Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakość autostrady w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2015 22:13

Taa, ale płyt betonowych zostało KILKA kilometrów koło Brna :!: :wink:

Jak ktoś nie jedzie na Breclav lub z Brna na Pragę, to nie ma najmniejszych podstaw do narzekania

To raczej jest teraz jedna z urban legends 8)
gregor08
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor08 » 14.09.2015 08:55

W sobotę jechałem Ostrava-Brno-Praga i sytuacja faktycznie się poprawiła - te kiepskie odcinki betonówki przed Brnem o które pytałem, to został tylko jeden krótki (dwa lata temu było tego więcej).
Co do korków, to stałem tylko 15 minut na pierwszym rozjeździe (w dolince przejeżdżało się na pasy biegnące z naprzeciwka), chociaż itak nie wiem z jakiego powodu, bo jechaliśmy jednym pasem, a gdy dojechaliśmy do przejazdu, to nic tam nie było, co mogło nas zatrzymać... Później już nigdzie nie było trzeba czekać, jedynie czasem na zwężeniach ludzie jechali o 10-20km/h wolniej niż było ograniczenie ale lepsze to niż stać w miejscu :)
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 14.09.2015 16:47

może i sytuacja z płytami się poprawiła, ale liczba zwężeń, remontów i jakość ich oznakowania przeraża. Następnym razem wybieram wariant słowacki (Czechy przejechane dziś w nocy)
maniek79m
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek79m » 15.09.2015 09:52

CZeść

Po raz 3 na Chorwacje, teraz mozna powiedzieć lekko z przymusu ;) miwlismy lecieć na BALI ale swieżo upieczona żona jest w ciąży pierwszym trymestrze. Zasadziłem ziarno :)

Ale do rzeczy:p

lekarz zakazał latać wiec jedziemy, a jedziemy z noclegiem w Budapeszcie.

I teraz pytanie (bo o pogode nie bede sie pytać za bardzo). Wyjeżdzamy 20.09 wracam 1.10

CZy droga przez Koszyce jest ok? Nie moge jechać przez Chyżne - Sahy bo dziury wszedzie - ciąża. CZy inaczej im mniej dziur tym lepiej. Ale czas też ważny

Problemy na granicy Wegier z Cro - korki, uchoddżcy ?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.09.2015 12:26

wafel napisał(a):może i sytuacja z płytami się poprawiła, ale liczba zwężeń, remontów i jakość ich oznakowania przeraża. Następnym razem wybieram wariant słowacki (Czechy przejechane dziś w nocy)


Słowacja to zależy sąd się jedzie jednym się nie opłaca innym trochę a innym bardziej:D
maniek79m
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek79m » 17.09.2015 12:51

Kraków sory :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.04.2016 14:13

Odgrzebuje temat :). Pamiętam że jak rok temu jechałem/wracałem do CRO to w duchu sobie mówiłem że mam już dosyć tych Czeskich autostrad i tych co chwila remontów i ograniczeń... ciekawe jak w tym roku będzie to wyglądać bo jak patrzę na google maps to parę punktów dalej w remoncie, mam w rażenie że my w stosunku do Czechów pod tym względem zdecydowanie lepiej działamy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.04.2016 14:27

yzedef napisał(a):Odgrzebuje temat :). Pamiętam że jak rok temu jechałem/wracałem do CRO to w duchu sobie mówiłem że mam już dosyć tych Czeskich autostrad i tych co chwila remontów i ograniczeń... ciekawe jak w tym roku będzie to wyglądać bo jak patrzę na google maps to parę punktów dalej w remoncie, mam w rażenie że my w stosunku do Czechów pod tym względem zdecydowanie lepiej działamy.


Tia, bo mamy zdeeeeecydowanie młodsze autostrady.

Jak ta w Czechach, którą jeździmy już miała pierwsze oznaki starości to u nas była pewnie tylko A4 Kraków-Katowice ;)

Jak jechałem tym odcinkiem kilka dni po otwarciu to już fragmenty poprawiali i remontowali a i taki stan jest do dnia dzisiejszego ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.04.2016 15:08

piotrulex napisał(a):Tia, bo mamy zdeeeeecydowanie młodsze autostrady.

Jak ta w Czechach, którą jeździmy już miała pierwsze oznaki starości to u nas była pewnie tylko A4 Kraków-Katowice ;)

Jak jechałem tym odcinkiem kilka dni po otwarciu to już fragmenty poprawiali i remontowali a i taki stan jest do dnia dzisiejszego ;)


To wiadomo ale mi chodziło o to że gorzej się piep... z tymi remontami niż my, zresztą fuszerki w nowych obiektach też są u nich znane. Zastanawiam jednak fakt jak to będzie wyglądało w wakacje ? macie jakieś ich plany ?, jak z drogą na Breclav... wątpie aby całość już ogarnęli ale może niewiele im zostało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2016 15:11

yzedef napisał(a):Odgrzebuje temat :). Pamiętam że jak rok temu jechałem/wracałem do CRO to w duchu sobie mówiłem że mam już dosyć tych Czeskich autostrad i tych co chwila remontów i ograniczeń... ciekawe jak w tym roku będzie to wyglądać bo jak patrzę na google maps to parę punktów dalej w remoncie, mam w rażenie że my w stosunku do Czechów pod tym względem zdecydowanie lepiej działamy.


A to zależy... jak jadę do Brna, to widzę poprawę, ilość płyt w okolicy Vyškova zmalała i już tak nie telepie :D Za Brnem, w stronę Mikulova - też poprawiają tę ekspresówkę. Dalej jest tak, jak było. Kolejna znana mi droga w CZ - "schody do Brna, czyli D1 między Pragą a Brnem - tam się to remontuje ale to daleka droga. Już wspominałem tu o czeskim portalu http://www.dopravniinfo.cz - warto tu zerknąć od czasu do czasu przed planowanym bujaniem się po/przez Czechy 8)
Ostatnio edytowano 12.04.2016 15:38 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.04.2016 15:16

yzedef napisał(a):
To wiadomo ale mi chodziło o to że gorzej się piep... z tymi remontami niż my, zresztą fuszerki w nowych obiektach też są u nich znane. Zastanawiam jednak fakt jak to będzie wyglądało w wakacje ? macie jakieś ich plany ?, jak z drogą na Breclav... wątpie aby całość już ogarnęli ale może niewiele im zostało.

Dokładnych planów nie znam, ale możesz sobie na bieżąco sprawdzać tutaj http://www.dopravniinfo.cz/
Przy remontach jest info od kiedy do kiedy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2016 15:56

Na pewno będą remontować sporo odcinków, bo zawsze tak robią latem :roll:

Dokładne informacje, tak jak tu podano, są na dopravni info :roll:
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 12.04.2016 17:36

Od Ostrawy sa o ile sie nie myle 2 albo 3 zwezki przed Prostejovem. Przed Brnem jest jeszcze troche telepaczki i pewnie beda to chcieli tez ogarnac z tym ze na razie remontuja od brna bo przejscia w kutach. W strone Kut/Breclavia ida dwa zwężone pasy, w stronę Brna jedn, wiekszego problemu i korkow nie ma. Stan na dzisiaj. Jak jest na mikulov nie wiem niestety bo tam nie mialem okazji jechac. W str pragi cos tam robia bo na tablicach swietlnych bylo ze 198-195 km prevoz obosmerny i o.
Z kolei jadac od cieszyna na zyline to na odcinku triniec lyzbice- hradek i wolniej to idzie nic powinno, bo budują jakaś drogę obok, dużo błota i samochodów budowlanych.
Ostatnio edytowano 13.04.2016 12:38 przez euromissile, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2016 18:38

Ja z tego niewiele rozumiem :roll:
W zasadzie nic :roll:



euromissile napisał(a):Z kolei jadac na cieszyn i dalej na zyline to na czechach dzialaja tez z jakas alternatywna droga bo blota jak diabli na odcinku triniec lyzbice- hradek i wolniej to idzie nic powinno. W razie co to mozna udezyc objazdem na makow i wyleciec na autostradzie w bytcy. Droga nie jest zla troche gorek podjazdow zjazdow ale daje sie rade :)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 13.04.2016 12:04

no o remontach pisalem ;p
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakość autostrady w Czechach - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone