Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2016 22:08

kojacek napisał(a):A w jakich godzinach były te korki zarówno w Czechach jak i w Austrii?
Ciekawi mnie czego należałoby spodziewać się jadąc wieczorem czy wręcz w nocy. Np okolice Wiednia 10 w nocy lub nawet później. Przypuszczam, że jedyne, czego się spodziewać to ograniczenia prędkości, bo ruch to pewnie będzie raczej nieduży...
Przynajmniej w zeszłym roku w Czechach i w Austrii ograniczały mnie tylko limity prędkości na remontowanych odcinkach.

Jechałem wcześnie rano czyli Brno ok. 10, Wiedeń ok. 12. Z Brnem to jak tak czytam lokalną prasówkę, to sporo rzeczy się robi w mieście na raz. Podobno najgorsze jest już "za" - IDNES donosiło, że ludzie z np. Olympii czy Futurum to wyjechac nie mogli bo wszystko stoi. Brno znam jak własną kieszeń i nawet to mi nie pomogło pitnąć przed korkami ;)

Wieczorem i w nocy jest względnie pusto. Raz w Mikulowie trafiłem na trzykilometrowy korek ;)
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2016 11:21

Trasa Brno - Wiedeń dosyć mocno korkuje się w piątki i niedziele za sprawą naszych rodaków pracujących w Austrii. W ubiegłym roku do Cro jechałem w piątek i w Mikulovie byłem ok 14 od strony Austrii jechał sznur samochodów. Wracałem w nocy z niedzieli na poniedziałek i taki sam sznur samochodów ciągnął w przeciwnym kierunku. Dodam że większość tych samochodów była na rejestracjach SRC, SWD, SGL, OGL, OP, OK :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2016 20:37

Jechaliśmy w sobotę. I było tłoczno. A jak tak słucham frekvence1.cz, to w Brnie notorycznie coś jest zakorkowane ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2016 22:06

Ja kilka razy jechałem w soboty przez Brno i korków nigdy nie było :roll:

Na wylotowej Wiedeńskiej, za Futurum raz postałem z 5 minut i to tyle.
Za to korki były często między Slavkovem a Brnem :roll:

Różnie bywa 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 08:13

Lednice napisał(a):Ja kilka razy jechałem w soboty przez Brno i korków nigdy nie było :roll:

Na wylotowej Wiedeńskiej, za Futurum raz postałem z 5 minut i to tyle.
Za to korki były często między Slavkovem a Brnem :roll:

Różnie bywa 8)

Noooo, powiem Ci, że w Brnie i okolicy od początku roku byłem sześć razy. I za każdym razem to samo. Poprawia się jedynie od strony Vyškova za to samo Brno - niekończące się remonty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 13:56

Ja byłem ostatnio końcem listopada.
No, ale co oni tam remontują koło Futurum :?:
Remontowali tam wiadukt kawałek dalej w kierunku na Wiedeń i tam była zwężka :roll:

W czerwcu będę tam kilka razy i się przekonam, czy coś się poprawi :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 14:26

Lednice napisał(a):Ja byłem ostatnio końcem listopada.
No, ale co oni tam remontują koło Futurum :?:
Remontowali tam wiadukt kawałek dalej w kierunku na Wiedeń i tam była zwężka :roll:

W czerwcu będę tam kilka razy i się przekonam, czy coś się poprawi :roll:

Nawierzchnię na węźle 196 i tu są spore zwężenia. Na węźle 194 trafiłem na prace inżynieryjne, właściwie to za nim - i stąd te dupne kolejki między jednym zjazdem a drugim :) Na D2 dalej za Olympią kopią asfalty i wymieniają infrastrukturę. Ma to potrwać wszystko do końca maja.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 14:41

Ja pojadę 1 czerwca i zobaczymy, czy się wyrobią :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2016 18:19

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2016 10:13

Czesi na portalu iDnes.cz donoszą, że drogowcy na lato szykują sprawdzian nerwów dla kierowców.

Další „pasti“ čekají cestou na jih, tedy do Chorvatska. (...) několik oprav probíhá i v uzlu kolem Brna. Dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem je zúžená o jeden pruh a stejně tak dálnice D2 směrem na Bratislavu.

Kolejna pułapka czeka w drodze na południe, tj. do Chorwacji. Kilka remontów trwa na węźle w okolicy Brna. Autostrada D1 między Brnem a Wyszkowem, jest zwężona o jeden pas ruchu i to samo ma miejsce na autostradzie D2 w kierunku na Bratysławę.

Wychodzi na to, że do lata nie skończą...
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.06.2016 12:24

zeszłego roku miałem tą nieprzyjemność jechać za Brnem gdzie była tragedia... choć dużo wcześniej tt podpowiadał by jechać mniej więcej tak:
https://goo.gl/maps/CNgJcKNmyYS2 i mniej więcej od tego zjazdu aż do Vyskova był korek na autostradzie. Jak tego roku będzie podobnie to nie pozostaje nic innego jak jechać jakoś objazdem:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 09:50

Tradycyjnie, jak co roku, redakcja iDnes.cz testuje trasę nad Jadran. I są średnio zadowoleni.

Cesta do Chorvatska 2016. Čeká nás velké silniční trápení

jadran.JPG
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 19.06.2016 22:14

paulr napisał(a):zeszłego roku miałem tą nieprzyjemność jechać za Brnem gdzie była tragedia... choć dużo wcześniej tt podpowiadał by jechać mniej więcej tak:
https://goo.gl/maps/CNgJcKNmyYS2 i mniej więcej od tego zjazdu aż do Vyskova był korek na autostradzie. Jak tego roku będzie podobnie to nie pozostaje nic innego jak jechać jakoś objazdem:)

A o jakiej porze tam byłeś, w ciągu dnia?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 23:16

Nigdzie w Brnie nie ma robót drogowych :!: :!: :!:

Jak się jedzie z Polski na południe, to przejazd przez Czechy nie sprawia problemów :!:

Jest OK :!:

W dni robocze, po południu są korki na zwężce koło Rousinova i na zwężce w Ołomuńcu. :!:

W pierwszym przypadku ratunkiem jest w przypadku wielkiego korka zjazd w Rousinovie na starą drogę obok autostrady i wjazd na ekspresówkę w Vyskovie :!:

Druga zwężka jest w zasadzie nie do ominięcia, poza tym nie ma to większego sensu, bo traci się z kwadrans
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Jakość autostrady w Czechach - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019