów, hotel mi to opłacał w cenie noclegu).


Tylko na parkingach przy ulicach.

W samym centrum, przy Bramie Macedonii, znajdują się 2 wielkie parkingi, gdzie spokojnie można zapłacić kartą albo gotówką. Jeden jest szczególnie polecany: podziemny pod galerią GTC. Całodobowy, strzeżony, bezpieczny. Na nim parkowałem przez całą noc.
Ostatnio edytowano 23.08.2023 22:29 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: pytanie o jakość dróg_sposób płatności za parkingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2023 21:21

wjeżdżając z Węgier do Rumunii w kierunku Oradei (środa/czwartek w przyszłym tygodniu, godziny popołudniowe) - lepiej kierować się na przejście autostradowe (droga M4), czy na przejście bardziej na południe - na drodze nr 42?
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: pytanie o jakość dróg_sposób płatności za parkingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 23.08.2023 22:10

Dzięki informacjom z forum skorzystałem z parkingu GTC i mogę potwierdzić, że to bardzo dobre rozwiązanie. Nawet jeśli jest informacja, że parking zajęty warto poczekać kilka minut, rotacja jest duża i zaraz się coś zwolni. No i ten klimat lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku bezcenny :lol:

Wjeżdżałem w tym roku przez przejście autostradowe M4 w środku tygodnia po południu i nie przypominam sobie większych problemów. Wjeżdżając M4 jest możliwość ominięcia Wielkiego Waradynu w różnych wariantach. Niestety nie mogę tego zrecenzować bo... wjechałem do centrum. Czego przy tranzycie nie polecam.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: pytanie o jakość dróg_sposób płatności za parkingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.08.2023 22:24

Sol-Wagon napisał(a):wjeżdżając z Węgier do Rumunii w kierunku Oradei (środa/czwartek w przyszłym tygodniu, godziny popołudniowe) - lepiej kierować się na przejście autostradowe (droga M4), czy na przejście bardziej na południe - na drodze nr 42?


Autostradowe. Dla osobówek tam prawie nigdy nie ma kolejek, a kontrola ogranicza się do pokazania dowodów.

Kiepura napisał(a):Wjeżdżając M4 jest możliwość ominięcia Wielkiego Waradynu w różnych wariantach.


A dlaczego omijać? Starówka Oradei jest nieduża, a piękna - warto zobaczyć.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.08.2023 07:05

marekkowalak napisał(a): Jeden jest szczególnie polecany: podziemny pod galerią GTC. Całodobowy, strzeżony, bezpieczny. Na nim parkowałem przez całą noc.


Kiepura napisał(a):Dzięki informacjom z forum skorzystałem z parkingu GTC i mogę potwierdzić, że to bardzo dobre rozwiązanie.


No jak taki ten parking dobry, to może jednak skuszę się na nocleg w Senigalii.

PS. Sol-Wagon widzę, że zmieniłeś nazwę wątku (albo admin) , nie chciałem tworzyć nowego wątku skoro myślimy o podobnym kierunku.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: pytanie o jakość dróg_sposób płatności za parkingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.08.2023 09:48

Nocowałem w Senigalli 2 tygodnie temu. Zdecydowanie polecam! Tanio nie jest, ale warto.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.08.2023 17:26

te kiero napisał(a):
marekkowalak napisał(a): Jeden jest szczególnie polecany: podziemny pod galerią GTC. Całodobowy, strzeżony, bezpieczny. Na nim parkowałem przez całą noc.


Kiepura napisał(a):Dzięki informacjom z forum skorzystałem z parkingu GTC i mogę potwierdzić, że to bardzo dobre rozwiązanie.


No jak taki ten parking dobry, to może jednak skuszę się na nocleg w Senigalii.

PS. Sol-Wagon widzę, że zmieniłeś nazwę wątku (albo admin) , nie chciałem tworzyć nowego wątku skoro myślimy o podobnym kierunku.

ja zmieniłem...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: pytanie o jakość dróg_sposób płatności za parkingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.08.2023 17:29

marekkowalak napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):wjeżdżając z Węgier do Rumunii w kierunku Oradei (środa/czwartek w przyszłym tygodniu, godziny popołudniowe) - lepiej kierować się na przejście autostradowe (droga M4), czy na przejście bardziej na południe - na drodze nr 42?


Autostradowe. Dla osobówek tam prawie nigdy nie ma kolejek, a kontrola ogranicza się do pokazania dowodów.

Kiepura napisał(a):Wjeżdżając M4 jest możliwość ominięcia Wielkiego Waradynu w różnych wariantach.


A dlaczego omijać? Starówka Oradei jest nieduża, a piękna - warto zobaczyć.

a warto zobaczyć Twierdzę w Oradei?
czy może lepiej "kompleks" Mănăstirea Sfânta Cruce? (https://goo.gl/maps/a3M5jo8SK3Ny744H9)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: pytanie o jakość dróg

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.08.2023 17:54

te kiero napisał(a):To ja się podłączę z innym pytaniem:
dla samochodu, w jakim kierunku lepiej na Transalpinie i Transfogaraskiej?
Z Płn na Pd czy na odwrót.
Z planu wychodzi mi, że Aplina byłaby z Płn na Pd, a Fogaraska z Pd na Płn.


Jeżeli mogę radzić : Fogaraska z Pn na Pd , a co do Alpiny chyba nie ma różnicy , ale my wybraliśmy dwa razy z Pd na Pn i byliśmy zadowoleni :D


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România



cron
pytanie o jakość dróg_płatności za parkingi_zakup winiety - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone