Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.07.2012 22:20

PETERENZO napisał(a):Pozdrav z przepięknych i ciepłych Mimic :D


PETERENZO jesteś w Mimicach? To zapodaj jakąś mini-relację. Ja tam startuję od dziś za 4 tygodnie. :lol:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 17.07.2012 22:38

walp napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Pozdrav z przepięknych i ciepłych Mimic :D


PETERENZO jesteś w Mimicach? To zapodaj jakąś mini-relację. Ja tam startuję od dziś za 4 tygodnie. :lol:


Trochę mało na to czasu, ale :wink:. Każdą możliwą chwilę spędzamy na plaży w Mimicach - tej małej, do której przejazd z Apollo11 wystawiłem tutaj.
W nocy dość mocno wiało dlatego woda w Jadranie rano zniżyła temperaturę. Ale popołudniu wszystko wróciło do normy. Niestety stale pożary wokoło i zapach spalenizny zamiast lawendy. Biokovo osnute dymem. Dzieci mają radochę na plaży ponieważ samoloty stale lądują na naszych oczach na wodzie zabierając wodę i odlatują do pożarów.
Wieczorkami wypady to do Omis to Makarskiej na spacerek i żarełko. Dzisiaj akurat Makarska i spacer do latarni na zachód słońca.
Może dopiero w przyszłym tygodniu - jak zmęczymy się słońcem - wyruszymy na jakieś lokalne i dalsze wycieczki. Na razie plaża.

Może do zobaczenia - pozdrav.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 17.07.2012 23:09

FUX napisał(a):Piszesz takie banialuki, jakby niebiescy w RP czy strażaki miejscy, nie chowali się po kubłach na śmieci z fotoradarami.
To jest wojna, a nie fair play.
Nie buduje Państwo/My dróg, to taki efekt. :wink:


Widzisz, płacę więc wymagam. Dlaczego inne kraje mające dobre autostrady kontrolują winiety w cywilizowany sposób? Lepiej byłoby, gdyby ten Czech stanął na widoku z lornetką oficjalnie=przeciez zobaczyłby to samo co z krzaków, a gość jadacy i tak nie wymigalby sie od kary. O sarnach nie wspomnę. Co do naszych strazaków to masz rację. Ja kiedys zapłaciłem za przekroczenie o 6 km/h, Było ograniczenia do 40 ja jechałem 46.
Student22
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Student22 » 18.07.2012 06:58

W momencie gdy fotoradar nie jest w oryginalnej obudowie , czytaj maszt, można nie przyjąć mandatu, w tym celu należy zrobić zdjecie fotoradaru jak był zamaskowany i przedstawić w sądzie.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 18.07.2012 10:53

maksikaz napisał(a):Widzisz, płacę więc wymagam. Dlaczego inne kraje mające dobre autostrady kontrolują winiety w cywilizowany sposób? Lepiej byłoby, gdyby ten Czech stanął na widoku z lornetką oficjalnie=przeciez zobaczyłby to samo co z krzaków, a gość jadacy i tak nie wymigalby sie od kary.


I tu się chyba mylisz, bo Polacy nawet bez CB wiedzą że jest np kontrola trzeźwości i nagminnie wtedy zawracają lub skręcają na objazd. Jaka kultura, takie techniki operacyjne :)

maksikaz napisał(a):O sarnach nie wspomnę. Co do naszych strazaków to masz rację. Ja kiedys zapłaciłem za przekroczenie o 6 km/h, Było ograniczenia do 40 ja jechałem 46.

chyba nie czytałes o łosiu na A2 co zabił 3 osoby ze 2 tygodnie temu... i płotek był taki chyba na 2 m....
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 18.07.2012 10:57

PETERENZO napisał(a):
aro_40 napisał(a):
PETERENZO napisał(a):[
Nie do końca rozumiem - o co Ci chodziło w takim razie z tymi atrakcjami?


wspieranie budżetu Słowackiego wszelkimi mozliwymi sposobami, zwłaszcza przekroczenie prędkości o 1 km/h tuż za znakiem (jak to ktoś opisał), czy też prowokowanie nieozakowanymi radiowozami na autostradzie.


Daj spokój - przecież to jakieś pierdoły. Dostałeś kiedyś taki mandat?


ktoś tu pisał na forum o zwężeniu na autostradzie w okolicach Trnavy.


PETERENZO napisał(a):Od prowokowania nieoznakowanymi radiowozami to specjalistami są akurat Polacy. D


Lecieliśmy z Budapesztu do Niemiec. Na szczęście nie ja prowadziłem. Koledze puściły nerwy i przyspieszył... Byli baaaardzo uprzejmie - zawieźli go do bankomatu, coby sobie mógł kasę wybrać. Faktycznie, uprzejmość najwyższych lotów.

jeszcze cytat za Interią:
Podróżując za granicą trzeba także bardzo uważać na to, aby nie dać się podpuścić szybko jadącemu dobremu autu. W przeciwieństwie bowiem do Polski, gdzie auta z wideorejestratorami to nawet kompaktowe Fiaty Bravo z silnikiem 2.0 JTD, na Zachodzie w pracy na autostradach wykorzystywane są często najmocniejsze wersje aut średniej i wyższej klasy, a nawet typowo sportowe bryki. Gdy więc w lusterku naszego sportowego coupe zobaczymy Porsche, które wyraźnie naciska nam na ogon, lepiej od razu podarować sobie wyścigi, bo to Porsche to może być nieoznakowany radiowóz. A gdy zdarzy się to np. w Szwajcarii możemy się spodziewać prawdziwych kłopotów. W tym kraju bowiem wystarczy przekroczyć dozwoloną prędkość o 30 km/h, aby z automatu trafić do sądu"
całość artykułu o mandatach:
http://motoryzacja.interia.pl/raport/mo ... 23386,8111
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 20.07.2012 00:55

Kij w bary ze zwężeniem koło Trnavy. Byłeś, widziałeś, zapłaciłeś? O co Ci chodzi? Ja pier... Koleś napisał, że trzeba jechać jak Bozia przykazała i tak trzeba - chcesz coś dodać? Jak planujesz jechać tam 180 to nie zdziw się jak wylądujesz w pierdlu. O co tyle gadki? Gdybym był słowackim gliniarzem i ktoś na moim podwórku urządzałby sobie jaja z oznakowania też dowaliłbym mu niezłym mandatem i nie miałoby to nic wspólnego z uprzejmością. W każdym kraju jest tak samo!

Jakby Ci ktoś pod domem notorycznie łamał przepisy to nie wkór.... się i nie założył kolczatki na kolejnego - daj spokój stary. Jedź zgodnie z tym o co Cię proszą to nie zapłacisz i tyle...

Jak Ci ktoś siedzi na ogonie to puść i tyle. Chcesz się ścigać - goń, ale sam jesteś wtedy zdecydowany na konkretny mandat - wszyscy o tym wiemy i nie ma to nic wspólnego po raz kolejny z uprzejmością. Może jeszcze gliniarz ma przeprosić szanownego Polaka, że łaskawie go zatrzymał za łamanie przepisów? W jaki sposób ma być uprzejmy? Ma wziąć w łapę i nie wozić po kantorach czy bankomatach? Daj znać o jaką uprzejmość Ci chodzi w takiej sytuacji...

Piszesz, że koledze puściły nerwy. Ot podajesz powód mandatu. Jak zawieźli do bankomatu to rzeczywiście uprzejmi. Ma szczęście, że piechotą nie dymał i tyle. W Norwegii za coś takiego by siedział - trybisz? Kolejny raz proszę napisz na jaką uprzejmość liczyłeś Ty lub Twój kolega?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2012 09:09

PETERENZO Ty się chłopie nie denerwuj, tylko wypoczywaj. :)
Tak to już jest wśród naszych kierowców, że winni są wszyscy i wszystko dookoła, tylko nie kierowca.
Mówią, że w Polsce jest tyle wypadków, bo drogi kiepskie, bo nie ma autostrad. Tylko dlaczego każdego tygodnia słyszę o poważnym wypadku na A4 lub S7?

Autostrada A1 oddana całkiem niedawno, a ile już było wypadków. Kilka miesięcy temu w Nowych Marzach gość przywalił w barierki na końcu autostrady. 3 km wcześniej zaczynały się znaki informujące o końcu autostrady, a przed samym zakrętem stał znak ograniczenia do 50 km/h. W ostatnim tygodniu czerwca postawili na odcinku Pelplin - Swarożyn odcinkowy pomiar prędkości i rejestrowali tych, którzy przekraczali 200 km/h :!:

Ale zawsze kiedy dochodzi do tragedii - winne jest drzewo, świecące słońce, padający deszcz, zakręt, mulda, czy św. Krzysztof.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 20.07.2012 10:55

PETERENZO napisał(a):Kij w bary ze zwężeniem koło Trnavy. Byłeś, widziałeś, zapłaciłeś? O co Ci chodzi? Ja pier... Koleś napisał, że trzeba jechać jak Bozia przykazała i tak trzeba - chcesz coś dodać? Jak planujesz jechać tam 180 to nie zdziw się jak wylądujesz w pierdlu. O co tyle gadki? Gdybym był słowackim gliniarzem i ktoś na moim podwórku urządzałby sobie jaja z oznakowania też dowaliłbym mu niezłym mandatem i nie miałoby to nic wspólnego z uprzejmością. W każdym kraju jest tak samo!

Jakby Ci ktoś pod domem notorycznie łamał przepisy to nie wkór.... się i nie założył kolczatki na kolejnego - daj spokój stary. Jedź zgodnie z tym o co Cię proszą to nie zapłacisz i tyle...

Jak Ci ktoś siedzi na ogonie to puść i tyle. Chcesz się ścigać - goń, ale sam jesteś wtedy zdecydowany na konkretny mandat - wszyscy o tym wiemy i nie ma to nic wspólnego po raz kolejny z uprzejmością. Może jeszcze gliniarz ma przeprosić szanownego Polaka, że łaskawie go zatrzymał za łamanie przepisów? W jaki sposób ma być uprzejmy? Ma wziąć w łapę i nie wozić po kantorach czy bankomatach? Daj znać o jaką uprzejmość Ci chodzi w takiej sytuacji...

Piszesz, że koledze puściły nerwy. Ot podajesz powód mandatu. Jak zawieźli do bankomatu to rzeczywiście uprzejmi. Ma szczęście, że piechotą nie dymał i tyle. W Norwegii za coś takiego by siedział - trybisz? Kolejny raz proszę napisz na jaką uprzejmość liczyłeś Ty lub Twój kolega?


ale Cię wzięło....
puściły nerwy - pisałem o prowokacji; jechał prawidłowo i wsiadł mu na ogon autkiem tak blisko, że strach było zdjąć noge z gazu, aby nie rozkwasił tyłka. Pisałem o takich atrakcjach, więc nie dokładaj jakiejs nadinterpretacji. Policja jak ma łapac za łamanie przepisów - to niech łapie, ale niech nie prowokuje do łamanuia tych przepsiów, aby potem karać manadtem.
Ot ii tyle....
Wypoczywaj sobie w tym CRO, wracaj przez Słowację i wróćmy do tematu, który dotyczy jakości dróg, a nie zachowania policji w poszczególnych krajach :)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 20.07.2012 21:19

aro_40 napisał(a):Wypoczywaj sobie w tym CRO, wracaj przez Słowację i wróćmy do tematu, który dotyczy jakości dróg, a nie zachowania policji w poszczególnych krajach :)


walp napisał(a):PETERENZO Ty się chłopie nie denerwuj, tylko wypoczywaj. :)


Dzięki wielkie :D

PS. A jak tu się pięknie jeździ Jadranką - ech. Chorwaci oczywiście jeżdżą jak chcą, ale my na urlopie - totalny spokój, muzyczka - zwykle lokalna. W takich okolicznościach przyrody nigdzie nie warto się spieszyć, bo można coś przeoczyć :D

Pozdrav z Mimic
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2012 21:33

Cześć. Nie będziemy zaśmiecać wątku, bo tu temat dotyczy jakości autostrady, ale gdybyś chciał coś dodać o Mimicach i okolicy, to może tu:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=36042&postdays=0&postorder=asc&start=0

Pozdrav :D
CROcs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROcs » 20.07.2012 21:57

A propos autostrady i jej jakości w Czechach...
w jakim stanie jest odcinek z Pragi do Brna?
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 21.07.2012 11:16

Ja się raz jedyny w zeszłym roku dałem namówić na jazdę przez czechy... Szkoda gadać na temat tych "autostrad" dno jakiego dotąd nie widziałem a szczytem wszystkiego był kibel na stacji benzynowej na trasie Praga-Brno. Przed wejściem do kibelka była taka sama bramka jak na wyciągach narciarskich z tym, że tam zamiast karty magnetycznej trzeba było wrzucić monetę i tu następny problem bo nie miałem koron a pan kasjer zaproponował mi wymianę euro na korony 1:1. Finał był taki, że dołączyliśmy do pasażerów austriackiego busa, którzy podobnie jak my doszli do wniosku, że 10 Euro za siusiu to za dużo i postanowili "użyźnić" glebę przy stacji. Żona z dziećmi poszła nieco dalej a ja wraz z dwoma Austriakami postanowiliśmy na Czeską głupotę odpowiedzieć Polko-Austriackim chamstwem i "otworzyliśmy zawory" na wprost kamery monitoringu z boku budynku. Na to wszystko wyleciał kasjer i zaczął wymachiwać kończynami ale my mieliśmy liczebną przewagę więc zobaczył nasze trzy środkowe palce (dwa Austriackie i jeden Polski) no i z mokrą nogawką wrócił do swojej kasy.
Więcej do Czech się nie wybieram.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.07.2012 11:24

Rozumiem, że przez Niemcy i Austrię także nie pojedziesz, gdyż tam toalety również są wyposażone w takie bramki.
Jeżdżenie po świecie wymaga posiadania waluty kraju, przez który się przejeżdża.
Musisz im wybaczyć, że terminali na karty nie ma... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 11:34

Doprawdy traumatyczne przeżycia niektórych spotykają w tym Kraju...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone