Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 21.07.2012 11:35

Jak jest w Niemczech nie wiem ale przez Austrię jadę co rok w zimie i jeszcze nigdy na taki kibelek nie trafiłem ale nie twierdzę że tam takich nie ma. Co w takim razie tak wpieniło Austriaków z busa ? Przecież widok tak zautomatyzowanego wejścia do WC nie powinien ich zdziwić ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2012 12:26

Pewnie kurs wymiany... :lol:
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 22.07.2012 12:00

W jakim stanie jest D2 z Brna do Breclav? Podobna do tych słynnych płyt, które jakoś przemęczę? Nie wiem czy jechać przez Breclav czy Mikulov.
Chciałbym uniknąć jak najwięcej drgań ponieważ powoli kończy się mi przekładnia kierownicza w samochodzie.
P.S. Przez przypadek jadę tym autem ponieważ miałem jechać innym ale sprzedałem tamto wczoraj. A dzisiaj wieczorem wyjazd, także bez postów, że wybiera się uszkodzonym samochodem.
kubatychy
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 29.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatychy » 22.07.2012 14:46

jade w sobote trasa Cieszyn - Olomouc - Brno - Mikulov. Który dokłądnie fragment trasy jest w takim oplakanym stanie? ile to mniej wiecej km?
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 22.07.2012 15:15

Gdzieś czytałem, że chyba R46 od Olomouc do wjazdu na D1.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2012 15:17

kubatychy napisał(a):jade w sobote trasa Cieszyn - Olomouc - Brno - Mikulov. Który dokłądnie fragment trasy jest w takim oplakanym stanie? ile to mniej wiecej km?


Zaczyna się w okolicach Vyskov-a a kończy przed Brnem - wszystkiego jakieś 30km

Jak wrzucisz sobie tutaj kamery to widać:
http://mapa.dopravniinfo.cz/Default.aspx
kubatychy
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 29.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatychy » 22.07.2012 15:56

eee nie ma zle :D myslalem ze dane mi bedzie jezdzic po nawierzchni podobnej do odc Olszyna - Legnica, ktory pokonywałem kilka razy :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2012 16:03

kubatychy napisał(a):eee nie ma zle :D myslalem ze dane mi bedzie jezdzic po nawierzchni podobnej do odc Olszyna - Legnica, ktory pokonywałem kilka razy :)


Takiego odcinka już chyba nigdzie w europie nie znajdziesz ;)
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 22.07.2012 20:01

niestety potwierdzam - stan dróg w czechach to masakra cały czas.
co roku obiecuję sobie że to już ostatni raz poprzednio w drodze do/z włoch, teraz z chorwacji/austrii, ale w tym roku to na bank ostatni. Jedynie powyżej 150 gdy się leci nad tymi dziurami jest znośnie, ale niestety tym razem gdy jechałem było mnóstwo kontroli i łapali o dziwo tylko naszych :roll:
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.07.2012 20:13

rafgrzeg napisał(a):niestety potwierdzam - stan dróg w czechach to masakra cały czas.


Boshe... kolejny nawiedzony...
Chyba po naszych, polskich drogach nie jeździsz.
Jechałem tyle razy ta droga i nie bardzo wiem o czym tu wszyscy piszą. Nigdy mi autko nie rozpadło się, nie musiałem pogłaśniać radia, nawet nie bardzo kojarzę jakieś większe nierówności po drodze, a to co tu niektórzy piszą to musi chyba przypominać jazde terenową i to w dość ektremalnym wydaniu.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 22.07.2012 20:27

aro_40 napisał(a):
Boshe... kolejny nawiedzony...
Chyba po naszych, polskich drogach nie jeździsz.
Jechałem tyle razy ta droga i nie bardzo wiem o czym tu wszyscy piszą. Nigdy mi autko nie rozpadło się, nie musiałem pogłaśniać radia, nawet nie bardzo kojarzę jakieś większe nierówności po drodze, a to co tu niektórzy piszą to musi chyba przypominać jazde terenową i to w dość ektremalnym wydaniu.


Dokładnie. Tak narzekać to można byłoby jadąc wozem drabiniastym, ale normalnym autem to spokojnie można śmigać, tym bardziej, że z roku na rok na tym odcinku coraz więcej fragmentów jest wyasfaltowanych. Wyprzedzający mnie Czesi dawali tam 180 - 190 km/h :lol:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.07.2012 20:50

aro_40 napisał(a):
rafgrzeg napisał(a):niestety potwierdzam - stan dróg w czechach to masakra cały czas.


Boshe... kolejny nawiedzony...
Chyba po naszych, polskich drogach nie jeździsz.


Jest jeszcze kwestia relacji cena/jakość - jeżeli mam płacić za tę A, to chciałbym przejechać nią w miarę komfortowo. Ten minimum komfortu można osiągnąć lecąc lewym pasem, no ale ryzykujemy spotkanie z czeską drogówką.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2012 21:35

dids76 napisał(a):
Ps. Jak to dobrze że wszyscy mieszkamy w kraju gdzie wszystkie drogi a nawet autostrady (np A18 od granicy w Olszynie) są równe jak stół ;)


Quźwa - przeczytałęm "Olsztynie" - i szukam po mapach, jaka to autostrada przez Olsztyn przebiega! :D :D :D

Co to Kralovacko robi z człowieka :lol: :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2012 21:42

Raul73 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Ps. Jak to dobrze że wszyscy mieszkamy w kraju gdzie wszystkie drogi a nawet autostrady (np A18 od granicy w Olszynie) są równe jak stół ;)


Quźwa - przeczytałęm "Olsztynie" - i szukam po mapach, jaka to autostrada przez Olsztyn przebiega! :D :D :D

Co to Kralovacko robi z człowieka :lol: :lol:


No widzisz zamiast dooope w Jadranie moczyć po mapach zaglądasz ;) :D
Mi jeszcze do Karlovacka 5 tygodni zostało :(
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2012 21:51

dids76 napisał(a):Mi jeszcze do Karlovacka 5 tygodni zostało :(


A mnie się właśnie przed chwilą ostatnie tegoroczne skończyło. No, może nie samo - z sąsiadem skończyliśmy :cry: :cry:

A doopa w Jadranie już wymoczona - jeszcze mi do końca skóra nie zeszła :D :D

I tak masz dobrze, ze ci zostalo 5 tygodni - a mnie rok!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone